Druhé Jaroslavice totiž podruhé v řadě doma prohrály, tentokrát s Admirou Hulín. V céčku Nivnice už jen podtrhla svůj postup remízou ve Slavkově. Ve stejné skupině však vrcholí bitva o záchranu.

V. PŘÍKAZY – SLAVIČÍN B 0:0

Zápas sice branku nepřinesl, ale diváka rozhodně nenudil. Hosté vsadili na pohyb a dobře zahrané standardní situace, z kterých si vypracovali několik šancí. Branku nedali, a tak třemi body nepřebili zklamání z prohry z minulého kola doma s Kelčí, kdy přišli byť o teoretickou šanci na postup. Domácí měli také několik šancí na skórování, ale celková ztráta dvou bodů doma s tak kvalitním celkem, jako je rezerva Slavičína, nemrzí, protože směřují ke klidné záchraně. Rozhodčí: Novák Jiří – Skalický, Dokoupil.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Fr. Lhota – Lhota u Vs. 0:1 Zeťák, Lidečko – Hrachovec 2:2 Kovačík, Číž A. – Varga, Jež, , Kelč – Poličná 7:1 Pitrun 3, Novák, Pastrnek M., Minář P., Hlavica T. – Bártecký, Choryně – Janová 3:0 Vedral, Mácha, Trefil P., Jablůnka – Val. Polanka 2:4 Sehnal, Brodek – Mikulík, Maček D. a F., Filgas P., Zašová – Hor. Lideč 3:3 Krupa, Pšenica, Trtík – Trčka 3. Z minulého kola: Val. Polanka – Zašová 0:1.

14. Poličná 23 6 2 15 32:64 20

JAROSLAVICE – KOSTELEC U HOLEŠOVA 1:2 (0:2)

Jaroslavice nastoupily bez tří hráčů ze základní sestavy a hráči z dorostu na střídačce. Od začátku zápasu začali vlažně a hosté toho využili hned v 7 minutě, kdy střelou z dálky prostřelili domácího brankáře. Jaroslavice se nemohly dostat do hry a dobře hrající Kostelec přidal ve 23. minutě druhou branku. Do konce poločasu se domácí snažili, ale branku hostů vůbec neohrozili. Druhý poločas Jaroslavice začaly bojovat a hlavně přidaly na fotbalovosti. Začaly hosty přehrávat v záloze a hned z toho byly šance. Ale až v 75. minutě Hrazdírou snížili na 1:2. Ačkoliv šance domácí ještě měli, vyrovnat se jim nepodařilo. Branky: Hrazdíra – Gerát, Salajka. Rozhodčí: Kýr – Blažek, Volek. Jaroslavice: Vrla – Dlabač, Borský, Batík, Červenka, Kotík, Polách, Fajgara, Macalík, Dudr, Maršálek. Na střídání: Hrazdíra, Vrba, Dujsík, Žbel. Kostelec u Holešova: Juráň – Hradil J., Kovalda, Marek D., Čuzy, Hradil M., Chudárek, Gerát, Salajka, Kovalda, Marek T. Na střídání: Hradil M., Odložilík, Zapletalík.

LUŽKOVICE – BŘEZNICE 3:0 (1:0)

Po čtvrthodině hry otevřel skóre zápasu Langer – 1:0. Minutu nato vyloženou šanci do prázdné brány zahodil domácí Polepil. Další velké šance se střídaly na obou stranách, v závěru pak hostující Ambrož nastřelil břevno. Druhou půli začali lépe hosté a domácí přehrávali. V 56. minutě po pěkné akci zvýšil osamocený Gruber do prázdné sítě– 2:0. Také hosté se dostali do šancí, ale tu největší vychytal v 70. minutě Dobešovi Vala. O deset minut později byl vyloučen po druhé žluté kartě Ševčík. Domácí se zatáhli do obrany a více méně bránili svůj náskok. V poslední minutě po odkopu na polovinu hostů zdánlivě ztracený míč zpracoval mladíček Novák, postupoval na brankáře Dyšlevského, ten jeho střelu vyrazil, ale vracející se hráč hostů Juráň míč nešťastně tečoval do vlastní brány – 3:0. Branky: Langer, Gruber, vlastní. Rozhodčí: Havránek – Staško, Richter, 200 diváků. Lužkovice – Želechovice: Vala – Langer, Čala, Albert, Zámorský, Samko, Škrabal, Ševčík, Gruber, Turýn, Polepil. Střídali: Novák, Gajdošík. Březnice: Dyšlevský – Stuchlík, Juráň, Mikulášek, Šmigura, Štěpáník, Teplý, Ambrož, Hamerník, Staroba, Greguš. Střídali: Hájek, Chvíla.

TĚŠNOVICE – TEČOVICE 5:1 (1:1)

Těšnovice vstoupily do utkání velmi nešťastně, když Pala využil menšího nedorozumění obránců a patou poslal hosty do vedení. Domácí hráči se z inkasované branky vzpamatovávali velmi pozvolna. S přibývajícím časem byly Těšnovice lepší, ovšem hra mužstva končila špatnou finální přihrávkou. Hosté po půlhodině hry zcela zjevně nestačili fyzicky na zvýšený pohyb domácích hráčů. Odměnou za aktivitu a zlepšený výkon byla branka Chalupy. Po přestávce vletěly Těšnovice na soupeře jako uragán. V 56. minutě se prosadil hlavou Novotný. Hosté nestíhali reagovat na přesnou kombinační hru Těšnovic. V rozmezí 65. a 67. minuty se střelecky prosadili Chalupa a Bartušek. Přinesli klid na kopačky Těšnovic. Poslední úpravu skóre zařídil Malát. Branky: Chalupa 2, Malát, Bartušek, Novotný – Pala. Rozhodčí: Panáček R., Panáček M., Veselý. Těšnovice: Valoušek – Bartušek, Pluhař, Slováček, Židlík – Novotný (75. Nehoda), Šojdr (46. Matuška), Chalupa, Suchánek, Malát – Černý (85. Zikmund). Tečovice: Křížek – Družbík, Dorazín, Sedláček, Pala, Bořuta, Chudárek, Ondík, Škarek, Frkal, Horsák.

LUBNÁ – MALENOVICE 0:3 (0:0)

Malenovice byly lepší a od začátku určovaly tempo hry. Přesto první půle skončila bez branek. Lubná si vytvořila pouze jedinou šanci vyloženou šanci, ale Jelínek své sólo neproměnil. Malenovice trestaly naopak hned třikrát Mařákem, Malotou a Tormou. Branky: Mařák, Malota, Torma. Rozhodčí: Malota – Mikoška, Krajča. Lubná: Zavadil – Běťák, Polišenský, Jirásek, Havlík, Rybenský, Haloda, Rosecký, Skácel, Bačínský, Jelínek. Střídali: Piškula, Dubina, Kadlčík.

LOUKY – V. OTROKOVICE B 0:4 (0:3)

Louky opět neproměnily ani vyložené šance. Naopak už v 10. minutě otevřel skóre Šuranský, o osm minut později zvýšil Minarčík a luxusní poločasový náskok zajistil Viktorce Kosina. Náhradní gólman Louk Konečný chytal skvěle a nenese podíl na obdržených brankách, když zaskočil za gólmany ze základní sestavy. Jinak už to byla ze strany domácích křeč, ačkoliv se snažili, jak mohli. Po hodině hry pak čtvrtý hřebíček do domácí rakve přibil druhou trefou Minarčík. Branky: 18. a 59. Minarčík, 10. Šuranský, 41. Kosina. Rozhodčí: Houšť – Daněk, Michalec, 80 diváků. Louky: Konečný – Kadlec, Mikač, Plachý, Mičola, Landt, Lendler, Štěpán, Laciga, Kujan, Chytil. Na střídání: Michalovský, Běťák, Kadlík. Trenér: Matulík. Viktoria Otrokovice B: Dobeš – Ševčík, Drozd, Turoň, Zach, Caudr, Kozel, Košina, Šuranský, Minarčík, Gerách. Na střídání: Frydrich, Kostka. Trenér: Matoušek.

BAŤOV 1930 – SKAŠTICE 3:1 (1:1)

Lídr soutěže se od začátku zhostil role favorita, během úvodních minut několikrát ohrozil exligového Barcucha v brance Skaštic, ten se zaskvěl zejména při Krajčově sólovém nájezdu. Ve 14. minutě se dokonce ze své první šance hosté dostali do vedení, když dvě střely nejlepšího hráče Skaštic Konečníka domácí Stýblo vyrazil, na třetí dorážku Uličného již nestačil. Po půlhodině hry po rychlé kombinaci Vitásek nezištně našel Ančince, který nekompromisně zblízka vyrovnal. Hosté se však hodně zlobili kvůli údajnému ofsajdu. Přesto nesložili zbraně a po chvíli nastřelili břevno. Z následné akce se blýskalo před druhou brankou – Janovský přešel přes dva hráče a vynutil si faul v šestnáctce, za což krom penalty následovala i červená karta pro Dundu. Penaltu však Ančinec zahodil. Rozhodující moment zápasu přišel v 51. minutě, kdy do té doby výborný Barcuch váhal s rozehrávkou, při odkopu pak nastřelil Ančince, který po Krajčově přistrčení do prázdné branky pohodlně zvýšil na 2:1. V 63. minutě mohl ještě utkání zdramatizovat skaštický Uličný, z dobré pozice však minul a bleskově udeřilo na opačné straně Milanem Spurným. Branky: Ančinec 2, Spurný M. – Uličný. ČK: 37. Dunda (Skaštice). Rozhodčí: Daněk – Bernatík, Mitáček. SK Baťov: Stýblo – Daněk, Zvonek, Spurný M., Ančinec, Spurný D., Vitásek, Janovský (84. Prokeš), Krajča (63. Skyba), Zapletal P. (77. Janeba), Žíla. Trenér: Kolenič. Skaštice: Barcuch – Kvasnička (70. Čepica), Sedlák, Frýdl (65. Blanarovič), Bubla, Motal, Sova, Uličný, Chorý (Vymětal), Dunda, Konečník. Trenér: Frýdl.

LUKOV – AD. HULÍN 0:0

Úvod zápasu vyšel lepší domácím, kteří získali převahu a vytvořili si několik slibných příležitostí, bohužel bez brankového efektu. Po čtvrthodině hosté hru vyrovnali a fotbal se hrál většinou mezi oběma šestnáctkami. Brankáři moc šancí k vyniknutí neměli, a tak nebylo divu, že první půle skončila bez branek. Ve druhém dějství získali domácí mírnou převahu, ale v koncovce byli nepřesní nebo narazili na dobře bránící Hulín. Ten podnikal občas nebezpečné brejky a jeden z nich v 74. minutě mohl být pro domácí smrtící. Naštěstí na brankové čáře již překonaného Jokla zastoupil Brázda. Když stejný hráč pět minut před koncem ze 17 metrů z trestného kopu za přispění hostujícího brankáře orazítkoval tyč, dospělo utkání k zasloužené remíze. K definitivě záchrany schází Lukovu ze dvou posledních zápasů zisk jediného bodu. Rozhodčí: Koláček – Ruman, Panáček, 100 diváků. Lukov: Jokl – Brázda, Drábek, Šimčík, M. Teplý, Š. Bartoň, Svozil, Šumšal, Hudeček (85. Vitovský), Smetana, T. Teplý (89. Bielák). Admira Hulín: Hložek – Štoll, Janda, Jurášek, P. Nedbal, Prokop, Spáčil, Motal, M. Simerský, Šenkyřík, M. Nebal. Adamkovič. Na střídání: Adamík, Volek, R. Simerský, Timan.

Dohrávka 23. kola: Lubná – Lužkovice 1:0 Skácel.

SLAVKOV – NIVNICE 1:1 (1:1)

Hosté byli ve Slavkově jasným favoritem, přesto si nakonec odvezli pouze bod. Oba celky si v úvodu vytvořily po jedné šanci, ale jak domácí Kostelník, tak na druhé straně Bartoš své šance neproměnili. Do vedení šli domácí ve 23. minutě pěknou brankou Šimka, hosté ale brzy odpověděli. Po půlhodině hry vrátil centr Straňáka Velecký na Krče, který se nemýlil – 1:1. Na začátku druhé půle měli tři dobré šance domácí, po hodině hry se z celku hostí neprosadil Bartoš ani Velecký a v samém závěru Lukeš. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou, která Nivnici stačila k potvrzení postupu do I. A třídy, kam se vrací po třiceti letech. Branky: 24. Šimek – 31. Krč. Rozhodčí: Horváth. Diváci: 150. Slavkov: Pochylý – Mikláš, Zimčík, J. Halík (61. Mančík), Navláčil, Bahulík, M. Halík (82. Kočica), Šimek (89. Ondra), Kostelník, Stojaspal, Švardala. Nivnice: Koktavý – Krč, Michalec, P. Hladiš, Pitner – Bortel, Velecký, Straňák (89. Smítal), Krajčovič (60. Slezáček) – Lukeš, Bartoš (70. Holboj).

KORYČANY – JALUBÍ 0:1 (0:0)

Domácí potvrdili špatnou formu z posledních zápasů. Nepřesné přihrávky a impotence v zakončení dovolily hostům hrát v Koryčanech vyrovnanou partii. Celý první poločas sledovali diváci nepříliš pohledný fotbal. Domácí se sice dostávali více do zakončení, ale útočné akce bez momentu překvapení a nepřesná střelba byly proti změně stravu. Kdo očekával ve druhém poločase změnu k lepšímu, ten se mýlil. Domácí nejenže žádný gól nedali, ale navíc sami inkasovali. Trest přišel v 58. minutě. Brázda sice tvrdou střelu vytlačil na levou tyč, u odraženého míče byl ale nejdříve dobíhající Jan Botek, který poslal Jalubí do vedení – 1:0. Domácí pak zvýšili obrátky, branka jim však nebyla přána. Největší šanci měl v 70. minutě Kroutilík, který se po úniku ocitl sám před Mlčákem, jenže míč mu nesedl a rozvlnil jen boční síť. Hostům se díky důrazné obraně a zpevněné středové řadě dařilo narušovat kombinace Koryčan, které tak v posledním domácím utkání letošní sezony své fanoušky nepotěšily. Branky: 58. Botek. Rozhodčí: Mitáček. ŽK: Bleša, Kroutilík – Novák. Diváci: 120. Koryčany: Brázda – P. Daníček (53. T. Daníček), Bleša,Vybíral, J. Věžník, Samsonek (70. Holacký), K. Věžník, Staněk, Kroutilík, S. Koval, Šnajdr. Jalubí: Mlčák – Kříž, Žaluda, Burián, Botek, Klajn, T. Gajdorus, Dobiáš, Bilavčík (62. Zapletal), Novák, P. Kegler.

STRÁNÍ – OSTR. LHOTA 1:2 (0:0)

Z důvodu rekonstrukce hrací plochy ve Strání se hrál zápas u sousedů v Korytné. V první půli byla hra vyrovnaná, po změně stran převzali taktovku domácí. Do vedení ovšem šli po hodině hry hosté, když rychlý brejk zužitkoval Haláč. Domácí ještě zvýšili tempo a v 80. minutě srovnali Zderčíkem. Povzbuzení Straňané se nadále hrnuli za vítěznou brankou, jenže pozapomněli na zadní vrátka a z Machalovy kopačky inkasovali dvě minuty před koncem rozhodující úder. Branky: 80. Zderčík – 60. Haláč, 88. Machala. Strání: M. Popelka – Šidlo (46. J. Mimochodek), Janík, R. Zderčík, A. Zderčík – R. Mimochodek, Frühauf, Koritina, P. Zderčík (46. Pavluš) – Kolaja, Bruštík (70. V. Popelka). Trenér: Zámečník. Ostr. Lhota: Kotačka – Hanák, Štergenich, Pešík, Horák – Radoch, Kusák, Jurčeka, Minařík – Haláč, Machala. Trenér: Dominik.

SUŠICE – OSVĚTIMANY 1:4 (0:3)

Favorizovaní hosté se ujali vedení již ve druhé minutě brankou Válka. Sušice mohly vzápětí srovnat, ale střele Lubomíra Skopala chyběla razance. Pak převzaly otěže zápasu Osvětimany, vytvářely si šance a po dvaceti minutách zvýšily náskok díky přesné levačce Reného Křemečka. Těsně před odchodem do šaten navíc tentýž hráč zvýšil na 0:3. Domácí ještě stihli nastřelit tyčku. V úvodu druhé půle to bylo už o čtyři branky, když se po rohu prosadil Luboš Křemeček. Sušice se snažily vstřelit alespoň čestný úspěch a to se jim zásluhou Kaštánka také podařilo. Po zbytek utkání se rodily šance na obou stranách, ale skóre už se neměnilo. Branky: 72. Kaštánek – 2. Válek, 21. a 44. R. Křemeček, 49. L. Křemeček. Rozhodčí: Korch. ŽK: Kaštánek, Fojtášek – Válek, Dobeš, Brhel. Diváci: 100. Sušice: Vitásek – T. Skopal, Kaštánek, Králík, A. Hejda, Hastík, L. Skopal, Mikulík, M. Hejda, Fojtášek (76. Omachlík), Sanchez (63. Novák). Osvětimany: Strýček – Zapletal, Trefilík, Fišer, L. Křemeček, Exel (64. Brhel), Karlín (75. Brázdil), R. Křemeček, Válek, Žandovský, Dobeš.

PRAKŠICE – ZLÁMANEC 4:3 (2:1)

Dramatické a zajímavé utkání domácí zvládli a udělali rozhodující krok k záchraně. Prakšice vstoupily do zápasu ve velkém stylu a Sychra je záhy poslal do vedení. Hosté sice z ojedinělého brejku vyrovnali, domácím ale vrátil klid na kopačky gólem do šatny Jurák. Prakšice měly famózní nástup do druhé půle a utekly soupeři na rozdíl tří branek – 4:1. Hosté ale nerezignovali a utkání se jim ještě podařilo zdramatizovat. V závěru domácí do otevřené obrany soupeře nezužitkovali několik šancí a v závěru za to málem zaplatili. Gólman Pochylý ale spoluhráče podržel. Branky: Sychra 2, Jurák, Mikel – Hubáček 2, Šurmánek. Prakšice: Pochylý – Zálešák, Bičan, Bártek, Gregor – Dynka, Jurák, Ondra, Sukup – Sychra, Mikel (87. Minařík). Zlámanec: Kročil – Mišurec, Jirsák, Chlachula, Chmela, Koželuh, Damborský, Rosík, Hubáček, Holoubek, Sadil, Šurmánek. Střídali: Kolařík, Šnajdar.

NEDAKONICE – ZDOUNKY 1:2 (1:1)

Utkání nabídlo podprůměrný fotbal. Domácím se už delší dobu nedaří, hosté zase uzavírají tabulku a podle toho to na hřišti vypadalo. Domácí se sice ujali vedení krásnou brankou Petka, pak ovšem dvěma hrubými chybami darovali soupeři vítězství. Branky: Petek – Firych, Rokos. Nedakonice: Ondřej – Čagánek (80. Balíček), Stupka, Šoustek, Král, Mařák (46. Duhajský), Bilavčík, Beránek (60. Ventrča), Klečka, Cigoš, Petek.

ZLECHOV – HAVŘICE 0:1 (0:1)

Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě, zápas se jim ale vůbec nevydařil. V úvodní čtvrthodině si vytvořili tradičné tlak, ze kterého ale nic nevytěžili. I v dalším průběhu byli sice aktivnější, s jejich nenápaditými útoky středem si ale dobře organizovaná hostů dokázala poradit. Hosté o cenném vítězství rozhodli po půlhodině hry, kdy se trefil Tomáš Rachůnek. Branka: 35. T. Rachůnek. Zlechov: Dvořák – Balíček, Kedra, Vaněk (70. Jurášek), Urbanec, Botek, Kalmus (46. Velcr), Zajíc, Drška, Bělaška (60. Štangl), Kowalík. Havřice: T. Rachůnek I – R. Doležálek, T. Rachůnek II, Slavětínský (75. Burián), Crla, M. Rachůnek, D. Doležálek, Řezníček (80. Kubáň), P. Masařík (60. Klusák), Maršálek, Ulčík.

1. Nivnice 24 17 3 4 75:36 54
2. Osvětimany 24 14 5 5 68:27 47
3. Strání 24 12 5 7 48:38 41
4. Zlámanec 24 13 2 9 61:55 41
5. Koryčany 24 12 3 9 61:34 39
6. Jalubí 24 11 4 9 37:36 37
7. Zlechov 24 11 3 10 50:40 36
8. Nedakonice 24 9 3 12 48:50 30