I. A třída: Poslední kolo rozluští tajenku: kdo dostane padáka?

Region – Poslední tajenkou před posledním kolem fotbalové I. A třídy KFS Zlín zůstává, koho ze dvojice týmů Podkopná Lhota–Dolní Bečva nemine sestup. Zatímco v béčku je o sešupu Březolup a Mladcové jasno, v áčku si to rozdají na dálku. Podkopná Lhota hostí Valašské Klobouky a Dolní Bečva jede na hřiště vítězné Kelče.

13.6.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

D. BEČVA – PODLESÍ 1:2 (0:0)

Slabým výkonem se domácí fotbalisté rozloučili pro tuto sezonu se svými fanoušky a také prakticky se stoprocentní jistotou s 1. A třídou. Nedá se předpokládat, že by Dolní Bečva zvítězila v posledním kole v Kelči a Podkopná Lhota s Juřinkou již nebodovaly. Podlesí přijelo skoro na výlet s jedenácti hráči, okleštěná sestava čítala dva dorostence. Domácí měli dobrých pouze prvních patnáct minut. Pak převzali otěže zápasu hosté. Přesto Dolní Bečvě vyšel parádně vstup do druhého poločasu a Petr Vojkůvka lobem s pomocí břevna otevřel skóre. Jenže skoro obratem po rohu hlavičkoval gólově nejmenší hráč Podlesí Rybenský. Fotbal okresní úrovně nakonec dopadl ziskem třech bodů pro Podlesí, když zápas rozhodl v závěru Švec. Dolní Bečvu bude opět čekat 1. B třída s kompletně novým vedením klubu, kdy předsedou se stal Petra Hajda a sekretářem Filip Tichý.

Branky: 46. Petr Vojkůvka – 48. Rybenský, 88. Švec.

VIDČE – VAL. PŘÍKAZY 5:0 (2:0)

Vidče potvrdilo opět příslušnost k 1. A třídě, ale vítězství nad běhavými Valašskými Příkazy se nerodilo lehce. „Soupeř byl nebezpečný. Hra se točila kolem Vaculky, ale na něho jsem nasadil osobku v podání Špůrka, a to se povedlo. Opět nás herně i zkušenostmi držel 44letý Radek Mičkal, který dal za poločas dvě branky. Soupeř se mohl dostat do hry v poslední minutě prvního poločasu, ale Petružela po zbytečném faulu chytil hostům pokutový kop. Po přestávce se nám povedlo i střídání a po rohu jsme zvýšili na 3:0. Soupeř kousal hlavně po standardních situacích. My jsme šli několikrát sami na branku. Mohli jsme skórovat i vícekrát," dodal k zápasu trenér Vidče Petr Urban.

Branky: 34. a 39. Radek Mičkal, 55. Kramoliš, 77. Drda, 90. Marák.

BRUMOV B – JUŘINKA 3:4 NA PEN. (2:0)

Juřinka nechtěla spekulovat vzhledem k takřka jisté záchraně a chtěla v Brumově vyhrát. Vzhledem ke kvalitě domácích byli hosté spokojeni i s konečným ziskem dvou bodů. „Změnili jsme pro tento zápas herní systém, který nám v prvním poločase fungoval do první obdržené branky. To jsme dobrým pohybem vykrývali prostory aktivních mladých hráčů domácích. Pak se to pokazilo a my jsme chtěli mít první poločas co nejrychleji za sebou. Po přestávce jsme zjednodušili hru a vyvinuli na soupeře tlak, ze kterého pramenilo rychlé vyrovnání. Měli jsme i další šance, i trenér domácích nám vyslovil poklonu za aktivitu. Kluci hráli s enormním nasazením a bojovností. Nechtěl jsem jim dovolit tady prohrát a to potvrdili také tím, že rychle v závěru zareagovali na třetí branku domácích. Můj tým musím opravdu pochválit za bojovnost a nasazení," dodal k zápasu trenér Juřinky Pavel Vaigl.

Branky: 26. Novák, 28. Kubiš, 85. Macháč – 48. a 87. Vavřík, 54. Škorňa.

VAL. KLOBOUKY – KELČ 3:0 (2:0)

Předposlední kolo přineslo očekávaný zápas v A skupině 1. A třídy prvního týmu Kelče s druhým týmem z Valašských Klobouk. Domácí Val. Klobouky musely před zápasem řešit vážný problém s absencí jejich brankářů. Kdo z hráčů půjde chytat, musel nakonec rozhodnout los, který padl na stopera Martina Ptáčka. Nakonec bylo úplně jedno, kdo stál v brance, protože zápas měl zcela jednoznačný průběh. Domácí Val. Klobouky povolily Kelči pouze jednu střelu mezi tyče a na hřišti zcela dominovaly. Svou nápaditou, kombinační hru, která přinášela parádní akce, vyjádřily i střelecky. Branka na 3:0 ze 74. minuty, kdy domácí po rychlé a přesné kombinaci na jeden dotek zakončovali do prázdné branky, korunovala vynikající a bezchybný výkon Valašských Klobouk. „Domácí byli lepším celkem. My jsme byli ve všech ohledech horší a náš výkon nesnesl kritické měřítko. Jen soutěž dohráváme. Uprostřed týdne se sejde vedení klubu a rozhodne, zda budeme reflektovat na postup do krajského přeboru," řekl po zápase vedoucí mužstva Kelče Tomáš Srkala.

Branky: 5. a 74. Sáblík, 14. Revák. Val. Klobouky: Ptáček – Martínek (23. Šuchma), Kachlík, Kadlec, Trojáček – Maňas (60. Dubčák), Kocourek, Mikulčík (79. Pavlůsek), Revák (79. Šarátek) – Sáblík, Nahodil (74. Trnavský).

ZUBŘÍ – H. LIDEČ 2:1 NA PEN. (1:0)

Zubří doma bralo dva body. Během prvního poločasu a o poločasové přestávce muselo dohromady pro zranění vystřídat hned trojici hráčů. „Máme zlaté dva body. V prvním poločase jsme šli do vedení po akci Drdy, kterou zkušeně zakončil Jurajda. Měli jsme pak další dvě tři šance. Soupeř dobře kombinoval, ale v prvním poločase nebyl nebezpečný. Po přestávce byli hosté lepším celkem, my jsme museli vzhledem ke zranění hodně improvizovat. Lideč zaslouženě vyrovnala. V penaltách ukázal Jurka, že je umí chytat a dvě hostům lapil," dodal k utkání trenér Zubří Martin Nerád.

Branky: 9. Jurajda – 88. Vaštík.

NEDAŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:1 NA PEN. (1:0)

V prvním poločase byl Nedašov lepším celkem, ale převahu přetavil pouze v jednu vstřelenou branku. „I když si myslím, že jsme inkasovali ze sporně nařízeného pokutového kopu, byli domácí o krok před námi. Po přestávce jsme se zlepšili, vyrovnali jsme, ale další šance jsme neproměnili. V loterii penalt máme dlouhodobé problémy," popsal trenér Valašského Meziříčí B Radim Baroš.

Branky: 33. Novák – 55. Tomáš Kundrát.

VLACHOVICE – PODKOPNÁ LHOTA 2:1 (1:1)

Pro domácí začal zápas nešťastně, kdy si hned v úvodu zápasu vstřelil vlastní gól Šimoník O. Vyrovnání se domácí dočkali ve 21. minutě. Po dlouhém autu Hověžáka P. se k odraženém míči dostal Macek F. a střelou přes hlavu přehodil i brankáře hostí. Do konce poločasu se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a ani jeden tým si vyloženou šanci nevytvořil. Druhý poločas začali hosté aktivněji, měli více ze hry, ale nedokázali své šance proměnit. V dalším průběhu zápasu domácí hru vyrovnali a zápas překlopili na svou stranu v 79. minutě. Míča Z. rozehrál rohový kop přímo na hlavu Koloucha T., který i s trochou štěstí svou šanci proměnil. Domácí si již závěr zápasu pohlídali a porazili Podkopnou Lhotu 2:1.

Branky: 21. Macek, 79. Kolouch – 2. Šimoník (vl.)

DOHRÁVKA

H. LIDEČ – VIDČE 0:1 NA PEN.

V dohrávce 1. A třídy nedali domácí v prvním poločase několik šancí a nakonec museli vzít zavděk pouhým bodem. Ty dva putují na Saharu a Vidče je bod od klidné záchrany. „První poločas jsme byli o třídu lepší. Bratři Petrušci a další hráči zahodili snad čtyři tutovky. Ve druhém poločase jsme sice měli převahu, ale už jsme se tolik neprosazovali. Penalty jsme kopali vedle," dodal k zápasu předseda domácího klubu Bronislav Gajdošík.

„My jsme měli lapálie s brankáři. Petružela je zraněný, ve 40. minutě se také zranil Marek Vala a do branky musel Michal Kramoliš. A my jsme zjistili, že kromě skvělého střelce má v sobě i brankářské vlohy. Podržel nás ve zbytku prvního poločasu a také v tom druhém. Vše korunoval při penaltách, kdy dvě kryl. Jinak domácí trestuhodně zahodili dvě tutovky v prvním poločase. My jsme tam měli několik náznaků v úvodu. Cením si, že to kluci odmakali a my jsme blízko záchraně," doplnil pohled Vidče trenér Petr Urban.

PŘEDEHRÁVKA

VAL. MEZIŘÍČÍ B – ZUBŘÍ 6:1 (3:0)

Zápas byl rozhodnut již do přestávky, kdy domácí díky kanonýrovi prvního divizního týmu Výmolovi proměnili vše, co jim hosté svými chybami nabídli. „Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání a rozhodli ho v prvním poločase. Ze tří šancí Martin Výmola třikrát skóroval a bylo rozhodnuto. Druhý poločas byl jen otázkou výše skóre," dodal k zápasu trenér vítězů Radim Baroš.

Trenér hostí Martin Nerád viděl velký rozdíl v koncovce obou týmů. „Na šance to bylo tak devět devět. Domácí proměňovali, my ne. Zápas se lámal ve 25. minutě, kdy jsme nedali dvě šance a domácí se druhou brankou uklidnili. Anglický týden je pro nás těžký, je těžké i kluky v závěru sezony motivovat. Dnes jsme k tomu přistoupili lehkovážně a soupeř potrestal všechny naše chyby. Dlouhodobě se nám na tohoto soupeře nedaří a tento zápas to jen potvrdil," dodal Martin Nerád.

Branky: 10., 32., 40. a 55. Výmola, 64. Václavík, 76. Tomáš Kundrát – 62. Drda.

MLADCOVÁ – ÚJEZDEC 1:3 (0:0)

Zápas začal ve vlažném tempu. Postupně získával převahu Újezdec a ve 25. minutě Těthal nastřelil tyč. Ve 40. minutě po špatném vyběhnutí Ondráše těsně minul Kobzínek.

Do druhého poločasu Mladcová nastoupila aktivněji a ve 47. minutě nebezpečně střílel Vaněk. První branku ale vstřelili hosté, když Vacula dostal kolmou přihrávku a bez přípravy prostřelil Ondráše. V 69. minutě se prosadil po levé straně Hruška a střelou do horního rohu srovnal skóre na 1:1. V 75. minutě šel opět sám na mladcovskou branku Těthal, ale přestřelil. V 78. minutě po hlavičce nebezpečného hráče hostí Vaculy zachránil na brankové čáře Ondráš. V 81. minutě po chybné rozehrávce Mladcové se trefil Těthal. Domácí se snažili o vyrovnání, ale v 89. minutě se prosadil přes domácí obranu střídající Lekeš. Újezdec byl aktivnější a důraznější.

Branky: 69. Hruška – 58. Vacula, 89. Lekeš, 82. Těthal. Rozhodčí: Dostálek – Švach, Ševčík, 40 diváků. Mladcová: Ondráš – Brhel, Dlabač, Mackovík, Julina, Slobodian (64. Hruška), Venený M., (66. Vyvlečka), Kahaja (46. Koiš), Vaněk, Venený P., Zapletal. Trenér: Vyvlečka. Újezdec: Konečný – Těthal, Coufalík (55. Gazdík), Kobzínek, Vystrčil (62. Šmíd), Uher, Janča, Hruboš, Lorenc, Jahoda (76. Lekeš), Vacula. Trenér: Polášek.

SKAŠTICE – OSVĚTIMANY 0:1 (0:1)

V posledním domácím zápase této sezóny se Skašticím dosáhnout na body nepodařilo. Utkání, které mělo velmi dobrou úroveň a přítomným divákům se muselo líbit, rozhodli hosté už po dvou minutách hry, když domácí ztratili míč v soupeřově šestnáctce. Hosté podnikli první ze svých brejků a hned skórovali. Otáhal osamocen na zadní tyči doklepl do sítě nepodařenou střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Utkání mělo vysoké tempo. Byly k vidění tvrdé osobní souboje, ale i pěkné akce. Rušno bylo hlavně před domácí bránou. Osvětimany se po každém zisku míče rychlým přesunem dostávaly až k ohrožení Stýblovy brány. Dvakrát dobře zasáhl domácí brankář a jednou zastavil hosty zvednutý praporek pomezního rozhodčího. V další šanci mířil Ondroušek nad bránu. Skašticím se nedařilo udržet v útoku míč, a tudíž se do žádné větší šance nedostaly. Nedokázaly se prosadit ani po centrech ze standardních situací, a tak po první půli prohrávaly o jednu branku.

Začátek druhé půle přinesl mírný tlak domácích, ale brankář hostů žádný těžký zákrok předvést nemusel. Osvětimany postupem času opět hru vyrovnaly a zase hrozily svou přímočarou rychlou hrou. Komplikaci ve své hře si přivodili hosté sami, a to konkrétně jejich útočník Ondroušek, který po ztrátě míče nakopl domácího záložníka a po právu uviděl červenou kartu. Skaštice poté převzaly taktovku, hosté se trochu zatáhli a poctivě bránili. Velká šance na vyrovnání přišla pro domácí po standardní situaci, kdy hlavičku Motala vyrazil brankář a dorážka Frýdla mířila místo do prázdné brány nad břevno. Domácí to zkoušeli centry ze stran, ale zkušená stoperská dvojice Osvětiman si vše pohlídala. Neujal se ani průnik Konečníka, který zastavil dobrým zákrokem brankář hostí. Závěr utkání už si Osvětimany pohlídaly a potvrdily svou výtečnou jarní formu.

Branka: 2. Otáhal. Rozhodčí: Dujíček – Mitáček, Zicháček, 100 diváků. Skaštice: Stýblo – Dunda (86. Navrátil), Janalík (74. Uličný), Motal, Vymětal R. – Soukup, Frýdl R., Sova, Icela (81. Ruman) – Ančinec (46. Petrúsek), Konečník. Trenér: Roman Kolenič. Osvětimany: Zálešák – Tychtl, Křemeček R., Křemeček L., Žandovský – Válek, Švrček, Chaloupka, Brhel – Ondroušek, Otáhal. Trenér: Vlastimil Filásek.

JAROSLAVICE – HLUK 0:3 (0:0)

Od prvních minut se snažila obě mužstva o útočný fotbal. Jako první zahrozili hosté ve 13. minutě, střelu k tyčce z velkého vápna vyrazil brankář Žbel. V 18. minutě zahrávali domácí přímý kop a centrovaný míč si obránce hostů srazil na břevno branky. Potom se domácí zhoršili, ztráceli míče a hosté je začali přehrávat. I ve druhém poločase měli jako první šanci hosté, ale jejich střela těsně minula branku. Domácí zahrozili v 58. minutě, když centrovaný míč minul Vávra a za ním postavený Švach poslal míč těsně vedle branky. V 70. minutě utekl po křídle hráč hostů Botek a jeho střelu vykopl obránce domácích. V 76. minutě se hosté dočkali, když zatáhli míč po křídle, přihrávku do velkého vápna využil Dohnal a střelou k tyčce vstřelil branku. V 78. minutě zahráli hosté rychle přímý kop a osamocený hráč Šipka střelou z velkého vápna vstřelil druhou branku hostů. Domácí se snažili o snížení, ale byli to opět hosté, kteří v 88. minutě využili špatnou přihrávku domácích a vstřelili třetí branku Dohnalem.

Branky: 76. a 88. Dohnal, 78. Šipka. Jaroslavice: Žbel – Červenka, Valenta, Batík, Mynarčík, Duda (65. Dujsík), Macalík (76. Maršálek), Fajgara (81. Paníček),Vrba, Švach, Vávra. Hluk: Fojtík -Horák, Dohnal, Botek, Kukla, Šipka (83. Ševčík), Zalubil, Martiš, Machala, Galuška, Jurásek (65. Bihari).

KVASICE – VLČNOV 1:3 (0:2)

V prvních minutách zápasu si domácí vytvořili tlak, jehož vyústěním byla série rohových kopů, závarů v šestnáctce hostů a neúspěšných pokusů o střelbu. Radek Janoštík po centru Toma Mrkvici orazítkoval hlavou břevno a opět se potvrdilo nedáš – dostaneš. Po nedorozumění v zadních řadách Kvasic se Vlčnov dvakrát dostal k domácí brance a nabídnuté příležitosti bez zaváhání využil. Snaha zkorigovat nepříznivý stav vedla k dalším dvěma šancím, branka soupeřů ale byla pro Kvasické zakletá.

Ve druhé půli domácí dřeli, nepřesnosti v rozehrávce je stály mnoho sil, přesto jim odměnou byl gól Janoštíka po centru Mrhálka. Do konce zápasu zbývalo dvacet minut a soupeře zatlačili Kvasičtí před pokutové území. Otevřením obrany však hostům nabídli dvě brankové příležitosti. První zlikvidoval brankář Rec, druhou po chybné rozehrávce Močičky již potrestali brankou. Snaha až do konce utkání už nevedla ke gólu ani k pořádnému zakončení střelou, a tak si zkušený tým hostů odvezl tři body.

„Mužstvu nelze upřít bojovnost, nasazení, snahu poprat se o výsledek, ale neproměňování šancí, nepřesnosti v mezihře a také nedostatečná komunikace v defenzivě v posledních kolech nás stály umístění mezi nejlepšími týmy soutěže. Nepodařilo se nám udržet výkonnost z první poloviny jara," dodal trenér Kvasic Zdeněk Ševela.

Branky: 71. Janoštík – 27. Šmatelka, 31., 76. Činčala.

DOLNÍ NĚMČÍ – STRÁNÍ 2:1 P. (0:0)

Po bezbrankové první půli se hosté ujali vedení v 65. minutě Hráčkem. Osm minut před koncem ale vyrovnal Kadlček. Na penalty pak vyhrálo Dolní Němčí 4:3.

Branky: 82. Kadlček – 65. Hráček.

ŽALKOVICE – NEDACHLEBICE 0:1 (0:0)

O jedinou branku ve vyrovnaném zápase, ve kterém už prakticky o nic nešlo, rozhodl o výhře hostí Brzica, který Nedachlebicím zajistil druhé místo v tabulce, a vylepšil tak ještě víkendové jubilejní oslavy 70 let kopané v Nedachlebicích.

Branky: 61. Brzica.

BŘEZOLUPY – BOJKOVICE 4:1 (2:0)

Již jistý sestupující z Březolup do I. B třídy se rozloučil s I. A třídou výhrou nad Bojkovicemi. Už v první půli Březolupy vedly brankami Staška a Kundrta. Druhý jmenovaný v 52. minutě přidal třetí gól. Bojkovický Spáčil sice po hodině hry snížil, ale o čtyři minuty později Stašek definitivně rozhodl.

Branky: 26., 63. Stašek, 38., 52. Kundrt – 59. Spáčil.

1. Strání 25 18 0 2 5 77:33 56
2. Nedachlebice 26 14 3 2 7 54:35 50
3. Hluk 25 13 2 3 7 49:33 46
4. Újezdec 25 14 1 2 8 43:32 46
5. Skaštice 25 11 4 2 8 50:35 43
6. Kvasice 25 13 2 0 10 43:43 43
7. Vlčnov 25 13 0 3 9 43:40 42