VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chropyně se nechce vzdát a přemýšlí o soudu

Region – Ve fotbalových Morkovicích a Valašském Meziříčí si po víkendu mnou ruce. Třebaže podle Sportovně technických komisí KFS Zlín a řídicí komise pro Moravu tyto kluby v otázce členských příspěvků svých hráčů pochybily a byly potrestány, víkendové rozhodnutí Odvolací komise FAČR zrušilo kontumaci vynesenou nižšími instancemi a vrátilo jim body.

11.6.2014 8
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Odvolací komise FAČR na svém mimořádném zasedání rozhodla o zrušení kontumovaných zápasů Morkovic a Valašského Meziříčí

Nadšeny rozhodnutím nejvyššího odvolacího orgánu nejsou nejen kluby, které do té doby v krajském přeboru bojovaly s Morkovicemi o záchranu, ale také STK KFS Zlín.

„Nikomu nechceme ublížit, ale jiné řešení než kontumaci jsme v případě zápasů Morkovic neměli. Poslední rozhodnutí odvolací komise je ale precedentem jako blázen," krčil rameny Stanislav Travenec.

Rozhodnutí odvolací komise komplikuje práci STK

Ten rozhodl kontumovat zápasy na základě informace systému, kde inkriminovaný hráč neměl statut člena. Morkovice se však hájily, že členský příspěvek za něj včas uhradily, pouze administrativně pochybily, když do variabilního symbolu místo rodného čísla uvedly identifikační číslo hráče.

„Neumím si představit, jak budeme zjišťovat, zda hráč má nebo nemá zaplacené členství. Doteď byl rozhodující „zelený" status na oficiální stránce," krčí rameny Travenec, jenž do budoucna neočekává změnu v kontrolním mechanismu KFS Zlín.

„Jak zjistíme, že hráč nastoupí i přesto, že nebude v systému aktivní, zápas budeme podle soutěžního řádu článku 58, odstavce osm písmeno L kontumovat. V případě pocitu křivdy budeme kluby dál odkazovat na odvolací komisi do Prahy," nevidí jiné řešení Travenec.

Morkovice zastupoval Kubíček

V rámci svého mimořádného zasedání, konaného dne 7. 6. 2014 v Praze, rozhodla Odvolací komise Fotbalové asociace České republiky v níže uvedených věcech takto: Podnětu FC Morkovice k přezkumu rozhodnutí STK KFS Zlínského kraje a ORK KFS Zlínského krajského fotbalového svazu ze dne 29. 5. 2014, sp. zn. OK 52/05/2014, se vyhovuje.

Napadená rozhodnutí se ruší. Uhrazený poplatek se vrací zpět navrhovateli. V případě, kdy dojde k úhradě členského příspěvku na správný účet FAČR v řádném termínu, avšak pod variabilním symbolem ID člena, nemá být utkání kontumováno. Naprosto stejně postupovala odvolací komise i v případě odvolání Valašského Meziříčí.

„STK KFS Zlín nám kontumovala zápasy na základě informace, že hráč Šimoňuk nebyl členem FAČRu. Pro nás však členem byl, protože jsme za něho už 27. 2. 2014 zaplatili z našeho bankovního účtu členský poplatek pod ID číslem hráče. Na základě tohoto dokladu jsme se pak odvolali k odvolací komisi FAČR. Nám nikdo do dnešního dne nevrátil platbu za tohoto hráče. Proto jsme tvrdili, že pro nás je členem FAČRu. Kdyby nebyl členem FAČRu, tak nám měli platbu poslat zpátky, nebo nám oznámit, že je něco špatně," řekl předseda klubu z Morkovic Martin Oplt.

Podle Oplta měl FAČR vrátit peníze

Morkovický klub v celé kauze využil služeb Mgr. Jiřího Kubíčka. „Sedíme spolu v řídicí komisi pro Moravu a často jsme se bavili na téma členství. Má v tomto bodě spoustu zkušeností, protože se na zavedení systému podílel. Přes sportovní právo patří u nás ke špičce. Proto jsem ho požádal, aby nás zastupoval," přiznal Oplt.

Kluby teď mohou podle rozhodnutí OK FAČR zřejmě využít obě cesty úhrady členských poplatků. Jak pod RČ, tak pod ID hráče.

„Asi ano. Divím se, když se vytvořilo jedinečné ID, tak pod ním platbu nikdo nezaregistruje. To určitě není v pořádku. Víc se k tomu nechci vyjadřovat, protože to bylo dost bolestivé. Vyslechl jsem si svoje. Využil jsem všech možností, které mi umožňují stanovy, abych se dovolal toho, že Šimoňuk měl své členství zaplacené. Registraci členů provádí externí firma. Za FAČR by měl někdo o všem zodpovídat," dodal Martin Oplt.

Chropyně se cítí okradena

Před změnou rozhodnutí OK v Praze měla Chropyně teoretickou šanci na záchranu, teď ji ztratila.

„V pondělí jsme se o celé záležitosti bavili na schůzi. Myslíme si, že postup odvolací komise FAČR nebyl správný. Jestliže je hráč Šimoňuk členem FAČR od 14. 4. 2014 a zápas s Morkovicemi jsme hráli 5. 4. 2014, tak je něco špatně. Jestli došlo k administrativní chybě a platba nebyla spárována, to už je druhá stránka věci.

Jsme si jisti, že ten hráč v době utkání nebyl členem FAČRu a to je rozhodující. Zvažujeme další kroky a tím by bylo odvolání k civilnímu soudu. Definitivně se rozhodneme do konce týdne. Pro nás je to opravdu rána pod pás," zdůraznil předseda FK Chropyně Stanislav Hrabal.

Křivdu vnímají ve Vizovicích

Vizovice se rozhodnutím FAČR cítí ukřivděné, ale odvolávat se nebudou.

„Tři kola před koncem jsme se s třiceti body na deváté příčce cítili zachráněni, nyní musíme neplánovaně dřít do posledního kola. Rozhodnutí komise znevážilo celou soutěž, regulérnost je v tahu.

Když Morkovicím v polovině dubna odebrali body, mělo se o možném návratu rozhodnout do 14 dnů, a ne až kolo před koncem. Náš přístup v závěru k utkáním byl jiný než nyní s vědomím dalších bojů o záchranu," zlobí se kouč nováčka z Vizovic Petr Polášek.

„Celý systém je chaotický, ale především za neuhrazení poplatku 200 korun bych dával tučné desetitisícové pokuty a ne kontumoval zápasy. O všem podstatném by se mělo rozhodovat hlavně na trávníku," dodal důrazně Polášek, s jehož vyjádřením souhlasili i v kádru Fryštáku.

„Nám paradoxně zrušení kontumací pomohlo. Ale o úspěchu se nemá rozhodovat u zeleného stolu," potvrdil předseda klubu Vratislav Rudolf.

Valaši se dočkali spravedlnosti

Ve Valašském Meziříčí naopak zažívají velkou satisfakci. Klub hrající v divizi E dostal zpátky svoje tři body za výhru v Dolním Benešově, které mu byly odebrány kvůli údajným nedostatkům s registracemi hrá­čů.

„Byli jsme přesvědčeni, že jsme neudělali nic špatně a jsme moc rádi, že se to prokázalo. Cítíme to jako velkou satisfakci," hlásí sportovní manažer klubu Petr Zahradníček. Meziříčský klub se dočkal spravedlnosti až na třetí pokus.

„Nejprve to nevyšlo v Olomouci, pak nám přišla zamítavá odpověď z Uherského Hradiště, až napotřetí v Praze to vyšlo. Pokud by to neklaplo, byli jsme připraveni bránit se soudní cestou, protože jsme byli a jsme přesvědčeni, že jsme neudělali chybu," zdůraznil Zahradníček.

Podle něj je sice návrat bodů satisfakcí, ale mohlo to natropit velké problémy.

„Kluci si sice ubojovali záchranu i bez těch tří vrácených bodů, když v minulém kole vyhráli v Brumově, ale byli celou dobu pod velkým tlakem možnosti sestupu a to se rozhodně dobře nehraje," dodal sportovní manažer Petr Zahradníček.

Autor: Martin Břenek, Libor Kopčil

11.6.2014 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Ilustrační foto.
12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení