VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
21.9.2016

Dva cizinci ošálili prodavačky, třetí loupil. Škoda je 367.000 Kč

Zlín – Za bílého dne vyloupila na začátku září skupina zlodějů zlatnictví Monmar v samotném centru Zlína, na ulici Školní. Policie po pachatelích usilovně pátrá, podle informací Deníku může jít o skupinu, která má na svědomí další loupeže ve zlatnictvích po celé České republice, například v jižních Čechách nebo v nedalekém Vyškově.

19.9.2016

Ke znásilnění použil vibrátor, hrozí mu skoro osm let

Zlín – Sedm a půl roku vězení si má podle krajského soudu ve Zlíně odsedět Jiří H., taxíkář, který měl znásilnit dvě ženy a u další se o to pokusit. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se hned po jeho vynesení proti němu odvolal.

19.9.2016

Rodina mrtvých Romů požaduje po řidiči čtyři miliony korun

Region – Budou to skoro tři roky a stále není jasné, kdo zavinil nehodu u Rymic, při níž zemřeli 19. prosince 2013 čtyři Romové. Stojí za ní bezohledné předjíždění, nebo nepřiměřená reakce řidiče protijedoucího vozidla?

18.9.2016

Policie šetří případ exnáměstka zlínského primátora Dalibora Stříbného

Zlín – Osobní selhání, neznalost zákona, přečin zneužití pravomoci úřední osoby nebo pokus o trestný čin podvod? Případ náměstka primátora Dalibora Stříbného zřejmě jen jeho odchodem z veřejné funkce asi neskončí.

16.9.2016

Výtržnice Olina ze Zlína je zpět. A opět v plné síle a zase opilá

Zlín – Výtržnice Oldřiška je zpět. Poté, co strávila více než tři roky ve vězení za výtržnictví, byla před několika dny propuštěna na svobodu a již o sobě dala veřejnosti vědět. Kdo věřil v její nápravu, spletl se. Návrat na svobodu totiž slaví již několik dní. Nikoli ale limonádou. Znovu s dalšími bezdomovci holduje alkoholu a dokonce se vsází, kdy se vrátí do vězení.

16.9.2016

„Už mě nebaví život," napsala dívka na Facebook a zmizela

Zlín – Pernou noc připravila nejen svým rodičům sedmnáctiletá dívka ze Zlína. Ve středu odpoledne odešla z domu a do večera se nevrátila. „Od jejího přítele se navíc vyděšený otec dozvěděl, že si chce dívka něco udělat, že ji už nebaví život a že se loučí, což mu napsala na Facebooku. Policisté dívku po dvanácti hodinách nepřetržitého hledání vypátrali živou a zdravou," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

15.9.2016

Rybáři v Tlumačově uhynuly stovky ryb. Proč, se zatím neví

Tlumačov – O dvě stě padesát ryb přišel majitel chovného rodinného rybníku v Tlumačově Josef Vejmělek. Proč mu uhynuly, zatím neví. Škodu vyčíslil zhruba na patnáct tisíc korun.

15.9.2016

Kopání, škrcení, bičování i rány pěstí prý zažíval třináctiletý hoch

Zlín - „Jednou jsme na zahradě řezali strom a já odnášel větve. Tou jsem zavadil o kyblík s cibulí a ten se převrátil. Rychle jsem cibuli uklidil, ale jedna se zakutálela pod cirkulárku. Otčím mě povalil na zem a řval, že jsem vypatlaný debil. Pak mi šlápl na krk, ať se podívám, kde zůstala jedna cibule," řekl u soudu chlapec z Luhačovic, kterému je nyní devatenáct let.

15.9.2016

Gang internetových podvodníků měla řídit ruská mafie

Zlín - Jak ve filmu o mezinárodní mafii si mohli připadat přítomní ve středu u krajského soudu ve Zlíně, kde pokračovalo druhým dnem hlavní líčení v kauze internetových bankovních podvodů a stovek zneužití platebních karet. Hlavní obžalovaný, Ukrajinec Alexandr Alexandrovič Baškajev, při své výpovědi uvedl, že svého jednání lituje, ale není prý hlavou trestaného gangu. Údajně tuto českou skupinu řídili tři tajemní ruští hackeři, a to z Ukrajiny, Ruska a Kanady.

14.9.2016

Unikátní přístroj pomůže odhalit padělky pasů, povolení i podpisů

Zlín – Policisté ve Zlíně zkoušejí nový přístroj, který dokáže odhalit i velmi precizní falešné dokumenty a doklady. „Videospektrální komparátor jsme pořídili za přibližně osm set tisíc korun z dotace Zlínského kraje," sdělil ředitel krajské policie Jaromír Tkadleček.

13.9.2016

Kvízomaty skončily. Policie je našla v 10 podnicích ve Zlíně i Otrokovicích

Zlín, Otrokovice – Předchozí týden kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality provedli na základě nařízení soudu prohlídky jiných prostor v Otrokovicích a ve Zlíně ve více než deseti podnicích, ve kterých neoprávněně firma provozovala tzv. kvízomaty v úmyslu získat neoprávněný majetkový prospěch.

13.9.2016

Internetoví podvodníci měli čerpat lidem peníze z účtů. Obžalovali je

Zlínský kraj – Stovky majitelů platebních karet a elektronického bankovnictví měla podvést organizovaná skupina, která včera stanula před krajským soudem ve Zlíně. Obžalováno je jedenáct mužů a žen ve věku 20–61 let, někteří ze Zlínského kraje. Šéfem skupiny má být Ukrajinec Alexandr Alexandrovič Baškajev.

13.9.2016

Ve Zlíně se tvoří kolony. Dopravu komplikují dvě nehody

Zlín – Dopravní nehoda ochromila ve Zlíně krátce před jedenáctou hodinou hlavní tah na Otrokovice v části Prštné. Nejdříve se zde srazilo osobní vozidlo Škoda Favorit a kamion, následně několik chvil na to, v opačném směru se na téměř stejném místě srazila čtyři osobní vozidla.

12.9.2016

Stojí za požárem haly mladí kuřáci? Místní to tvrdí. Policie případ šetří

Tlumačov – Třicet jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z celého okresu se během 24 hodin vystřídalo u sobotního požáru haly s uskladněným senem v prostorách statku v Tlumačově. Škoda se zřejmě podle majitele objektu bude pohybovat kolem jednoho milionu korun. Příčiny požáru zatím nejsou známy. Požářiště předali hasiči oficiálně v pondělí policistům. Ti teď na základě dalšího vyšetřování určí, kdo nebo co stojí za sobotním požárem.

12.9.2016

Dvacet minut po svém odsouzení mladík opět kradl

Zlínsko – Jednadvacetiletého mladíka z Uherskohradišťska zřejmě neuspokojilo potrestání ve formě podmínky, s nímž odešel od Okresního soudu ve Zlíně, protože se vzápětí po svém odsouzení vydal do drogerie ve Zlíně, kde ukradl žiletky v hodnotě více než dva tisíce korun. „Mezi jeho odsouzením a krádeží stálo neuvěřitelných dvacet minut. Nyní již odpočívá ve vazební věznici," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2016

Vyšetřovatelé pracují i s verzí, že halu v Tlumačově někdo zapálil

Tlumačov – Požár, jaký Tlumačov dlouho nepamatuje, si v sobotu v noci vyžádal nasazení sedmnácti jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z celého okolí. Na místě se střídali i v neděli.

10.9.2016

V Napajedlích zasahovaly v noci tři jednotky hasičů.

Napajedla – V noci z pátku na sobotu vyjely tři jednotky hasičů k požáru domku v okrajové části Napajedel, v ulici Zámoraví. Situace nakonec ale nebyla tak dramatická, jak se původně zdálo.

9.9.2016

Řidič potkal mezi Zádveřicemi a Vizovicemi přebíhající stádo divočáků

Zlínsko - Osmašedesátiletý řidič jedoucí od Zádveřic směrem na Vizovice se nestačil divit. Včera krátce po půlnoci mu vběhlo do cesty stádo divočáků.

8.9.2016

Surovci Josefu S. u soudu přitížil útok na bezbranného chlapce

Zlín, Kroměříž – Křik, vulgární nadávky a bití. To vše musel malý čtyřletý chlapec snášet od otčíma Josefa S. v době nejméně od prosince 2014 do loňského března v Kroměříži. Zde bydlel ještě s matkou a dvěma sestrami. Chlapečkovo utrpení vyšlo najevo poté, co mu podle obžaloby otčím rozbil hlavu násadou od smetáku.

8.9.2016

Mladík zapomněl, kde je ubytovaný. Okradli ho

Zlín - Pětadvacetiletý mladík z Plzně jistě dlouho nezapomene na svůj výlet do Zlínského kraje. Po prohýřené noci usnul na ulici a přišel o věci v hodnotě téměř deset tisíc korun.

7.9.2016

Vosy pobodaly v Novém Hrozenkově pět dětí

Nový Hrozenkov – Pět dětí pobodaných vosami skončilo dnes před polednem v Novém Hrozenkově na Vsetínsku v péči záchranářů, dvě z nich ve vsetínské nemocnici. Děti, které byly na školním výletě, nešťastnou náhodou rozšláply vosí hnízdo, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2016

Požár v segmentu: v noci z domu muselo 95 lidí. Třináct se zranilo

Zlín – „Hoří, rychle, rychle ven," i takové rozkazy zlínských policistů a strážníků se nesly v pondělí před půl jedenáctou večer chodbami zlínského bytového domu II. Segment ve Středové ulici na Jižních Svazích. Vyděšení lidé v první chvíli nevěděli, co se děje. Teprve štiplavý všudypřítomný kouř jim dával jasně najevo, co se skutečně stalo. Po dlouhých chodbách a schodištích od devátého patra sbíhali lidé, mezi nimi zasahovali hasiči, policisté a strážníci.

5.9.2016

Zlínský taxikář měl ublížit třem ženám. Dvě z nich měl znásilnil

Zlín – Pomsta ze strany žen, nebo taxikáře, protože jej všechny odmítly? Tři ženy ze Zlína hovoří o znásilnění a těžkém ublížení na zdraví, čtyřikrát trestaný Jiří H. svou vinu jednoznačně popírá. Prý se na něho domluvily. Zlínský krajský soud rozplétá případy, které se staly v letech 2013 až 2015. Jednu z žen zastupuje u soudu jako zmocněnkyně známá advokátka Jana Rejžková.

5.9.2016

Výtržnici Oldřišce končí trest. Vězení opustí po třech letech už na podzim

Zlín - „Pane soudce, slibuju, že už to dělat nebudu. Já už budu chodit do města jen se svým přítelem. On už si mě pohlídá. Už nikdy nebudu ukazovat své tělo, s tím jsem skončila. Najdu si práci a budu žít normální život," tak se kajícně hájila známá zlínská výtržnice Oldřiška Golhová alias „Olina" u Okresního soudu ve Zlíně 5. srpna před třemi roky.

5.9.2016

Petr Kochaníček chytal zloděje na Zálešné

Zlín - Lupiči jsou občas neskutečně drzí. Někteří z nich se dokonce neostýchají překročit práh domu, i když v něm majitelé zrovna snídají.

3.9.2016

Požár zachvátil domek v Brumově-Bylnici

Brumov-Bylnice - Horké počasí a dlouhodobé sucho trápí nyní nejen zemědělce, ale také hasiče. Ti dokonce vydali i varování před požáry. Přesto museli řešit nebezpečný požár v Brumově-Bylnici. Hořet začalo v sobotu v podvečer. „K hlášenému požáru zahradního domku v městské části Brumov byli v 18:08 hodin vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a současně také hasiči dobrovolných jednotek z Brumova a Bylnice," popsal tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.

3.9.2016

Krajští hasiči rekapitulují letní prázdniny. Byly klidnější

Zlínský kraj - Letošní prázdniny hodnotí krajští hasiči jako klidnější. V porovnání s loňským rokem vyjížděli k nižšímu počtu událostí pouze k 923, což ve srovnání s loňským počtem 1306 znamená pokles o 383 zásahů.

31.8.2016

V Hulíně museli hasiči likvidovat požár trávy

Hulín – Dvě jednotky hasičů musely v úterý po čtrnácté hodině likvidovat požár trávy v Hulíně. „Událost byla v 14.09 hodin ohlášena jako požár sena na pozemku zahrady v Nádražní ulici. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Kroměříž a dobrovolní hasiči z Hulína," řekl za krajské hasiče jejich mluvčí Libor Netopil.

31.8.2016

Vyšetřování nehody trolejbusu pokračuje. Nemocnice už opustili někteří zranění

Otrokovice – Hrozivě vypadající úterní nehoda trolejbusu, který narazil do sloupu trakčního vedení, vyjel po něm nahoru a přední částí zůstal viset ve vzduchu, má v případě cestujících šťastný konec. Zraněno bylo třináct lidí, z nichž pět vážně. Někteří jsou ještě ve stabilizovaném stavu hospitalizováni v nemocnicích, jiní už jsou doma, stejně jako dvaaosmdesátiletá seniorka. Tu vrtulníkem po nehodě transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc.

30.8.2016

Řidič pracoval u DSZO od roku 1989, byl to velmi spolehlivý pracovník

Zlín, Otrokovice – /ROZHOVOR/ Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) lituje neštěstí, které se v úterý dopoledne událo v Otrokovicích, části Kvítkovice. Při nehodě trolejbusu bylo zraněno třináct lidí, z toho pět těžce. Podle právníka DSZO Radka Ondruše bude poškozeným vyplacena náhrada škody.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies