Béčko Zlína i Kroměříž využily výhody domácího prostředí, což se naopak nepovedlo juniorce Slovácka. Ostudným devítibrankovým debaklem skončil výjezd posledního Slavičína k první Opavě.

SIGMA OLOMOUC B – SPARTAK HULÍN 0:0

Na šance vyhrál Hulín, na branky ale skončilo utkání nerozhodně, takže Spartak čeká na vítězství venku už osm zápasů v řadě. V první půlce pálil těsně vedle Lacina a 10 minut před koncem vyrážel rukou míč z prázdné branky jeden z domácích obránců, jenže rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

„Samozřejmě po sobotních výsledcích II. ligy jsme věděli, že můžeme hrát v klidu. Pokračovali jsme ve zlepšených výkonech z minulých zápasů. Bylo to vyrovnané utkání s několika našimi gólovými šancemi. Na druhou stranu domácí nastřelili břevno. S naší hrou jsem spokojen a v závěrečných dvou kolech chceme získat víc bodů než Líšeň,“ přeje si hulínský trenér Josef Pospíšil.

Hulín: Štěpán – Barcuch, Dvorník, Hloch, Václavíček – Mršťák (90. Kadlec), Laciga, Dvořáček, Pacl – Ševela (79. Pospíšil), Otruba. Trenér: J. Pospíšil.

HS KROMĚŘÍŽ – FRÝDEK-MÍSTEK 2:0 (2:0)

V utkání mužstev z horní poloviny tabulky MSFL zvítězili pátí Hanáci nad třetím Frýdkem-Místkem 2:0. Obě branky stihli domácí už v první půli a po přestávce se utkání jen dohrávalo. Pro Kroměříž to byla pátá výhra z posledních šesti vzájemných zápasů.

Na Obvodové se střetla kvalitní mužstva s aktuální dobrou formou a v prvním poločase předvedla, proč jsou v tabulce tak vysoko. Už v 6. minutě napřáhl ke střele domácí Janča a míč zastavilo až břevno. O tři minuty později našel Kovařík v pokutovém území nabíhajícího Hromka, který hlavou překonal hostujícího brankáře.

Příležitosti si vypracovali i fotbalisté Frýdku. Nejdříve prověřil svou hlavičkou Vogla Soukup a o chvíli později musel domácí brankář likvidovat střelu Prokeše. Rozhodnutí přinesla už poslední minuta první půle. Po rohu a odraženém míči se hlavou prosadil Matoušek a přidal druhý gól Kroměříže.

„V první půli jsme měli vedle dvou branek ještě další dvě dobré příležitosti, ale brejkové situace jsme nevyužili. Špatně jsme řešili přečíslení,“ podotkl domácí kouč Lehkoživ.

Po přestávce si už žádný z týmů nedokázal vytvořit žádnou vážnější příležitost, a vedle obou gólmanů se tak nudili i diváci. „Rozhodlo, že jsme se dokázali prosadit střelecky. Ve druhé půli už bylo vidět, že sezona končí a že není téměř o co hrát. Škoda že jsme nevstřelili další branky. V naší hře bylo hodně nepřesností a přidala se také únava,“ podotkl Lehkoživ.

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík – Fiala, Budín, Matoušek, Hromek, Hajdarovič (58. Šimoňuk) – Janča (70. Brahimaj). Trenér: J. Lehkoživ.

TESCOMA ZLÍN B – BŘECLAV 2:1 (0:0)

Mladé ševce zastihl závěr jara ve velké pohodě. Proti Břeclavi natáhli svou vítěznou sérii už na tři zápasy a bez porážky dokonce na pět. V posledním domácím utkání sezony rozhodli o svém tříbodovém zisku v nástupu do druhého poločasu dvěma góly v rozmezí 51. a 57. minuty.

Nejdříve se vytáhl dopředu stoper Jugas, který se po narážce se střídajícím Červenkou ocitl za obranou soupeře, a ač tísněn, překonal hostujícího gólmana střelou po zemi. Za pár okamžiků se na levé straně velkého vápna uvolnil Šembera a přesně mířenou ranou k levé tyči rozvlnil síť podruhé. V závěru Tescomě ubývaly ve velkém vedru rychle síly, Břeclav však stačila v 88. minutě korigovat.

„Z vítězného loučení před domácími diváky i přístupu kluků mám radost. Vyšly nám úvody obou poločasů, kdy byli kluci ještě relativně čerství a odpočinutí. Pak se dostavila únava, začali jsme kazit přihrávky, nedařila se nám přechodová fáze a bylo velmi těžké v nastoleném trendu odehrát celých 90 minut,“ shrnul zlínský trenér Boris Káňa pro webové stránky klubu.

Zlín B: Zapletal – Kocián (80. Křiva), Čelůstka, Jugas, Mezírka – Šrom, Bublák, Salachna (46. Červenka), Šumbera – Šmahaj, Rokos (66. Kurtin). Trenér: B. Káňa.

OPAVA – TVD SLAVIČÍN 9:0 (5:0)

Slavičín v Městských sadech nezklamal. Ne. Kdepak. Slavičín totiž v Městských sadech vyloženě vyhořel! Těžko jinak hodnotit vystoupení beznadějně posledního týmu MSFL na opavské půdě po poločase 5:0, potažmo konečném výsledku 9:0. Hosté hráli bez zájmu a po půlhodině hry byli zralí na ručník.

„Chtěli jsme hrát dlouho na nulu vzadu, bohužel Opava dala dva rychlé góly a bylo rozhodnuto. Domácí nás přehrávali ve všech směrech, jasně ukázali, že patří do druhé ligy,“ řekl trenér Slavičína Ervín Haraga.

Slavičín: Kovařík – Ptáček, Šamánek, Otépka, Fábry – Kutra (84. Remeš), Řihák, Švach, Liška (76. Ország) – Jaroš (88. Samko), Vaculka. Trenér. E. Haraga.

1. FC SLOVÁCKO B – UNIČOV 2:3 (1:2)

Juniorka Slovácka sice nastoupila do duelu s Uničovem výrazně posílena, pátou porážku v řadě ale ani tato skutečnost neodvrátila. Nic nepomohly ani dva góly Václava Ondřejky.

Útočník Slovácka se poprvé blýskl už v osmé minutě, když přesně zamířil po nezištné přihrávce Starého. Domácí nadále diktovali tempo hry, jenže hosté hned z první střely na bránu vyrovnali. „Myslím si, že se to dalo chytat. Byla to škoda, protože soupeř si do té chvíle vůbec nic nevytvořil,“ litoval trenér Anton Mišovec.

Uničovský Hrubý se navíc po půlhodině hry trefil ještě jednou, a jelikož na druhé straně čaroval gólman Dragon, do kabin se šlo za stavu 1:2. Jeho kouzlo opět zlomil Ondřejka, který se stejně jako v první půli trefil už po osmi minutách hry. Palebnou pozici mu po průniku do šestnáctky opět nachystal Starý.

„Od začátku druhé půle jsme byli jasně lepší, soupeř se prakticky vůbec nedostával do hry. Jenže hostům opět stačilo málo a svou třetí střelou na branku zaznamenal třetí gól,“ kroutil nevěřícně hlavou Mišovec.

Jeho svěřenci pak vrhli všechny síly do útoku, bez vystřídavšího Václava Ondřejky ale recept na obranu soupeře nenašli. „Hrál po teplotě, proto musel jít dolů,“ vysvětlil na první pohled nesmyslné střídání domácí kouč, který tak musel spolknout další hořkou pilulku. Jeho svěřenci mu mohou spravit náladu už ve středu, kdy v Kunovicích od 17 hodin přivítají v předehrávaném utkání Zábřeh.

Slovácko B: Chvojka – Kubáň, Ruman, Reinberk, Starý – Habanec (84. Sasín), Daníček, Franta, Borusík (70. Kleiber) – Szmek, Ondřejka (70. Čtvrtníček). Trenér: A. Mišovec.