VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

14.11.2016

Březina putoval v pondělí z vězení do vazby. Svobodu si tak neužil

Olomouc, Heřmanice – Lihový boss Radek Březina, ochutnal v pondělí i když krátce, jaké to je, být znovu na svobodě. Tento pocit si ale mohl užít jen pár chvil, protože byl vzápětí znovu zatčen a poslán do vazby. Radek Březina si odpykal svůj rok a čtyři měsíce trvající trest za nelegální skladování zbraní v 16. budově, továrního areálu Svit ve Zlíně, místo svobody jej však čekala vazba.

12.11.2016

Hony začaly. Vstup do lesa může přijít na deset tisíc

Zlínsko - Lovecká sezona je tady a s ní i doba honů a naháněk. Mnozí si při slovech hon, lovec, zvěřina vybaví voňavé pochoutky, jiní zase sychravé dny a přicházející advent.

AKTUALIZUJEME
11.11.2016

V Loukách se srazil vlak s osobním vozidlem. Zraněn byl jen řidič vozidla

Zlín – K vážné dopravní nehodě osobního vozidla a vlaku, došlo ve Zlíně-Loukách, v ulici U Dráhy, krátce po 18. hodině. Na místo ihned vyrazili hasiči ze Zlína i drážní z Přerova.

9.11.2016

Policie dopadla muže podezřelého z pokusu o znásilnění sedmnáctileté studentky

Zlín – Komisařka kriminální policie ve Zlíně obvinila osmapadesátiletého muže z obce na Zlínsku z trestného činu omezování osobní svobody. V případě uznání viny a odsouzení by mohl dosud netrestaný muž strávit až dva roky za mřížemi.

8.11.2016

Oběť obžalovaného zná, u soudu ho ale jako útočníka neidentifikovala

Chropyně, Zlín - Čtyřicetiletému obžalovanému Romanovi Z. z Kroměřížska hrozí, že v případě prokázání spáchání trestného činu loupež stráví 12 let ve vězení. Již několikrát soudně trestaný recidivista, který je momentálně ve výkonu trestu v Plzni, ale svou vinu u soudu popírá. Tvrdí, že se jedná o komplot policie a jeho bývalého zaměstnavatele, kterému údajně dlužil peníze.

8.11.2016

Zazimování zahrady se staršímu muži stalo osudným

Zlín – Zlínští kriminalisté vyšetřují smrt devětašedesáti­letého muže ze Zlína, kterého našel soused ležet na zahradě pod stromem bez známek života. Starší muž často pracoval na zahradě, čímž vyplňoval volný čas.

7.11.2016

Zlínská kriminálka řeší další případ napadení exekutora

Zlín – Zlínská kriminálka řeší další napadení exekutora. „Komisař kriminální policie sdělil podezření 
z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví šestačtyřiceti­letému muži ze Zlína. Ten minulý týden napadl nejprve verbálně a poté fyzicky exekutora, který přišel doručit výzvu jeho matce, přestože věděl, že se jedná o úřední osobu," uvedla tisková mluvčí krajské policie ve Zlíně Monika Kozumplíková

7.11.2016

Žena v restauraci tvrdila, že oběd za ni zaplatí prezident USA

Zlín – Nečekané sdělení se dostalo číšníkovi restaurace v centru Zlína, když v neděli 6. listopadu 2016 požádal o zaplacení útraty jednu ze zákaznic. „Ta mu poté, co v podniku vydatně hodovala, sdělila, že veškerou útratu za ni zaplatí americký prezident. Hodinu po poledni však na místo nezamířil prezidentský speciál Air Force One, ale hlídka Městské policie Zlín," popsal zástupce ředitele zlínských městských policistů Pavel Janík.

7.11.2016

Zlínská Kobra odhalila daňový únik se škodou 620 milionů korun

Zlín - Speciální policejní útvar Kobra ze Zlína odhalil rozsáhlé podvody na daních se škodou bezmála 620 milionů korun. Šlo o takzvané karuselové obchody, do kterých bylo zapojeno osm lidí a tři firmy. Obviněným hrozí až deset let, firmám až zrušení, řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

6.11.2016

Státní zástupce: „Klauni" reálně riskují, že na ně někdo může vytáhnout zbraň

Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Je to jen nová nebezpečná móda, nebo troufalý pokus inspirovaný knihou Stephena Kinga? V každém případě klauni v ulicích, kteří napadají kolemjdoucí, je velká hloupost, která může mít i tragické následky. Nesmyslná móda, jejíž videa zaplavují sociální sítě i zpravodajské relace, se k nám dostala z Německa a Spojených států.

4.11.2016

Zatoulané seniorce strážníci uvařili kafe. Bylo prý ale hnusné, poučila je

Zlín – Na cestu do Mariánských Lázní se s balíkem vypraného prádla v ruce vypravila ve středu 2. listopadu 2016 v noci 79letá žena ze Zlína. Na zastávce MHD na sídlišti Jižní Svahy však upoutala pozornost kolemjdoucí ženy, která na místo přivolala Městskou policii Zlín.

1.11.2016

VIDEO: Hru mladých lidí na klauna v Hulíně už šetří policie

Hulín, Kroměřížsko – Je to týden, co Kroměřížsko vystrašila a rozhořčila svědectví o tom, že se i do regionu přelil z USA a Německa fenomén takzvaných šílených klaunů: maskovaných vtipálků, v lepším případě pouze děsících kolemjdoucí, v horším pak provádějících skutečné výtržnosti nebo přímo trestné činy.

1.11.2016

Podvodnické duo děda-vnuk okradlo seniory o 600 tisíc korun

Ostravští policisté zadrželi dva Slováky (21 a 65 let), kteří v Ostravě a dalších městech Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje okrádali seniory. Připravili je nejméně o 600 tisíc korun.

31.10.2016

Olina tančila na Dýňobraní opilá s reproduktorem, navíc vybavena několika noži

Zlín – To, že známá zlínská výtržnice Olina miluje veřejné akce, kde se většinou pod vlivem alkoholu může předvádět, ví v krajském městě snad každý. A právě sobotní odpoledne v parku Komenského ve Zlíně, kde se sešly děti se svými rodiči k heloweenskému programu Dýňobraní, přilákalo i nezbednici Olinu. Ta, dvěma promilemi alkoholu posilněná, musela být dokonce odzbrojena, protože jak se strážníci od ní dozvěděli, měla u sebe tři nože.

AKTUALIZOVÁNO
31.10.2016

Podvodný advokát jde na 9 let za mříže. Klientům musí vrátit čtvrt miliardy

Olomouc, Zlín – Svým klientům dluží kdysi uznávaný zlínský právník Milan Holomek čtvrt miliardy. Vrchní soud v Olomouci v pondělí potvrdil devítiletý trest, odsedí si jej ale v přísnějším režimu, než rozhodl krajský soud ve Zlíně. Jde do věznice se zvýšenou ostrahou. Naopak jeho kolegyně doktorka Bronislava Orbesová je nevinná, potvrdil odvolací soud závěr z krajské úrovně.

31.10.2016

Policie pátrá po muži, který chtěl znásilnit ženu v centru Zlína

Zlínsko – Zlínští kriminalisté vyšetřují pokus o násilný trestný čin, ke kterému mělo dojít v úterý 25. října o půl šesté ráno ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka.

29.10.2016

Elektrický vařič způsobil požár v Trnavě na Zlínsku

Trnava – V sobotu časně ráno zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru rodinného domu v obci Trnava v okrese Zlín. „Hasiči přijali v 05:02 hodin zprávu, že v Trnavě hoří chlévy, ve kterých nic není," potvrdil za hasiče Roman Žemlička. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotkám dobrovolných hasičů ze Slušovic a Trnavy. Bojovat s plameny vyjely čtyři automobilové stříkačky.

28.10.2016

Dopravu na začátku Otrokovic omezila nehoda čtyř aut

Otrokovice – Nehoda čtyř osobních aut omezila ve čtvrtek v podvečer příjezd do Otrokovic ve směru od Zlína. Na místo nehody v blízkosti autobazaru v místní části Kvítkovice byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic.

26.10.2016

Policisté pátrají po šestnáctileté dívce. Neviděli jste ji?

Uherské Hradiště – Už téměř měsíc pátrají policisté po šestnáctileté Sáře Úlehlové, která se ve čtvrtek 29. září nevrátila ze školy a do dnešního dne o sobě nepodala žádnou zprávu. „Dívka je svěřenkyní dětského domova v Uherském Hradišti a v databázi pohřešovaných osob není poprvé," poznamenala mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

25.10.2016

Vandalové a zloději během tří dnů vykradli a poškodili několik aut

Zlín – Zlínští policisté šetří hned tři případy poškozených či vykradených vozidel. Poškození nové Škody Fabia přišla oznámit osmnáctiletá studentka ze Zlína. „Vozidlo zaparkovala v ulici Štefánikova a po návratu k němu zjistila, že někdo poškodil přední část vozidla hlubokými vrypy," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

24.10.2016

Řidič nepřežil na Zlínsku havárii nákladního automobilu

Vysoké Pole – Smrtí řidiče skončila v pondělí odpoledne havárie domíchávače mezi obcemi Vysoké Pole a Újezd. Mimo silnici vyjel zatím z neznámých příčin. „Řidič byl zaklíněný v kabině, museli jsme jej z ní vystříhávat. V tu dobu už na místo přijela i záchranka.

23.10.2016

Při požáru v sídle krajské policie hasiči museli z budovy evakuovat 120 lidí

Zlín – Rušné páteční odpoledne mají za sebou policisté i hasiči ve Zlíně. V budově krajského ředitelství policie, v továrním areálu nedaleko mrakodrapu, vypukl požár. Sídlo policie muselo ihned opustit 120 osob. Naštěstí šlo jen o cvičení.

23.10.2016

Mladíci mohou za drogy strávit až 10 let za mřížemi

Zlínský kraj – V případu loupeže a obchodu s drogami figuruje celkem šest mladíků ve věku od sedmnácti do jednadvaceti let z obcí na Zlínsku, Uherskobrodsku a Vsetínsku.

23.10.2016

Auto ve Vizovicích kompletně zničily plameny

Vizovice – Komplikovaný zásah u hořícího auta mají za sebou hasiči. V sobotu po patnácté hodině řešili požár vozu značky Suzuki Vitara, podle oznamovatelky se událost stala ve vizovické ulici Dubovsko. Na místo vyrazili zlínští profesionální hasiči s jednou cisternou a vizovičtí dobrovolníci.

22.10.2016

Střechu rodinného domu zachvátil požár

Loučka – Požár zachvátil v sobotu odpoledne střechu jednoho rodinného domu v Loučce u Vizovic.

21.10.2016

Policisté zkontrolovali 1700 osob, odhalili padělaný pas a marihuanu

Zlínský kraj – Sedm desítek policistů, především z řad cizinecké policie, ale i psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání drog a také kriminalisté, se zapojili do dvoudenní akce. Při rozsáhlé kontrole desítek ubytoven a silničních kontrol ve Zlínském kraji, se zaměřili na dodržování podmínek vstupu a pobytu cizinců na území ČR, potírání trestné činnosti v oblastech nelegální migrace, drogové problematiky padělaných nebo pozměněných dokladů a pátrání po osobách a věcech.

20.10.2016

Vrah poškodil spolupacientovi v psychiatrické léčebně oko. Čeká na trest

Kroměříž – Třiatřicetiletý Jiří H. z Otrokovic měl podle obžaloby svého spolupacienta v psychiatrické léčebně v Kroměříži připravit o oko. Právě obžalovaný ubodal před dvěma lety ve Zlíně čtyřicetiletého Petra M. před jeho domem.

20.10.2016

Zlínští policisté šetří další případ lidského hyenismu

Otrokovice – Důvěru sedmapadesátiletého handicapovaného muže zneužili v polovině září v Otrokovicích dva kumpáni. Podvodem jej přiměli k nákupu na úvěr televize, kterou tak získali. Policie nyní po nich pátrá.

19.10.2016

Podle znalce vrah ze Zlína trpěl poruchou osobnosti

Kroměříž, Zlín – Ani další den hlavního líčení u kroměřížského okresního soudu nepřinesl v úterý očekávaný verdikt nad třiatřicetiletým Jiřím H. z Otrokovic, který měl podle obžaloby svého spolupacienta v psychiatrické léčebně v Kroměříži připravit o oko. Právě obžalovaný ubodal 13. 11. 2014 čtyřiceti­letého Petra M. na Jižních Svazích ve Zlíně před jeho domem.

18.10.2016

Nehodu vláčku v zoo policie překvalifikovala. Zároveň hledá svědky

Zlín – Dopravní nehodu vláčku ve zlínské ZOO z počátku srpna letošního roku, při níž se zranilo 6 lidí, dopravní policisté překvalifikovali po obdržení lékařské zprávy jedné ze zraněných žen z přestupku na podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies