„Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů v sezoně. Možná i proto, že už o nic nešlo. Oba týmy přesto chtěly vyhrát a Orlová potvrdila, že je právem nejlepším týmem jara. Hrál se fotbal nahoru dolů se spoustou zakončení. Diváci se nenudili ani minutu,“ pochvaloval si vedoucí domácího týmu Miroslav Beňo.

V 8. minutě otevřeli domácí po spolupráci dvou ze čtyř brumovských reprezentantů nominovaných na mistrovství Evropy v portugalské Braze skóre. Po rohu Naňáka byl ve skrumáži nejdůraznější Beňo. O pět minut později nejmladší hráč na hřišti 17letý Strnad opět dorazil míč do prázdné branky – 2:0. „Hosté ale mohli klidně vyrovnat ještě do poločasu. Nastřelili tyč a před přestávkou i břevno,“ uznal Beňo.

Na začátku druhé půle z protiútoku Kadlčák tvrdou střelou pod břevno snížil. Ovšem v 79. minutě potěšil lahůdkou pro oko diváka Školník, který ze čtyřiceti metrů přeloboval vyběhnutého brankáře Šráčka. „Skutečně krásný fotbalový moment,“ rozplýval se brumovský funkcionář.

Dvě minuty před koncem nehlídaný Kopel po centru hlavou stihl pouze snížit a Brumov se s vydařenou jarní částí rozloučil vítězstvím.

BRUMOV – ORLOVÁ 3:2 (2:0)

Brumov: Vypušťák – Petrík, Smolka, Dorňák Sucháček – Bartozel, Školník, Strnad, Naňák (84. Šenkeřík), Beňo (62. Dekleva), Zubo (90. Juřica). Trenér: M. Mičega. ⋌(dan)