Holešovu leží v žaludku „divoký“ zápas ve Velké Bíteši

Velké rozladění, zklamání, ale současně i naděje v možný happyend. Takové rozpoložení nyní panuje ve fotbalovém klubu SKF Holešov, který i přes sympatické výkony v jarní části nakonec obsadil sestupovou 14. příčku v divizi D.

13.6.2017

Hrající předseda Holešova Milan RoubalíkFoto: DENÍK/Břenek Martin

Vedení Hanáků však oficiální podnět k prošetření utkání nepodá a bude čekat na nabídku svazu k dodatečné záchraně v divizi.

„Je to velká škoda, neboť na záchranu jsme jednoznačně měli. Bohužel se sešlo mnoho okolností, které nám zlomily vaz," smutní hrající předseda divizního nováčka Milan Roubalík.

„Stále ale věříme, že v rámci legislativních kroků nám svaz nabídne dodatečnou záchranu, o kterou bychom měli určitě zájem. Nyní nám nezbývá nic jiného, než čekat," potvrdil.

Jeho tým přitom v posledním kole splnil důležitý krok k záchraně a doma porazil Polnou (3:0).

Protože ale všichni ostatní konkurenti byli stoprocentně úspěšní, výsledná minitabulka týmů s 31 body nedopadla pro Hanáky dobře. Skončili druzí za Žďárem nad Sázavou, který se zachránil.

„Nejvíce nás v posledním kole zaskočil výsledek a zejména průběh druhého poločasu ve Velké Bíteši. Třebaže zachraňující se domácí chvíli po změně stran prohrávali s Bzencem 1:3, dokázali výsledek otočit na 6:3.

Diplomaticky řečeno bylo to hodně zvláštní utkání, což potvrzuje komentář pod záznamem utkání na tvcom.cz.

Více to ale komentovat nechci. Snad si záznam prohlédnou i svazoví činovníci. Každý si musí udělat obrázek sám," krčí bezradně rameny a nabádá k prohlédnutí záznamu šéf holešovského klubu.

Na něm totiž jde až příliš vidět nezájem favorizovaného Bzence, který se sice chvíli po přestávce dostane do vedení 3:1, aby pak v rozmezí pár minut soupeř čtyřmi góly výsledek otočil. Mimo jiné brankou téměř z půlky hřiště.

„Pohyb gólmana a rozehrávky jsou dost nestandardní. Nechci ale nikoho obviňovat," opatrně poznamenal Roubalík.

„Byl to bláznivý zápas, to uznávám," konstatoval místopředseda Velké Bíteše Oldřich Machát.

„V první půli jsme měli šance na to, abychom vedli o čtyři góly, druhý poločas jsme začali katastrofálně. Ale pak nám tam spadlo téměř vše, do čeho jsme kopli. Až mě to samotného překvapilo," dodal Machát.

V Holešově ale nyní sami zpytují svědomí. I proto, že o své záchraně mohli rozhodnout mnohem dříve.

„S nadsázkou se dá říci, že nám k udržení chyběly tři minuty, přesněji v utkání s Vrchovinou, kdy jsme ještě v 87. minutě vedli 2:1, ale nakonec jen remizovali. Zbytečná ztráta bolí i ta z Brumova, nebo Velké Bíteše, kde jsme propadli," smutní předseda, jenž věří v šťastný konec.

„Již nyní zjišťujeme situaci a zájem postoupit v ostatních klubech přeborů. Záchrana nyní sice není v našich rukou, ale moc rádi bychom příští rok divizi hráli," zopakoval Roubalík.