Všechny regionální týmy v MSFL bodovaly

ZLÍNSKÝ KRAJ - Teprve podruhé v sezoně dokázaly všechny tři regionální týmy v Moravskoslezské fotbalové lize bodovat. Po zářijové předehrávce patnáctého kola se jim to povedlo tento víkend v desátém dějství. Hanácká Slavia Kroměříž zvítězila v Karviné 2:1 a posunula se na sedmé místo. Výrazně si polepšila juniorka Slovácka, která se po domácím vítězství nad Břeclaví v poměru 3:0 vyšvihla ze čtrnácté na devátou příčku. Jedenáctou pozici si udržela rezerva Tescomy Zlín, která ve svém fryštáckém azylu uhrála s předposlední Lipovou remízu 2:2.

9.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Kroměřížský nováček se ve Slezsku radoval z první výhry na hřišti soupeřů. Hosté přitom prohrávali od 46. minuty, po trefách Třasoně a Ševčíka ale skóre otočili. „Náš nejlepší podzimní výkon jsme okořenili řadou dalších gólových šancí. Škoda, že jsme si závěr zkomplikovali neproměněnou penaltou. Domácí měli v závěru hodně standardních situací. Všichni kluci odehráli hodně dobré utkání a přál bych si, aby takový výkon předvedli i v dalších zápasech,“ řekl kroměřížský kouč Alois Skácel. V sestavě jeho týmu se premiérově objevil útočník Janča, jenž přišel v týdnu na hostování ze Zlína.

Béčko Slovácka dokázalo v domácím prostředí potvrdit tři body z Jihlavy, tentokrát odjela z Kunovic s nepořízenou Břeclav. „Věděli jsme, že se proti nám postaví silný protivník,“ přiznává trenér Jan Palinek. Jeho svěřenci přesto začali velmi dobře a hosty přehrávali. „Asi po dvaceti minutách se ale hra vyrovnala a soupeř si vytvořil i nějakou šanci. Gól jsme ale nedostali a po přestávce jsme pak rozhodli,“ konstatoval s úlevou Palinek. Jeho ovečky se mezi 60. a 70. minutou trefily hned třikrát a z tohoto úderu už se Břeclav nevzpamatovala. „Musím pochválit všechny hráče, předvedli kompaktní, bojovný výkon,“ chválil kouč Slovácka.

Mladíci Tescomy naopak nedokázali navázat na překvapivé vítězství na půdě druhých Mutěnic a doma s Lipovou byli nakonec rádi za bod. Zlín sice vedl už od deváté minuty díky důrazu Konečníka, jenže céčko Sigmy Olomouc výsledek zvrátilo ve svůj prospěch. „Zrovna když jsem svému asistentovi Čelůstkovi říkal, že musíme dát druhý gól, jinak to může dopadnout špatně, jsme inkasovali,“ ukázal kouč Tescomy Jiří Chytrý, že je dobrým prorokem. „Poté jsme znervózněli a kupili technické chyby. Jediným pozitivem bylo, že kluci bojovali a v závěru srovnali,“ podotkl Chytrý. Bod pro jeho družinu zařídil čtyři minuty před koncem Konečník utěšenou ranou z voleje.

JAK NASTOUPILI
Kroměříž: Drápela - Klimek, Šilinger, Stašek, Stojaník - Dobeš, Křiva (39. Jurčík), Mazouch, Ševčík - Janča (89. Lakomý), Třasoň. Trenér: Alois Skácel.
Slovácko B: Bolek - Dvořák, Spazier, Bělaška, L. Čtvrtníček - Rohovský (84. Crla), Zálešák, Pacl, Šilinger (90. Nguyen) - O. Čtvrtníček (81. Drápala), Perůtka. Trenér: Jan Palinek.
Zlín B: Kořínek - Malý, Pazdera, Řihák, Kovařík (76. Školník) - Šrom (65. Beránek), Elšík, McQuilkin, Konečník - Otruba, Poznar. Trenér: Jiří Chytrý.

9.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Papoušek je zase doma díky Facebooku

Filip Chytil se stal členem organizace New York Rangers

Když Chytil inspiruje. Dluhoš se Sedlákem skončili pod vrcholem

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.