Březnice výhrou nad Babicemi slavila narozeniny Ivany Černé

Region – Spousta zajimavostí orámovalo 2. podzimní kolo krajského fotbalového přeboru žen. O překvapení se postaraly kolektivy DFK Holešova skalpem Lužkovic a Březůvky vysokou výhrou nad Valašskýma Kloboukama. Zviditelnila se rovněž Březnice, která vítězstvím nad Babicemi důstojně oslavila abrahámoviny Ivany Černé. Diváci rovněž tleskali hattricku Zlatě Kadlecové.

10.9.2015

Ilustrační foto. Foto: Archiv

DFK HOLEŠOV – LUŽKOVICE 2:1 (1:0)

,,Loňského vítěze krajského přeboru a aktuálního lídra soutěže jsme zaskočily bojovným kolektivním výkonem. Díky ofenzivní nátlakové hře jsme si vytvořily spoustu šancí. Dlouho však bez patřičného efektu. Až ve dvacáté minutě se v malém vápně dobře orientovala Zderčíková a ta zařídila naši první branku. Potom náš nápor pokračoval. Lužkovicím se ale podařilo vyrovnat. Celek ze Zlínska ovšem v závěrečné fázi střetnutí odpadl fyzicky a tak sedm minut před koncem po rohu Adriany Ševčíkové vsítila hlavou náš druhý gól opět Zderčíková," popsala vývoj zajimavého souboje holešovská trenérka Svatava Ságnerová.

,,Do zápasu jsme nastoupili bez zraněné stopérky Jany Molové a střední záložnice Uhlířové. Už v první minutě ale měla velkou příležitost Rozsypalová. To bylo ovšem z naší strany až do konce poločasu všechno. Holešov se s přibývajícími minutymi dostal do tempa a byl podstatně aktivnějším týmem. Domácí nás přehrávali ve všech směrech. Na nekvalitním terénu jsme navíc přišli o dvě tahounky Zeťkovou a Matlachvou, které musely z utkání odstoupit. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme hlavně zásluhou Rozsypalové hrozili z brejků. V konečném účtování střetnutí jsme si ale žádný bod z Ahané neodvezli," konstatoval lužkovický kouč Karel Dolina.

Branky: Zderčíková 2 – Rozsypalová.

DFK Holešov: Lipková – Víznerová, Stolářová, Fojtová, Kozlanská, Jiroušková, Řiháková, Adriana Ševčíková, Zichalová, Zderčíková, Hovořáková. Střídala: Hermannová.

Lužkovice: Mrkvicová – Hnilicová, Oharková, Vyvlečková, Matlachová, Žalková, Bednaříková, Zeťková, Rozsypalová, Křivánková, Strachoňová. Střídaly: Blažková, Buchtová, Tkadlecová, Halová.

BŘEZŮVKY – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 5:1 (4:1)

,,Zejména na začátku střetnutí nás podržela gólmanka Müllerová, pro kterou to byl premiérový zápas na brankářském postu. Hodně nás také uklidnil první gól Grelové. Valašky v dalším průběhu duelu korigovaly stav na 2:1, ovšem po následných dvou trefách Kadlecové už jsme věřily, že utkání dovedeme do úspěšného konce. A protože se nám zejména díky stopérce Adéle Zábojníkové dařilo výsledek bez problémů kontrolovat, tak si ve druhé půli zahrály také všechny náhradnice," potěšilo předstopérku domácích Moniku Zábojníkovou, jejíž kolektiv tak rychle zapomněl na debakl z prvního kola na půdě Lužkovic.

,,Duel jsme odehráli pouze s deseti hráčkami. Citelně nám chyběly zejména gólmanka Veronika Bělašková a tvořivá Macháčová. A protože se nedařilo záloze, tak se naše obrana dostávala pod tlak. Rovněž jsme nestačili eliminovat rychlost útočnic Březůvek," byl po střetnutí hodně zklamaný valašskokloboucký lodivod Jaroslav Maňas.

Branky: Kadlecová 3, Grelová 2 – Mikušková.

Březůvky: Müllerová – Plecová, Adéla Zábojníková, Monika Zábojníková, Aneta Skočovská, Kunorzová, Černošková, Talašová, Ličmanová, Grelová, Kadlecová. Střídaly: Zelinková, Turečková, Mizerová, Nejezchlebová.

Valašské Klobouky: Valčíková – Pjajková, Tománková, Jeřábková, Kristýna Kubíková, Holbová, Mikušková, Machů, Kalíková, Janáčová.

BŘEZNICE – BABICE 4:1 (1:1)

,,Utkání nás zastihlo ve velmi dobrém rozpoložení, proto jsme Slovácký celek na naši polovinu hřiště moc nepouštěly. O tříbodovém zisku jsme ale rozhodly až mezi pětapadesátou a pětasedmdesátou minutou, kdy jsme vsřelily tři slepené branky," prozradila vedoucí kolektivu z Březnice Žaneta Vaculíková. Její družstvo tak důstojně oslavilo padesáté narozeniny svojí nejstarší hráčky Ivany Černé.

,,Ivana je spolehlivá fotbalistka, jež pořád patří do naší základní sestavy. Zdobí ji především nasazení a výborná kondice," vyzdvihla největší přednosti stále jedné z tahounek Březnice Vaculíková.

,,Do výsledku se promítla absence stopérky Zbožínkové a předstopérky Hubáčkové. Jejich náhradnice Bílková a Hořínková nastoupily po nemoci a po delším herním výpadku jim dělalo problémy čelit technice domácích útočnic. Zápas byl ovšem do pětapadesáté minuty vyrovnaný. Do té doby se mohl dokonce vyvíjet lépe v náš prospěch. Dudová totiž dvakrát z přímého kopu nebezpečně ohrozila domácí bránu," kalkuloval po střetnutí vedoucí celku Babic Aleš Havlíček.

Branky: Vavrušová 2, Bukovjanová, Lidincová – Dudová.

Březnice: Plamperová – Bukovjanová, Kozmíková, Kubíčková, Adamíková, Černá, Přibilová, Vavrušová, Kristýna Marková, Gregorová, Šišková. Střídaly: Vaculíková, Lidincová, Huťková.

Babice: Hladíková – Habáňová, Kotlabová, Bílková, Hořínková, Dudová, Tichá, Matušová, Fusková, Kočendová, Hudcová.

UHERSKÝ BROD – ŽALKOVICE 2:1 (1:1)

,,Zápas jsme začali v ofenzivním rozpoložení, přesto se do vedení dostali v patnácté minutě hosté. Michaela Kučerová ještě do přestávky stačila vyrovnat na 1:1. Také po změně stran byly Žalkovice v ofenzívě nebezpečné a čtyři minuty před koncem dokonce mohly strhnou vítězství na svoji stranu. Vyloženou šanci však zahodily. Naopak z následného protiútoku našla Jílková Oharkovou a ta nám povedenou dorážkou zajistila tři body. Hanačky si ovšem zasloužily minimálně remízu, protože hostující hráčky lépe kontrolovaly balón. Nás od porážky zachránily gólmanka Marcela Kočendová a stopéka Andrlíková," uznal uheskobrodský trenér Lumír Petrka.

,,Na Slovácké půdě to bylo další naše smolné utkání. V jeho některých pasážích sice měli domácí víc ze hry, byly ovšem úseky, kdy jsme favoritovi důstojně vzdorovali. Dokonce jsme se ve dvacáté minutě po trefě Havránkové dostali do vedení. Záhy měla velkou šanci Chytilová. Domácí však stačili po šťastné ráně srovnat stav na 1:1. Na konci duelu mohla Fallová znovu poslat náš tým do jednobrankového náskoku. Její dlouhá sólová akce bohužel gólem neskončila. Navíc jsme dvě minuty před koncem inkasovali z kopačky Oharkové podruhé," litoval promarněné příležitosti získat nečekané body na hřišti silného soupeře kouč Žalkovic Radim Borovička.

Branky: Michaela Kučerová, Oharková – Havránková.

Uherský Brod: Marcela Kočendová – Vidová, Andrlíková, Mičová, Eliášová, Šaganová, Michaela Kučerová, Petrková, Oharková, Urichová, Klára Pospíšilová. Střídaly: Jílková, Soňa Zálešáková, Sovišová.

Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Zapletalíková, Trávníčková, Lucie Pitnerová, Brázdilová, Fallová, Pisaříková, Sedlářová, Havránková, Chytilová, Monika Netopilová. Střídaly: Andea Netopilová, Hana Netopilová, Adéla Pitnerová.

NEZDENICE – BRUMOV 0:4 (0:4)

,,Zápas se hrál v hodové atmosféře v Šumicích a hosté jeho vývoj od začátku kontrolovali. Hráčky Brumova si více rozuměly s míčem a za celý průběh střetnutí nás nepustily do žádné nebezpečné akce. I ve druhém podzimním duelu tak naše mladé družstvo zaplatilo daň za nezkušenost," posteskl si trenér domácích Ivan Pavlis.

,,Od první minuty jsme byli lepším družstvem. Vynikali jsme kombinací a o naší výhře jsme rozhodli už v prvním poločase. První branku zaznamenala v deváté minutě Krahulová, pak se dvakrát do sítě domácích trefila v koncovce pohotová Kolaříková. Čtvrtý gól dala hlavou ve 44. minutě Poláchová. Mohli jsme ovšem dosáhnou i na vyšší vítězství. Koutná totiž ještě zahodila penaltu a Sochorová a Škrabolová nastřelily břevno. Navíc jsme si v závěru utkání vytvořili velklý tlak," informoval vůdce lavičky Brumova Robin Sochora.

Branky: Kolaříková 2, Krahulová, Poláchová.

Nezdenice: Manová – Chupíková, Janíčková, Vrábelová, Drgová, Sechovcová, Hanáková, Jeglová, Kamila Zálešáková, Lukášová, Švecová. Střídaly: Šárka Zálešáková, Sedlačíková, Gomolská.

Brumov: Koutná – Frajtová, Krahulová, Bednářová, Suchánková, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Kozubíková, Krahulcová, Poláchová. Střídaly: Jelínková, Matoušů, Pinďáková. (hot)

10.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Divoké prase - ilustrační foto.

Policejní odstřelovači v akci

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Hubertova jízda

Svátek svatého Huberta připadá na 3. listopadu, v různých jezdeckých stájích se ale konají Hubertovy jízdy jako připomínka parforsních honů často již od konce září.