VLAŠIM – FASTAV ZLÍN 2:3 (1:3)

Po vyrovnané úvodní desetiminutovce začaly padat branky. Ve 12. minutě vybojoval Živulič míč pro Krauta, ten se v šestnáctce uvolnil, odcentroval a Železník otevřel hlavou skóre utkání. Už za tři minuty uhrál domácí Hronek balón před dotírajícím Juričem a prostřelil Dostála – 1:1. Po dvou minutách našel zlínský Benčík ve vápně Železníka, tentokrát jej ale Středočeši dokázali zablokovat. Po Hubáčkově standardní situaci prolétl míč jen těsně vedle domácí brány.

V půlce úvodního dějství se drali do zakončení zlínští Chmelo a po něm Železník. Ve 28. minutě už to ale vyšlo. Po rychlém kontru vysunul Železník rozběhnutého Chmela, který našel před prázdnou bránou volného Matějova, jenž nemohl netrefit – 1:2. Na druhé straně hlavičkoval nad bránu Radoš, nicméně ševci byli i nadále při chuti a ve 34. minutě znovu udeřili. Chmelo našel na přední tyči Krauta a ten v tísni protlačil míč do sítě. Těsně před pauzou propadl balón ještě k volnému Železníkovi, hostujícího kapitána ovšem tentokrát brankář Fendrich vychytal. Následně si poradil také s dalekonosným pokusem Matějova.

Druhý poločas začal Krautovou střelou doprostřed brány a přímým kopem Vlašimského Kučery, který letěl nad břevno hostující brány. Ševci poté sehráli takticky velmi zdařilou pasáž, v níž Vlašim přitlačili a v 69. minutě měli i další tutovku. Železník přiťukl Matějovovi, jehož umístěnou střelu vyrazil Fendrich.

Pak už Vlašim dostala ševce pod tlak. Ševci však byli dobře zformovaní a dlouho domácí do ničeho nepouštěli. Výjimkou byl přímý kop Nového doprostřed brány. Žlutomodrým nechyběly ani v závěru ofenzivní choutky, leč z řady přečíslení nic nevytěžili. A domácí osm minut před koncem utkání zdramatizovali, když propadnutý míč uklidil do sítě Simerský – 2:3. Víc už toho domácím žlutomodří nepovolili a i přes vypjatý závěr cennou a zaslouženou výhru uhájili.

Branky: 16. Hronek, 83. Simerský – 12. Železník, 28. Matějov, 34. Kraut. Rozhodčí: Berka – Pilný, Hock. ŽK: 69. Nový – 31. Jurič, 35. Živulič, 79. Bartolomeu. Diváci: 545

Vlašim: Fendrich – Petrů, Simerský, Štochl, Nový – Putz – Radoš (56. Janda), Barák (56. Jakubov), Hronek (80. Průcha), Kučera – Matějka. Náhradníci: Stareček – Vebr, Starý, Průcha, Janda, Verner, Jakubov. Zlín: Dostál – Jurič, Malý, Hubáček, Benčík – Chmelo, Živulič (72. Motal), Višněvský, Matějov (76. Bartolomeu) – Železník, Kraut (90. Hájek).