Chropyně přepustila čelo 1. Valašskému FC

Zlínský kraj - V 18. kole Zlínského krajského přeboru fotbalistů se favoritům nedařilo.

31.3.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

UHERSKÝ BROD - VALAŠSKÉ PŘÍKAZY 1:1 (1:0)

V prvním poločase tahali za kratší konec provazu hosté. Brod se dostal do vedení ve 21. minutě, kdy centr z trestného kopu k překvapení všech propadl až do sítě - 1:0. Brankář Valčík se musel hodně červenat. Rozhodujícím okamžikem celého zápasu se stala 30. minuta. V pokutovém území fauloval hostující Kozubík domácího útočníka a rozhodčí Konečný nařídil penaltu. K té se postavila brankářská legenda Miroslav Ondrůšek, ale mířil vysoko nad. Hosté přežili nápor soupeře i s trochou štěstí. Valaši po změně stran převzali iniciativu a toužili po vyrovnání. V 70. minutě se blýskl tvrdou střelou nový hráč Valašských Příkazů - Janiš. Ten přišel ze slovenské Dubnice. Deset minut před koncem domácí obrana faulovala v pokutovém území Beňa a nařízenou penaltu proměnil Ptáček - 1:1. Favorit z Brodu závěr zápasu nezvládl a v nastaveném čase domácí kapitán napadl brankáře Valčíka. Právem viděl červenou kartu a mohl jít pustit sprchy. Branky: 21. Dvořák - 80. z pen. Ptáček. Rozhodčí: Konečný P. - Holub, Schmid, DS Chaloupka, 150 diváků.

Uh. Brod: Ondrůšek- Ligas P., Uherek, Hroch, Dvořák, David, Daněk, Mikulinec, Škrabal, Masařík M., Lukeš. Střídali: Ligas L., Trocha. Valašské Příkazy: Valčík - Ptáček, Švajka, Kozubík, Martínek - Beňo, Švajda, Janiš, Gargulák - Eliášek, Ocelík. Střídal: Krajča.

KATEŘINICE - SPYTIHNĚV 2:4 (2:1)

Po prvním poločasu se zdálo, že by domácí mohli bodovat, ale průběh druhého poločasu byl z jejich strany hodně tragický. V 11. minutě zahrávali hosté rohový kop. K odraženému míči se dostal Roman Chudárek a za přihlížení domácích záložníků střelou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Vedení trvalo jen chvilku, neboť o osm minut později vyrovnal z přímého kopu Filgas. Ve 23. minutě si centr Petra Rafaje srazil hostující brankář Stýblo do branky a domácí vedli. Do konce poločasu měli domácí mírnou převahu, ale šance si nevytvořilo žádné mužstvo. V 54. minutě hostující Vávra podnikl výlet z vlastní poloviny a nikým neatakován zpoza šestnáctky vystřelil - 2:2.

V 72. minutě po rohovém kopu prošel nízký centr celým pokutovým územím domácích a Polášek v poklidu hlavičkou poslal hosty do vedení - 2:3. Toto bylo pro domácí k.o., ze kterého se již nevzpamatovali. Hosté své vítězství potvrdili v 88. minutě Hubáčkem. Kateřinice se v tomto zápase opět nevyvarovaly individuálních chyb, které je provázejí již několik zápasů. Srážejí jejich bojovné a dobré výkony. V sestavě domácích chyběl pro nemoc útočník Válek, kterému všichni hráči a fanoušci přejí brzké uzdravení.

Branky: 19. Filgas, 23. P. Rafaj - 11. Chudárek, 54. Vávra, 72. Polášek, 88. Hubáček. Rozhodčí: Schnurmacher - Filipenský,Vlček, DS Palacký , 100 diváků. Kateřinice: Sobek - Mikulík, Kamas, Zetek, O. Kuzník - Růžička, Kotrla, Rafaj, L. Děckuláček - Křižan, Filgas. Střídali: Ondra, M. Olšák, Lukáš. Spytihněv: Stýblo - Hoferek, Polášek, Vávra, Bláha, Chudárek, Chlachula, Barot, Krejčí, Horsák, Hubáček. Střídali: Láník, Hubinka.

LUHAČOVICE - HOLEŠOV 5:1 (4:0)

Domácí začali tradičním náporem, ale v 7. minutě spálili tutovku. Zápas se začal lámat po čtvrthodině hry. Nejdříve si skoro dala luhačovická dezorientovaná obrana vlastní branku, ale hned z protiútoku Bernátek protrhl střeleckou smůlu a vsítil vedoucí gól. Ve 20. minutě podržel spoluhráče gólman Tobolík, který bravurním zákrokem zneškodnil střelu směřující do šibenice. O minutu později po centru Novosada přidal L. Kovařík druhou branku. Ve 35. min. zahrála obrana Holešova nedovoleně a z penalty dal Bernátek třetí gól.

Výborný výkon domácích v první půli korunoval dvě minuty před přestávkou po samostatné akci Netík. Po změně stran se hra vyrovnala, ale ani jedno z mužstev se do dobré střelecké pozice nedostalo. Až v 64. minutě dal svou druhou branku L. Kovařík a čtvrt hodiny před koncem hosté z penalty snížili Roubalíkem. Výhra Luhačovic je překvapivá, ale zasloužená.

Branky: 15. a 35. z pen. Bernátek, 21. a 64. L. Kovařík, 43. Netík – 75. z pen. Roubalík. Rozhodčí Schmid, 100 diváků. Luhačovice: Tobolík - Košárek, Kovařík L., Piják, Bernátek, Krejčiřík, Červenka O., Netík, Novosad, Červenka D. Střídali: Bauman, Červenka Z. Holešov: Čajka-Belza, Bačík, Čižmár M., Roubalík, Novák, Olša, Sedlařík, Marek, Munster, Čižmár T. Střídali: Slováček, Hradil.

PROVODOV - SLUŠOVICE 2:2 (1:1)

Utkání hrané na umělé trávě v Luhačovicích průběhem a úrovní uspokojilo i toho nejnáročnějšího diváka. Polovina mužstva domácích totiž hrála před 15 lety v dresu Slušovic, a tak se hráči snažili dokázat, že získané fotbalové umění nezapomněli. Úvodní čtvrthodina patřila Provodovským, kteří z převahy vytěžili jen tři rohové kopy a několik standardních situací. Vedoucí gól vstřelil Hellebrand, který z 25 metrů trefil šibenici Juřikovy branky. Slušovičtí se však rychle vzpamatovali a o dvě minuty později kopali svůj první rohový kop, po kterém Mil. Bednařík vyrovnal.

Po změně stran dramatických okamžiků před brankami přibývalo. V 65. minutě měl tutovku Litoš, ale hlavičkou poslal míč vedle soupeřovy branky. O pět minut později se skóre měnilo - vedení se ujali hosté, Elšík proměnil trestný kop. V závěrečných minutách drama vyvrcholilo, především zásluhou domácích, kteří zvýšili útočnou aktivitu. V 87. minutě šanci na vyrovnání promarnil Slončík. Až v poslední minutě utkání se domácí dočkali vyrovnávajícího gólu - Polčák fauloval Hellebranda, který se dostával do šance. Nařízenou penaltu Slončík proměnil - 2.2.

Branky: Hellebrand, 90. z pen. Slončík - Mil. Bednařík, Elšík. Rozhodčí: Mejzlík, 200 diváků. Provodov: Zámorský - Bábol, Mikulášek, Karpeko, Hnilo, Hellebrand, Malaník, Březík, Gottwald, Slončík, Litoš. Střídali: Holík, Pinkas. Slušovice: Juřík - Hynčica, Polčák, Foltýn, Zbranek, Čuřík, Bednaříl Mil., Chromčák, Elšík, Bednařík Martin, Šimek. Střídali: Zvonek, Gajdůšek, Rudolf.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - 1. VALAŠSKÝ FC 1:1 (1:1)
Domácí neměli tak dobrý vstup do utkání, jak se stalo v posledních zápasech zvykem. Inkasovali už ve 3. minutě po vyšachování obrany z kopačky Formana. Valaši měli v prvním poločase několik nebezpečných akcí, ale soupeřova obrana už byla pozorná. Naopak minutu před přestávkou byl v pokutovém území faulován Šálek a Kudr z pokutového kopu vyrovnal na konečných 1:1. Ve druhém poločase byli domácí výrazně lepším mužstvem a vytvořili si několik brankových šancí. Největší měl Josef Jurásek, kterému střela nesedla, jak si představoval. Utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Branky: 44. z pen. Kudr - 3. Forman. Rozhodčí Veselský, 80 diváků. O. N. Ves: Hájek - Kudr, Makara, Šálek, Jurásek Jos., Vaněk, Máčala, Straka A., Janoušek, Straka R., Pokorný M. Střídali: Pokorný L. 1. Valašský FC: Holomský - Boruta, Dresler, Vinklár, Bortl, Drápala, Maléř J., Balejík, Forman, Maléř M., Melčák. Střídali: Škabraha, Hanus, Hořelka.

DOLNÍ NĚMČÍ - HLUK 0:1 (0:0)

V sousedském derby se v první půli více bojovalo než hrálo, takže šancí na obou stranách bylo pramálo. Na straně domácích stojí za zmínku nastřelené břevno Skopalem ze 7. minuty a rána Poláška z 10. minuty. Hlučané zahrozili v závěru poločasu střelou, se kterou si však Kadlček poradil. Po přestávce převzali iniciativu hosté, kterým zahrála především záložní řada, a v 57. minutě dal Zimčík vítěznou branku. Domácí se po přestávce k žádné vážné akci nedostali, a tak hosté si po zásluze odvážejí tři body.

Branka: 57. Zimčík. Rozhodčí Prokop, 450 diváků. Dol. Němčí: Kadlček Radek - Stojaspal R., Kadlček Robin, Kubica, Zimčík M., Polášek, Zimčík R., Poruban, Bída, Skopal Z., Stojaspal T. Střídali: Stojaspal K., Pochylý M., Cmol. Hluk: Fojtík – Horák Z. - Zalubil, Machala A., Zimčík T., Machala J., Botek, Hlaváček, Mařák, Dohnal, Minařík. Střídali: Dufka, Bahula, Šimčík.

MORKOVICE - VIGANTICE 4:0 (1:0)

V souboji tabulkových sousedů měla hra v první půli vyrovnaný průběh, domácí hrozili hlavně ze standardních situací, jednu z nich zužitkoval na konci úvodní čtvrthodiny Novotný. Po přestávce přidali domácí rychlý gól Firychem a od tohoto momentu bylo na hrací ploše pouze jediné družstvo. Střelecky disponovaný Firych přidal o pár minut později třetí branku a svůj dobrý výkon mohl oslavit hattrickem, ale vyloženou šanci promarnil, a míč následně poslal do sítě až Bleša.

Branky: 15. Novotný, 48. a 65. Firych, 84. Bleša. Rozhodčí Holub, 250 diváků. Morkovice: Veselý - Zavadil, Přecechtěl, Novotný, Černý, Bleša, Petroš, Hanák F., Kroutilík, Zdráhal, Firych. Střídali: Jablunka, Škvarlo, Skácel. Vigantice: Malina - Gálik, Andrys, Mahdalík, Štural, Křiva, Náměstek, Kožušník, Vokáč Z. a Vokáč J., Matůš. Střídali: Bolcek, Barabáš, Gálik.

VAL. MEZIŘÍČÍ ­ CHROPYNĚ 6:2 (3:1)

Ve 22. minutě udeřili domácí. O dvě minuty později se situace opakovala, pouze s jinými hráči ­ 2:0. V prvním poločase domácí beky hodně zlobili hostující Pagáč s Vaňharou. Těsně před koncem první půle padly dvě branky. Nejprve potrestal faul na Horáka přesnou hlavičkou z přímého kopu Vaculín, za hosty skóroval Hlaváček, který nečekaně prostřelil Zimka.

Druhý poločas ovšem přinesl jiný obraz hry. Už po třech minutách byl v pokutovém území sražen Guráš a z penalty se nemýlil Vaculín – 4:1. V 51. minutě se na Horákovi vyfauloval Lejsek a šel se sprchovat. Hra Chropyně se po této situaci úplně sesypala a hosté jakoby rezignovali. V závěru domácí své vítězství ještě zvýraznili.

Branky: 41. z pen., 48. a 93. Vaculín, 22. Macíček, 24. Horák 42. Hlaváček, 74. Štefánik, 81. Vaňhara. Rozhodčí: Ligas – Mrázek, Hůzl. ČK: Lejsek. Diváci: 500. Val. Meziříčí: Zimek – Kudělka, Vaculín, Malina J., Navrátil (81. Polách) – Malina L. (69. Štefánik), Guráš, Sovák P., Mičkal (87. Nečas), Macíček – Horák. Chropyně: Večeřa – Buksa, Lejsek, Zdražil, Trávníček – Hlaváček (65. Hošek) , Šindelář (58. Polášek), Lacina, Maliňák – Pagáč, Vaňhara.

31.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.