1. FC Slovácko zažil vítězný vstup

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Kdo by nevěděl, že je na druhé lize, zřejmě by to ani nepoznal. Hradišťští fanoušci totiž dokázali, že fotbal skutečně milují a více než čtyřmi tisícovkami hlasivek dotlačili „své“ Slovácko v prvním kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže k důležitému vítězství.

6.8.2007

O vítězství 1. FC Slovácka nad Sokolovem rozhodl brankou ze začátku druhého poločasu domácí záložník Filip Racko (vpravo). Foto: DENÍK/Michal Sladký

1. FC SLOVÁCKO - SOKOLOV 1:0 (0:0)

Slovácko zahájilo svou premiéru ve druhé lize aktivně a častěji se dostávalo před branku brankáře Kubáska. Ten však až do 25. minuty nemusel zasahovat, neboť všechny ošemetné situace za něj stačila vyřešit pozorná obrana hostí. První těžší zákrok musel Kubásek vytáhnout až proti nebezpečné střele Stýskaly, u pravé tyče byl včas. O chvíli později by se zřejmě marně natahoval po technickém pokusu Görnera, ten však skončil těsně vedle.
Hosté hrozili především ze standardních situací, jejich vysoké hráče se ale domácím dařilo pokrývat. Přesto jednou publiku pořádně zamrazilo, to když tečovaná střela dvakrát poskočila na břevně Markovy brány a následnou dorážku Šorfa vykopl z čáry Ineman.

Krátce před poločasem mohli ale uhodit domácí. Celý stadion měl už sice po Chmelíčkově krásném průniku a přihrávce ruce nad hlavami, Šultes ale z metru překopl prázdnou bránu, a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ten ovšem na světelném ukazateli dlouho nevydržel. Domácí svého soupeře okamžitě zatlačili a v 50. minutě se dočkali zasloužené odměny. Mladý tvůrce hry domácích Petr Stýskala vyslal mezi dva obránce Racka, který s trochou štěstí prostřelil Kubáska - 1:0. Domácí po vedoucí brance nepolevili a nadále zaměstnávali obranu Sokolova. Stýskala si zopakoval gólovou přihrávku, Chmelíček ale tentokrát nemířil přesně. Po hodině hry byl v šestnáctce karatistickým způsobem sestřelen Racko, nepřesný rozhodčí Drábek ale celou situaci jako by vůbec neviděl.

Hosté se v těchto fázích zápasu dostávali na polovinu domácích jen sporadicky, když už ale byli na dostřel Markovy svatyně, zavánělo to vždy gólem. Naštěstí pro domácí ale střelám Mliky a Vondráška chyběla přesnost. Čtvrt hodiny před koncem měl na hlavě gólovou pojistku Ineman, jeho střela ale pouze olízla břevno. Zbývající minuty Slovácko takticky drželo balon na kopačkách a soupeře do žádné šance, která by mohla znamenat vyrovnání, nepustilo.

Více sportu z regionu najdete > zde

Branka: 50. Racko. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Santarius. ŽK: Chmelíček, Görner - Mlika. Diváci: 4 011.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický - Racko (85. Vrba), Stýskala (72. Šturma), Görner, Eismann - Chmelíček, Šultes (60. Činčala). Trenér: Pavel Malura.
Sokolov: Kubásek - Novák, Hájovský, Němeček, Bartůněk - Frohna, Kura, Bakeš (82. Jón), Jiráček (64. Bauer) - Šorfa (58. Vondrášek), Mlika. Trenér: Boris Kočí.