České Budějovice - /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ Zlínští fotbalisté v taktické „šestibodové“ bitvě v neděli 8. března na jihu Čech neuspěli. O osudu zápasu 19. kola I. ligy rozhodla Benátova trefa v úvodu druhé půle.

8.3.2009

České Budějovice vs. Tescoma Zlín (ve žlutém)Foto: DENÍK/Václav Pancer

Tescoma byla v samém závěru velmi blízko vyrovnání, ovšem vyloženou šanci Žůrek neproměnil.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - TESCOMA ZLÍN 1:0 (0:0)

„Ať si kdo chce co chce říká, dnes se hrálo o ligu a my ji uhájili,“ radoval se trenér vítězného Dynama Pavel Tobiáš, jehož svěřenci o vítězství museli bojovat až do posledních vteřin.

„Možná by nerozhodný výsledek byl spravedlivější, to bychom ale museli dát nějaký gól,“ litoval trenér hostí Ladislav Minář hlavně dvou velkých příležitostí, které měl ke konci Libor Žůrek. „Nechápu, proč byl tak zbrklý,“ kroutil zlínský kouč hlavou.

Domácí začali aktivně, jenže ani Zlín nepřijel na jih Čech jen bránit. „Odvážně, odvážně,“ hnal své svěřence dopředu trenér Minář. A ti ho vyslyšeli, už v 6. minutě se ke střele dostal dokonce i obránce Malchárek. Kučerovu bránu sice netrefil, podobně jako později i Rýdel z přímého kopu, určité náznaky útočné snahy to ale byly. Nehledě na to, že v první půlhodině hosté kopali dva rohy, zatímco Dynamo žádný.

Snahu v první půli nešlo upřít ani jednomu z obou soupeřů, vydařených kombinačních akcí pohříchu bylo jako šafránu. „Oběma týmům šlo o hodně,“ připomněl důležitost zápasu trenér Pavel Tobiáš.

Ten do druhé půle poslal už tradičně rychlonohého Hudsona, jenže toho rozhodčí pustili na hřiště až po několika minutách. „Měl návleky, které prý neodpovídají regulím,“ vysvětlil Tobiáš.

Jenže přesilovka Zlínu nepomohla, spíše naopak. „Právě v úvodu druhé půle, kdy domácí hráli jen v deseti, jsme začali zmatkovat a zápas právě v této fázi prakticky ztratili,“ hněval se Minář.

V 51. minutě se Hudson výborně uvolnil, posunul metr ve vápně míč Šímovi, jehož střelu sice Baránek vyrazil na roh, po jeho rozehrání ale na Benátovu střelu k tyči už nedosáhl - 1:0. Hosté reklamovali ofsajd, nicméně Sedláček, jenž za beky stál, míč netečoval, takže jeho postavení za ofsajdové sudí Bílek neposoudil. „Z lavičky jsem celou situaci přesně neviděl,“ krčil rameny zlínský trenér.

Jeho hráči ostatně na to, aby se pokusili s výsledkem ještě něco udělat, měli spoustu času. Trenér Minář do hry poslal hned dva čerstvé hráče naráz a hosté se častěji dostávali na polovinu svého soupeře, dvě obrovské příležitosti však mělo naopak Dynamo.

Druhý gól by zápas rozhodl, takto byli diváci svědky ještě nevídaně hektického závěru. Nejblíže vyrovnávacímu gólu byl osm minut před koncem Žůrek, po jehož tečované střele míč sice téměř tenisovým lobem Kučeru přelétl, domácí gólman však úžasným zákrokem stačil ještě konečky prstů balon vyškrábnout na břevno! Krátce nato měl Žůrek ještě další tutovku, jenže střelu uspěchal a pálil vedle. „Radši bych se neviděl,“ smutnil útočník Tescomy.

Č. Budějovice – Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 52. Benát. Žluté karty: Žižka, Homolic – Zbožínek, Čelůstka, Rýdel, Trubila. Rozhodčí: Bílek – Chytil, Košec. Diváci: 2427.

Č. Budějovice: Kučera 1 – Riegel 4, Horejš 3, Žižka 2, Leština 2 – Benát 1, Homolic 3, Jílek 4 (46. Hudson 2), Šíma 3 (89. Mezlík) – Sedláček 3, Stráský 3 (76. Svátek). Trenér Tobiáš

Zlín: Baránek 2 – Malchárek 3 (78. Lukaštík), Kroča 3, Zbožínek 4, Čelůstka 4 – Musil 3 (58. Vyskočil 4), Rýdel 3, Dostálek 3, Trubila 3 (58. Šmahaj 3) – Žůrek 3, Kroupa 4. Trenér Minář.

Autor: Bohumil Ortman

8.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

40

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.
19

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Hostákovi se nelíbilo zahřívání gum. Jinak jej svezení v závodničce nadchlo

Rozhodně si necvrnkl do kalhot. Naopak. Plnými doušky si v těchto dnech užívá krásy a tradice pro něj zcela nového zlínského regionu nový generální manažer hokejových Beranů Martin Hosták. Bývalý úspěšný hokejista a expert v úterý rád přijal pozvání a možnost svézt se na testovací zkoušce blížící se Barumky ve špičkovém závodním voze Škoda Fabia R5 pilotovaném Antonínem Tlusťákem.