VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JARMILA KUNCOVÁ

Jarmila Kuncová / Zlínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: V Tlumačově vodník ulovil na masopustu desítky dušiček

Tlumačov – Medvěd, prasátko s řezníkem, vodník, čarodějnice, jeptiška, indiánka nebo i jarní králíček. Nejen takové masopustní maškary prošly v sobotu Tlumačovem. Přihlížejícím dětem zamávaly, projíždějící řidiče s úsměvem ve tvářích zastavovaly, se sousedy si dobrou štamprlí přiťukly.

Luhačovice budou z větší části platit údržbu lázeňského areálu

Luhačovice - Luhačovičtí zastupitelé ve středu odsouhlasili, že město bude platit z větší části údržbu lázeňského areálu. Doposud ji hradily lázně, které jsou majitelem areálu, již delší dobu však usilovaly o to, aby financování přešlo na město. Jde nejen o úklid, ale také například o vysazování květin či sečení trávy.

Kaluže ztěžují chůzi a škodí úrodě. Vystřídá je náledí

Zlínsko - Velké kaluže znepříjemňují život chodcům, na polích škodí úrodě. Na Zlínsku je jich momentálně nesčetně. Roztátý sníh a do toho dešťové přeháňky nás potrápí ještě několik dní: než přijde ledovka.

Sbohem a amen, napsal muž před skokem z balkonu

Napajedla – Stále jako živá je tragédie, která ve středu v podvečer otřásla Napajedly. Z balkonu svého bytu v sedmém patře tam vyskočil Jaroslav Janota. Vloni měl střílet na exekutory, za což mu soud letos v lednu vyměřil trest odnětí svobody na dvanáct let. O svém úmyslu skoncovat se životem psal také v posledních hodinách svého života na jednom internetovém blogu.

Koníček se oblíbenému otrokovickému veterináři stal osudným

Otrokovice, Rovinka – Potápění. Životní koníček se stal osudným uznávanému a oblíbenému otrokovickému veterináři Jaromíru Hoffmannovi: utonul uplynulou neděli v jezeře u obce Rovinka nedaleko Bratislavy na Slovensku.

Oprava světel v Kašavě bude stát více než milion, ale budou úspornější

Kašava - Na zhruba 1,5 milionu korun přijde oprava osvětlení v Kašavě. Podle starosty Josefa Jarcovjáka se má týkat asi 200 pouličních lamp. „Osvětlení je už staré, opravit jej chceme ale hlavně kvůli úsporám.

Zlínskou fakultu multimediálních komunikací povede nová děkanka

Zlín – Fakultu multimediálních komunikací zlínské Univerzity Tomáše Bati povede v příštích čtyřech letech nová děkanka Irena Armutidisová. Na úterním zasedání o tom rozhodli členové akademického senátu, Armutidisová byla jedinou uchazečkou o funkci.

Silnice ráno namrzaly. V kraji se stalo devět nehod

Zlínsko – Namrzlé silnice ve středu časně ráno potrápily řidiče na Zlínsku. Do terénu tak museli vyrazit silničáři. „Na ránem, kolem páté hodiny, cesty opravdu začaly namrzat. Prakticky všude jsme museli vyslat sypače," řekl Deníku dispečer Správy a údržby silnic Zlínska.

Ve Zlínském kraji opraví desítku železničních přejezdů

Zase o něco bezpečnější a bez zbytečně zmařených lidských životů by mohla být po letošku celá řada železničních přejezdů ve Zlínském kraji. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž plánuje zhruba desítku jejich oprav či zabezpečení na vytížených železničních tepnách.

Na prostranství u úřadu v Sazovicích chtějí fontánku. A lepší parkování

Sazovice - Upravit prostranství kolem obecního úřadu chtějí letos v Sazovicích. Starostka Edita Hrbáčková náklady odhadla na zhruba 4 miliony korun, obec se snaží získat také nějakou dotaci.

V Oldřichovicích se chtějí napojit na kanalizaci

Oldřichovice - Odkanalizování celé obce je pro letošek a i další období prioritou v Oldřichovicích. Podle starostky Marie Bartkové na ni chtějí do budoucna napojit všech 150 nemovitostí.

Posypová sůl: lidem pomáhá, psům škodí. Co s tím?

Zlínský kraj – Do krve rozbolavělé tlapky a hlavně trápení samotného pejska. Problémů spojených se solením silnic a chodníků kvůli námraze či sněhu si letos pejskaři kvůli svým čtyřnohým mazlíčkům užívají více než dost. Sněhu oproti předchozím letům napadlo letos více, a stejně tak více starostí zažívají i majitelé psů. Sůl na jejich tlapky totiž působí bolestivě.

Ohřejeme se, bude se lépe dýchat. Pak ale přituhne

Zlínský kraj - Teplejší počasí bez nepříjemného smogu a inverze čeká výhledově Zlínský kraj. Trošku se ohřejeme.

Svoz odpadu: Neplatiči si nadělají dluhy a mají ostudu

Zlínský kraj -  /KOLIK SE KDE PLATÍ ZA SVOZ ODPADU?/ Dluhy v řádu tisíců korun, ostuda a úřední tahanice. I takovým problémům musejí čelit radnice a hlavně domácnosti napříč krajem kvůli nezaplacenému poplatku za svoz odpadu. Leckdy města sahají ke splátkovému kalendáři vůči dlužníkům. Přitom se ročně jedná o částku v řádu několika set korun na hlavu.

Během prázdnin ve škole ve Fryštáku opravují žaluzie

Fryšták - K menším úpravám využívají týdenní jarní prázdniny v základní škole ve Fryštáku. Podle ředitele Libora Sovadiny řeší opravu žaluzií a všech dalších stínících prvků v celé škole.

V Hoštišové chystají brožuru či kalendáře na oslavu výročí první zmínky o obci

Hostišová - Na přípravách letních oslav začínají pomaličku pracovat v Hostišové. Obec čítající 512 obyvatel si totiž o 1. červenci připomene 620 let od první písemné zmínky.

Ani kapka z kohoutku. Mráz i sucho jsou nepřítelem obcí

Zlínsko - Nejen mrazy, ale i sucho vydatně sužují o letošní zimě Zlínsko. Nedostatek vody komplikuje život třeba lidem v Lukovečku. Ještě před několika dny tam někteří ve svém domě vytlačili z kohoutku jen několik posledních kapek. A pak už nic.

Pošta v centru i na Svazích je stále ve hře

Zlínsko – Namísto lidí s dopisy, pohledy či balíky už necelý rok pouze ti s nákupními košíky probírající se potravinami či drogerií. V budově bývalé hlavní pošty na zlínském náměstí Míru zatím sice funguje od 24. března loňského roku nová pobočka řetězce Penny Market, dalších několik menších obchodních jednotek zeje ovšem stále prázdnotou.

Baví se a tvoří pro své blízké

Zlín – S cílem udělat někomu blízkému radost, koho mají rády, začaly v pondělí děti týdenní jarní prázdniny ve zlínském Domě dětí a mládeže Astra (DDM Astra). Namísto vysedávání u televize, počítače, mobilních telefonů či tabletů vzaly do rukou vosk, žehličky, barvy a další věci, aby vytvořily například valentýnské masky.

Senioři v důchodu žijí na Zlínsku spokojený život

Region - Téměř 140 tisíc důchodců na Zlínsku žije spokojeně. V porovnání se zahraničím však mají senioři v naší republice nízké důchody.

Nebezpečnost přejezdů znásobuje nezodpovědnost řidičů

Zlínsko – Železniční přejezdy ze Žlutavy do Napajedel a z Halenkovic směrem do Napajedel by měly být v dohledné době bezpečnější. Aktuálně totiž figurují na seznamu 24 priorit Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která si vloni nechala zpracovat analýzu zvýšení bezpečnosti na úrovňových přejezdech na tranzitních železničních koridorech. Zmíněné přejezdy se nacházejí na katastru Napajedel.

Cestu na poutní místo v Provodově opraví. Kluzké kostky chtějí ponechat

Provodov - Křivá, škaredá a hlavně ne už zrovna bezpečná. Taková je místní cesta v Provodově, která vede na Malenisko, což je významné poutní místo v kraji. Není asfaltová, ale vytvořená z dnes už starých dlažebních kostek. A právě tento historický ráz hodlá obec cestě ponechat.

Dvojici malých parčíků ve Hvozdné zvelebí

Hvozdná - Pokračovat v úpravách dvou malých parčíků chtějí ještě letos ve Hvozdné. Podle starosty Miroslava Válka v nich plánují nově vysadit nejen trávu, ale také nějaké keře či stromy. Peníze na to hodlají použít pouze z obecního rozpočtu.

Hřivínův Újezd a Kaňovice má propojit cyklostezka

Hřivínův Újezd, Kaňovice - O cyklostezku spojující Hřivínův Újezd a Kaňovice usilují společně obě obce. Letos chtějí už podruhé zkusit získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na její stavbu.

Není lidovce, který by mě neznal, říká hejtman, senátor a starosta Jiří Čunek

Zlínský kraj – Dvojkoalice lidovců a Starostů a nezávislých by mohla dobře fungovat, říká hejtman Zlínského kraje, senátor a starosta Vsetína v jedné osobě Jiří Čunek (KDU-ČSL). Společnou kandidátku pro podzimní parlamentní volby už odsouhlasili zástupci KDU-ČSL na nedávné celostátní konferenci v Brně. O svou zavedenou značku přijít nechtějí, právě proto dvojkoalice.

Jsem v důchodě velice spokojený. Užíváme si jej plnými doušky

Zlínsko – „Jsme časově nevázaní, užíváme si důchodu plnými doušky," říkají pro Deník manželé Mudříkovi ze Zlína, sedmašedesátiletý Jindřich a o dva roky mladší Oldřiška. V důchodu jsou oba už pár let. Zaručeně se prý nenudí, nevysedávají jen doma u televize, knih či křížovek.

AKTUALIZOVÁNO

Na Dětský karneval přišli i Chaplinovi

Fryšták – Pán a paní Chaplinovi či traktorista se svým ručně vyrobeným traktorem vyloudili o víkendu ve Fryštáku nejeden úsměv na tváři: i do takových kostýmů se totiž převlékly děti na sobotním Dětském karnevalu, který se konal v tamním sále ZDV (Zemědělské družstvo vlastníků).

AKTUALIZUJEME

Lešetínský fašank letos patřil punkerům. Zlákal na 5 tisíc lidí

Zlín – Zhruba pět a půl tisíc nadšených lidí, čerstvá domácí zabíjačka, něco ostřejšího na zahřátí či třeba lákavě vypadající koktejly, ale hlavně bohatý kulturní program a ze všech koutů sálající výborná nálada. Nejen takový byl letošní sobotní v pořadí už osmnáctý ročník oblíbeného Lešetínského fašanku ve Zlíně. Nesl se v duchu tématu Známka punku, ve fašankovém průvodu se tak objevovaly kromě čarodějnic, medvídků či třeba pirátů punkeři s pestrobarevnými číry na hlavě.

AKTUALIZOVÁNO

Tříkrálová sbírka v kraji vynesla více než 13,2 milionu korun.

Zlín – O necelý 1,5 milionu korun více než minulý rok vynesla letošní Tříkrálová sbírka ve Zlínském kraji. Celkem lidé do kasiček přispěli částkou více než 13,2 milionu korun.

Málo prostoru v mysločovické škole vyřeší přístavbou

Mysločovice - Nedostatek prostor trápí ZŠ v Mysločovicích, která je spádová i pro děti ze Sazovic, Hostišové, Lechotic, Míškovic a Machové. Starosta Pavel Žák vidí řešení v nové přístavbě, která by přišla na zhruba 32 milionů korun.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies