Hluk se vzpamatoval z bojkovického šoku a už je v čele

Region – Bláznivý zápas viděli fanoušci ve 12. kole fotbalové soutěže I. A třídy ve Slušovicích. Domácí sice vedli již o tři branky, Nivnice však ve druhé půli srovnala. V domácím prostředí naopak nadělovaly Březolupy. Dolní Němčí přišlo o výhru vlastním gólem. Velký obrat předvedly Hluk a Podkopná Lhota, které šly do čela svých skupin.

31.10.2013

I. A třída: Val. Meziříčí B (v pruhovaném) – Val. Klobouky Foto: DENÍK/Robert Štach

PODKOPNÁ LHOTA – ŠTÍTNÁ 4:2 (0:2)

Kvalitní utkání v podání obou týmů začali lépe fotbalisté Štítné, kteří se ujali vedení v 18. minutě po střele Vaculíka. Domácí si vytvořili dvě tutovky, ale Nedavaška ani Mahďák je neproměnili. V 33. minutě po standardní situaci vrátil míč před branku Podkopné Lhoty Sloboda a Chovančík zvýšil na 2:0 pro Štítnou. Domácí si ještě vypracovali velkou šanci před koncem poločasu, ovšem střela Nedavašky šla nad bránu. Ve druhé půli nastoupili domácí jako vyměnění a po dvojím střídání během osmi minut utkání otočili. Nejprve v 47. minutě po rohu přesnou hlavičkou snížil Nedavaška, krátce nato velkou hrubku obrany Štítné potrestal Elšík a vyrovnal. V 56. minutě poslal Podkopnou Lhotu do vedení krásnou střelou z přímého kopu Bořuta. Domácí byli ve druhé půli lepším týmem a vytvářeli si i další šance. Štítná v závěru otevřela obranu a snažili se o vyrovnání. V 93. minutě podnikli domácí rychlý kontr, obránci hostů nezbylo nic jiného než útočníka Hrdličku zastavit v pokutovém území faulem a nařízenou penaltu Bořuta proměnil.

Branky: Bořuta 2, Nedavaška, Elšík – Chovančík V., Vaculík. Rozhodčí: Konečný, Veselský, Daněk. Diváci: 150. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Čunek, Nedavaška, Staněk, Bořuta, Holeňák, Škrabana, Elšík, Mahdák, Zedníček, Minařík, Nevrlka, Štefka, Hrdlička. Štítná: Vaculík – Sloboda, Soja, Kořenek, Sruhař, Hnániček, Machuča, Vaculík, Chovančík V., Chovančík, Liška, Zvonek, Holba.

BRUMOV B – DOL. BEČVA 1:0 (0:0)

Dolní Bečva bodově nezabrala ani v Brumově, navíc již podruhé na podzim přišla o vyloučeného brankáře Einšpígla. Ten v 80. minutě utkání neustál nervově hrubý zákrok soupeře v momentě, kdy vybíhal pro míč a v nepřerušené hře do soupeře vrazil. Oba hráči byli vyloučeni. Byl to definitivní konec nadějí hostů na možné vyrovnání. K tutovým šancím hlavně ve druhém poločase se Dolní Bečva nepropracovala. Béčko Brumova o svém vítězství rozhodlo v 53. minutě, kdy po trestném kopu nechala hostující obrana zcela volného hlavičkujícího Smolíka – 1:0.

Branka: 53. Smolík. Dol. Bečva: Einšpígl – Jurečka, Adamec (70. Kuběna), Vojkůvka, Stavinoha – Porubský, Šena, Maléř (46. Trna), Kozák – Balán, Paprskář.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VAL. KLOBOUKY 4:0 (1:0)

Domácím se prosadily posily z áčka a také gólově oba krajánci. V 16. minutě zakončil kombinační akci pohodlně do odkryté branky Miguel – 1:0. V 55. minutě dal druhou branku přímo z rohu Michal Kundrát, kdy míč v chumlu hráčů před hostující brankou nikdo netečoval – 2:0. V 68. minutě se štěstím prokličkoval k pokutovému území Vančura a po následné individuální akci se z hranice pokutového území prosadil Kováč – 3:0. V 71. minutě se prosadil také druhý z legionářů Mulič, který vykombinoval čtvrtou branku s Miguelem – 4:0. Hosté se z brejků neprosadili.

Branky: 16. Miguel, 55. Michal Kundrát, 68. Kováč, 71. Mulič. Val. Meziříčí B: Majer – Vančura, Brachánek, Fröhlich, Švajda – Baroš (20. Kováč), Miguel – Drápela (68. Türscherl), Výmola (55. Capil), Kundrát M. (71. Gajdůšek) – Václavík M. (46. Mulič).

NEDAŠOV – VSETÍN 2:2 (1:0)

Vsetín přišel o tři body v Nedašově ve třetí minutě nastavení. V 5. minutě vystrašil Psotu v domácí brance z trestného kopu Surovec. V 8. minutě se poprvé protáhl v podobné situaci také hostující brankář Sedlák. Ve 12. minutě se tečovanou hlavičkou prosadil Šuráň – 1:0. Po přestávce hosté přidali. V 57. minutě srovnal po centru Surovce hlavou Hořelica – 1:1. V 65. minutě po úniku Hořelici jen těsně minul Třasoň. Nedašov se v tuto chvíli jen bránil a v 69. minutě kapituloval podruhé, kdy střelu Třasoně vyrazil Psota pouze ke Zgarbovi – 1:2. Ve třetí minutě nastavení hosté faulovali a z přímého kopu se prosadil Jiří Fojtík a stanovil konečnou remízu 2:2.

Branky: 12. Šuráň, 90. +3. Jiří Fojtík – 57. Hořelica, 69. Zgarba.

Vsetín: Sedlák – Kocurek, Kundera, Mucha, Fojtík – N. Němec, Surovec, Třasoň, Hořelica, Starec, Zgarba – Hořelica. Střídali: T. Němec, Doležel, Lukáč.

VLACHOVICE – ZUBŘÍ 2:2 (1:2)

Do vedení šlo Zubří ve 22. minutě po vlastní brance domácích – 0:1. Ve 43. minutě Vlachovice srovnaly, trefil se Bartoš – 1:1. To ale ještě nebylo do poločasu vše. Ve 45. minutě se k přímému kopu postavil Jurajda a svou vyhlášenou levačkou vymetl šibenici domácí branky – 1:2. Hosté zaspali úvod druhého poločasu a hned po minutě bylo vyrovnáno na 2:2. Vlachovice se prosadily důrazem po rohovém kopu. Pak se Zubří již jen bránilo a díky brankáři Barabášovi a notné dávce štěstí uhájilo velmi cenný bod.

Branky: 43. Bartoš, 46. Kolouch – 22. vlastní, 45. Jurajda.

Zubří: Barabáš – Berka, Tichý, Jasoněk (70. Michal Majer), Frňka – Pavlíček, Libor Raždík (50. Jež), Jurajda, Pavlica – Krupa, Drda (90. Tomáš Majer).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Kelč – Podlesí 2:1 Kulich, Pitrun – Bína, Juřinka – Vidče 3:3 Šindelek 2, Žilinský – Kramoliš 3.

Tabulka

Tabulka

DOLNÍ NĚMČÍ – O. N. VES 1:1 (1:0)

V první půli měli domácí více ze hry a vedli od 6. minuty brankou Zimčíka. Po přestávce se hosté zlepšili a v nervózním závěru si domácí obrana dala vlastní branku.

Branky: Zimčík – vlastní.

BŘEZOLUPY – ÚJEZDEC 5:1 (3:0)

Domácím konečně vyšel zápas před vlastním publikem dle představ. Už po dvaceti minutách vedly Březolupy 2:0, od 22. minuty navíc hrály přesilovku, neboť pod sprchy musel hostující Mařica. Domácí Zelík si tak mohl dovolit luxus v podobě neproměněné penalty. Přesto do poločasu přidaly Březolupy ještě třetí gól. Druhou půli už domácí jen bezpečně kontrolovali dostatečný náskok, který ještě vylepšili dalšími dvěma góly. Hosté v závěru snižovali z trestného kopu Slintákem.

Branky: Kukla 2, Kundrt, Bartoň, Drga – Slinták.

SLUŠOVICE – NIVNICE 3:3 (3:0)

První půle byla ve znamení trvalého tlaku domácích, kteří si zaslouženě vytvořili tříbrankový náskok. Vedení Slušovic mohlo být ještě výraznější, ale v brance Nivnice se překonával gólman Rybnikář. Toho jako první pokořil Vlachynský, jenž vrátil po standardní situaci míč hlavou do sítě – 1:0. Ten důrazně zakončil ve 38. minutě i další standardní situaci. A do třetice standardní situace a gól pro Slušovice po zásahu Čuříka. Po změně stran ovšem jako by nastoupilo v dresech Nivnice zcela jiné mužstvo. Branka Ligase z 52. minuty po rohovém kopu hosty nabudila a v 62. minutě Velecký po dalším rohovém kopu snížil na 3:2. Domácí byli otřeseni a nezmohli se na žádnou ofenzivu, jen po standardní situaci nastřelili břevno. To už ale Nivnice pořádala závěrečný nápor, z nějž rezultovalo i konečné vyrovnání. Velecký se ve čtvrté minutě nastavení nejlépe orientoval ve skrumáži a zařídil dělbu bodů.

Branky: Vlachynský 2, Čuřík – Velecký 2, Ligas. Rozhodčí: Minarčík – Janča, Katrňák. Diváci: 200. Slušovice: Zmeškal – Poslušný, Janků, Zbranek, Čuřík, Burša, Jaška, Vlachynský, Šimek (90. Povolný), Fojtů (65. Klimt), Hrnčiřík.

Nivnice: Rybnikář – Ligas P., Michalec, Pitner (83. Ryšávka), Hladiš P. – Krč (46. Smítal), Bortel, Krajčovič, Velecký – Straňák – Bartoš.

OŘECHOV – ŽALKOVICE 0:1 (0:1)

Zápas mužstev ze dna tabulky mnoho fotbalové krásy nepobral. Zápas byl vyrovnaný s minimem šancí, hosté dali vítězný gól Tabarou ve 42. minutě, kdy domácí zbytečně ztratili míč ve středu pole. Stejný obraz hry přinesla i druhá půle, nekompletní Ořechov se snažil o vyrovnání, ale dostal se jen ke dvěma střelám, které vážné nebezpečí pro Žalkovické neznamenaly. Naopak dvakrát musel domácí gólman zasahovat proti útočníkům soupeře.

Branka: Tabara.

NEDACHLEBICE – KVASICE 2:0 (0:0)

Kdyby po úvodních minutách hosté prohrávali 0:3, asi by se moc nedivili. Domácí hráči s úvodním hvizdem opět roztančili festival neproměněných šancí a do 20. minuty jasně přehrávali kvasické fotbalisty. Pak se hra nejen vyrovnala, ale dá se říci, že po zbytek zápasu už měly více ze hry Kvasice. Byly techničtější, rychlejší ve startu za míčem a vypracovaly si několik tutovek. V 56. minutě vystřídal do domácí zálohy matador Nedachlebických Martin Hladiš, uklidnil ji, zlepšil její hru a v závěru rozhodl zápas. Připravil oba góly pro své spoluhráče. Jak v 83. minutě ve spolupráci s Petrem Faldynou, tak v nastaveném čase po souhře s Jakubem Bieschelem. Domácí vyhráli 2:0, ale utkání by více slušela remíza.

Branky: Faldyna, Bieschel. Rozhodčí: Mitáček – Dujíček, Janča.

Nedachlebice: Andrýsek – Krčmář, Pisklák, Soviš (K), Bartoš (72. Špičák), Haša, Urban (90. Bieschel), Faldyna (89. Chlachula), Kaňovský, Brzica (67. Abrahám), Zoubek (56. Hladiš). Trenér: Libor Soldán. Vedoucí: Radek Urban.

Kvasice: Vymazal – Pospíšil, Kovář, Večerka (K), Prešnajder, Skácel (76. Dudkevič), Kovařík (66. Zavřel), Lepša, Foltýn, Moravčík, Potočný. Trenér: Pavel Prešnajder. Vedoucí: Oldřich Potočný.

MLADCOVÁ – BAŤOV 1930 1:0 (1:0)

Ve zlínském derby jako zahrozili hosté, ale střelu Daniela Spurného dokázal ve třetí minutě brankář Černý vytěsnit na roh. Po vyrovnané úvodní čtvrthodině se čím dál tím víc začali prosazovat hráči z Otrokovic, kteří svou rychlostí dělali domácím problémy. Ve 20. minutě se hosté marně dožadovali odpískání penalty za zákrok Strušky v pokutovém území. Ve 25. minutě padl gól do domácí sítě, protože však brankář Černý střelu Krajči neviděl kvůli ofsajdovému postavení dalšího hráče, rozhodčí branku neuznal. Další příležitost hosté nevyužili při rychlém brejku po nepřesně zahrané standardní situaci domácích. Ve 36. minutě hlavičkoval po rohu zcela sám otrokovický Ančinec, ale opět dobře zasáhl domácí brankář. Mladcová se k ohrožení brány Baťova téměř nedostala, ale těsně před koncem poločasu zabojoval o míč Jaroš a Chludil z úhlu nadvakrát dostal Mladcovské do vedení. Hned zkraje druhé půle přestřelil z malého vápna ve vyložené šanci hostující kapitán Vitásek, ale to bylo na dlouhou dobu od hostů vše. Domácí mužstvo převzalo iniciativu. V 57. minutě předvedli Mladcovští rychlou kombinaci a na jejím konci hlavičkoval Jaroš jen do břevna. V dalším průběhu se hrálo bez větších šancí, domácí ale byli i nadále aktivnější a úspěšně bránili těsný náskok. Až dvě minuty před koncem přeletěl centr celou domácí obranou až k volnému Žílovi, nicméně ten branku netrefil.

Branka: Chludil. Rozhodčí: Toman – Zpěvák, Štěpánek.

Mladcová: M. Černý – Brhel, L. Struška, Dlabač, L. Hruška, Slobodian, P. Venený, Julina, D. Vaněk, Chludil (89. O. Skovajsa), Jaroš (87. Kahaja).

Baťov: Šenkýř – Daněk (79. Novák), Zvonek, M. Spurný, Krajča, Ančinec, Vitásek, Janovský (62. Skyba), Prokeš, Horák, D. Spurný (84. Žíla).

HLUK – BOJKOVICE 5:3 (4:2)

V první půlce viděli diváci zajímavou a dramatickou podívanou. Přes úvodní nápor domácích šly do vedení Bojkovice a po přesných trefách Kaliny, který udeřil z brejku, a Vaculy vedli ve 13. minutě již 2:0. Hluk se ale nadechl k velkému obratu; ve 20. minutě se z přímého kopu tvrdou střelou prosadil Penner, ve 26. minutě vyrovnal Zalubil, ve 32. minutě zakončil kombinaci Biháry a ve 39. minutě si na rohový kop nejvýše naskočil Z. Horák. Po přestávce bylo více snahy na straně Bojkovic, které chtěly s výsledkem něco udělat a v 72. minutě Maštalířem snížily na rozdíl jediné branky. Domácí ale žádné drama v závěru nepřipustili a v 89. minutě Botek výstavní střelou ze 40 metrů dal pátý gól.

Branky: Penner, Zalubil, Biháry, Horák Z., Botek – Kalina, Vacula, Maštalíř. RozhodčíSurovec – Březáček, Katrňák.

Bojkovice: Juriga – Šiška, Spáčil, Miča, Kříž – Kalina (72. Gago), Ruman, Vacula, Maštalíř – Varga, Hladík (64. Zýka). Trenér: Váňa.

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.