I. A třída: Nedašov konečně zabral, připsal si první tři body v sezoně

Region – Porucha autobusu a dvě opravy málem zastavily fotbalisty Hluku v cestě na zápas I. A třídy do Osvětiman, kde nakonec prohráli 1:3. Vlachovice si odvezly výhru 4:1 z Valašského Meziříčí, kde hattrickem zazářil Kolouch. Nedašov si připsal první vítězství v sezoně, když 5:0 porazil Juřinku, a to i díky hattricku Petra Holby.

24.9.2014

I. A skupina: Slušovice - Podkopná LhotaFoto: DENÍK/Martin Břenek

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VLACHOVICE 1:4 (1:1)

„Dochází nám dech. Rychle vstřelená branka nám uškodila. Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší," konstatoval po vysoké porážce trenér domácích Daniel Šulák. Po brzké brance Soukupa se domácí s vedením uspokojili. Vlachovice převzaly iniciativu. Po dvou neproměněných šancích přece jen po zásluze od poločasu vyrovnaly. Když šli v 50. minutě hosté do vedení, upadli domácí do herní letargie. Po brejku vyrobili penaltový faul a bylo prakticky po zápase. Závěrečný tlak k ničemu nevedl a v závěru inkasovala domácí obrana ještě počtvrté.

Branky: Soukup – Kolouch 3, Nedavaška. Rozhodčí: Kovařčík – Dokoupil, Bělunek.

BRUMOV B – ŠTÍTNÁ NAD VL. 2:0 (0:0)

Zápas v Brumově se Štítné příliš nevyvedl. První poločas byl v režii domácích a hráči Štítné se jen sporadicky dostávali do blízkosti brumovské brány. V 10. minutě se ocitl domácí hráč na hranici penalty zcela sám, ale jeho střela šla vysoko nad.V 25. minutě nastřelili domácí po rohovém kopu břevno.V 27. minutě prošel obranou na pravé straně útočník Brumova a dostal se až před Pavla Vaculíka, který jeho střelu z bezprostřední vzdálenosti reflexivně vyrazil na roh.V 45. minutě šel od poloviny hřiště sám na brankáře domácích Michal Hnaníček, ale jeho střela podél brankáře jen těsně minula branku domácích. Druhý poločas byl o něco zajímavější. Brumov sice znovu více držel míč na svých kopačkách, ale Štítná hrozila z rychlých protiútoků.Ve 46. minutě si naběhl útočník Brumova na centr, ale jeho hlavička z malého vápna příliš práce Vaculíkovi nenadělala. Ve 49. minutě hodil Tomáš Hnaníček dlouhý aut. Tomáš Chovančík jej prodloužil a brankář domácích jeho hlavičku jen s problémy odvrátil na roh. V 55. minutě po rohovém kopu nastřelili domácí opět břevno. V 59. minutě se dostal poprvé Tomáš Pinďák do velké šance po náběhu na přihrávku mezi obránce, ale jeho střela šla vysoko nad. V 70. minutě rozehráli domácí roh a centr se odrazil k volnému hráči Brumova a ten vstřelil vedoucí branku utkání. V 80. minutě vysunul přesnou přihrávkou Tomáš Hnaníček Tomáše Pinďáka, který se dostal šikovně za obránce, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář na rohový kop. Dvě minuty nato, domácí krátkými rychlými přihrávkami přehráli hostující obranu a pro volného útočníka Brumova nebyl problém z blízkosti podél Vaculíka trefit na 2:0. Poslední šanci utkání měl Michal Hnaníček v 84. min, ale ani nadvakrát nepřekonal domácího brankáře.

Branky: Kiačik, Gago. Rozhodčí: Nohavica – Juřica, Číž. Štítná nad Vl.: Vaculík P. – Zvonek (72. Štěpančík), Smolka, Chovančík Tomáš, Machuča – Liška Jar., Hnaníček Tomáš, Sloboda, Chovančík Vít – Pinďák, Hnaníček Michal. Náhradníci: Zvoníček Ondřej, Maniš, Kuja.

VAL. KLOBOUKY – HRACHOVEC 2:1 (1:0)

Sedmdesát minut vypadal Hrachovec, že si na půdě vedoucího celku tabulky připíše další debakl. Hosté inkasovali hned v 5. minutě branku a do poločasu byli pod tlakem. Snad jedinkrát zahrozili Ondruchem. Po přestávce Brázdil nastřelil břevno vlastní branky a Kocanda chytil další dvě jasné šance domácích. Valašské Klobouky svůj hubený náskok nenavýšily a od 71. minuty, kdy po centru Martina Vajgla dotlačil míč do sítě Orság, se zápas diametrálně změnil. V 78. minutě nebyl hostům uznán gól po zásahu Ondrucha. V 88. minutě byl na hranici pokutového území faulován Ondruch, ale hlavní rozhodčí neodpískal pokutový kop, nýbrž hráči Hrachovce udělil výhodu ve hře. V 90. minutě nedal tutovku Jež a hosté si mohli rvát vlasy. Domácí nakonec vyhráli 2:1.

Branky: Sáblík, Pechanec – Ondruch. Rozhodčí: Volek – Surovec, Macháč.

NEDAŠOV – JUŘINKA 5:0 (3:0)

O osudu utkání rozhodlo už prvních třináct minut, kdy si domácí vypracovali třígólový náskok. Ve druhé minutě otevřel skóre zápasu přesnou hlavičkou Talčík. Poté se z dvaceti metrů krásně trefil kanonýr Holba a bylo to 2:0 pro Nedašov. Třináct minut hostující hrůzy uzavřel přesnou trefou Jiří Fojtík. Další branka do poločasu nepadla, a tak se šlo do šaten za stavu 3:0 pro domácí. Hosté se po celý zápas snažili a ani za stavu 0:3 utkání nezabalili. Ovšem nezmohli se na víc než dvě vážnější střely, které Solař pochytal. Naopak Nedašov přidal ještě dvě branky. Holba se prosadil střelou z vápna, která se ještě otřela o břevno a zapadla do sítě. Hattrick zkompletoval Holba, když jeho střelu tečoval obránce a míč zamířil k tyči hostující brány. Za tohoto stavu se už zápas jen dohrával, domácí prostřídali sestavu a došli k výhře 5:0.

Branky: Holba 3, Talčík, Fojtík A. Rozhodčí: Mičkal – Žniva, Stodůlka. Nedašov: Solař – Kolínek, Novák, Talčík, Fojtík Jiří, Fojtík Radim, Fojtík Jakub, Fojtík Alois, Marek, Šenkeřík, Holba.

SLUŠOVICE – PODKOP. LHOTA 2:1 (1:1)

Plné ochozy ve Slušovicích viděly výborné derby a vítězství domácího týmu. Slušovice se ujaly vedení v 10. minutě hry, když po faulu na Vlachynského kopal penaltu Dobeš, který proměnil pokutový kop. Ovšem hostům se povedlo z ojedinělé šance srovnat skóre na 1:1, když Elšík využil chyby domácí obrany. Jinak Podkopná Lhota hrozila jen ze standardních situací díky vysokým hráčům ve vápně. Ve druhém poločase se hrálo jen na jednu branku. Domácí tlačili, ale nedařilo se jim prosadit. Když už se schylovalo k penaltám, vzal na sebe zodpovědnost nejmladší hráč na hřišti. Obránce Marek Povolný vyslal střelu asi z dvaceti metrů, která rozhodla o výhře Slušovic 2:1.

Branky: Dobeš, Povolný – Elšík. Rozhodčí: Mejzlík – Štěpánek, Polášek. Slušovice: Varga – Janků, Burša, Čuřík, Povolný, Lošták, Dobeš, Zbranek, Vlachynský, Hrčinřík, Jaška. Podkopná Lhota: Valčík – Staněk, Škrabana, Nedavaška, Psota – Knedla, Holeňák, Minařík, Mahďák – Elšík, Š. Ročák. Střídali: Nevrlka, Bořita Vl. ml., S. Psota.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Zubří – Vidče 4:1 Polách, Raždík J., Krupa, Drda – Vala, Podlesí – Val. Příkazy 3:2 p. Bělocký, Zetek – Juřica, Vaculka.

ŽALKOVICE – DOL. NĚMČÍ 2:0 (1:0)

V první půli byla hra vyrovnaná a domácí se dostali do vedení Janečkou z nařízeného pokutového kopu. I po přestávce měla hra stejný obraz, hosté měli dobrou příležitost zásluhou Krchňáčka. Domácí si však počínali při zakončení lépe a po jedné standardní situaci se prosadil Tabara. Další branka už nepadla, a Žalkovice si tak připisují výhru 2:0.

Branky: Janečka, Tabara. Rozhodčí: Mikoška – Bernatík, Veselský.

NIVNICE – NEDACHLEBICE 2:3 (0:1)

V první desetiminutovce si domácí vytvořili několik standardních situací a dva rohy. Z toho druhého hlavičkoval Prekop těsně vedle a z dalšího rohu už přišel první gól. Zahrával ho hostující Haša a odražený míč prudkou střelou vrátil do sítě Hána. Ve 30. minutě pěkně střílel Straňák a o dvě minuty později vystrašil domácího brankáře Haša, ale také neuspěl. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale neuspěli. Do šaten tak odešli spokojenější hosté. V 55. minutě zahrávali domácí standardní situaci, ale Andrýsek pokus Janků chytil. Vyrovnat se nepodařilo ani Straňákovi, který pronikl do vápna a pokoušel štěstí z dvanácti metrů. Na druhé straně zahrozil Sedlář, ale ani on ukazatelem skóre nepohnul. To už se blížila 75. minuta a brankovým hodům nic nenasvědčovalo. V 77. minutě měla Nivnice standardní situaci. Dlouhý míč šel do pokutového území hostů. Ti však centr odvrátili a rychlonohý Sedlář z poloviny hřiště unikl po levé straně obran, odhodlal se ke střele z úhlu a jeho rána se od vzdálenější tyče odrazila do sítě.V 82. minutě pak přišlo snížení. Rohový kop Straňáka zužitkoval Velecký, který nohou dorazil míč do sítě a bylo to zase jen o gól. Radost a naděje domácích vydržela minutu. Pak totiž přišel krásný fotbalový okamžik. Nedachlebickému Ryškovi se míč odrazil ideálně proti noze a ten jej asi ze třiceti metrů poslal do šibenice. Ani to nebyl konečný výsledek, protože krátce po uplynutí devadesáté minuty se kopal přímý kop proti hostům. Míč si postavil Straňák a teprve on byl posledním střelcem utkání. Hezkou střelu Andrýsek sledoval pouze pohledem a viděl, jak zapadla do sítě, což byla také poslední akce zápasu. Poté sudí odpískal konec.

Branky: 82. Velecký, 91. Straňák – 11. Hána, 77. Sedlář, 83. Ryška. Rozhodčí: Janča – Mejzlík, Štěpánek, 200 diváků. Nivnice: Hladiš F. – Velecký, Ligas P., Michalec – Dufka, Straňák, Boďa (72. L.Ligas), Hladiš P. – Janků (62. Máčalík), Skočovský (80. Flasar), Prekop. Nedachlebice: Andrýsek – Pisklák, Soviš, Chaloupka (3. Brzica, 26. Fojtík, 63. Hladiš), Hána, Bartoš (88. Špičák), Haša, Kaňovský, Faldyna, Zoubek (63. Ryška), Sedlář.

ÚJEZDEC – STRÁNÍ 2:3 (0:2) P.

Od začátku zápasu se hrál kvalitní fotbal. V počátku zápasu byli aktivnějším týmem hosté, jejich snaha byla odměněna nádhernou brankou, kdy Fruhauf vymetl šibenici Újezdce. Domácí se pak snažili vyrovnat, ale naráželi na kompaktní obranu Strání. Když už se pomalu šlo do kabin, vstřelili hosté druhou branku, když se nádherně trefil Gajdošík. Domácí trenér do druhé půle udělal dvě změny v sestavě, což pomohlo k obratu vývoje utkání. Újezdec se prosadil po rohovém kopu. Ze skrumáže dorazil míč do branky Šmíd.

Dlouho se ale ze své trefy neradoval, zanedlouho viděl druhou žlutou kartu a musel do kabin. Tímto se rozehrála nejzajímavější pasáž utkání. Nejdříve za nesportovní chování viděl červenou kartu hostující St. Popelka, poté domácí proměnili penaltu po ruce hostujícího hráče. V dalších minutách rozhodčí udělil ještě dvě červené karty, na každé straně jednu. Na prořídlém hřišti už další gól nepadl, nerozhodný stav byl na konci spravedlivý pro oba týmy. Hosté byli lepší v první půli, domácí ve druhé. V následných penaltách ukázalo pevnější nervy Strání. Domácí neproměnili hned dvakrát.

Branky: Šmíd, Slinták – Frühauf, Gajdošík. Rozhodčí: Dostálek – Havlín, Šimoník, 600 diváků. Újezdec: Konečný – Šmíd, Hruboš, Mařica, Kobzinek – Vacula, Popelka, Slinták, Coufalík – Loprais, Velecký. Náhradníci: Těthal, Rapant, Mikulec, Vystrčil, Uher, Řihák. Strání: Popelka Ant. – Haloda, Gučík, Gardian, Hráček, Vojtek, Popelka St., Koritina, Gajdošík, Fruhauf, Mimochodek. Náhradníci: Tomanec, Kolaja, Brušík, Žajgla, Pomajbík, Janků.

OSVĚTIMANY – HLUK 3:1 (0:0)

Než zápas začal, stala se hráčům Hluku nepříjemná věc. Cesta k utkání nezačala vůbec šťastně. Při přistavení autobusu před sportovní halu zjistil řidič Radim Směšný technickou závadu na autobusu, a to prasklou palivovou hadici. Po výměně dílu v úzké spolupráci s členem místní jednotky SDH Tomášem Minaříkem se mohlo pokračovat. Aby ovšem smůly nebylo dost, při „výpadovce" na Boršice se odhalil další problém a to opět prasklou hadici. Musela tak následovat další oprava. Naštěstí to netrvalo dlouho a do Osvětiman to již nebylo daleko, takže hostující tým nakonec v pohodě dorazili do cíle. Hosté začali dobře a aktivně, ale první střelu na branku měli domácí. Nejprve šel sám na brankáře Masařík, ale nedal. Pak se v dobré šanci ocitl Dohnal, ale střelu prováhal a brankář míč lapil. Výstavní ranou se blýskl fluktuant Minařík, ale opět domácí brankář tasil výborný zákrok. Osvětimany se v těchto fázích utkání jenom bránily. Druhá půle přinesla ovšem zcela jiný fotbal. Domácí ožili a snažili se o úvodní gól utkání. Ten přišel vzápětí, kdy nedůrazný odkop zpracoval domácí hráč, vyrazil na zteč k brankové čáře, odkud dal tvrdý střílený centr před branku, který domácí Sychra uklidil do sítě. Vyrovnat se hostům podařilo téměř okamžitě, kdy dlouhý vysoký centr do vápna nádherně z první trefil Bihári. Vedení na svoji stranu strhly Osvětimany taky vcelku brzy, kdy po ojedinělé chybě hostujícího brankáře Fojtíka, kterému vypadl míč z rukou, v pohodě dorážel míč do sítě Chaloupka. Domácí byli na koni a drželi utkání ve svých rukou. Hostům se nedala upřít snaha, ale v útoku byli bezzubí a nedokázali se prosadit. Hluk poté inkasoval ještě třetí gól po přesné ráně Hály a bylo rozhodnuto. Aby toho hosté neměli málo, tak při zpáteční cestě opět řešili problémy s autobusem.

Branky: Sychra, Chaloupka, Hala – Bihári. Rozhodčí: Dlouhý – Manďák, Tureček.

MLADCOVÁ – BOJKOVICE 2:1 (1:1)

Do zápasu vstoupili lépe hosté a už ve 3. minutě se ujali vedení, když odražený míč po rohovém kopu napálil do sítě Kříž. Mladcová se vzpamatovala až po deseti minutách, kdy střílel Jurčík, ale branku netrefil. Bojkovičtí však byli i nadále nebezpečnější. Vacula ale střílel ve 24. minutě nad domácí branku. Teprve po půlhodině hry převzali domácí iniciativu a závěr poločasu patřil jim. Ve 33. minutě dorazil střelu Konečného Jurčík a bylo srovnáno. Poté střílel Jaroš mimo a ve 38. minutě trefil Jurčík krásnou střelou z trestného kopu jen břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru. Nástup do druhé půle vyšel znovu lépe hostům. Jak střela Hladíka, tak i hlavička Váni však mířily nad branku. Bojkovice si pak celý druhý poločas udržovaly mírnou převahu. V 57. minutě střílel nebezpečně Vacula a jen těsně minul levou tyč. Hosté mohli nevyužitých příležitostí litovat, protože hustý déšť, ve kterém se dohrávalo posledních dvacet minut zápasu, nakonec přinesl štěstí Mladcové. O vítěznou trefu se v 82. minutě postarali dva nejzkušenější domácí hráči. Julina vysunul Jaroše a ten si vychutnal bojkovického gólmana. Za hosty mohl vzápětí kontrovat Varga, ale jeho hlavička se mezi tyče domácí branky nevešla. Domácí tým pak vedení 2:1 udržel až do konce.

Branky: 33. Jurčík, 82. Jaroš – 3. Kříž. Rozhodčí: Kotačka – Schnürmacher, Mitáček. Mladcová: Zapletal – Brhel, Mackovík, L. Struška, L. Hruška (46. P. Venený), Slobodian, Julina, Konečný (75. Vaněk), M. Lebánek, Jurčík (80. Jankovič), Jaroš. Bojkovice: Mendl – Spáčil (86. Zýka), Miča, Banasík, Váňa (69. Kalina), Hladík, Varga, Šiška, Hanke (46. Dolina), Vacula, Kříž.

BŘEZOLUPY – KVASICE 1:2 (0:2)

Domácí jsou v herní krizi a to potvrdili i v tomto zápase. Hosté si rozhodující náskok vytvořili už do přestávky brankami Prešnajdera a Lepši. Po změně stran se Březolupy snažily o vyrovnání, ale stačilo to pouze na snížení zásluhou Kundrty.

Branky: Kundrt – Prešnajder, Lepša. Rozhodčí: Liška – Havránek, Fišera.

O. N. VES – JAROSLAVICE 3:2 (1:1)

Pro domácí utkání nezačalo vůbec dobře. Byli to hosté, kteří se v 7. minutě ujali vedení po brance Tomáše Batíka. Ve 13. minutě vyrovnal Petratur a stav 1:1 vydržel i do poločasu. Druhou branku domácích vstřelil v 65. minutě Pokorný. Jaroslavice srovnaly v 68. minutě trefou Podéště. O vítězství domácího mužstva rozhodl v 73. minutě Píštěk, který stanovil skóre na konečných 3:2. Utkání bylo velmi dobré úrovně. V závěru utkání hosté tlačili, ale domácí obrana těsný výsledek ubránila.

Branky: Petratur, Pokorný, Píštěk – T. Batík, Podéšť. Rozhodčí: Macháč – Ševčík, Ambroz, 250 diváků. O. N. Ves: Boček – Várva, Petratur, Zálešák, Šálek, Jurásek, Píštěk, Herák, Galuška, Pokorný, Straka. Na střídání: Ťok, Hél, Tvrdoň. Pěnčík. Jaroslavice: Žbel – Podéšť, Dlabač, Duda, Mynarčík, Polách, Červenka, Batík L., Macalík, Batík T., Švach. Na střídání: Maršálek, Vrba, Dujsík, Navrátil.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.