BRUMOV B – HUTISKO 4:2 (1:1)

Brumov odehrál nejlepší zápas jara, Hutisko naopak herně zklamalo, především jejich brankáři neměli svůj den. Přesto již v 7. minutě se hosté ujali vedení Kalodem. Ovšem po necelé půlhodině hry vyrovnal Macháč. Tři minuty po přestávce přidal ten samý hráč svou druhou trefu. V 67. minutě zvýšil Filo již na 3:1. Deset minut před koncem sice Hutisko snížilo Křenkem, ovšem Brumov měl svého Macháče, který pět minut před koncem pečetil nejen hattrick, ale i triumf. Navíc on sám měl ještě další dvě jasné příležitosti, které ale neproměnil. Branky: 28., 48. a 85. Macháč, 67. Filo – 7. Kalod, 79. Křenek. Rozhodčí: Janča – Toman, Němec. Brumov B: Vypušták – Miklas, Janáč, Trnavský, Petrik, Macháč, Zvoníček, Školník, Fojtík, Vaněk, Filo. Střídali: Vobořil, Řehák. Trenér: M. Vaněk.

HOVĚZÍ – VAL. KLOBOUKY 3:1 (2:0)

Valašské Klobouky začaly utkání lépe, ale šance Smolky a Kocourka zůstaly nevyužity. V 15. minutě přišla první šance Hovězí, kterou Šrámek narozdíl od svých kolegů na druhé straně proměnit dokázal – 1:0. Za hosty to potom zkoušel znovu Smolka, jeho hlavička však trefila pouze dobře postaveného Koňaříka. V závěru půle dokázali domácí svůj náskok zvýšit Šrámkem – 2:0. Druhý poločas měli častěji míč na nohou hosté, soustavný tlak si ale dokázali vytvořit až v závěru poločasu z rohu Smolkou. Ještě předtím však klid do hry domácích vložil Kovář, jenž dokázal využít nabídku od Šrámka – 3:0. Hověžané se tak po pěti zápasech radovali z výhry. Branky: 15. a 40. Šrámek, 64. Kovář – 84. Smolka. Rozhodčí: Holub – Bělunek, Chlevišťan.

VLACHOVICE – SLAVIČÍN B 5:4 (2:3)

Valašské derby bohaté na branky lépe začali hosté a již v 8. minutě otevřel skóre Ocelík. V 16. minutě vyrovnal ze skrumáže domácí Kolouch. I když domácí měli více ze hry, hosté v 25. minutě Šálou a v 27. Sochorou šli do dvoubrankového vedení. Minutu před pauzou po ose Hověžák, Šimoník, Vavrys posledně jmenovaný snížil na 2:3. I druhý poločas byl pod taktovkou Vlachovic a hned v 53. minutě Míča vyrovnal na 3:3. Domácí stále zvyšovali tlak, po hodině hry nastřelil Míča tyč. Branka však padla na opačné straně, když se z brejku v 71. minutě prosadil Šála. V 77. minutě byl vyloučen hostující Lukáš a od té chvíle se hrálo pouze na jednu branku. Bylo jen otázkou času, kdy domácí pokoří hostujícího brankáře. Pět minut před koncem v pokutovém území byl faulován Vavrys, Míča z pokutového kopu vyrovnal na 4:4 a dvě minuty před koncem po rohovém kopu Vavrys hlavou vstřelil vítěznou branku. Branky: Míča 2, Vavrys 2, Kolouch – Šála 2, Ocelík, Sochora. Rozhodčí: Toman, 150 diváků. Vlachovice: Bodlák, Horáček J., Kolouch, Hověžák, Hodulík, Šuráň, Váňa, Míča, Horáček D., Šimoník, Vavrys. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, Lukáš, Sochora, Neuman, Ocelík, Švach, Šebák, Šála, Tománek, Both.

ŠTÍTNÁ NAD VL. – LUKOV 1:0 (0:0)

Zápas nevalné úrovně měli po celou dobu v režii domácí. Celou dobu tlačili hosty, ale nedařilo se jim proměňovat šance. Hosté naopak hrozili z rychlých protiútoků. Domácí se prosadili až v 69. minutě, kdy se po rychlé akci trefil Polách. Hosté mohli ještě i vyrovnat, ale stoprocentní šanci zlikvidoval domácí brankář. Přesto však zaslouženě zvítězili domácí. Branka: 69. Polách. Rozhodčí: Rovenský, 100 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J., Kořenek (76. Chovančík T.), Liška F. – Babulík D. (72. Liška J.), Hnaníček, Soja, Chovančík V. (58. Polách) – Vaculík T., Holba. Lukov: Jokl – Velikovský, Sedláček, Teplý M., Malota (67. Drábek M.), Drábek J., Teplý T., Brázda, Richtr, Šimčík, Šumšal.

PODKOPNÁ LHOTA – VIDČE 2:2 (1:1)

Od první minuty se hrál velmi pěkný fotbal, který se divákům musel líbit. Hosté šli do vedení v 8. minutě, kdy nechytatelnou střelu přímo do šibenice poslal Drda. Domácí si vytvářeli mnoho gólových šancí, ale brankář Vidče Petružela byl vynikající. Vyrovnání přišlo ve 44. minutě, kdy po signálu z rohového kopu se nemýlil Minařík. Hosté si v prvním poločase již další gólovou situaci nepřipravili. Ve druhé půli domácí hosty jasně přehrávali a zahodili další dvě šance. Tlak domácích přinesl vedení v 63. minutě, kdy pěknou akci domácích zakončil střelou pod břevno Bořuta. Hosté zahrozili v 75. minutě Kramolišem, ale brankář Valčík výborně zasáhl. V 80. minutě mohl rozhodnout. Domácí Holeňák, ale Petružela opět skvělým zákrokem Vidče podržel. Vyrovnání přišlo v 86. minutě, kdy střelou do šibenice poslal Drda a stanovil konečný výsledek. Branky: Minařík, Bořuta – Drda M., Dobeš. Rozhodčí: Dujíček – Polaštík, Družbík, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Staněk, Videman, Psota, Čunek, Bořuta, Hrdlička, Rudolf, Minařík, Holeňák, Nevrlka, Srovnal, Bečica, Výmola, Tkáč.

ZUBŘÍ – VIZOVICE 1:0 (1:0)

Zubří jede na bodové vlně a zadělává si na poklidný konec sezony. V 15. minutě rozhodla zápas pěkná kombinační akce a vydařená střela Libora Raždíka. Ten se opřel do míče, následoval odraz od tyče a brankáře směrem do sítě – 1:0. Ivo Roman s Pavlíčkem mohli náskok domácích navýšit. Brankář Barabáš se musel pořádně ohánět pouze jednou. Jinak zápas mnoho šancí nepřinesl, ale Zubří odcházelo spokojeno s tím hlavním, a to byl zisk všech tří bodů. Branky: 15. Libor Raždík. Rozhodčí: Zubek – Kýr, Dokoupil. Vizovice: Pavelka – Valenta, Polách, Novák, Studeník – Sviečka, Dvořák, Kudrnáč, Drga, Laciga, Velev (31. Kolařík).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka – Dol. Bečva 1:1 Vilém – Vojkůvka J., Dohrávka 20. kolo: Zubří – Vidče 2:1 Jurajda, Pavlíček – Vašut.

ŽALKOVICE – NEDACHLEBICE 4:2 (1:1)

Nedachlebice předvedly dobrý fotbalový výkon, ale koncovka byla jejich slabou stránkou. V prvním poločase se hosté ujali vedení v 10. minutě brankou Urbana, ovšem další šance již neproměnili. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a snažili se o brejky. V 18. minutě z jednoho z nich vyrovnali Kučerou. Ve druhém poločase hosté měli opět herní převahu, ale domácí trestali z nebezpečných brejků, které proměnili po hodině hry opět Kučerou. Třetí trefu přidal v 75. minutě Jelen a čtvrtou o devět minut později Samsonek. Hosté snížili na konečných 4:2 v poslední minutě Sovišem. Branky: Kučera 2, Jelen, Samsonek – Urban, Soviš. Rozhodčí: Šubík, Ponížil, Olša, 120 diváků. Žalkovice: Jemelka, Jankola, Horák L., Jelen, Dicuia, Sova, Smékal (66. Netopil), Sedlář (46. Tabara), Samsonek, Kučera, Horák F. (82. Gála). Trenér: Ditrich. Vedoucí mužstva: Bajgar. Nedachlebice: Řešetka – Krčmář, Pisklák, Soviš, Šuranský, Urban, Křemek, Kaňovský, Perůtka, Ryška, Zoubek. Trenér: Jurník. Vedoucí mužstva: Urban.

KNĚŽPOLE – PRAKŠICE 6:0 (3:0)

Kněžpole sice v zápase postrádalo dvě opory Cingela a Chlachulu, přesto bylo naprosto suverénní a vývoj zápasu odpovídal postavení v tabulce obou týmů. Přitom Prakšice začaly nebojácně a hned v 5. minutě se dostaly do první vážnější šance, když byl před vápnem faulovaný hráč Prakšic, a bombou ze třiceti metrů protáhly výborného Křivánka, který míč letící do šibenice vytáhl bravurně na roh. Od té doby ale Kněžpole ovládlo hru a do poločasu přidalo tři góly i bez zraněného Haši, který musel ve 25. minutě odstoupit. Také po přestávce domácí kontrolovali vývoj utkání a přidali Prakšicím na cestu domů další tři góly. Branky: Klvaňa D. 2, Klvaňa T., Lipčík, Šustr, Kozelek. Rozhodčí: Vlašic – Horehleď, Hodek. Kněžpole: Hána – Uhlíř, Fišer, Klvaňa T., Bihári, Haša (25. Kozelek), Staroba (80. Večeřa), Šustr, Lipčík (60. Remeš), Klvaňa D.

BŘEZOLUPY – O. N. VES 2:0 (1:0)

Březolupy nastoupily s odhodláním naplno bodovat a odpoutat se od sestupu. Od začátku se hrálo jen na branku hostů, ale domácím se dlouho nedařilo překonat jistého brankáře hostů, který navíc bravurně vychytal z penalty Kundrta. Ostrožská Nová Ves ohrozila gólmana Březolup jen jednou. Nakonec se přece jen podařilo Březolupům skórovat těsně před odchodem do kabin. Po standardce Zelíka hlavičkoval Michálek, který otevřel skóre. Po přestávce se hosté pustili odvážněji do ofenzivy, ale březolupská obrana je do vážnější příležitosti nepustila. Udeřilo na druhé straně, když po pěkné kombinační akci skóroval hlavou Kundrt. V nervózním závěru si Březolupy tři body bez větších problémů pohlídaly, když ještě neproměnily několik šancí. Branky: 45. Michálek, 55. Kundrt. Rozhodčí: Schmid – Havránek, Filipenský. Březolupy: Vrzal – Michálek, Vycudilík, Jevický, Hrbáček, Hubík (85. Hubáček), Zelík (69. Stašek), Kundrt, Johaník, Soška, Procházka. O. N. Ves: Boček – Petratur, Franta, Pokorný, Jurásek, Šálek, Zálešák M. (63. Zálešák R.), Máčala, Vařecha (45. Slezák), Morava, Pokorný.

PŘÍLUKY – SK BAŤOV 1:0 (0:0)

V průběhu celého utkání byla hra obou mužstev vyrovnaná. Hrál se pohledný a rychlý fotbal, který se musel divákům líbit. Baťov hrál moderní fotbal po křídlech a v mnoha případech domácí obranu přečíslil, ale bez gólového efektu. Příluky hrály v poklidu a snažily se využít chyb soupeře ke vstřelení branky. Rozhodující momenty utkání přišly v 68. minutě, kdy hostující útočník neproměnil jasnou gólovku, na kterou přílucký Machalíček v 70. minutě z rohového kopu odpověděl krásnou hlavičkou na vzdálenou tyč – 1:0. I když se Baťov snažil, do konce utkání se už skóre nezměnilo, a hosté tak ztratili další tři cenné body v boji o záchranu. Branky: Machalíček. Rozhodčí: Schmid – Havránek, Filipenský. Příluky: Červenka – Čelůstka, Kolínek, Machalíček, Strachoň, Frolek M., Zedniček K., Zedníček D., Frolek D., Vlček, Dederle. Střídal: Kotík. Trenér: Záhora. SK Baťov: Sebera – Němec, Spurný, Martinec, Štěpaník, Spurný, Vitásek, Zapletal, Čonka, Krajča, Ištvánek. Střídali: Kordula, Skyba, Janeba, Styblo. Trenér: Zdeněk Horňák.

1. FC SLOVÁCKO C – MLADCOVÁ 4:2 (2:1)

Slovácko se od úvodu drželo tradice posledních utkání a jako první nabídlo vedení hostům po chybě O. Pašky, což s gólovým díky přijal D. Vaněk. Slovácko potom trochu sešláplo plynový pedál a Bančák po sólovém úniku zařídil vyrovnání. O deset minut později zužitkoval prudký centr do vápna Tesař a domácí vedli. Nastalo uspokojení, které však Mladcová nebyla schopná do konce poločasu potrestat. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, nicméně hosté byli v útočné činnosti přece jen o něco usilovnější. I přes několik dobrých příležitostí se trefili až sedm minut před koncem opět D. Vaňkem. Jejich snaha o vyrovnání však vyšla naprázdno a naopak Slovácko několikrát nebezpečně kontrovalo. Nejprve trefil spojnici břevna a tyče výborně hrající Kübl a gólový hřebík zatloukl do pomyslné hostující rakve Bančák. Branky: 24. a 90. Bančák, 35. Tesař, 53. Chytil – 10. a 83. D. Vaněk. Rozhodčí: Snürmacher – Zpěvák, Vacula, 70 diváků. 1.FC Slovácko C: Urbánek – R. Blažek, Chytil, Šišák, O. Paška – L. Paška, Kübl, Groulík, Tesař – Janečka, Bančák. Střídali: T. Blažek, Zemánek. Trenér: L. Pochylý. Mladcová: Skovajsa – Dlabač, L. Struška, M. Krahula, Julina, Luňák, E. Krahula, J. Vaněk, D. Vaněk, Toman, Slováček. Střídali: O. Struška, Koiš, Jaroš. Trenér: J. Křapa.

CHROPYNĚ – KVASICE 5:4 (2:2)

Utkání bohaté na branky a ofenzivní fotbal se muselo divákům líbit. Obrany na obou stranách vyrobily řadu chyb, které střelecky disponovaní útočníci dokázali využít. Zvláště závěr utkání byl poměrně dramatický. Když v 63. minutě zvýšil krásnou střelou po dokonale rozehraném trestném kopu chropyňský Látal na 4:2, zdálo se být rozhodnuto. Ale Kvasice v 71. minutě opět střelou do šibenice snížily na rozdíl jednoho gólu. To ale nebylo ještě všechno. V 86. minutě střelecky disponovaný Vaňhara poslal po sólu opět domácí do dvoubrankového vedení, na což hosté opět odpověděli nevídanou střelou Prešnajdra, která se od břevna odrazila do sítě. Chropyně ale nakonec v přestřelce dokázala výhru udržet. Branky: Vaňhara 2, Panáček, Hrabal, Látal – Prešnajder 2, Zapletalík, Pospíšil. Rozhodčí: Mikoška, 100 diváků. Chropyně: Večeřa – Hrabal, Látal, Buksa, Navrátil – Urubek, Horák, Přikryl, Grmela – Vaňhara, Panáček. Střídali: Kolařík, Sanislo, Štěpánek. Kvasice: Němeček – Droběna, Potočný, Kovář, Ambrus – Zapletalík, Foltýn, Pospíšil, Večerka – Prešnajder, Lepša. Střídali: Musil, Koplík, Stodůlka.

ÚJEZDEC – OŘECHOV 4:2 (4:1)

V duelu dvou sousedů v tabulce byl od počátku lepší Újezdec. Nastoupil velmi aktivně a v podstatě v prvních dvaceti minutách rozhodl. Po pěkných akcích po křídlech se třikrát trefili a navíc ještě další příležitosti neproměnili. Hosté se sice oklepali a měli několik šancí, ale domácí je dorazili svou čtvrtou brankou. Krátce před poločasem se však nevyvarovali chyby v rozehrávce a hosté snížili. Ještě před přestávkou neudržel nervy na uzdě hostující Marek Žák a za nesportovní chování byl vyloučen. Ve druhé půli se hrál vyrovnanější fotbal. Domácí i přes početní převahu spíše jen hlídali výsledek a ani hra se jim už tolik nedařila. Navíc ještě dovolili hostům korigovat výsledek druhým gólem. Branky: Vacula, Gregor 2, Slinták – Vajdík, Smějsa. Rozhodčí: Minarčík – Poláček, Vobořil. Újezdec: Zábranský – Šmíd ml., Vystrčil, Mařica, Kobzinek – Těthal, Uher, Slinták, Vacula – Pilka, Gregor. Střídali: Šmíd st., Roder. Ořechov: Kuchař – Herič, Žák P., Zukič, Vajdík, Smějsa, Žák M., Svoboda, Trlida, Váňa, Kapetanovič. Na střídání: Zelina, Pavlíček, Sklenka, Hruboš, Kratina, Bublík.

1. Kněžpole 21 14 4 3 54:22 46
2. Chropyně 21 13 2 6 55:33 41
3. Mladcová 21 11 3 7 44:38 36
4. Nedachlebice 21 11 2 8 43:36 35
5. Příluky 21 11 2 8 44:40 35
6. Žalkovice 21 10 4 7 40:41 34
7. 1. FC Slovácko C 21 10 2 9 44:42 32
8. Kvasice 21 8 4 9 53:33 28