Broďané zkolabovali v závěru

Uherský Brod - Za ztrátu považují divizní fotbalisté Uherského Brodu sobotní remízu s Blanskem, neboť nováček nezvládl závěr domácího duelu.

31.8.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

UHERSKÝ BROD - BLANSKO 3:3 (3:1)

Broďané doma chtěli výhrou potvrdit cenný bod ze Šardic a začali výborně. V 16. minutě vedli už o dvě branky. Nejprve zatočil rohový kop přímo do branky Daněk, vzápětí krásné vysunutí od Slintáka zužitkoval Lukeš. Pak se dostali ke slovu i hosté, když po centru hlavou snížil jejich kanonýr Traxl. Takřka hned po rozehrávce se ale trefil Ligas a domácí měli opět k dispozici dvoubrankový náskok.

Ten mohl ještě do přestávky navýšit Slinták, po samostatném úniku ale pálil vedle. Hodně mrzet musely domácí i další dvě nevyužité tutovky Lukeše, který ve druhém poločase z vyložených pozic mířil jen na brankáře. Domácí pak totiž vůbec nezvládli závěr zápasu a hosté si odvezli bod. Sehnal totiž dvakrát potrestal nedůslednost uherskobrodské obrany a vyrovnal na konečných 3:3. „Je to opravdu velká smůla,“ smutnil po utkání domácí trenér Zdeněk Šebesta.

„Věděli jsme, že je soupeř silný dopředu, zároveň má ale problémy v defenzivě. To se potvrdilo, způsob, jakým nás pouštěli do samostatných úniků, se nevidí ani v nižších soutěžích. Bohužel jsme si to v závěru pokazili. Doufám, že reparát složíme hned ve středu, kdy doma hostíme Konice,“ doplnil brodský kouč.

Uh. Brod: Ondrůšek - L. Ligas (80. Josefík), P. Ligas, Vrága, Hroch - Drápala (70. Kukuča), Horňák, Daněk, M. David - Lukeš, Slinták (90. Vögl). Trenér: Z. Šebesta.

(ms)

31.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.