K přepadení bankovního ústavu došlo podle obžaloby 12. března dopoledne. Papíková tehdy maskovaná vstoupila do přepážkové místnosti spořitelny a po pracovnicích žádala desetitisíce korun.

Důchodkyně přepadla spořitelnu v Hulíně, pracovnicím pobočky hrozila s maketou zbraně zabitím

„Když jí řekly, že takovou částku nemají, vyhrožovala, že je zastřelí,“ přednesl v obžalobě státní zástupce Robert Hanuš.
Dojem nebezpečnosti navíc umocňovala atrapa zbraně, která pokladní vyděsila natolik, že důchodkyni vydala sto deset tisíc korun.
„Manžel po mně chtěl peníze, které měly být na knížce. Já jsem je ale bez jeho vědomí půjčila synovi. On mi dal ultimátum, že je musím do patnáctého března přinést, jinak mě vyhodí z domu,“ popisovala u soudu zoufalá Papíková.

Řešením pro ni bylo vyloupení bankovního ústavu. „Už jsem o tom uvažovala dříve, asi týden předtím. Pak jsem tam šla v pátek, měli ale zavřeno, znovu jsem se vrátila v pondělí,“ vzpomínala žena.
V osudný den počkala, až z haly spořitelny odejdou klienti a v chodbičce se zamaskovala do černých brýlí, šátku a černých rukavic.

Do ruky si navíc vzala atrapu zbraně, kterou koupila v hračkářství.
„Zablokovala jsem dveře klínem, aby nemohl nikdo dovnitř. Když jsem vešla, řekla jsem jim, že je to přepadení a ať mi vydají peníze,“ uvedla obžalovaná, která navíc pro větší důraz udeřila pěstí do skleněné přepážky. „Taky jsem na ně křičela, že je zastřelím,“ přiznala.

V tu chvíli však do banky vstoupil nečekaný svědek. „Paní na mě namířila zbraň a řekla, ať jdu ven. Tak jsem se otočil, zavřel dveře a šel. Před budovou už ale byla policie a volala na mě, že mám počkat, abych lupičku označil, až vyjde,“ uvedl dvaasedmdesátiletý Vladimír Kusý z Hulína.
Strážce zákona přitom zalarmovaly samotné pracovnice banky, které její maskování upoutalo na bezpečnostních kamerách. „Zmáčkla jsem tedy tísňový hlásič, pak už paní vešla dovnitř,“ uváděla jedna z nich v protokolu.

Obě shodně ve své výpovědi přiznaly strach, který v nich důchodkyně vyvolala. „Vypadalo to vážně, na rozdíl od kolegyně jsem ji nepoznala. Těch patnáct nebo dvacet minut pro mě bylo nekonečných, měla jsem strach o život,“ přiznala druhá poškozená.

„Nemohla jsem potom vůbec spát, stále jsem měla před očima hlaveň zbraně,“ vzpomínala.
Obžalovaná Květa Papíková pocitů, které v zaměstnankyních spořitelny vyvolala, litovala. Jako pokus o omluvu jim napsala dopis, ve kterém je žádala o odpuštění.

I to nakonec zohlednil tříčlenný senát, který Papíkovou odsoudil ke dvěma letům vězení se zkušební dobou tří let.
„Soud přihlédl také k jejímu předešlému řádnému životu i čistému trestnímu rejstříku. Byl to případ s velmi specifickými rysy a pohnutkami,“ uzavřela jednání předsedkyně senátu Radana Macháňová Laštůvková.