Na dně tabulky okresního fotbalového přeboru Zlínska zůstalo s pouhými třemi body duo sousedních obcí Kostelec, Štípa

VYSOKÉ POLE – DOLNÍ LHOTA 1:4 (0:1)

Na začátku prvního poločasu mohli domácí vstřelit branku, ale Doruška ani Janoš své šance neproměnili a hra se poté vyrovnala. Do kabin na poločasovou přestávku šli spokojenější hosté, kteří využili nedorozumění domácího brankáře se stoperem a Repatý nezaváhal. Po změně stran začalo Vysoké Pole opět náporem, jenže po přísné penaltě vedla Dolní Lhota už 2:0. Domácí pak přece jen snížili Čechem, jenže hosté rychle odpověděli a pak ještě přidali čtvrtou branku. Vysoké Pole nebylo spokojené s výkonem hlavního sudího.

Branky: Čech – Repatý, Martinka, Brostík, Šenkeřík. Rozhodčí: Dvořak – Polách, Valčík. Vysoké Pole: Dorůška L. – Naňák, Andrýsek, Ruman, Machů T., Tomeček, Machů R., Dorůška J., Janoš, Čech, Machuča. Dolní Lhota: Šenkeřík – Martinka, Machů, Lysák, Repatý, Križko, Šustek, Deml, Šenkeřík M., Pleša, Masař.

BRATŘEJOV – JAROSLAVICE 2:6 (0:3)

Od počátku utkání bylo jasné, kdo je favoritem. Hned v 1. minutě se Jaroslavice ujaly vedení. Po centru za domácí obranu přesně hlavičkoval Polách. Hosté svou převahu vyjádřili do přestávky ještě dvěma góly Dudy a Batíka. Domácí se snažili být hostům vyrovnaným soupeřem, ale šance, které si pracně vytvořili, neproměnili. Druhý poločas začal přesně jako první a hned v úvodní minutě upravil Švach na 0:4. Jaroslavice pak trochu polevily, Bratřejov vyrovnal hru a odměnou mu byly dvě branky, která dal hlavou po standardních situacích Petr Chromák. Hosté ale další zdramatizování utkání nedopustili a v závěru góly Macalíka a Polácha stanovili konečné skóre.

Branky: Chromčák P. 2 – Polách 2, Dudr, Batík, Švach, Macalík. Rozhodčí: Valenta, Houšť. Diváci: 120. Bratřejov: Bargl R. – Chromčák M., Bargl R., Podhanyi, Chromčák P., Černý, Bednařík, Tomšů P., Tomšů M. Kalenda, Gerža P. Střídali: Slezák, Gerža D. Jaroslavice: Žirel – Borský, Podéšť, Tomeček, Duda, Fajlada, Polách, Červenka, Batík, Macalík, Švach.

TLUMAČOV – LUDKOVICE 2:1 (2:0)

Domácí ve snaze potvrdit vítězství ze Štípy udávali od první minuty tempo utkání. Hned ve 3. minutě šli také do vedení po pěkné kombinaci a zakončení R. Zálešáka. Hostující obrana byla přetížená a po další akci Tlumačova ve 30. minutě inkasovala gól z kopačky R. Tyla. Ludkovice potom přidaly, ale domácí obrana stála na pevných nohou. Hosté korigovali až po přestávce z penalty, domácí si však vítězství pohlídali.

Branky: Zálešák, Tyl R. – Talaš P. z pen. Rozhodčí: Střelec, Vyoral, Mokrý. Diváci: 80. Tlumačov: Škrabal – Tyl R., Máčala, Juhaňák, Duroň, Malý, Mudřík, Zálešák, Psota, Jonášek J., Zaoral. Střídali: Otevřel, Jonášek Z., Ulman. Ludkovice: Mikel R. – Nevařil, Gregor, Kunorza M., Suchý, Bartoš, Hanák, Mikel S., Hamouz, Kunorza F., Gavenda. Střídali: Talaš, Holík.

BYLNICE – SEHRADICE 0:2 (0:1)

Už od úvodního hvizdu bylo patrné, že podávané fotbalové menu nebude moc záživné. Hostům se podařilo v prvním poločase skórovat z rohového kopu, ale to bylo vše, co stálo za prvních 45 minut za řeč. Druhý poločas nebyl o nic lepší. Bylnice dostala možnost vyrovnání z pokutového kopu, ale nevyužila ji. Gólman Sehradic byl proti. Pak už se hrálo převážně ve středu pole. Bylnice se snažila o vyrovnání, jenže místo toho podruhé inkasovala. I když Sehradice dokázaly vyhrát, zápasu by více slušela remíza.

Branky: Tomšů, Krejčiřík. Rozhodčí: Zikmund – Macháč. Bylnice: Šuráň – Slováček, Machů, Ptáček, Hořák K., Macek, Lukaštík, Hořák J., Loukota, Hudeček Den., Bobot. Střídali: Holba, Janáč. Sehradice: Navrátil – Plášek, Krejčiřík, Žáček V., Nášel, Okénka, Zavadil, Tomšů, Zatek, Žáček M., Žebráček. Střídal: Blažek.

ÚJEZD – ŠTÍPA 3:2 (1:1)

Domácí nastoupili do utkání ve vysokém tempu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Do úvodní se dostal Petr Sucháček, který šel sám na gólmana, jenže ten jeho lob krásným zákrokem vytáhl na rohový kop. Po pěti minutách zahrál hostující obránce v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu Sucháček trestuhodně zahodil. Od té chvíle začali hráči Újezda chybovat, čehož Štípa využila a proměnila hned svou první velkou šanci. Újezd ale odpověděl ihned z rozehrávky, když Častulík vymetl pravý růžek Langerovy branky. Hosté nesložili zbraně a do druhého poločasu nastoupili s větší chutí skórovat, což se jim podařilo z pokutového kopu za další ruku. Čtvrt hodiny před koncem zápasu po obrovském tlaku domácích dokázal hlavou vyrovnat Hrnčiřík. Hosté by si za předvedenou hru určitě bod zasloužili, avšak v poslední minutě se podařilo domácím strhnout vítězství na svou stranu, když se šťastně trefil Tomáš Bělaška.

Branky: Častulík, Hrnčiřík, Bělaška T. – Hrančík M., Holík R. Rozhodčí: Ševčík – Liška. Újezd: Marcaník, Šandor, Macháč, Slovák Z., Slovák B., Struška, Hrnčiřík, Bělaška T., Častulík, Sucháček, Hlavička R. Střídali: Hlavička M., Bělaška V., Andrýs. Štípa: Langer, Holík, Hrančík, Voráč, Šebík, Holík, Štěpaník, Štefan, Kutra, Suchý, Hrančík.

NAPAJEDLA B – KAŠAVA A 2:0 (1:0)

Utkání bylo přehlídkou spálených šancí na obou stranách. Domácí začali aktivně a vypracovali si několik tutovek, ale kvůli vlastní nepřesnosti v zakončení zůstal stav bez gólů. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, které bravurně likvidoval brankář Švejčara, díky němuž se mohli domácí těsně před koncem prvního poločasu ujmout vedení po proměněné standardní situaci Havránkem. Napajedla měla dobrý vstup i do druhého poločasu a hned minutu po změně stran zvyšoval Plachý. Hosté ještě párkrát zahrozili, ale stav utkání nezměnili. Domácí mohli litovat několika neproměněných vyložených šancí, takže zvítězili pouze 2:0.

Branky: Havránek, Plachý T. Rozhodčí: Lebloch – Máčalík. Diváci: 75. Napajedla B: Švejčara – Vavruša, Hejda, Bořuta, Čevela, Havránek, Plachý T., Ratiborský, Haša, Hoferek, Škarek. Střídali: Kurzer, Rozací, Benedikt. Kašava A: Kráčalík – Tomeček, Čapák, Mikač, Zbranek P., Minařík, Mahďák, Zbranek J., Gavenda, Horsák, Marušák. Střídali: Křížka, Zbranek M.

KOSTELEC – VESELÁ 0:6 (0:2)

Rozdíl jedenácti míst v tabulce byl na hřišti znát. Hosté z Veselé byli po celý zápas lepším týmem. Domácí se sice snažili, ale nestíhali jejich kombinační hře. Na straně vítězů se hattrickem blýskl Bořucký.

Branky: Bořucký 3, Dlouhý 2, Divoký. Rozhodčí: Kolář. Diváků: 100. Kostelec: Kupka – Vaculík, Staněk, Nedbálek, Grác, Korvas, Novotmý, Vančík M., Mezírka, Bačák, Huňa, Laciga, Dostál, Vančík B. Veselá: Bořucký – Večeřa, Divoký, Polák, Machalíček, Dlouhý, Dočkal, Odstrčilík, Polák, Bodlák, Hubáček, Vrla.

1. Sehradice 9 7 2 0 26:11 23
2. Veselá 9 7 1 1 23:9 22
3. Jaroslavice 9 6 2 1 25:10 20
4. Dolní Lhota 9 6 2 1 19:9 20
5. Újezd 9 5 1 3 17:10 16
6. Bylnice 9 4 1 4 12:18 13
7. Vysoké Pole 9 3 3 3 20:19 12
8. Tlumačov 9 3 3 3 13:17 12