Chropyně a Vizovice připravily velkou vzpouru

Zlínský kraj – Vzpouru proti exdivizním mančaftům uspořádaly týmy o víkendovém 4. kole krajského přeboru. Favorita na hřišti ve Spytihněvi zaskočila Chropyně, která až v 89. minutě trefila triumf. Podobně se k výhře dopracovaly i doma Vizovice proti Morkovicím.

2.9.2013

KOPANÁ - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Aby toho nebylo málo, ve Viganticích mohla být Bystřice pod Hostýnem ráda za remízu, kterou tím pádem na čele soutěže vystřídaly po výhře v Kateřinicích Luhačovice.

SPYTIHNĚV – CHROPYNĚ 2:3 (2:0)

Domácí začali velmi aktivně a po Konečného přihrávce skóroval už v 10. minutě Habanec. Domácí byli aktivnější a soupeře doslova mačkali, dvě dobré šance měl Sklenář, Borusík nastřelil břevno a až po půlhodině hry po akci Sklenáře se střelecky opět prosadil Habanec. Po hodině hry se začali prosazovat i hosté a diváci viděli pěkný a svižný zápas. I druhá půle byla bohatá na brankové příležitosti a mnoho nechybělo, aby se trefil Borusík a o pár minut později Kučera. Naději pro hosty vykřesal v 55. minutě Panáček, který obešel tři hráče domácích a v poklidu skóroval. Po hodině hry měl opět velkou šanci Habanec, ale ani on nebyl úspěšný. Přišel tak zákonitý trest v podobě vyrovnávající branky Strašáka v 69. minutě. Na obou stranách pak měli hráči několik možností ke vstřelení vítězné branky, to se nakonec povedlo v 89. minutě Odstrčilíkovi, který zajistil pro hosty překvapivé vítězství.

Branky: 10. a 30. Habanec – 55. Panáček, 69. Strašák, 89. Odstrčilík. Rozhodčí: Bernatík, 110 diváků. Spytihněv: Hájek – Habanec, Večeřa, Sklenář, Kovařík, Kučera, Barot, Baier, Foltýn, Horsák, Borusík, Střídal: Mařák. Chropyně: Večeřa – Látal, Buksa, Urubek, Vaňhara, Panáček, Odstrčilík, Strašák, Crmela, Kutňák, Hrabal. Střídali: Juránek, Sanislo.

SK VIZOVICE – MORKOVICE 4:2 (2:1)

V minulé sezoně dělily oba celky dvě soutěže a v zápase se projevila větší fotbalová vyspělost Morkovic, které více držely míč na kopačkách. Domácí byli bojovnější a při útočných akcích přímočařejší a měli i více brankových šancí. Do vedení šli hosté v 15. minutě zásluhou Tesaře. Domácí se postupně začali více tlačit do útoku a dobré příležitosti promarnili Velev, Dubec, Valenta a Fojtík. Ve 38. minutě se z přímého volného kopu prosadil Laciga a ve 42. minutě dal vedoucí gól Fojtík. Po přestávce byli aktivnější hosté a v 63. minutě vyrovnal Gröpl na 2:2. Oba celky pak měly několik příležitostí a hosté dvakrát trefili konstrukci branky, domácí jednou. O osudu zápasu rozhodl v závěrečné desetiminutovce Dubec, nejdříve se trefil v 80. minutě a pak samostatnou akcí v 85. minutě definitivně odrazil nápor hostí.

Branky: 38. Laciga, 42. Fojtík, 80. a 85. Dubec – 15. Tesař, 63. Gröpl. Rozhodčí: Zpěvák, 200 diváků. SK Vizovice: Pavelka – Dubec, Dvořák, Novák, Laciga, Valenta, Velev, Fojtík, Krejčí, Sokol, Sviečka. Střídal: Machač. Morkovice: Veselý – Šimoník, Rozsypal, Horňák, Bleša, Oplt, Gröpl, Kapounek, Handl, Huška, Tesař. Střídali: Zápařka, Koláček, Křížek.

HOLEŠOV – VELKÉ KARLOVICE 4:1 (2:1)

Před utkáním byly oba celky na opačných pólech tabulky. Hosté v dosavadním průběhu zatím nezaváhali, naopak domácí na svůj první „podzimní" bod čekali. A tak konečný výsledek je překvapením, ale za předvedený výkon si jej domácí zaslouží. Holešovští totiž měli v první půli převahu a Marek s Lomakou už v první čtvrthodině měli zcela jasné šance. V 18. minutě už ale Mrhálek mířil přesně – 1:0. Podruhé se skóre měnilo po půl hodině hry zásluhou Reháka a s hosty to nevypadalo dobře. Ve 41. minutě po první vážnější útočné akci a následném rohu se k odraženému míči dostal Pavelka a dal kontaktní gól a zajistil pro Karlovické větší šance na zvrat po přestávce. Ke zdramatizování zápasu ale nedošlo, domácí po změně stran svou převahu ještě zvýraznili Zlámalem a Chudárkem.

Branky: 18. Mrhálek, 21. Rehák, Zlámal, Chudárek – 41. Pavelka. Rozhodčí: Schürmacher, 150 diváků. Holešov: Sedláček – Chudárek, Charuza, Mrhálek, Zlámal, Marek, Kadlčík, Lomaka, Barták, Münster, Řehák. Střídali: Sumec, Košina, Sedlařík. Vel. Karlovice: Maliňák – Zeť, Vašut, Kučera, Podešva, Melichařík, Křenek, Červenec, Pavelka, Mikula, Škrobák. Střídal: Mynarčík.

BORŠICE – PROVODOV 3:1 (1:1)

Začátek utkání byl z obou stran divoký. V první minutě měli domácí dvě tutovky a tu druhou proměnil Konrád. O tři minuty později měli na druhé straně velké šance na vyrovnání Slončík a Ulman, ale gólmana Remeše se jim překonat nepodařilo. Ve 20. minutě mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl domácí Konrád, sám postupoval na brankáře Zámorského, ale ten jej vychytal. Domácí byli v první půli bojovnější, hosté zase byli kombinačně aktivnější a ve 35. minutě se o vyrovnání zasloužil Slončík. Dramatických situací bylo dost k vidění i po přestávce, v 54. minutě Remeš zneškodnil Ulmanovi pokutový kop a vzápětí měl dobrou šanci na druhé straně Konrád a Kopčilova střela skončila na tyči. Po hodině hry se kopala penalta pro změnu proti Provodovu a D. Klvaňa ji proměnil. V 85. minutě pak otevřeného prostoru využil D. Klvaňa, který vtipným lobem přidal třetí úspěch.

Branky: 1. Konrád, 60. a 85. D. Klvaňa – 35. Slončík, Rozhodčí: Mičkal, 250 diváků. Boršice: Remeš – Hromada, Martinec, Horák, Kopčil, Šustr, Dufek, Klvaňa D., Konrád, Zelinka, Činčala. Střídali: Vlček, Klvaňa T., Zach. Provodov: Zámorský – Kříž, Bužek, Josefík, Hnilo, Březík, Ulman, Slončík, Gargulák, Chalupa, Beňo. Střídali: Malaník, Máčala.

KATEŘINICE – LUHAČOVICE 1:2 (0:0)

Kateřinice bez zraněných Válka a Kotrly vstoupily do zápasu velmi aktivně. Do 15. minuty měly tři vyložené brankové příležitosti. Cahlík v samostatném úniku tak dlouho otálel se zakončením, až byl jeho pokus zblokován na roh. Tentýž hráč nechal vyniknout hostujícího brankáře Jelínka. Hostující brankář odolal také dělovce Šroma. Běhaví hosté poté hru vyrovnali. Až do 60. minuty měli domácí v koncovce blíže k prvnímu úspěchu. V 53. minutě v tutovce netrefil Šrom odkrytý horní roh hostující branky. V 55. minutě chyběla v další příležitosti přesnost Peredarjukovi. V 60. minutě namazala domácí obrana Halodovi, ale toho v dlouhém samostatném úniku skvěle vychytal Petrnek. Hosté touto šancí převzali otěže hry a z další šance mohli jít do vedení. To se jim podařilo v 68. minutě, kdy Petrnek sice předvedl dva úžasné zákroky, ale nakonec nestačil na trefu Halody – 0:1. V 78. minutě odcentroval přesně Novosad a Ondra hlavou nasměroval utkání k zaslouženému remízovému konci. Hosté byli proti. V 86. minutě rozhodl o exportu všech bodů do lázeňského města Ševčík – 1:2. Zkušení hráči domácích jen v závěrečném tlaku potvrdili, že absenci elitního střelce Válka nedokázali nahradit.

Branky: 78. Ondra – 68. Haloda, 86. Ševčík. Rozhodčí: Poláček, 150 diváků. Kateřinice: Petrnek – Zubík, Kuzník, M. Olšák, Ondra – Cahlík, Novosad, Kašpar, Sviták – Šrom, Peredarjuk. Luhačovice: Jelínek – David Červenka, Ondřej Červenka, Košárek, Kovařík – Hrnčiřík, Bača, Kořenek, Bernátek – Ševčík, Haloda. Střídali: Pešek, Zdeněk Červenka.

ROŽNOV P. R. – FRYŠTÁK 2:2 (0:2)

Rožnov získal premiérový bod. V nouzi nejvyšší povolal tým do svého středu útočníka Drápalu a obránce Bartoně. V prvním poločase trestali domácí chyby střelečtí tahouni nováčka krajského přeboru. Ve 20. minutě si na vysoký míč za obranu naběhl Josef Křenek – 0:1. Ve 30. minutě prošel středem a neomylně zavěsil Tomáš Křenek – 0:2. Domácí se po nevydařeném poločase nevzdali a v tom druhém vydolovali alespoň bod. V 65. minutě se důrazem po rohu prosadil Michal Maléř – 1:2. Zaslouženou remízu vydolovali domácí v 75. minutě, kdy se daleko od branky uvolnil Lukáš Maléř, a i když byl zády, dokázal následně vyrovnat na 2:2.

Branky: 65. Michal Maléř, 75. Lukáš Maléř – 20. Josef Křenek, 30. Tomáš Křenek. Rozhodčí: Březáček, 70 diváků. Rožnov p. R.: Sekyra – Burdík, Balejík, Bortl, Bartoň – D. Talpa, Karban, L. Maléř, Bolcek – M. Maléř, Drápala. Střídali: Hrůzek, M. Talpa, Podhrázský, Krupa. Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Krhůtek, Hrnčiřík – Tomáš Křenek, Hubáček, Josef Křenek, Petráš – Skalička, Popela. Střídali: Gajdůšek, Doležel, Rudolf, Lošťák, Machálek.

VIGANTICE – BYSTŘICE P. H. 1:1 (0:1)

Zaslouženou dělbu bodů viděly Vigantice. V 15. minutě byl vyloučen jeden z hostujících hráčů po hrubém faulu na domácího Bolfa, ale přesilovka Viganticím nesvědčila. První poločas přinesl dost střel z velké vzdálenosti. Na mokrém terénu se několikrát vyznamenali Trochta se Slovákem. Ve 27. minutě chyboval Matůš a z následné akce vytěžili hosté pokutový kop nařízený z nedovolenou hru rukou, který proměnil Matějka – 0:1. Do konce poločasu se právě Matůš s Kulišťákem pokoušeli srovnat, ale domácí šli do druhé půle s jednobrankovým mankem. V 57. minutě měl šanci na vyrovnání po centru Náměstka Kučera. Po hodině přišel na hřiště Radim Vokáč a hru oživil. V 63. minutě po akci zkušených Bolfa s Kučerou hlavičkou srovnal na 1:1. Byl to následně otevřený zápas. Domácí ho mohli vyhrát. V 76. minutě byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Radim Vokáč, ale Kučera nařízenou penaltu nedal. Trochta tak vychytal hostům cenný bod.

Branky: 63. Radim Vokáč – 27. Matějka. Rozhodčí: Havlín, 120 diváků. Vigantice: Slovák – Polách, Bolf, Kožušník, Matůš – Zetocha, Frydrych, Macíček, Kulišťák – Kučera, Růčka. Střídali: Bolcek, Radim Vokáč, Náměstek). Bystřice pod Hostýnem: Trochta – Šenovský, Zezulka, Matějka, Tureček – Dostál, Suchánek, Kušík, Krajcar – Šindelka, Kotas. Střídali: Dluhoš, Zámorský, Zapletal.

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Divoké prase - ilustrační foto.

Policejní odstřelovači v akci

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Hubertova jízda

Svátek svatého Huberta připadá na 3. listopadu, v různých jezdeckých stájích se ale konají Hubertovy jízdy jako připomínka parforsních honů často již od konce září.