VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JARMILA KUNCOVÁ

Jarmila Kuncová / Zlínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kraj postrádá pomocné pracovníky ve výrobě a montážní dělníky

Pomocní pracovníci ve výrobě a montážní dělníci. To jsou aktuálně nejžádanější profese ze stran zaměstnavatelů ve Zlínském kraji.

V kroji třeba tankuji i na benzínce. Jsem na folklor hrdý, říká hudebník

FOTO, VIDEO/ „Moraváci o nás říkají, že nás nejde vypnout, protože hrajeme od pátku do neděle," říká Deníku šestačtyřicetiletý Miloš Bobáň z Terchové na Slovensku. V sobotu kolem poledne trávil nějaký čas ve fryštácké základní škole: právě tam totiž měli své zázemí účinkující letošního 6. Dětského folklorního festivalu Fryšták – Kašava.

Lonští šedesátníci se ve Zlínském kraji dožijí osmdesáti

Budeme mít delší život. Muž, který žije ve Zlínském kraji a v roce 2016 dovršil 60 let, má před sebou pravděpodobně ještě 20 let života. Šedesátiletá žena dokonce více – čtyřiadvacet. Vyplývá to z údajů Krajské správy Českého statistického úřadu ve Zlíně (KS ČSÚ).

Svátek Těla a krve Páně oslavily v parku ve Zlíně stovky lidí

VIDEO/ - Stovky věřících v čele s malými i většími družičkami zaplnily v neděli dopoledne park Komenského ve Zlíně. Opět po dvou letech v krajském městě totiž oslavili významný svátek Těla a Krve Páně, dříve zvaný jako Boží Tělo, který připadl právě na neděli 18. června. Slaví se proto, aby se zdůraznila reálná přítomnost Ježíše Krista v Eucharistii – Nejsvětější Svátosti.

„Tréma oslabuje, musíme to ze sebe dostat,“ říkají nadšení senioři ve Zlíně

„Umíme žít naplno," vzkázali všem ve čtvrtek ze zlínského náměstí Míru senioři. Luštění křížovek či sledování televize je podle nich sice fajn, ovšem dokázat něco více, je ještě lepší.

Fryšták žije dva dny folklorem. Přijedou i Vlčnovjané

Dvoudenním folklorním festivalem ožije v pátek a sobotu Fryšták. Město s necelými čtyřmi tisíci obyvateli letos totiž hostí v pořadí už šestý ročník Dětského folklorního festivalu Fryšták – Kašava.

Fair Play ve Fryštáku nechtějí, sepsali stížnost. Konat se bude ve Všemině

Na dva nesmiřitelné tábory se v minulých dnech rozdělili obyvatelé Fryštáku. Oblíbena akce Fair Play, která se snaží atraktivní formou vnést sportování mezi mladé lidi, a to bez alkoholu a drog, se totiž v areálu u tamního Horního rybníku příští víkend (sobota 24. června) konat nebude.

Kraj sází na stipendia. Nemocnicím chybí 130 lidí

Zachraňují životy, ošetřují nemocné, je jich ale málo. Zlínský kraj se už dlouhodobě potýká s nedostatkem sester, lékařů i nelékařských zdravotních pracovníků.

Tisíc běžců blokuje cesty. Moraviaman slibuje větší informovano

Zavřeno, neprojedete. I nepříjemnosti přinese víkend (sobota 24. června) v části Kroměřížska a Zlínska: dopravu v regionu totiž ztíží Moraviaman. Nejpopulárnější triatlon na ironmanských tratích uzavře podle pořadatelů hlavně Kvasice, potrápí i řidiče projíždějící Bělovem či Otrokovicemi.

Krajský radní pro školství Gazdík: Na praxe budou chodit i studenti gymnázií

ROZHOVOR / Nemám žádnou praxi, nic vlastně neumím, nechtějí mě nikde zaměstnat. Krajský radní pro školství Petr Gazdík, chce právě takovým myšlenkám, které srážejí české školství k zemi, zabránit.

Stavbu dálnice D49 z Hulína do Fryštáku stále blokuje křeček

Dálnice D49 z Hulína do Fryštáku je dlouho očekávanou stavbou, kterou měli v září začít stavět silničáři. Termín se ale zase odkládá. Soud totiž nyní na základě žaloby aktivistů pozastavil výjimku, díky níž mohli silničáři pracovat právě v území, kde žije chráněný křeček polní.

V Sazovicích čekají na rozhodnutí o dotaci

Na rozhodnutí o přidělení dotace z ministerstva životního prostředí stále čekají v Sazovicích. Podle starostky Edity Hrbáčkové ji potřebují na stavbu nové kanalizace pro celou obec.

Zeman, Drahoš, nebo Horáček? V kraji se rozjel sběr podpisů pro kandidáty

ANKETA/ - Vzhůru na Hrad, potřebují 50 tisíc originálních podpisů. Příznivci Miloše Zemana, Michala Horáčka a Jiřího Drahoše sbírají v těchto dnech podpisy pro jejich prezidentskou kandidaturu napříč Zlínským krajem.

Omezení na dálnici mezi Hulínem a Otrokovicemi už brzy skončí

Už jen pár týdnů omezení a řidičům jedoucím po dálnici v úseku z Hulína do Otrokovic se uleví: s koncem června bude dálnice opět plně průjezdná. Nyní tam silničáři pracují na výměně dilatačního závěru mostu.

Hejtman: Věřím, že krajská nemocnice ztrátu letos srovná

Ve ztrátě necelých devatenáct milionů korun se během letošního prvního čtvrtletí zmítala Krajská nemocnice T. Bati. Hejtman Jiří Čunek už nyní doufá, že na konci letošního roku by se mohla pohybovat v daleko lepších nižších číslech.

Není to žádný spratek, ohradila se matka napadeného chlapce

Až dva roky roky za mřížemi si v krajním případě může odsedět žena, která v sobotu v podvečer zaútočila na nezletilého chlapce na koupališti v Otrokovicích. Napadla ho poté, co na jejího syna údajně nešťastně skočil – a ona si zřejmě myslela, že jej chce utopit. Verzí je však hned několik a případ vyšetřuje policie.

Chůzí po plynovodu v Otrokovicích riskují životy také děti

Namísto, aby bezpečně přešli po lávce, hazardují se svým zdravím a životem přechodem přes nezabezpečený plynovod nad řekou Dřevnicí v Otrokovicích.

Most přes jez ve Spytihněvi je neprůjezdný

Uzavřený až do listopadu letošního roku je pro řidiče most přes jez ve Spytihněvi. Povodí Moravy (PM) jej totiž opravuje. „Dojde k vybourání současné mostovky, která je ve špatném technickém stavu. Na její místo položíme novou," informoval mluvčí PM Petr Chmelař.

Ve Hvozdné vysadí desítky stromů a keřů

Pustit se do výsadby nové zeleně chtějí v dalších dnech ve Hvozdné. Podle starosty Miroslava Válka tomu už nic nebrání, řádově tam vysadí zřejmě desítky keřů a vzrostlých stromů, a to v místě nově vzniklé návsi před tamním divadlem.

Koupaliště na Zlínsku lákají nově na přírodu či třeba vyhřívanou vodu

Na pěkný výhled na město, velké travnaté pláže pro lidi či třeba vyhřívanou vodu. Nejen na to sází provozovatelé či správci koupališť na Zlínsku, kteří už odpočítávají poslední hodiny chybějící do zahájení letošní sezony.

„Práce maskota je hodně drsná," říkají Bob a Bobek

Na jednu stranu rozdávají radost dětem, na tu druhou se doslova škvaří ve vlastním potu. Zatímco ostatní s rostoucími venkovními teplotami odhazují svršky, šestnáctiletý Jakub Vořechovský a devatenáctiletý Alexander Mahdal na sebe v těchto dnech dobrovolně oblékají teplý zimní kožich. Dělají totiž maskoty Boba a Bobka na Zlín Film Festivalu.

Otrokovické Štěrkoviště: 9 utonulých za 11 let

Necelá desítka utonulých za uplynulých jedenáct let. Takovou nelichotivou bilanci má Štěrkoviště v Otrokovicích, které je v regionu jednou z nejznámějších vodních nádrží. Trojici utonulých tam naposledy záchranáři vytahovali z vody v roce 2015.

Dražba klapek: vynesla téměř 2 miliony korun

Doslova vzduchem, s troškou nadsázky, létaly v neděli v Kongresovém centru ve Zlíně desetitisíce korun: konala se tam totiž tradiční veřejná aukce 144 filmových klapek při příležitosti letošního 57. Zlín Film Festivalu. Slzy nad mnohdy velkými částkami nebyly na místě, kupující si totiž chtěli prostě udělat radost a hlavně podpořit umělce.

Eliška Balzerová ve Zlíně: Je tu vždycky skvělé publikum

Na letošní Zlín Film Festival přijela například i oblíbená česká herečka, známá třeba z filmů S tebou mě baví svět, Vrchní, prchni! či seriálu Nemocnice na kraji města, Eliška Balzerová.

Zlínský Sporťáček nabídl padesátku různých sportů

Na jednom místě vyzkoušet co nejvíce sportů. To byl princip Sporťáčku – festivalu sportu pro děti a mládež, který se konal v rámci doprovodného programu Zlín Film Festivalu na zlínském Stadionu mládeže.

Na festival ve Zlíně už dorazili Pavel Kříž, Jan Potměšil i Eliška Balzerová

Historická auta, filmové premiéry, koncerty, divadla či setkání se známými českými herci a herečkami už nabídl letošní 57. Zlín Film Festival 2017. 

Oprava hudebního altánu v parku Komenského finišuje

Pěkný, moderní, ale nevhodný pro muzikanty. Takový je hudební altán v parku Komenského ve Zlíně, který v těchto dnech dělníci upravují, aby tak vyšli vstříc muzikantům.

Na Zlín Film Festival přijede Klára Issová, Karel Smyczek či Jiří Menzel

Bezmála 350 filmových snímků pro děti a mládež, animovanou tvorbu, studentské filmy, ale také workshopy, divadelní představení, koncerty či výstavy a celou řadu další zábavy nabídne letošní více než týdenní 57. Zlín Film Festival. Startuje už v pátek a po celý týden bude možné ve Zlíně potkat na vlastní oči celou řadu celebrit.

Věra Kramářová byla pro mnohé lidi zdrojem poznání

Nesmazatelně se do historie Otrokovic zapsala Věra Kramářová, tamní dlouholetá kronikářka, která zemřela v neděli 14. května ve věku nedožitých 83 let.„Je to pro město obrovská ztráta," řekl Deníku Petr Klokočka, kronikář města, který pomyslnou štafetu od seniorky převzal v roce 2015.

Řepka pokryla na 15 tisíc hektarů polí

Zraje řepka olejka. Řada polí ve Zlínském kraji připomíná nekonečná žlutá moře. Podle předsedy Okresní agrární komory v Kroměříži Jana Haška letos zemědělci plodinu vysadili v regionu v množství srovnatelným s loňským rokem.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies