Uherský Brod – V regionálním derby měla blíž k výhře hostující Fatra. Po nezáživném prvním poločase se o výsledku rozhodlo po změně stran. Po hodině hry dostal Broďany do vedení střídající Pochylý, za hosty srovnal o dvanáct minut později agilní Huťka.

26.10.2013 AKTUALIZOVÁNO 27.10.2013

Uherský Brod (v červeném) - Napajedla 1:1 (0:0). U míče Marek Kúdela.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Po hodině hry dostal Broďany do vedení střídající Pochylý, za hosty srovnal o dvanáct minut později agilní Huťka.

Uherský Brod – Napajedla 1:1 (0:0)

Kdo přišel na Orelský stadion jenom na druhý poločas nemusel vůbec litovat. V prvním dějství byla k vidění sice bojovná, ale rozháraná hra bez gólových šancí. „Moc pohledný fotbal to nebyl. Byl to spíš boj, což jsme ale čekali a terén tomu hodně napomáhal. Hřiště bylo měkké a hodně klouzalo," přiznal kouč Napajedel Petr Zapletal.

Po obrátce se fotbal přece jenom zpřesnil a přišly i šance. Domácí ofenzívu rozhýbal střídající Pochylý. Nejprve jeho tvrdá střela mířila doprostřed branky a hostující gólman Krajča si s ní bez problémů poradil. Na druhé straně střílel z vyložené gólové pozice Semela, ale branka mu byla malá a míč skončil těsně vedle. Po hodině hry napřáhl těsně za velkým vápnem domácí Pochylý a jeho polovysoká střela poslala brodský ČSK do vedení – 1:0.

Od této chvíle se hrálo podle napajedelských not a u domácí branky bylo nečekaně rušno. Zaslouženého vyrovnání se Fatra dočkala osmnáct minut před koncem.

Nejprve pálil Huťka jenom do tyče, ale nedůsledností domácí obrany se znovu dostal k míči a vymazal brodský náskok – 1:1. Hosté pokračovali v ofenzivních choutkách. Deset minut před koncem zachránil Brod od prohry gólman Pochylý, když parádní Pantálkův projektil s námahou vytěsnil na roh.

Remíza vyvolala u trenérů rozdílné nálady. „Hráči si mysleli, že poslední mužstvo tabulky doma bez problémů porazíme, to se nám nepodařilo. Soupeř měl svoji kvalitu a my jsme neovládli střed hřiště. Nechali jsme Napajedla dvakrát vystřelit na bránu. Při inkasované brance nechali oba stopeři úplně volného Dufku, který bez problémů hlavičkoval," zlobil se po zápase domácí trenér František Ondrůšek.

Jeho protějšek Petr Zapletal i přes zisk prvního bodu ze hřiště soupeře příliš spokojený nebyl. „Remíza je pro nás ztráta, za výkon v druhém poločase jsme si zasloužili jednoznačně vyhrát. Máme dlouhodobě problémy s koncovkou, bylo to vidět i tady. Kdybychom byli více důslední a měli trošku štěstí, tak jsme vyhráli," litoval hostující kouč.

Branky: 59. Pochylý – 71. Huťka. Rozhodčí. Záloha – Boček, Richter. Diváci: 185. ŽK: Kolařík, Nevařil, Indra – Postava, Bejtskovský, Semela. Uh. Brod: Jiří Pochylý – Němčický, Vrága, Kúdela, M. David – Solařík (80. Indra), Šálek, R. David, Nevařil (80. D. Hruboš) – Vojtek (45. Pochylý), F. Hruboš (30. Dvořák), Trenér: F. Ondrůšek. Napajedla: Krajča – Zavadil, Vlček (61. Urbanovský, 73 Dulík), Postava, Bejtkovský – Dufka (90. Zelinka), Huťka, Semela, Žáček – Pantálek, Beránek (61. Kovář), Trenér: P. Zapletal.

Autor: Stanislav Dufka

26.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.