Dvě kanonýrky vsítily šest branek

Region – Dvě kanonýrky se výrazně zviditelnily v 9. kole divize fotbalistek. Valašskomeziříčská Jana Hrazdilová a Eva Sochorová z Brumova vsítily šest branek. Hattrick zaznamenala také Petra Gregorová z Březnice.

24.10.2013

Fotbalová divize žen: Březnice - MutěniceFoto: pro DENÍK/Michal Knotek

Podzimním divizním králem je družstvo Holešovských holek, které v první polovině soutěže neztratilo ani bod.

VLKOŠ – HOL. HOLKY 0:5 (0:2)

„V utkání plném nepřesností jsme měli na kluzkém terénu více ze hry a jenom naše špatná kontrola míče udržovala v prvním poločase domácím naději na přijatelný výsledek. Vlkoš dokonce po přestávce zvýšil aktivitu, ovšem bez patřičného efektu. Naopak nám se podařilo dalšími třemi trefami naplnit bez problémů roli favorita," prozradil jeden z vůdců lavičky Hanaček Slavomír Bednář.

Branky: Šilhárová 2, Dvorníková, Šustová, Kocurková. Holešovské holky: Heglasová – Jašková, Dvorníková, Tiefenbachová, Voždová, Kolesárová, Mikešová, Šustová, Přikrylová, Kocurková, Šilhárová. Střídaly: Otáhalíková, Súkupová, Bunčová.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – UHERSKÝ BROD 11:0 (6:0)

Valašské Meziříčí poslední tým vůbec nešetřilo a ve 12. minutě vedlo už 4:0. „Také ve zbytku střetnutí jsme si s chutí zastříleli. Góly jsme dávali po pohledných souhrách, ranách z dálky, ale také z dorážek," užíval si poslední podzimní duel jeden z valašskomezi­říčských koučů Martin Čabla. „Domácí nás výrazně předčili ve všech fotbalových činnostech. Naše mladá sestava nedokázala najít žádnou zbraň na důraz a techniku Valašek," uznala trenérka poražených Zdeňka Skupinová.

Branky: Hrazdilová 6, Chlápková 3, Hermannová, Tomčíková. Va. Meziříčí: Škařupová – Stuchlíková, Chlápková, Vlčková, Čáňová, Rýdlová, Marková, Tomčíková, Jurčová, Hrazdilová, Hermannová. Střídala: Pernická. Uh. Brod: Horáková – Lenka Kučerová, Sabina Crlová, Petrková, Simona Crlová, Straková, Jílková, Chmelová, Zálešáková, Klára Pospíšilová, Oharková. Střídaly: Michaela Kučerová, Marášková, Vítková.

HOVORANY – BRUMOV 0:10 (0:5)

Také Brumov se s první polovinou soutěže rozloučil rekordním vítězstvím. „Prakticky celý zápas jsme odevzdané domácí nepustili na naši polovinu. Podali jsme kolektivní výkon a všechny naše góly padaly po pěkných kombinacích. V koncovce se prosadila šestibranková Sochorová, jež dokázala umně zúročovat spolupráci zejména s Krahulovou. Naše výhra mohla být ještě mnohem vyšší," informoval vedoucí týmu Brumova Ivo Polách.

Branky: Sochorová 6, Olejníková, Buriánková, Škrabolová, Frajtová. Brumov: Florešová – Kozubíková, Plášková, Gabrišová, Suchánková, Buriánková, Škrabolová, Olejníková, Sochorová, Krahulová, Cverenkárová. Střídaly: Presová, Frajtová, Lysáková.

BŘEZNICE – MUTĚNICE 5:2 (3:0)

V utkání sousedů v tabulce v prvním poločase kralovala Petra Gregorová, která mezi 23. a 36. minutou zaznamenala hattrick. ,,Všechny góly vsítila po pohotových střelách," upřesnila domácí záložnice Žaneta Vaculíková. Po hodině hry vedly domácí 5:0 a kouč Žůrek prostřídal sestavu. ,,Hodně nám pomohlo, že jsme první půli hráli s větrem v zádech. Vysoké vítězství jsme si však zasloužili, protože jsme byli běhavějším týmem a dařila se nám i souhra," tvrdí Vaculíková.⋌ (hot)
Branky Březnice: Gregorová 3, Žabokrtská 2. Březnice: Malotová – Smolková, Huťková, Kryšpínová, Kozmíková, Žabokrtská, Černá, Vaculíková, Brzósková, Gregorová, Vavrušová. Střídaly: Bukovjanová, Vilhanová, Marková, Čichovská, Norová.

Kontumace utkání: Uh. Bord – Hovorany 3:0 kont.

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.