VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JARMILA KUNCOVÁ

Jarmila Kuncová / Zlínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opravují poničenou sochu. Někdo ji chtěl vloni ukrást

Na zhruba 90 tisíc korun přijde renovace sochy sv. Františka Saleského v Provodově. Obec na ni získala dotaci z ministerstva zemědělství.

Chodníky na hřbitově mají být hotové ještě do Dušiček

Ještě několik týdnů potrvají práce na opravě hřbitova ve Fryštáku, kam mají lidé vlivem prací omezený vstup.

V létě pařáky, podzim bez babího léta a tuhou zimu nám přinesou hurikány z USA

Více jsme se potili takříkajíc ve vlastní šťávě, zapršelo jen málo. Sužovalo nás všechny vedro a sucho. Takové bylo v kostce uplynulé léto, které už v pátek minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Tečovic, Provodova a Halenkovic

Každý týden vám představíme nové prvňáčky ze Zlínska.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.

Napajedla postaví pro řidiče 124 nových míst

S nedostatkem parkovacích míst se potýkají i v Napajedlích. Město s více než 7200 obyvateli plánuje zbudovat 124 nových míst.

Křeček nebo dálnice? Ve Fryštáku se zatím podepsala padesátka lidí

ANKETA/ Zhruba pět tisíc lidí se už aktuálně podepsalo fyzicky či na internetu pod dvojici petic na podporu projektů dálnice D49 Hulín-Fryšták a D55 Otrokovice-Staré Město Břeclav. Příprava obou staveb trvá už více než 15 let, přičemž je soustavně blokována několika ekologickými spolky.

O staré pletivo v napajedelské škole šatně si žáci trhali oděvy

Nové šatní skříňky slouží od začátku školního roku dětem ze 2. základní školy Napajedla. Celkem jich mají 424 a jsou určené pro děti od druhé do deváté třídy.

Najeto na kole 93 kilometrů. Zadek mi zůstal na Slovensku

Pátá hodina ranní. Zatímco řada lidí o víkendu po pracovním týdnu v tuto dobu vyspává, několik stovek lidí vstává a chystá se na náročné hodiny na kolech. Je sobota a přesně v 7 hodin ráno se totiž odjíždí autobusem od radnice v Otrokovicích. Směr a cíl je slovenská Dubnica nad Váhom.

Nadřou se kolem úrody, ta je pak v mžiku pryč ...

„Že vám není hanba chodit v noci po zahradách a krást!“ Stesků nad neomalenými zloději na Zlínsku přibývá: kradou vše – od zeleniny a ovoce, až po vybavení zahrádek. Nepohrdnou dokonce ani sádrovými trpaslíky či dekami.

Myslivec: prasata už měla být uhynulá

Se zbraní v ruce zřejmě možná už v úterý vyrazí do oblasti zamořené africkým morem prasat myslivec z Lukova Leo Mackovík.

AKTUALIZOVÁNO

Siláci z řad dobrovolných hasičů tahali ve Žlutavě i traktorovou pneumatiku

FOTO, VIDEO/ - Vytáhnout patnáctikilové břemeno do výšky šesti metrů, utáhnout dvakrát deset metrů velkou traktorovou pneumatiku, připojit dvě hadice na přenosnou stříkačku, proskákat pneumatikami nebo pokud možno přeskokem zdolat dvoumetrovou bariéru. V takových disciplínách prokázali svou fyzickou zdatnost a sílu dobrovolní hasiči nejen ze Zlínského kraje ve Žlutavě.

Senioři se potili při hrách v Tlumačově

Asi 150 seniorů se v pátek v tělocvičně Základní školy Tlumačov utkalo v osmi sportovních disciplínách při 8. ročníku Her seniorů mikroregionu Jižní Haná. Mezi sebou bojovaly týmy z Kvasic (v červeném), Hulína (v modrém), Chropyně (ve žlutém) a Tlumačova (v bílém).

Sazovický kostel možná proslaví obec i kraj

Nový kostel svatého Václava v Sazovicích. To je letošní želízko v ohni za Zlínský kraj v nominacích na letošní Českou cenu za architekturu (ČCA). Povědomí o něm už sahá i za hranice České republiky.

Míst pro parkování přibude u haly i u polikliniky v Otrokovicích

Řidiči jezdící pořád dokola a marně hledají volné místo k zaparkování. Víkend co víkend řeší na Štěrkovišti v Otrokovicích stejný problém. To se má podle radnice změnit. Nejpozději v příštím roce parkovacích míst poblíž sportovní haly u Střední průmyslové školy přibude.

Blíží se topná sezona. Uhlí je málo, je dražší o 20 %

Stále chladnější počasí, návrat letních teplot v nedohlednu. Topná sezona se pomalu blíží, v leckterých uhelných skladech na Zlínsku to ovšem zatím není znát. Zákazníků je málo, navíc do budoucna není vyloučené, že o uhelných skladech se dnešní děti dočtou jen v literatuře.

Skleněný krystal: hotovo má být za rok

Optimismus, jasnost, velkorysost, vzlet a prostota – vlastnosti Tomáše Bati, které se podle autora návrhu architekta Petra Všetečky odrazí i na rekonstrukci Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Památník se vrátí do původní podoby z 30. let minulého století, kdy byl nazýván „skleněným krystalem“. Stavba s rozpočtem 32 miliónů korun začala vloni v listopadu a finanční pomoc přislíbila i vnučka Tomáše Bati.

Otrokovická hala otevře o pár měsíců později. Kvůli podlaze, vysvětluje starosta

Nestavět žádné nové baráky, spíš se starat o ty, co už stojí. Tím se chce v nejbližší době řídit otrokovická radnice.

AKTUALIZOVÁNO

Stovky školáků mají za sebou první školní den. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Konec letním radovánkám, vstříc školním povinnostem. Stovky školáků mají už dneska za sebou první školní den. Nejdůležitější den to byl hlavně pro malé prvňáčky, kteří do školních lavic usedli poprvé. A to za přítomnosti svých rodičů. 

Kolaps dopravy v centru Zlína? Pondělí ukáže

Kolony autobusů, ucpaná křižovatka a do toho zmatkující řidiči a hlavně nervózní rodiče školáků. Nervy všech zřejmě otestuje v pondělí první školní den ve zlínské ulici Štefánikova. Kvůli dočasně posunuté zastávce Školní směrem ke Kongresovému centru a stavbě nového vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati lze očekávat snad i kolaps dopravy.

Cesta přes celou obec je nová, dvouměsíční uzavírka v Hostišové skončila

Asi po dvou měsících mohou řidiči opět bez problému projet Hostišovou. Silničáři se tam začátkem července pustili do opravy silničního tahu, v místě proto platila kompletní uzavírka. Teď už řidiči nemusejí používat objízdnou trasu přes Lhotku.

Billboardy na Zlínsku hned tak nezmizí

Nepozorný řidič zaujatý poutavou reklamou na billboardu vyjíždí z jízdního pruhu a končí ve svodidlech. Je na místě mrtvý. Takový katastrofický scénář nehody by se už od září neměl na českých dálnicích a silnicích první třídy odehrávat tak často jako doposud. Billboardy frekventované velké cesty totiž s platností od zmíněného data už nemají lemovat.

Lidem došla trpělivost. Sepisují za roky slibovanou dálnici i obchvat petici

Opravili dům a pak šel k zemi. Radek Dupal z Fryštáku před mnoha lety koupil od své staré tety chátrající dům ve fryštácké místní části Dolní Ves. Potřebovala se jej zbavit a on neváhal – opravil jej s cílem, že v něm bude žít jeho dcera. Nestalo se tak. Dům do jednoho roku šel k zemi. Musel tehdy, před jedenácti lety, ustoupit nově plánované dálnici D49 z Hulína do Fryštáku. Ta je ale dodnes stále jen na papíře, do země těžká technika takřka vůbec nekopla.

Zlínský Prior se změnil ve staveniště. Za rok bude vypadat jako za Bati

FOTOGALERIE / Uvnitř jezdí bagry a známý obchodní dům Prior ve Zlíně je nyní jedno velké staveniště. Za rok touto dobou by však měla vypadat 80 let stará budova stejně jako za Bati.

V Hostišové se letos narodilo 11 dětí

Nefalšovanou radost mají z vyššího počtu narozených dětí v tomto roce v Hostišové. Podle starostky Marty Smolkové se v obci každoročně narodí dvě či tři děti.

Stav nebezpečí kvůli africkému moru prasat skončil, zákazy platí

Stav nebezpečí kvůli africkému moru prasat skončil ve Zlínském kraji o půlnoci z úterý na středu. Hejtman Jiří Čunek už proto také vyzval státní veterinární správu, aby i nadále zachovali v platnosti opatření a zákazy přijaté proti šíření nákazy.

Opravený dům není pro problémové, ujišťuje radnice

Uprchlíci, sociálně slabší. Strašáka v podobě nepřizpůsobivých lidí si už zase začínají dávat dohromady obyvatelé Otrokovic v souvislosti s bytovým domem v ulici J. Jabůrkové. Dříve sloužil jako ubytovna.

Na táboře u Zlína hygienici objevili případ salmonely. Epidemie ale nehrozí

Případy salmonely na jednom dětském táboře v okolí Zlína zjistili pracovníci Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

Obecní parčík v Halenkovicích byl zanedbaný. Nově tam lidem poslouží pítko

Upravenější a modernější park budou mít už za pár měsíců v Halenkovicích. Za zhruba 650 tisíc korun tam totiž upravují ten stávající u prodejny potravin na Pláňavách.

Otáčení autobusu ve Fryštáku: složité manévry chtějí vyřešit

Řidič autobusu opatrně odbočuje z vedlejší cesty na hlavní, když vtom do něj narazí v padesátikilometrové rychlosti nepozorný šofér osobního auta. Přesně takovému riziku katastrofického scénáře jsou denně vystaveni řidiči, cestující i pěší ve Fryštáku na náměstí. A právě to by se mělo změnit plánovanou úpravou celého náměstí.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení