DIVIZE ŽEN

HOLEŠOVSKÉ HOLKY ZVLÁDLY SOUBOJ DVOU VEDOUCÍCH CELKŮ S VLKOŠEM

Holešov – Další důležité vítězství vybojoval v Moravskoslezské fotbalové divizi žen celek Holešovských holek, který se v tabulce po skalpu Vlkoše po 21. kole udržel na prvním místě. V příštím zápase holešovský tým v neděli zajíždí do Kotvrdovic. Utkání na Blanensku na půdě čtvrtého družstva soutěže začíná v 10 hodin.

V neděli Holešovské holky pokořily Vlkoš 3:1. Souboj dvou nejlepších kolektivů tabulky se rozhodl v prvním poločase. Zpočátku duelu pasivnější domácí celek v něm vstřelil dvě branky. O první se postarala v osmadvacáté minutě po nezištné přihrávce od Šilhárové Rýdlová. O tři minuty později se v šestnáctce soupeřek uvolnila kanonýrka Šilhárová a ranou na zadní tyč skórovala na 2:0.

Ve druhé půli si Hanačky vypracovaly dokonce třígólový náskok, když v 56. minutě upravila stav na 3:0 hlavou Kuchařová. Hned vzápětí ale hostující Vlčková vsítila branku na 3:1.

,,V utkání dvou vedoucích celků viděla osmdesátka diváků dramatický duel plný osobních soubojů. V úvodu střetnutí měl víc ze hry kolektiv z Vlkoše. Hosté se ale do brankových příležitostí nedostávali. Pouze počet rohových kopů vyzníval v jeho prospěch.

Po dvaceti minutách jsme konečně převzali otěže zápasu a začali jsme Jihomoravanky přehrávat na jejich polovině hřiště. Vytvářeli jsme si i dobré střelecké příležitosti," zavzpomínal na první polovinu utkání holešovský kouč Slavomír Bednář starší.

Ten si uvědomoval, že o výsledku se definitivně rozhodne v nástupu do druhé pětačtyřicetiminutovky.

,,To se také potvrdilo. Trefa Kuchařové už nám dala téměř jistotu výhry. Jediná branka Vlkoše totiž padá na vrub naší nesoustředěné obrany. Ovšem i ve zbytku duelu, který byl na chvíli kvůli průtrži mračen přerušený, jsme byli nebezpečnějším celkem," tvrdí Bednář starší, jehož tým v partii s aktuálně největším konkurentem na zisk první příčky zahodil ještě další tři velké šance.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – VLKOŠ 3:1 (2:0)

Branky Holešovských holek: Rýdlová, Šilhárová, Kuchařová.
Sestava: Petra Ševčíková – Voždová, Tiefenbachová, Nela Ševčíková, Randuchová, Homolová, Kocurková, Kuchařová, Šilhárová, Mikešová, Rýdlová. Střídaly: Petříková, Jurčíková, Sklenaříková.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

BRUMOV A LUŽKOVICE SOUPEŘE NEŠETŘILI. V NEZDENICÍCH ŘÁDILA ÚTOČNICE BŘEZŮVEK JAKEŠOVÁ

Region – Výhra celku DFK Holešov nad Březnicí byla největším překvapením čtvrtého jarního kola ženského fotbalového krajského přeboru. Ostatní favorité Brumov a Lužkovice si s chutí zastříleli. Zviditelnily se také Březůvky, které zejména zásluhou rychlonohé útočnice Elišky Jakešové vysoko vyhrály v Nezdenicích. Nehrál se souboj mezi Babicemi a Valašskýma Kloboukama, protože Valašky díky maturitám neposkládaly sestavu.

BRUMOV – ŽALKOVICE 5:0 (2:0)

,,Byla to hra na jednu branku. Nicméně dlouho jsme čekali na první gól. Ten zařídila až osmatřicáté minutě po dorážce Jelínková. Druhý zásah do sítě Kateřiny Pitnerové přidala minutu před přestávkou povedenou ranou ze dvaceti metrů Kolaříková," zavzpomínal na úvodní dějství souboje s posledním družstvem soutěže trenér Valašek Robin Sochora. Ve druhé půli byla převaha jeho celku ještě výraznější.

,,Ta se promítla i do výše skóre. V koncovce se ale prosadila už jenom Sabina Krahulová, jež přikrášlila naše vítězství mezi 53. a 86. minutou čistým hattrickem," prozradil Sochora.

,,Domácí byli podstatně fotbalovějším kolektivem. My jsme se vůbec nedostávali do koncovky. Proto jsme měli dobré momenty pouze v obranné činnosti a docela dlouho jsme hlavně zásluhou brankářky Kateřiny Pitnerové a stopérky Lucie Pitnerové odolávali broumovskému tlaku. Naopak v ofenzívě jsme propadli," uznal vůdce lavičky Žalkovic Radim Borovička.

Branky: Krahulová 3, Jelínková, Kolaříková.

Brumov: Radka Koutná – Frajtová, Krahulová, Krahulcová, Kozubíková, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Černobilová, Matoušů, Jelínková. Střídala: Bartošáková.

Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Pisaříková, Lucie Pitnerová, Červíková, Řičicová, Kojetská, Krejčí, Sedlářová, Andrea Netopilová. Střídaly: Kristýna Koutná, Hana Netopilová.

LUŽKOVICE – UHERSKÝ BROD 8:0 (2:0)

,,Uherský Brod k nám přijel bez několika klíčových hráček, proto jsme utkání zpočátku podcenili. Po změně stran jsme změnili rozestavení sestavy. Začali jsme hrát na tři útočnice a s přibývajícími minutami se náš výkon zlepšoval. Soupeřky jsme předčili v technice a nakonec jsme i bez zkušených tahounek Zeťkové a Uhlířové duel vyhráli výrazným rozdílem," potěšilo lužkovického šéftrenéra Karla Dolinu.

Ten za nejlepší hráčku zápasu vybral střední záložníci Vyvlečkovou. ,,Eva tvořila naši hru a tím vytvářela spoustu šancí pro svoje spoluhráčky," upozornil Dolina.

,,Samozřejmě, že jsme se snažili zabojovat o co nejlepší výsledek. Domácí celek, který pomýšlí na zisk prvního místa v krajském přeboru, byl ale lepším týmem. Lužkovice před slušnou diváckou kulisou tak dokázaly prodat velmi dobrou jarní formu. A to nás ještě od vyšší porážky zachránila náhradní gólmanka Macková," uvedl po střetnutí kouč Uherského Brodu Lumír Petrka.

Branky: Žalková 2, Strachoňová 2, Navrátilová 2, Vyvlečková, Matlachová.

Lužkovice: Navrátilová (Blažková) – Buchtová, Hnilicová, Mikuláštiková, Halová, Matlachová, Vyvlečková, Molová, Žalková, Strachoňová, Hrubá. Střídaly: Macků, Horňáková, Matuškovičová.

Uherský Brod: Macková – Dufková, Kamila Zálešáková, Eliášová, Šmilauerová, Lenka Kučerová, Vidová, Petrková, Hájková, Michaela Kučerová, Klára Pospíšilová.

DFK HOLEŠOV – BŘEZNICE 4:1 (2:0)

,,Už v páté minutě jsme využily skutečnosti, že hosté k nám přijeli bez brankářské jedničky Malotové a po ráně Adriany Ševčíkové ze dvaceti metrů a po zaváhání náhradnice Kozmíkové jsme vedly 1:0. Poté se hra vyrovnala, my jsme ale byly lepší ve středu hřiště. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ovšem hlavně zásluho stopérky Zity Pospíšilové a pravé obránkyně Jirouškové se příliš do šancí nedostávali. Naopak do dvaašedesáté minuty jsme náš náskok navýšily až na 4:0. Pak už jsme si zisk tří bodů pohlídaly," radovala se ze skalpu silného protivníka hlavní holešovská trenérka Svatava Ságnerové, jejíž tým zdolal Březnici po dlouhých čtyřech letech.

,,Přestože jsme do střetnutí proti mladému domácímu kolektivu nastoupily v kvalitní a početné sestavě, na velkém hřišti ve Všetulích nám chyběla finální přihrávka. Střely z dálky Holešov moc neohrožovaly," posteskla si hostující předstopérka Žaneta Vaculíková.

Branky: Veronika Kovaříková 2, Adriana Ševčíková, Trhlíková – Hamalčíková.

DFK Holešov: Kasalová – Jiroušková, Zita Pospíšilová, Pospíšilíková, Klevetová, Adámková, Adriana Ševčíková, Řiháková, Hovořáková, Veronika Kovaříková, Zichalová. Střídala: Trhlíková.

Březnice: Kozmíková – Bukovjanová, Kryšpínová, Vaculíková, Hamalčíková, Černá, Vavrušová, Bejtkovská, Marková, Adamíková, Vilhanová. Střídaly: Kubíčková, Michalíková, Gilová, Šišková.

NEZDENICE – BŘEZŮVKY 1:6 (1:1)

,,Ve třiadvacáté minutě jsme se v patii s bojovným soupeřem po trefě Švecové ujali vedení. Potom jsme ovšem otevřeli obranu a Březůvky nás trestaly z rychlých protiútoků. Naše sebevědomí navíc nalomil druhý hostující gól, který padl ze sporné ofsajdové situace. Ve zbytku střetnutí už nás pátý tým tabulky přestřílel," konstatoval domácí lodivod Ivan Pavlis.

,,První poločas byl vyrovnaný. Po změně stran už jsme se dokázaly v koncovce prosazovat. V po rychlých brejkových akcích vynikala autorka čtyř branek útočnice Eliška Jakešová. Mrzí nás ovšem, že Slovácké družstvo bylo za rozhodnutého stavu zbytečně důrazné v osobních soubojích," divila se forvardka hostů Soňa Huťková.

Branky: Švecová – Jakešová 4, Černošková, Adéla Zábojníková.

Nezdenice: Manová – Maňasová, Uhrová, Vráblíková, Švecová, Lukášová, Gregorová, Kořenková, Janíčková, Hanáková, Sechovcová.

Březůvky: Vyoralová – Kunorzová, Monika Zábojníková, Mizerová, Müllerová, Zelinková, Černošková, Adéla Zábojníková, Grelová, Huťková, Jakešová. Střídaly: Toboláková, Stolaříková.