I. A třída: Brumov vyloupil Valašské Klobouky

Region – Parádní podívanou nabídl šlágr kola I. A třídy skupiny B mezi Stráním a Újezdcem. V bitvě prvního s druhým Strání celý zápas ztrácelo a muselo dotahovat, aby pět minut před koncem domácí Fruhaufem rozhodli.

16.9.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Nuda rozhodně nebyla ani ve Vlachovicích, kde v derby Nedašov dotáhl zápas až k penaltám. Vyhrál i Brumov, který si všechny body odvezl z nedalekých Valašských Klobouk.

VLACHOVICE – NEDAŠOV 3:2 NA PEN. (1:1)

Derby jako řemen se odehrálo ve Vlachovicích, které hostily Nedašov. Oba týmy tradičně spoléhaly na bojovnost a nakopávané balony. A domácí šli v 15. minutě do vedení trefou Míči po rohovém kopu. Po půlhodině hry ale určil z brejku poločasový výsledek Šenkeřík. Podruhé Vlachovice vedly od 66. minuty brankou Šimoníka opět po rohovém kopu a následně využily i zmatku ve vápně soupeře. V 71. minutě ale Šenkeřík využil chyby Vlachovic a svou druhou brankou dovedl bitvu až k penaltám, ve kterých byli šťastnější domácí, když ve čtvrté sérii jednu penaltu brankář Bodlák vychytal.

Branky: 15. Míča, 66. Šimoník – 32. a 71. Šenkeřík. Vlachovice: Bodlák – Kolouch, Jandík, Kupčík, Olejník, Míča, Šimoník, Doruška, Nedavaška, Hovězák, Kořenek. Střídali: Vlček, Tománek, Chovanec. Nedašov: Solař – Fojtík Jos., Šenkeřík Dav., Fojtík Jak., Novák, Macháč, Fojtík R., Šenkeřík Dan., Marek, Cícha, Holba P. Střídali: Holba J., Olša.

VAL. KLOBOUKY – BRUMOV B 1:2 (0:2)

Snový první poločas zažila rezerva fotbalistů Brumova v derby ve Valašských Kloboukách. Během osmi minut se brankami Macháče a Naňáka ujali vedení 2:0. Domácím se podařilo snížit až čtyři minuty před koncem, ale to na Brumov nestačilo.

Branky: 86. Revák – 17. Macháč, 25. Naňák. Val. Klobouky: Důbrava – Ptáček, Šarátek, Trnavský, Nahodil, Sáblík, Revák, Kocourek, Kadlec, Pechanec, Martínek. Střídali: Maňas, Macháč, Mikulčík, Trojáček, Mana. Brumov B: Smolík – Doležal, Dorňák, Janáč, Bartozel, Macháč, Zvoníček, Vaněk, Naňák, Krahula, Ritter. Střídali: Mana, Pecha, Novák.

PODKOPNÁ LHOTA – JUŘINKA 1:7 (1:3)

„Podkopka" zažívá zatím hodně špatný podzim a tentokrát si vypila kalich hořkosti až do dna, a to dokonce před svými fanoušky. Juřinka měla úvod z říše snů. Po odehraných devíti minutách vedli hosté po brankách Vaculína, Vaigla a Škorni už 3:0 a podle toho se pak odvíjel další děj. V 18. minutě pouze snížil Nedavaška na 1:3, ale to bylo na rozjetého soupeře málo. Domácí sice snížili, a to především dlouhými nákopy se zápasem ještě něco udělat, ale čtvrtá branka matadora Fröhlicha vzala domácím vítr z plachet a hosté v závěru fotbalovostí jasně převyšovali domácí tým.

Branky: 18. Nedavaška – 4. Vaculín, 7. a 71. Vaigl, 9. a 78. Škorňa, 64. Frölich, 73. Škařupa. Podkopná Lhota: Psota S. – Čunek, Psota L., Staněk, Štefka, Holeňák, Hrdlička, Nevrlka, Knedla, Nedavaška, Ročák, Srovnal, Valčík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Podlesí – Zubří 0:1 (0:1), 7. Drda, Dol. Bečva – Vidče 1:2 (1:0), 42. Růčka – 79. Míčkal, 86. Maceček, Kelč – Val. Příkazy 2:1 (0:1), 58. Kiza, 79. Hlavica – 15. Číž, Horní Lideč – Val. Meziříčí B 2:0 (1:0), 16. Surovec, 48. Fojtík.

OSVĚTIMANY – BŘEZOLUPY 5:0 (3:0)

Březolupy dostaly v Osvětimanech pořádně nařezáno. Veškeré plány na body se jim začaly bořit už v 19. minutě, kdy se prosadil Habáň a ještě do pauzy přidali další dva góly Knotek a Gebhart. A když v 66. minutě přidal čtvrtou branku Zýbal, bylo hotovo. Potupného búra pak ještě přidal svým druhým gólem Gebhart.

Branky: 19. Habáň, 25. Knotek, 30. Gebhart, 66. Zýbal, 80. Gebhart. Osvětimany: Brázdil – Habáň, Chaloupka, Fišer, Sychra, Křemeček, Tychtl, Gebhart, Válek, Zýbal, Knotek. Březolupy: Hromeček – Kundrt, Jevický, Kukla, Hrbáček, Johaník, Pavlík, Hubáček, Soška, Hoferek, Burša.

ŽALKOVICE – KVASICE 0:3 (0:0)

Kvasice si odvezly ze hřiště posledního týmu tabulky důležité tři body. Jenže na góly se pořádně nadřely. Vše odšpuntoval až po 73. minutách hry Zapletal. Další dvě trefy do otevřené obrany přidal Kučera.

Branky: 73. Zapletal, 82. a 88. Kučera. Žalkovice: Juráň – Janečka M., Večerka, Bartušek, Bartůšek, Němec, Sedlář, Beneš, Zavadil, Veselý, Janečka T.. Střídali: Samsonek, Strnad. Kvasice: Vymazal – Nguyen Minh Duc, Kučera, Stojaník, Močička, Brázdil, Lepša, Foltýn, Pluhař, Zapletalík, Šilinger. Střídali: Zapletal, Ševela, Pospíšil.

SKAŠTICE – MLADCOVÁ 2:0 (1:0)

Skaštice bodovaly i ve svém třetím domácím utkání v této sezoně. Dva góly Konečníka rozhodly o triumfu domácích. Po šesti odehraných kolech je naše mužstvo na 3. místě.

Domácí hráči si vypracovali velkou šanci hned v úvodní minutě hry. Ale Bublovu střelu nezastavila ani ochranná síť za hostující bránou. V aktivitě ale domácí hráči i nadále pokračovali. Hostující obrana v čele s brankářem Černým musela být neustále v pozoru. První branku utkání měl na hlavě Ančinec, ale svůj pokus nasměroval jen do břevna. Neujala se ani střela Konečníka, kterou zneškodnil brankář Mladcové. V 25. minutě se do většího ohrožení domácí brány dostali i hráči hostů, ale v koncovce selhali. Ale i nadále tlačili domácí a dostávali se do šancí. V koncovce se ke smůle domácích fanoušků nevedlo Bublovi a ani Janalíkovi. Stav utkání neotevřel ani Konečník, jehož střela z přímého kopu se nevešla mezi tři tyče. Ve 43. minutě dostal Zdeněk Konečník možnost reparátu a tentokrát už výhodu přímáku využil ke vstřelení vedoucí branky. Do konce první půle ještě střílel Sova, ovšem gólman Černý předvedl dobrý zákrok.

Ve druhé půli jako první opět zahrozily Skaštice. Frýdl posunul míč na Ančince, ale tomu rozměry brány nestačily a balon letěl vysoko nad. Po hodině hry kopali přímý kop i hosté. A byla z toho dobrá příležitost, když se střela otřela o tyč. Poté ale opět Skaštice začaly zatápět před hostující bránou. Motal hlavičkoval po rohovém kopu jen těsně vedle. Další akce už vyústila ve druhý gól zápasu. Dunda našel svým pasem Konečníka, který z otočky rozvlnil síť za brankářem Černým. Obdivovatel Messiho měl hned vzápětí možnost k dokončení hattricku. Svůj průnik zakončil střelou, kterou zastavilo až břevno. Ve zbytku zápasu se domácí soustředili, aby nedošlo ke zdramatizování stavu a nepustili soupeře do hry. To se jim nakonec povedlo. Ale místo toho, aby hráči Skaštic drželi míč na svých kopačkách a hráli trpělivě a chytře, se jim hra moc nedařila a byla plná zbytečných ztrát. Žádný gól už tak nepadl a domácí mužstvo mohlo oslavit další vítězství.

Branky: 44. a 64. Konečník. Rozhodčí: Dlouhý – Liška, Závojský, 100 diváků. Skaštice: Stýblo – Dunda, Janalík, Motal T., Menšík – Bubla L. (73. Icela), Sova (89. Vymětal R.), Frýdl R., Uličný (56. Petrúsek) – Ančinec (80. Vymětal A.), Konečník. Trenér: Kolenič. Mladcová: Černý – Koiš, Dlabač (46. Kurtin), Brhel, Konečný – Julina, Kahaja (38. Venený), Hruška, Chludil – Lebánek, Jaroš (71. Damborský). Trenér: Gojš.

DOL. NĚMČÍ – JAROSLAVICE 3:1 (1:0)

Dolní Němčí šlo do vedení až těsně před přestávkou zásluhou Kadlčka a v 55. minutě přidal druhý gól Tinka. Když pak druhou trefu oslavil Kadlček, zdálo se být rozhodnuto. O dvě minuty později navíc Podéšť snížil. Byť se Jaroslavice pokusily o závěrečný nápor, Dolní Němčí vše přežilo a připsalo si důležité body do tabulky.

Branky: 43. a 65. Kadlček, 55. Tinka – 67. Podéšť. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček L., Tinka P., Stojaspal Mich., Krchňáček, Tinka T., Bída, Stojaspal T., Stojaspal Mart., Kadlček T.. Střídali: Hlaváček, Světinský. Jaroslavice: Žbel – Valenta, Podéšť, Dlabač, Duda, Polách, Mynarčik, Batík L., Macalík, Batík T., Švach. Střídali: Červenka, Vrba.

STRÁNÍ – ÚJEZDEC 3:2 (2:2)

Body z parádní přestřelky ve šlágru víkendového kola si pro sebe nechalo Strání. Přitom to byli domácí, kteří celý zápas ztráceli. Už v 11. minutě otevřel skóre Lorenc, o tři minuty později vyrovnal Hráček. Újezdec ale znovu vedl, když ve 22. minutě rozvlnil síť Těthal. Ovšem ještě do přestávky Strání srovnalo Miklovičem. Ve druhé půli ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, a tak rozhodnutí přišlo až pět minut před koncem Frühaufem.

Branky: 14. Hráček, 39, Miklovič, 85. Frühauf – 11. Lorenc, 22. Těthal. Strání: Popelka A. – Miklovič, Gardian, Hráček, Straňák, Popelka S., Gajdošík, Frühauf, Mimochodek, Janků, Pilka. Střídali: Haloda, Zámečník, Bruštík, Križák. Újezdec: Konečný – Šmíd, Mařica, Kobzinek, Hruboš, Lorenc, Vystrčil, Coufalík, Velecký, Těthal, Uher. Střídali: Maršálek, Vacula.

NEDACHLEBICE – HLUK 3:2 (0:0)

Od začátku zápasu byli domácí lepší, v prvním poločase si vypracovali několik šancí, žádnou však neproměnili. Po změně poločasu ještě více zatlačili hosty a zvláště pak zásluhou špičkového Faldyny Nedachlebice vedly 3:0. Pak se domácí nechali ukolébat výsledkem, Hluk se vzchopil k návratu do utkání a snížil na rozdíl jediné branky. Zápas měl z obou stran nadprůměrnou úroveň.

Branky: 52. a 65. Faldyna, 67. Bartoš – 73. Zlínský, 83. Smělík. Rozhodčí: Rybka – Zicháček, Šubík. Nedachlebice: Andrýsek – Chaloupka, Soviš, Bartoš (92. Pravdík), Sedlář (87. Vyorálek), Haša, Brzica (90. Špičák), Faldyna (82. Nožička), Kaňovský, Ryška, Lapčík. Trenér: Soldán. Hluk: Fojtík – Smělík, Šimčík, Machala J., Botek (K), Masařík (62. Zlínský), Bihári, Zalubil, Machala A., Zelinka, Galuška. Trenér: Uhlíř.

BOJKOVICE – VLČNOV 3:1 (1:1)

Bojkovice slaví druhou výhru v řadě. Tentokrát proti nováčkovi soutěže s bývalými prvoligisty v sestavě. Ani oni nedokázali zabránit ve 22. minutě Vargovi, aby otevřel skóre. Ve 39. minutě ale vyrovnal Fibichr. Jenže Bojkovice během dvou minut Vaculou a Míčou vystavily Vlčnovu stopku.

Branky: 22. Varga, 75. Vacula, 78. Miča – 39. Fibichr. Bojkovice: Mlčák – Penner, Spáčil, Miča, Kalina, Zýka, Varga, Křižka, Hanke, Vacula, Kříž. Střídali: Dolina, Gago, Gorčík. Vlčnov: Chvojka – Tománek, Beránek, Kameník, Hanák, Němčický, Martinec, Palička, Hlahůlek, Bortel, Fibichr. Střídali: Kašpařík, Kubal.

1. Strání 6 5 0 1 0 18:7 16
2. Újezdec 6 5 0 0 1 12:7 15
3. Skaštice 6 3 2 0 1 13:8 13
4. Hluk 6 3 1 1 1 18:7 12
5. Kvasice 6 4 0 0 2 12:9 12
6. Dol. Němčí 6 4 0 0 2 8:9 12
7. Osvětimany 6 2 1 0 3 11:13 8
8. Jaroslavice 6 1 2 1 2 7:10 8