I. B třída: Sehradice uctily památku zesnulého kamaráda výhrou

Region – Z otloukánka jsou po čtyřech kolech rázem k nezastavení. Ve fotbalové I. B třídě skupině B se dějí věci. Třeba Lukov bodoval počtvrté v řadě, nezastavil je ani nabuzený nováček z Roštění, jehož přestřílel pěti trefami.

5.11.2013

I. B třída: Tečovice - Příluky Foto: DENÍK/Martin Břenek

Co naplat, že Admira Hulín jen remizovala s lídrem tabulky ze Skaštic, přesto se musela poroučet na samé dno. Ve šlágru kola si pak Viktoria Otrokovice vyšlápla na Jaroslavice. Ve skupině C zatím neúspěšně Osvětimany stíhají Strání, které vede stále o čtyři body.

VÝSLEDKY: Choryně – Hutisko 0:0, Zašová – Val. Polanka 1:1 Vilém – Filgas, Lhota u Vs. – Fr. Lhota 3:3 Blažek, Valchář, Golan – Chmela, Kuryš, Filák, Val. Příkazy – Janová 3:1 Kuriš, Františák, Ryza – Vojtíšek, Lidečko – Jablůnka 3:0 Číž R. 3, Ratiboř – Hrachovec 4:6 Daňa, Děckuláček, Barčák, Konvičný – Ondruch 2, Vaigl 2, Nečas, Vrána, Hor. Lideč – Hovězí 1:4 Trčka D. – Juřica T., Zámečník, Zádilský, Šrámek.

V. OTROKOVICE B – JAROSLAVICE 4:1 (2:0)

V podzimním sychravém nedělním odpoledni za prakticky neustálého deště se hrál v Otrokovicích souboj dvou celků z popředí tabulky. Domácí mladíci se na těžkém terénu lépe pohybovali a v prvním poločase měli více ze hry, což vyústilo ve vedoucí branku Silného v 23. minutě. A když Jaroslavice nedokázaly využít své šance, ztrestal je těsně před odchodem do kabin druhou brankou Žůrek. Nástup do druhé půle vyšel hostům výborně, když se po minutě hry trefil Švach a snížil. To jim vlilo nové síly do žil a na chvíli získali převahu. Záloha Viktorie však hrozila nebezpečnými brejky a hru postupně vyrovnávala. Odpor hostů pak zlomil v 62. Silný, a když stejný hráč zkompletoval v 82. minutě svůj hattrick, bylo rozhodnuto.

Branky: 23., 62., 82. Silný, 45. Žůrek – 47. Švach. Rozhodčí: Řihák, 105 diváků. V. Otrokovice B: Dobeš – Žůrek, Škrabal, Zach, Silný (83. Šuranský), Horníček, Mlýnek, Kryšpín, Konečný, Ondráš, Gerych. Jaroslavice: Žbel – Podéšť, Dlabač, Doboš, Minarčík (87. Tomeček), Fajgara, Polách, Červenka, Batík, Macalík, Švach.

SKAŠTICE – ADMIRA HULÍN 1:1 (1:1)

Nástup do zápasu měli lepší domácí fotbalisté a už v 1. minutě zahrával Motal standardní situaci. Balón posadil přesně na hlavu Frýdla. Jeho hlavička mířila přesně k tyči, ale brankář Hložek tygřím skokem zachránil svůj tým. Potom opět dobře centroval Motal, ale jeho nabídku žádný z hráčů netečoval a balón proletěl těsně vedle levé tyče. Za hosty poprvé zahrozil Csomor, ale jeho volej letěl nad branku. Mokrý terén příliš kombinace nedovolil, obě mužstva se snažila neudělat zbytečnou chybu. Domácí hrozili převážně přes levou stranu, kde posílal do pokutového území kvalitní centry Tomáš Motal. Po jeho přesném křižném pasu si míč zpracoval Konečník, ale jeho pohotová střela šla těsně vedle. Oba hráči si spolupráci zopakovali o chvíli později. Tentokrát střílel Konečník daleko přesněji, ale brankář Hložek vytáhl jeho střelu na roh. V 21. minutě si už Motal připsal gólovou přihrávku. Svým centrem si vybral hlavu Antonína Sovy a ten vstřelil svou šestou branku v sezoně. Admira ale zareagovala pohotově. Domácí ztratili zbytečně míč ve středu pole. Slavomír Štoll využil volného prostoru a tečovanou střelou vyrovnal. S vyrovnávací brankou se nemínil spokojit dobře hrající Tomáš Motal. Ten poslal do vápna další skvělý centr, ale Konečník nedokázal balón usměrnit do sítě. Potom to zkusil skaštický záložník vzít na sebe. Jeho střelu z 30 metrů gólman Hložek s námahou vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou. Ve druhém poločase už zajímavých situací ubylo. Hosté dokázali vyrovnat hru a vytvořili si i nějaké závary před domácí bránou. Většinou se ale hra odehrávala ve středu pole. Domácím scházela lepší finální fáze. Admira spoléhala především na standardky. Až 15 minut před koncem se dění na hřišti opět trošku rozhýbalo. Začala to střela Konečníka, který se uvolnil na hranici pokutového území a jeho pokus skončil na tyči hostující brány. Admira odpověděla dvěma přímými kopy Volka, ale ani jeden nenadělal Barcuchovi větší problémy. To hlavička Csomora už byla daleko nebezpečnější. Ale Barcuch si s ní poradil a odražený balon uklidili domácí obránci do bezpečí. Rušno bylo i na druhé straně. Dlouhý aut prodloužil Kvasnička na hlavou Konečníka, ale jeho hlavička šla jen těsně vedle. Poté pronikl po levé straně Ježák, ale jeho centr nedokázal usměrnit do sítě v akrobatické pozici zakončující Uličný. Poslední možnost zápasu měli hosté. Zahrávali standardní situaci z hranice šestnáctky. Ale domácí v čele s brankářem Barcuchem si se situací poradili.

Branky: 21. Sova – 25. Štoll. Rozhodčí: Nevrla, Dunda R., Vybíral, 90 diváků. Skaštice: Barcuch – Soukup (86. Ježák), Janalík, Frýdl P., Sedlák I. – Vymětal R. (70. Uličný), Kvasnička, Sova, Motal T. – Konečník, Dunda M. Trenér: Ivo Frýdl. Admira Hulín: Hložek – Kostov, Janda, Volek, Jurášek – Prokop, Spáčil (K), Šenkyřík, Kubo (86. Adamík) – Štoll (65. Simerský M.), Csomor (90. Timan). Trenér: Dorazin Stanislav.

MALENOVICE – LUŽKOVICE 2:4 (1:2)

Utkání dvou sousedů v tabulce se hrálo za stálého mrholení. Na těžkém terénu bojovný zápas začali radostněji Malenovičtí, kteří se po čtvrthodině hry dostali do vedení brankou Zimčíka. Radost domácích netrvala dlouho a za 10 minut hosté vyrovnali Holým. Do přestávky bojovnější Lužkovice ještě skórovaly podruhé Ronzou. Začátek druhého poločasu vyšel lépe hostům a přidali třetí gól Zámorským. Domácí se nevzdávali a po vytvořeném tlaku snížili druhým gólem Strušky. Místo vyrovnání ale přišel útok hostů, kdy po střele se míč odrazil od tyče a domácí brankář Juráň si ho nešťastně srazil do vlastní branky. Hosté však podle Malenovic za větší bojovnost vyhráli zaslouženě.

Branky: Zimčík, Stružka – Holý, Ronza, Zámorský, vlastní. Rozhodčí: Staško – Mikulík, Bůžek, 100 diváků. Malenovice: Juráň – Zimčík, Rosinec, Bartoň Marek, Malota, Torma, Roubal, Brázda, Bičan, Blaha, Struška. Střídali: Šenkeřík, Zahnaš. Trenér: Ivo Malota. Lužkovice – Želechovice: Vala – Langer, Čala, Mičola, Ronza, Samko, Zámorský, Polepil, Holý, Ždanov, Škrabal. Na střídání: Laciga, Křepelka, Gruber, Turýn, Novák, Jenček. Trenér: Světlík, Ronza.

KOSTELEC U HOL. – BŘEZNICE 1:0 (0:0)

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté a už v 6. minutě Greguš centroval z pravé strany do vápna, zde se míč ve skrumáži nebezpečně odrážel, ale Juráň v brance nakonec vyrazil. Hned o dvě minuty později se perfektní přihrávka Staroby dostala až ke Stuchlíkovi, ten však branku přehlavičkoval. Poté se hra vyrovnala bez výraznější šance. Až ve 38. minutě se zrodila dosud největší šance domácích, když Bartošek sám utekl po pravé straně, ale branku netrefil. Do přestávky mohli jít do vedení hosté, střela z dálky se Šmigurovi náramně povedla, ale šla jen těsně vedle pravé tyče Juráňovy branky. Vše podstatné se odehrálo ihned po přestávce. Domácí podnikli rychlý útok, Machálek se dostal až do vápna, kde ho obrana hostů zastavila faulem. Exekutorem penalty se stal Darebník, který ji tradičně bezpečně proměnil. Hosté chtěli vyrovnat a tlačili, ve velké šanci se v 65. minutě ocitl opět Stuchlík, Juráň ale jeho projektil chytil. O pět minut později mohli definitivně uklidnit domácí diváky Nevřala s Bartoškem, kteří šli prakticky sami na branku, ale míč nakonec ztratili. Hned z protiútoku mohl srovnat Šmigura, ale ani on na Juráně nevyzrál. V závěrečných minutách se domácí již především soustředili na pohlídání výsledku, což se jim nakonec i podařilo. Kostelecké čekání na výhru trvalo přesně dva měsíce.

Branka: 47. Darebník z pen. Rozhodčí: Manďák – Koláček, Rybka, 85 diváků. Kostelec u H.: Juráň – Lejsek, Kovalda M., Kovalda L., Darebník, Marek T., Bartošek (82. Marek D.), Machálek, Hradil, Salajka (65. Nevřala), Čuzy (60. Odložilík). Březnice: Dyšlevský – Stuchlík V., Stuchlík P., Juráň, Mikulášek, Šmigura, Adamík (77. Ohnút), Hanačík (85. Ochotnický), Hamerník, Greguš, Staroba.

TEČOVICE – PŘÍLUKY 1:1 (0:0)

Domácí opět nezopakovali výkon z venku a trápili se. I když prvních dvacet minut měli mírný tlak, vyloženou šanci si nevypracovali. Potom hra upadla do průměru a na konci poločasu dvakrát zahrozili hosté. Třicet minut druhé půle byli domácí aktivnější, měli několik šancí, prosadil se až kanonýr Bořuta, když využil chyby hostující obrany. Příluky si potom vytvořily dvě šance, hlavně ta druhá byla stoprocentní, ale zle s ní naložili. Už to vypadalo, že tři body zůstanou konečně doma. Přišla ovšem 87. minuta a Vlčkova střela zpoza šestnáctky doprostřed branky, která do té doby bezchybnému brankáři domácích propadla mezi rukama. Remíza je nakonec podle Tečovických zasloužená.

Branky: 70. Bořuta – 87. Vlček. Rozhodčí: Křenek – Zubek, Houšť, 90 diváků. Tečovice: Křížek – Středulinský R., Dorazin, Sedláček, Šnajdr V., Bořuta, Chudárek, Ondík, Frkal, Bořucký, Šnajdr Z. Střídali: Čeleďa, Poulíček, Polák R., Závoda. Příluky: Metela – Frolek R., Kolínek, Polanský, Čelůstka, Bittner, Zedníček, Vlček, Strachoň, Frolek D., Machalíček. Střídali: Giebel, Ondroušek, Zahradnický.

LUKOV – ROŠTĚNÍ 5:4 (4:2)

Za trvalého deště vstoupili do zápasu lépe domácí. Ve 2. minutě napřáhl z trestného kopu z 28 metrů Brázda, kterému předcházel faul na M. Teplého, a trefil přesně k tyči. Radost domácích nevydržela dlouho. Po minutě hosté orazítkovali z 18 metrů tyč Joklovy branky a dorážka Škrabany do odkryté branky byla pro něj snadnou prací. Poté se hra uklidnila, ale směrem dopředu byli aktivnější hosté. Ve 22. minutě ještě jejich tutovku zneškodnil Jokl, ale z následující akce už kapituloval po Zakopalově pokusu a hosté šli do vedení. Domácí naštěstí nerezignovali a ve 34. minutě srovnali skóre, když se T. Teplý šikovně uvolnil v pokutovém území a střelou ze 14 metrů poslal míč za záda gólmana Švece. T. Teplý byl ve 41. minutě i u další branky. Po jeho centru si nadvakrát na značce pokutového kopu zpracoval míč Smetana a propálil gólmana hostů. T. Teplý byl i u další branky, neboť hosté jeho akci zastavili jen za cenu faulu v šestnáctce. Nařízenou penaltu proměnil přízemní střelou Brázda, ta prosvištěla pod padajícím brankářem Švecem. Když ve 49. minutě přidali domácí Suchomelem po rohovém kopu M. Teplého pátou branku, zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Nebyla to ale pravda. V 55. minutě se po chybě domácí defenzivy prosadil podruhé Zakopal. Když v 76. minutě střídající Drábek zastavil pronikajícího útočníka jen za cenu faulu v pokutovém území, pískala se penalta, kterou Škrabana nepohrdl. Bylo zaděláno na drama, ale to nakonec vyznělo pro domácí, kteří poctivou defenzivou tři důležité body uhájili a opustili poslední místo v tabulce.

Branky: Brázda 2 první z pen., T. Teplý, Smetana, Suchomel – Škrabana z pen., Zakopal 2. Rozhodčí: R. Panáček, J. Zapletal, R. Novák, 40 diváků. Lukov: Jokl – L. Vitovský, Brázda, Šimčík, D. Kovář, Suchomel (60. Bartoň), M. Teplý (88. Vacek), T. Teplý (90. Kluďák), Marušák (69. M. Drábek), Šumšal, Smetana. Roštění: Švec – Vl. Zapletal, Přikryl, Regentík, Filandr, R. Zapletal, Škrabana, Zakopal, Matějov, Jirsa, Navrátil (D. Nevřala, M. Nevřala).

DALŠÍ VÝSLEDEK: Slavičín B – Těšnovice 1:2 Ocelík – Černý, Súkup.

STRÁNÍ – KUNOVICE 3:1 (2:1)

Ve šlágru kola hosté od začátku tahali za kratší konec. Domácí byli fotbalovější a po úvodní půlhodině vedli 2:0, když se trefili Pomajbík a Frühauf. Kunovice vrátila do hry obrovská chyba domácího stopera, po které se Baný řítil sám na bránu a snížil na 2:1. Zdramatizování zápasu bylo však jen chvilkové, neboť Frühauf hned v nástupu do druhé půle vrátil Strání dvoubrankový náskok – 3:1. Hosté se sice snažili s výsledkem něco udělat, spíš ale mohli být rádi, že z brejků ještě neinkasovali další góly.

Branky: 14. Pomajbík, 29. a 47. Frühauf – 40. Baný. Strání: A. Popelka – J. Popelka, Gardian, Kolaja, J. Mimochodek, Frühauf, R. Mimochodek, Koritina, S. Popelka, Pomajbík, Gajdošík. Střídali: Adámek, Žajgla, Bruštík, Motola. Trenér: Šebesta. Kunovice: Uhlík – Žák, Sklenář, Petřek, Baný, Krček, M. Lahodný, O. Brim, Schubert, Střelec, Šebák. Střídali: Hána, Škrášek, Uhlíř, Mareček, Chrástek. Trenér: Klvaňa.

NEDAKONICE – ZLECHOV 1:3 (1:1)

Derby začali lépe hosté, které po skrumáži v šestnáctce Nedakonic poslal do vedení Kuzma. Domácí se ale rychle otřepali a o pět minut později vyrovnal Lukůvka. Po hodině hry to byl opět Kuzma, který chytrou střelou ze dvaceti metrů podruhé strhl vedení na stranu Zlechova. Domácí hrozili jen ze standardek, překonat Vendela se jim však podruhé nepodařilo. Pět minut před koncem pak definitivně rozhodl o osudu utkání střídající Kalmus – 1:3. Pak byl ještě hostům vyloučen za řeči Drška, to už však na výsledku nemohlo nic změnit.

Branky: Lukůvka – Kuzma 2, Kalmus. Rozhodčí: Valčík. ČK: 86. Drška (Zlechov). Zlechov: Vendel – Machala, Drška, Zajíc, Vaněk, Štangl, Kedra, Kuzma, Urbanec (70. Kalmus), Kremr (85. Jurášek), Kowalík.

HAVŘICE – JALUBÍ 3:3 (1:1)

Hosté se ujali vedení, domácím se povedlo srovnat v poslední minutě první půle, kdy se z penalty nemýlil Tomáš Rachůnek a hosté navíc přišli o vyloučeného hráče. Vývoj zápasu překlopil v 55. minutě na stranu domácích Klusák, a když vzápětí viděli Jalubští druhou červenou, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže i v devíti dokázali skóre otočit – 2:3. Dvojnásobnou přesilovku nakonec domácí přetavili alespoň v zisk jednoho bodu. V 85. minutě opět z penalty stanovil konečný výsledek Tomáš Rachůnek – 3:3.

Branky: T. Rachůnek II 2, Kusák – Gajdorus 2, Ulman. Rozhodčí: Kubíček. Havřice: Kročil – L. Maršálek, T. Rachůnek II, Klusák, Kadlčík, M. Rachůnek, Doležálek, Slavětínský, Masařík, Šmotek, Ulčík. Na střídání: Buráň, Řezníček, Kubán, T. Rachůnek I. Jalubí: Dúbrava – Jaromír Kříž, Botek, Klajn, T. Gajdorus, Bičánek, T. Dobiáš, Janeček, Doseděl, Ulman, P. Kegler. Na střídání: Vrábl, Andrýsek, Sýkora, Večeřa.

OSTROŽSKÁ LHOTA – OSVĚTIMANY 0:1 (0:0)

Překvapivě vyrovnanou partii odehráli zachraňující se domácí fotbalisté s jedním aspirantů na postup. Byli to Lhoťané, kteří mohli jít už po čtyřech minutách do vedení. Kusák z dobrých čtyřiceti metrů přehazoval špatně stojícího gólmana hostů, ale míč skončil těsně vedle. Stejný muž měl za dalších pět minut největší šanci domácích, po centru z pravé strany ale ze dvou kroků hlavičkoval jen do brankáře. Druhá polovina úvodního dějství patřila hostům. Nejprve sólový nájezd Zýbala vychytal Šicha a z malého vápna vysoko přestřelil Luboš Křemeček. Přehlídku gólových šancí zakončil po půlhodině hry znovu Zýbal, po jehož střele zazvonilo břevno domácí branky. Druhý poločas začali domácí nebezpečnou střelou Patrika Štergenicha, gólman Zálešák byl ale na místě. Rozhodující moment zápasu přišel v 56. minutě. Nejprve střílel z dobrých pětadvaceti metrů René Křemeček, jeho parádní ránu ale Šicha vytěsnil nad břevno. Z následného rohu trefil míč na zadní tyči neobsazeného Válka, který zařídil hostům šťastné vedení – 0:1. O pár minut později mohli Lhoťané vyrovnat Kusákem, ten ale mířil z nadějné pozice těsně nad. V poslední desetiminutovce mohly Osvětimany získat uklidňující náskok, ale střídajícího Chaloupku vychytal Šicha a Trávníčkův lob skončil nad brankou. Domácí dřeli, snažili se urvat alespoň bod, ale vyloženou gólovou šanci si v závěru už nevypracovali.

Branka: 57. Válek. Rozhodčí: Olša – Ponížil, Koláček. ŽK: Radoch (Ostr. Lhota). Diváci 90. Ostrožská Lhota: Šicha – Hanák, P. Štregenich, Pešík, Horák – D. Štregenich (80. Zelený), Kusák, Radoch, Lúčný – Jurčeka, J. Štergenich (70. Krátký). Trenér. J. Šimčík. Osvětimany: Zálešák – Daněk (37. Trefilík), Fišer, L. Křemeček, Brhel (70. Chaloupka) – R. Křemeček, Trávníček, Válek, Žandovský – Zýbal (75. Exel), Dobeš. Trenér: V. Filásek.

KORYČANY – PRAKŠICE 3:0 (0:0)

Dušičkové počasí, měkký terén a trvalý déšť moc fotbalové krásy do Koryčan nepřinesly. Přesto hlavně domácí mohli do 20. minuty zápas rozhodnout. Nejprve nastřelil Lysko břevno, pak v rychlém brejku Karel Věžník trefil jen gólmana Maráška a následně Samsonek hlavičkou z malého vápna těsně minul bránu. Pak přišly na řadu Prakšice. Po hrubé chybě domácí obrany musel nadvakrát vyrážet Brázda, napotřetí už se míč dostal do brány, ale jelikož dorážka přišla z ofsajdové pozice, gól neplatil. Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase. Vytrvalý déšť ustal a hlavně domácí ožili. Nejprve z dálky vyzkoušel pozornost Maráška Karel Věžník, a pak už se povedl Lyskovi samostatný únik a Koryčany šly do vedení – 1:0. Stejný hráč vstřelil i druhý gól a třetí přesným centrem připravil Holackému – 3:0. Domácí pak už zápas v klidu dohráli, mrzet je nemusela ani Výbíralova neproměněná tutovka.

Branky: 57. a 67. Lysko, 77. Holacký. Rozhodčí: Šimoník. ŽK: Staněk, K. Věžník – Gajdůšek, Dynka, Bičan. Diváci: 100. Koryčany: Brázdil – Bleša, J. Věžník, Samsonek (80. Vybíral), Tesař, Staněk (65. Holacký), S. Koval, Lysko (83. Daníček), Hanák (88. Žalčík), Šnajdr, K. Věžník. Prakšice: Marášek – Zálešák, Gajdůšek, Babušík (77. Rubeš), Němeček, Bičan, Kadlček (87. Bartek), Ondra, Dynka, Hruboš, Josefík.

SUŠICE – SEHRADICE 0:3 (0:1)

Na začátku zápasu členové obou družstev uctili minutou ticha památku zesnulého hráče Sehradic Josefa Maňáka (28). V samotném utkání se dostaly do první vážnější šance Sušice, ale Šurův průnik a následnou střelu zlikvidoval Kupka. Hosté podnikli rychlý protiútok, ze kterého je poslal do vedení Dobrota. Sehradice dále hrály ze zabezpečené obrany a hrozily rychlými kontry. Po jednom z nich se zatřáslo domácí břevno. Sušice mohly srovnat těsně před pauzou, ale Lubomír Skopal také orazítkoval horní konstrukci branky. V úvodu druhé půle se domácí snažili o vyrovnání, leč všechny jejich pokusy zlikvidoval výborný hostující gólman. Naopak po dalším brejku se prosadil sehradický Krejčiřík a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V 69. minutě přidal Hofschneider třetí gól a poté už se zápas pouze dohrával.

Branky: 11. Dobrota, 59. Krejčiřík, 69. Hofschneider. Rohodčí: Ruman. ŽK: Šur, Marek, Šuba. Diváci: 40. Sušice: Koryčánek – A. Hejda (65. Marek), T. Skopal, Kaštánek, Šlechta, M. Hejda (70. Šuba), Hastík, Strakoš, L. Skopal (86. Novák), Šur, Fojtášek. Trenér: Surý. Sehradice: Kupka – Hofschneider (85. Zmeškal), Krejčiřík, Žáček, Nášel, Zetek, Zavadil (82. Kovář), Pavliš, Dobrota, Blažek (75. Řehák), Kraváček. Trenér: Gacek.

ZLÁMANEC – VLČNOV 0:5 (0:2)

Na domácí padla střelecká smůla, když nedali branku už ve třetím utkání v řadě. Hosté dirigovaní nejlepším mužem zápasu, nestárnoucím Miroslavem Hlahůlkem, byli po celý zápas lepším celkem a zaslouženě vyhráli. Rozhodujícím momentem utkání byl třetí gól Vlčnova, který padl po nedorozumění domácího brankáře se stoperem. Nejhezčí branku duelu vzápětí vstřelil Jan Kameník, který z rohu šestnáctky vymetl pravou šibenici.

Branky: Gregor 2, Jan Kameník 2, Miroš. Zlámanec: Kročil – Chmela, Holoubek, Sadil, Koželuh, Duda, Damborský, Smolka, Mišurec, Šurmánek, Svízela. Na střídání: Kolařík, Křen, Šnajdar, Bednařík. Vlčnov: Vitásek – Miroš, Zemek, Křapa, Hanák, Gregor, Mikulec, Hlahůlek, Kameník Jakub, Bída, Leško. Na střídání: Jan Kameník, Flasar, Machala, Polanský.

Léta na špici? Z toho mám největší radost, přiznal Egon Smékal

ROZHOVOR/ - S nadsázkou řečeno, zlínský závodník Egon Smékal se na letošní Barum Rally může jen kochat okolím, zdravit se s fanoušky a radovat z jízdy v autě. Natolik má vnitřní klid a spokojenost, protože suverénně ovládl Rallysprint sérii 2017. Mistrovský titul si zajistil již před posledním dílem ve Vsetíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Celkem 135 posádek z 22 států se do středečního poledne přihlásilo pořadatelům 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do Mistrovství Evropy v rally (ERC) a TrueCam Mistrovství České republiky v rally 2017 (MCR).

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.