MOST – FASTAV ZLÍN 0:0

„Myslím, že jsme si vytvořili daleko více šancí než soupeř, ale opět nás zklamala koncovka. Paradoxně domácí měli ke vstřelení branky blíž," hodnotil bezgólovou plichtu kouč Zlína Martin Pulpit, který nemohl využít vykartovaného kapitána Železníka.

Svěřenci německého trenéra Jerata totiž zahodili penaltu. V 55. minutě smolně zasáhl Pazdera míč rukou a sudí Franěk byl nekompromisní.

K puntíku se postavil Kurtaj, jenže vůbec netrefil branku. „Měli jsme štěstí. Navíc ještě v závěru domácí nastřelili břevno," připomněl Pulpit situaci z 91. minuty, kdy tvrdě pálil Mlika. „Jinak na projevu Mostu byl znát rukopis nového trenéra, prezentovali se typickou německou agresivitou, nasazením, to nám někdy schází," uznal trenér ševců.

Mezi tři tyče se opět postavil brankář Žukowski. A vedl si mnohem lépe než v předchozím utkání s Ústím nad Labem. „Dal jsem na radu klubového lékaře a Dostála raději šetřil. S výkonem Žukowského jsem ale spokojený. Působil jistěji než minule," pochválil zlínskou dvojku Pulpit. ⋌(mar)

Rozhodčí: Franěk – Fišer, Kubr. ŽK: Mlika – Živulič, Pazdera, Malý, Benčík. Diváci: 436.

Most: Mandous – Ba, Santos, Běloušek, Avdič – Petráček (65. Hoffman), Kurtaj (87. Maruna), Schůt, Veselinovič (75. Řehák) – Jiří Procházka, Mlika. Trenér: Jerat.

Zlín: Žukowski – Benčík, Hubáček, Malý, Pazdera – Chmelo (63. Kurtin), Matějov, Hájek (85. Motal), Živulič – Malcharek, Kraut (56. Poznar). Trenér: Pulpit. DALŠÍ VÝSLEDKY: Frýdek-Místek – Karviná 2:4, Opava – Varnsdorf 0:1, Olomouc – Kolín 4:1, Třinec – Viktoria Žižkov 0:0, Vlašim – Táborsko 2:4, Ústí nad Labem – Pardubice 3:0, Znojmo – Sokolov 2:0.

1. Varnsdorf 11 6 3 2 19:9 21
2. Táborsko 10 5 5 0 25:11 20
3. Olomouc 10 6 1 3 27:11 19
4. Žižkov 11 5 3 3 14:10 18
5. Znojmo 11 5 3 3 20:17 18
6. Sokolov 11 5 2 4 16:13 17
7. Zlín 11 4 5 2 14:12 17
8. Karviná 11 5 2 4 17:16 17