Doubravy se premiérově radovaly z vítězství

Region - III. třída: Kašava na podzim poprvé ztratila body. IV. třída: rezervě Lužkovic nestačil v Přílukách ani hattrick Žaludka

1.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

ZLÍN III. TŘÍDA

PASEKY - POHOŘELICE 1:0 (0:0)

V prvním poločase se oba týmy hledaly. Do druhého dějství nastoupily Paseky jako vyměněné. Neustále útočily a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí gól. Po sérii rohů se to podařilo Pagáčovi, který tak vsítil jedinou branku zápasu. Pohořelice domácího gólmana ohrožovaly jen ojediněle.

Branka: Pagáč. Rozhodčí: Baroň, 50 diváků. Paseky: Psota - Ceniga, Pagáč, Bořík, Krčmář, Zámorský, Šoula, Penas, Josefík, Tuna, Stodůlka. Střídal: Vyoral. Pohořelice: Sehnálek - Plesník, Rysnák, Švejcara, Smělík, Dvořáček, Trčka, Pecánek, Petek, Bartuněk, Umýsa. Střídal: Dokoupil.

VŠEMINA - LUKOV B 3:2 (3:1)

V desáté minutě Všemina vedla už 2:0. Nejprve po závaru před brankou dorazil Burša střelu Polácha. Druhý gól pak přidal Holík. A když centrovaný míč stejného hráče skončil potřetí v hostující síti, zdálo se o výsledku rozhodnuto. Těsně před koncem první půle ale béčko Lukova snížilo. Po přestávce měli stále více míč na kopačkách fotbalisté Všeminy, ale z několika vyložených příležitostí nedokázali svůj náskok zvýšit. A tak opět platilo Nedáš, dostaneš. Hostující Zahradnický se pět minut před koncem postaral o snížení. Na srovnání už ale rezervě Lukova nezbyl čas.

Branky: Holík 2, Burša - Kogler, Zahradnický. Rozhodčí: Lebloch, 90 diváků. Všemina: Chovanec - Ježík, M. Gajdošík, Polách, Kovařík - Rupa, Vala, Karlík, Pavelka - Holík, Burša. Střídali: Motl, P. Gajdošík. Lukov B: Konečný - Staroba, Pospíšil, Hudeček, Švehlík, Kogler, Silný, Zahradnický, Jantula, Macík, Pleva. Střídali: Tlusták, Kravák.

KAŠAVA - ZÁDVEŘICE 1:1 (0:1)

Špatná hra přinesla první podzimní ztrátu Kašavy. Zádveřice se dostaly ke střelám jen sporadicky, ale z minima vytěžily maximum. Po ztrátě balonu se hosté dostali k rychlému protiútoku a ránu Holého si domácí srazili do vlastní sítě. Kašava pak sice přidala na obrátkách, ale branku se jí vstřelit nepovedlo. Po změně stran stačilo Zádveřicím jen odkopávat balony co nejdál od své brány. Ale pak přišla chyba hostujícího gólmana, která přinesla vyrovnání. Šarman mohl dát i vítěznou branku, ale sólo zahodil. A tak po bídném výkonu získali domácí pouze bod.

Branky: Šarman - Holý. Rozhodčí: Měřička, 120 diváků. Kašava: Mikač - Gavenda, Pavel Zbranek, Horsák, Václav Zbranek, Petr Zbranek, Šarman, Jiří Zbranek, Javořík, Smetana, Minaří.

Další výsledky: Komárov - Tečovice B 4:1 Šindler 2, Srna, Velísek - Krajča, Fryšták B - Veselá 2:5 Chudý T., Doležal - Čoček, Dočkal, Jurásek, Prusenovský, Miksík, Březůvky - Mladcová B 1:0 nehlášeno, Vel. Ořechov - Lípa 3:2 Glossert 2, Kročil - Hlavinka, vlastní.

DRNOVICE - POZLOVICE 4:2 (1:1)

Po mírném úvodním tlaku se Drnovice ujaly vedení. Střelou z hranice pokutového území se prosadil Šerý. Vzápětí mohl náskok navýšit Vlček, který se ocitl tváří v tvář brankáři hostí, ale míč se mu do sítě umístit nepodařilo. A tak přišel trest. Po rohu Pozlovice vyrovnaly. A když Drnovice zahodily další stoprocentní šanci, odcházelo se do šaten za nerozhodného stavu. Po změně stran po kombinační akci nejprve přesně mířil domácí P. Zicha. Poté musel předčasně pod sprchy odejít jeden z hostujících hráčů, a zdálo se být rozhodnuto. Pozlovičtí ale stihli vyrovnat ze sporně odpískané penalty. Drnovice pak ve zbytku utkání přece jen zabraly. Nejprve se z přímého kopu prosadil opět P. Zicha, který zanedlouho dovršil hattrick.

Branky: P. Zicha 3, Milan Šerý - Vrátník, Bernátek. Rozhodčí: Ruman, 50 diváků. Drnovice: Maniš - J. Zicha, Martin Šerý, Kostka, Lukáš - Honek, J. Vlček (45. Běloň), T. Vlček, Machuča, Miloslav Šerý (85. Machů) - P. Zicha.

ŠANOV - HŘIVÍNŮV ÚJEZD 1:0 (1:0)

Souboj hostů s lídrem přinesl nečekaný obraz hry. Hřivínův Újezd po celou dobu zápasu působil fotbalovějším dojmem a taky si vytvořil více brankových příležitostí. Jenže Šanov ukázal svou efektivitu. Z jediné střely na bránu dokázal rozhodnout zápas. Proměněnou penaltou se o to zasloužil Navrátil.

Branka: 20. Navrátil z pen. Rozhodčí: Sedlář, 100 diváků. Šanov: P. Matula - Pelešek, Novák, Ščuglík, Urbánek, Studeník, A. Matula, M. Kročil, B. Kročil, Navrátil, Miroslav Macík. Střídali: Hankr, Tureček, Milan Macík. Hřivínův Újezd: V. Minařík - L. Štepaník, Valášek, Buršík, Polášek, Skovajsa, D. Štěpáník, Záhora, M. Minařík, Kostelník, T. Minařík. Střídali: Jurák, Buráň, Římovský.

KOSTELEC - VLACHOVICE B 3:0 (0:0)

První poločas se odehrával v pochodovém tempu, jako by si domácí mysleli, že jim výhra spadne sama do klína. Vzruch přinesla až poslední minuta úvodního dějství, kdy nejprve střelu hostů vytáhl domácí brankář na tyč a hned z protiútoku hlavičkoval kostelecký Novotný také jen do brankové konstrukce. Do druhé půle vstoupil Kostelec ukázkově, když hned z prvního útoku vstřelil branku. Zanedlouho přidali domácí druhý gól, a bylo rozhodnuto. Třináct minut před koncem dal ještě výsledku konečnou podobu znovu Juránek.

Branky: 46. a 77. Juránek, 51. Novotný. Rozhodčí: Jungwirt, 50 diváků. Kostelec: Vrla - Pleva, Vaculík, Kukla, Nedbálek, Mezírka, Kolář, Kubina, Juránek, Krhůtek, Novotný. Střídali: Šebák, Ondráček, Pilka. Vlachovice B: Hověžák - Šimoník, Drábík, Jandík, Častulík, Kašša, Milch, Obadal, Gbelec, Mikeska, Míča. Střídal: Dorůška.

JESTŘABÍ - MIROŠOV 0:2 (0:1)

Domácí začali vlažně. Po čtvrthodině inkasovali po Svobodově přímém kopu. Hosté ožili a Jestřabí se dostávalo před jejich branku jen ojediněle. Druhý poločas byl v režii Mirošova, který si upevnil vedení hned po šesti minutách. Ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Zvonek. A nebýt dvou parádních zákroků domácího brankáře a levé tyče, mohli mirošovští hráči rozvlnit síť i vícekrát.

Branky: 15. Svoboda, 51. Zvonek. Rozhodčí: Frajt, 60 diváků. Jestřabí: Miklas - R. Floreš (75. J. Hnilo), Zimáček, Šprta, Spáčil, Marek, Kolínek, P. Floreš (52. Fojtík), Lysák, Hrnčiřík, R. Hnilo. Mirošov: Pánek - Daňo, Trčka, P. Fojtů, Beňo, Němeček, L. Fojtů, Zvonek, Polách, Svoboda, Borák.

Další výsledky: Slopné - Mirošov 3:3 J. Plášek 3 - Obadal 2, Borák, Rokytnice - Smolina 2:0 Cekiera, Neumann, Štítná n. Vl. B - Biskupice 2:1 Frýželka, M. Struhař - Novosad.

ZLÍN IV. TŘÍDA

DOUBRAVY - RACKOVÁ 1:0 (1:0)

Utkání začali lépe hosté, kteří mohli jít do vedení již v první minutě. Chybu domácích ale nepotrestali. Poté se osmělily i Doubravy a začaly se dostávat do šancí. Jednu z nich proměnil domácí záložník Hvozdenský, který bombou z 25 metrů vymetl šibenici. Racková ještě mohla na konci vyrovnat, ale domácí podržel gólman Pavelka, který reflexivním zákrokem vytěsnil střelu na břevno. Doubravy se tak poprvé v sezoně radovaly ze zisku tří bodů.

Branka: Hvozdenský. Rozhodčí: Ruman, 50 diváků. Doubravy: Pavelka - Jakeš, Jurák, Schmied, Korakas, Hvozdenský, Segrado, Mrázek, Zavadil, Křen, Žalůdek.

Další výsledky: Spytihněv B - Louky B 2:3 Polášek, Kraváček - Janota 2, Hubík, Žlutava - Kudlov 6:1 Ferbas 2, Gojš P., Husár, Dorazil, Antoš - Kozel, Lhota u Mal. - FC Vizovice 1:2 Velčovský - Holík, Hurta, Provodov B - Mysločovice 0:4 Dřímal J. 2, Lahola, Bittner, Halenkovice - Dobrkovice 0:3 R. Fuglík, R. Lux, Gregůrek.

HVOZDNÁ B - JAROSLAVICE B 2:1 (1:0)

Domácí zahájili první část utkání aktivněji. Po čtvrthodině utekl Válek po levém křídle a jeho přihrávku přetavil v branku L. Řihák. Druhá část hry se odehrávala obdobně jako první. Béčko Hvozdné v 60. minutě zasadilo hostům druhou ránu, když se prosadil P. Hanzlík. Rezerva Jaroslavic ale záhy snížila. Johaník kopal roh a nastřelil domácího stopera, od něhož se míč odrazil do sítě. Od této chvíle začala mít domácí obrana horkou půdu pod nohama a do konce utkání musela čelit drtivému tlaku hostů. Ten nakonec ustála a vyválčila tři body.

Branky: L. Řihák, Hanzlík - Johaník. Rozhodčí: Vyoral, 50 diváků. Hvozdná B: Elšík - Langer, Kozák, Slováček, J. Řihák (46. Sovadina), Langr (71. Mrva), Hanzlík, L. Řihák, Polaštík, Válek (80. Peterka). Jaroslavice B: Gajdorus - Maršálek, Kašpárek, Novák, Červenka, Kepr, Kopřiva, Macalík, Janák, Palík, Johaník.

NEUBUZ - ŠTÍPA 2:0 (2:0)

Kdo se zdržel při občerstvení, neviděl první gól, který padl už v první minutě. Účet utkání otevřel domácí Pšenka. Do poločasu stihl ještě zvýšit Kališ. Po obrátce chtěla Štípa vyrovnat. Ale když ani z jednoho metru nedala gól, domácí zvítězili.

Branky: Pšenka, Kališ. Rozhodčí: Válek, 100 diváků. Neubuz: Pavlas - Kobylík, Šebesta, Ševců, Hargaš - Gajdošík, Huňa, Kališ, Rudl - Pšenka, Vrba. Střídali: Březík, Drábek. Štípa: Langer - Holík, R. Skřivánek, Gažda, M. Skřivánek - Štěpáník, Fojtík, Luňák, Kutra - Suchomel, Suchý. Střídali: Voráč, Krajča, Čuřík.

PŘÍLUKY B - LUŽKOVICE B 5:3 (3:1)

Hned v 5. minutě se trefil domácí Šimurda. Pak mohly Lužkovice vyrovnat, ale gólman Nečas jim šance lapil. Béčko Příluk následně zvýšilo na dva nula. Pak předvedl hostující Žaludek sólo přes čtyři obránce a snížil. Domácí se ale stihli oklepat, a před poločasem dali třetí branku. Ve druhém dějství rezerva Lužkovic snížila. Béčko Příluk pak ale dalo další dva góly a bylo rozhodnuto.

Branky: Šimurda 2, Mezírka, M. Frolek, Macháč - Žaludek 3. Rozhodčí: Střelec, 60 diváků. Příluky B: Nečas - M. Frolek, Ratajský, R. Frolek, Čecho - Janků, Šuta, Drga, Krumpolc - Šimurda, Mezírka.

Další výsledky: Jasenná - Bratřejov 0:1 O. Gerža, Fryšták C - Vlčková 3:2 Petráš 2, M. Holomek - Zbranek, Marušák, SK Vizovice B - Trnava 1:4 nehlášeno.

TICHOV - LIPOVÁ 3:2 (1:1)

Lipová vytěžila z úvodního tlaku tyč. Tichov odpověděl rohovým kopem D. Ščuglíka, který si nešťastně srazil do vlastní sítě hostující obránce. Chvíli na to však hosté srovnali. Hned na začátku druhé půle zaskočil Tichov obranu hostů a opět strhl vedení na svou stranu. Lipová však záhy vyrovnala. Z přímého kopu se trefil Vaňek. Domácí se však nevzdali a druhým zásahem Baďury rozhodli o svém vítězství.

Branky: Baďura 2, D. Ščuglík, - M. Klein, Vaněk. Rozhodčí: Kročil, 30 diváků. Tichov: Bubela - Novák, M. Ščuglík, Hrdlička, Kořenek, Maniš - Krpenský, Baďura, D. Ščuglík, Trunkát - Stružka. Střídal: Řepka. Lipová: Němeček - Urbánek, Vaněk, R. Vašička, Polášek - Plášek, Krůžela, Saňák, Liška - M. Klein, K. Klein. Střídal: P. Vašička.

PETRŮVKA - BOHUSLAVICE 2:4 (1:3)

Jako první se ve svižném zápase prosadil Šebák. Ve 20. minutě ale Bohuslavice srovnaly. O deset minut později dali hosté ze sporné situace vedoucí branku. Poté si domácí vytvořili několik šancí, ale z gólu se neradovali. Naopak hosté zasadili Petrůvce třetí úder. Po změně stran začala Petrůvka aktivně a v 50. minutě snížila. Po této brance se hra velmi přiostřila. Deset minut před koncem dostaly Bohuslavice výhodu pokutového kopu. Brankář domácích penaltu chytl, ale hosté míč dorazili za jeho záda.

Branky: Šebák, Kořínek - Bartozel 2, Šenkeřík, Janáček. Rozhodčí: Mukulík, 60 diváků. Petrůvka: Švach - Hubáček, Korvas, Maca, Šebák, Pešek, Remeš, Hasík, Gergela, Kořínek.

Další výsledky: Sehradice - Loučka 1:3 V. Hofschneider - Chytil, Mikulka, vlastní, Divnice - Rudimov 1:8 Satin - Skočovský 2, Souček 2, Červeňan, Poláček, Kovařík, vlastní, Poteč - Dol. Lhota B 3:0 Mňačko 2, Procházka, Horní Lhota - Ned. Lhota 2:1 Žáček 2 - Pacík.

KROMĚŘÍŽ III. TŘÍDA

ŽALKOVICE B - MYSLOČOVICE B 7:1 (3:0)

Duel vyšel lépe domácím, kteří dali brzy gól. Tlak Žalkovic trval až do pauzy, kdy byl stav 3:0. Na začátku druhé půle hosté snížili, ale po čtvrtém gólu domácích bylo definitivně rozhodnuto.

Branky: 9., 32. a 79. Petřík, 21. D. Vymětal, 64. Otáhalík, 73. Škopík, 92. Svozil - 50. Menšík. Rozhodčí: Kotas, 100 diváků. Žalkovice B: Štěrba - J. Kuba, Beliančin, Pala, Hanák, Horák, R. Vymětal, Svozil, M. Kuba, Petřík, D. Vymětal. Střídali: Otáhalík, Škopík, Janečka. Mysločovice B: Večeřa - Frantík, Zábojník, Pálka, Jelíšek, Matocha, Gaja, Brázdil, Kučera, Menšík, Valčík. Střídali: Hrubý, Červenka, Jančík.

1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Oprava a náhradní provoz zastávky MHD na ulici Štefánikova ve Zlíně.
1 8

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna
5

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.

Papoušek je zase doma díky Facebooku

Stačí nechat na zahradě pootevřenou branku nebo doma dvířka u klece a domácí mazlíček je během chvilky pryč. Majitelé po svých ztracených zvířecích společnících pátrají různě, využívají jak služeb městské policie, tak stále častěji i sociálních sítí. Ty se v mnoha případech stávají užitečným nástrojem, zvířata se díky takzvanému sdílení příspěvků často najdou.