I. B třída: Strání stvrdilo postup sedmigólovou kanonádou

Region – O prvním postupujícím do I. A třídy je rozhodnuto. Ve skupině C I. B třídy triumfovali fotbalisté Strání, kteří už nemohou konečnou první příčku ztratit. Ve skupině B udržely Jaroslavice čtyřbodový náskok před druhými Těšnovicemi, když prodloužily sérii bez porážky na devět zápasů v řadě.

21.5.2014

I. B třída: Jaroslavice (oranžoví) - Admira HulínFoto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Jablůnka – Choryně 3:0 Smilek, Horák, Tomšík, Hrachovec – Zašová 2:0 Bína, Vaculín, Hovězí – Lhota u Vs. 3:0 Kučera R., Loučka, Trlica, Hor. Lideč – Val. Příkazy 2:0 Chovanec, Trčka. Utkání Ratiboř – Lidečko, Hutisko – Fr. Lhota a Janová – Val. Polanka se pro nezpůsobilý terén neodehrála.

JAROSLAVICE – AD. HULÍN 2:1 (0:0)

Domácí snaha o vstřelení úvodní branky dlouho troskotala na pozorné obraně Hulína. Postupem času se přesto domácí dostávali do šancí. Když střelu jaroslavického Macalíka a Švacha brankář zlikvidoval, odcházelo se do šaten bez branek. Druhý poločas začali domácí velkým náporem – ve 48. minutě prošel obranou hostů Dlabač a jeho střelu dorazil do branky Polách – 1:0. Hosté otevřeli hru a Jaroslavičtí se dostávali do brejkových situací. Ta jim vyšla v 77. minutě, kdy běželi tři hráči na jednoho obránce hostů a Švach tuto možnost využil – 2:0. Hulín vrhl všechny síly do útoku a po zmatcích v domácí obraně vstřelil Štollem tři minuty před koncem kontaktní branku. Ovšem na vyrovnání už nezbyl čas.

Branky: 48. Polách, 77. Švach – 87. Štoll. Jaroslavice: Žbel – Dlabač (80. Maršálek), Podéšť, Dvorník, Červenka, Mynarčík, Polách (63. Fajgara), Batík, Macalík, Doboš (73. Dudr), Švach (89. Vrba). Hulín: Hložek, Štoll, Jurášek, Prokop, Kostov, Kubo, Spáčil, Adamík, Timan, Csomor, Šenkyřík. Náhradníci: Horáček, Nedbal.

LUŽKOVICE – TĚŠNOVICE 1:2 (0:2)

Vše podstatné se událo v závěru prvního poločasu. Ve 40. minutě se po samostatném průniku obranou hostů dostal do šance Holý, ale brankáře Valouška nepřekonal. Takřka z protiútoku se po centru a zaváhání domácí obrany hlavou trefil Pluhař a hosté šli do vedení 0:1. Pouhou minutu před obrátkou střelou k tyči zvýšil hostující Bartošek na 0:2. Ve druhém poločase se domácí vrhli do útoku s cílem vyrovnat. Dočkali se po hodině hry, když vyraženou střelu dorazil do sítě Turýn – 1:2. I nadále se dostávali do slibných šancí, ale tu největší T. Ronzy zlikvidoval brankář hostů. Naopak Těšnovice z rychlých protiútoků několikrát ohrozily branku domácích, ale gól již nepadl.

Branky: 60. Turyn – 41. Pluhař, 44. Bartošek. Rozhodčí : Křenek – Skalický, Zubek, 150 diváků. Lužkovice: Jenček – Langer, Čala, Ždanov, Zámorský, Škrabal, Mičola, Gruber, Polepil, Holý, Turýn. Na střídání: Vala, Křepelka, Ševčík, Novák, Holík, Ronza T. Těšnovice: Valoušek – Kunc, Bartůšek O., Bartošek, Chalupa, Černý, Matuška, Šojdr, Petrůsek, Pluhař, Slováček. Na střídání: Pochylý, Štěpánů, Židlík, Novotný, Zikmund, Maceja.

BŘEZNICE – V. OTROKOVICE B 3:0 (1:0)

První střelu na bránu vyslali hosté, když Gerych nebezpečně pálil z přímého kopu. Po půlhodině hry však zaslouženě otevřela skóre aktivnější Březnice – kombinaci, na jejímž začátku byl výborně hrající Dvorník, do prázdné branky zakončil Dyšlevský. Do konce poločasu mohl zvýšit ještě P. Stuchlík, ale otrokovický brankář jeho střelu lapil. Úvod druhého poločasu patřil domácímu Frydrychovi, který sice první samostatný únik zakončil nepřesně, ale v 55. minutě už nekompromisně zvýšil na 2:0 z pokutového kopu. V 60. minutě hosté neproměnili svoji největší šanci, když po standardní situaci Gerych nastřelil břevno. Vzápětí zahrozili Otrokovičtí Mlýnkem a Kamenčákem, ale opět nepřesně. Domácí pojistili výsledek v 80. minutě, když se po individuální akci střídajícího Teplého v koncovce prosadil Dobeš.

Branky: 30. Dyšlevský Mir., 55. Frydrych, 80. Dobeš. Rozhodčí: Mikoška – Katrňák, Mičák, 50 diváků. Březnice: Dyšlevský Mar. – Stuchlík V., Hamerník, Střelec, Dvorník, Mikulášek, Frydrych, Ambrož, Šmigura, Dyšlevský Mir., Stuchlík P. Střídali: Teplý, Štěpáník, Dobeš, Dostál. V. Otrokovice B: Janečka – Ševčík, Kamenčák, Škrabal, Kozel, Gába, Bahounek, Mlýnek, Palík, Zelinka, Gerych. Střídali: Skřivan.

LUKOV – MALENOVICE 3:1 (1:0)

V 8. minutě jen zásluhou brankáře Juráně hosté neinkasovali, když po přihrávce M. Teplého vychytal Smetanu. O dvě minuty později bylo ale vše jinak. Gólman Malenovic školácky promáchl centr a Šumšal poslal hlavičkou míč do opuštěné branky – 1:0. Tlak Lukova pokračoval a ve 20. minutě po závaru v pokutovém území Malenovic orazítkoval Brázda dvakrát břevno. I ve druhém dějství měli domácí hru pod kontrolou. V 54. minutě potrestal hosty Brázda z pokutového kopu – 2:0. Hosté poté hru otevřeli, ale lukovská defenziva pracovala spolehlivě, naopak v 80. minutě se po Sedláčkově přihrávce dostal do brejku T. Teplý a chladnokrevně zakončil na 3:0. Malenovice sice o dvě minuty později korigovaly stav po rohovém kopu Malotou na 3:1, ale to bylo z jejich strany vše.

Branky: 10. Šumšal, 54. Brázda, 80. T. Teplý – 82. Malota. Rozhodčí: Ruman – Malota, Němec, 80 diváků. Lukov: Jokl – Brázda, Králík, Šimčík, M. Vitovský, Bartoň, M. Teplý, T. Teplý, Sedláček, Smetana, Šumšal. Střídali: L. Vitovský, Vacek, Kluďák. Malenovice: Juráň – Galatík, Zbranek, Rosinec, Bartoň, Vichorec, Malota, Torma, Bičan, Blaha, Struška. Střídali: Mňaček, Ordelt, Zahnaš.

TEČOVICE – KOSTELEC U H. 3:1 (0:0)

Kostelec u Holešova začal mnohem lépe, ale domácí fotbalisty nejednou zachránil brankář Křížek. Zhruba po půlhodině se Tečovice probraly, chytily rytmus a hra se vyrovnala. Po změně stran se v 57. minutě ujali domácí vedení – autorem branky byl Ondík. Hosté si poté vypracovali dvě šance, ale neproměnili. Se štěstím se jim ale vyrovnat podařilo, když Kovaldův centr od postranní čáry proletěl vápnem mezi všemi hráči včetně gólmana. Tečovice to však nezlomilo a v 67. minutě se po rychlé kombinační akci po ose Škarek, Frkal a zakončující Sedláček ujali vedení 2:1. Pojistku zařídil dvě minuty před koncem Chudárek křížnou střelou z trestného kopu.

Branky: 57. Ondík, 67. Sedláček, 88. Chudárek – 62. Kovalda. Rozhodčí: Michalec – Toman, Dujíček, 80 diváků. Tečovice: Křížek – Plachý, Družbík, Sedláček (75. Pala), Chudárek, Ondík, Škarek, Frkal (85. Bořuta), Řiháček A. (85. Dorazin), Šnajdr Z., Horsák. Kostelec u Hol.: Zapletalík – Hradil J., Samsonek, Marek T., Bartošek (52. Čuzy), Kovalda (88. Zmeškal J.), Gerát, Sumec (67. Odložilík), Zmeškal R., Hradil D., Marek D.

ROŠTĚNÍ – SKAŠTICE 2:2 (1:1)

Domácí hráči hráli jednoduchý přímočarý fotbal, kdy se snažili co nejrychleji dostat míč na své dva útočníky. Ti následně uhrávali míče pro další nabíhající spoluhráče. Skaštice zvolily odlišný styl hry, kdy se snažily ohrozit soupeře postupnou kombinací od vlastní brány. V polovině první půle se Roštění dostalo do vedení, kdy Zapletal hlavičkou překonal Barcucha. Soupeř ale odpověděl do přestávky – svým premiérovým jarním gólem se prosadil Sova, když zužitkoval dobře rozehraný rohový kop. I po změně stran Skaštice držely míč častěji ve své moci a měly optickou převahu. Roštění i nadále spoléhalo na umění svých útočníků a i podruhé odskočilo do vedení – přesnou střelu z hranice šestnáctky vypustil Šídlo. Radost z náskoku však domácím vydržela jen chvíli. Před vlastní brankou zahrál jeden z hráčů rukou a nařízenou penaltu proměnil Kvasnička. Zkušený skaštický záložník mohl dát chvíli před koncem i svou druhou branku, ale po pasu Motala jen těsně minul v dobré pozici bránu. V poslední minutě hry musel ještě předvést své brankářské schopnosti brankář Barcuch, který v tutové šanci vychytal Zapletala.

Branky: 24. Zapletal V., 76. Šídlo – 40. Sova, 78. z pen. Kvasnička Rozhodčí: Karlík – Koláček, Ponížil, 100 diváků. Roštění: Nevřala M. – Zapletal V., Kovalda (71. Nevřala D.), Šídlo, Přikryl – Paštěka, Filandr, Škrabana, Jirsa – Zakopal, Vlkolenzski. Trenér: Milan Dvorník. Skaštice: Barcuch – Motal T., Janalík, Frýdl P., Sedlák – Bubla, Kvasnička, Sova, Menšík D. – Uličný, Rosecký. Trenér: Ivo Frýdl.

SUŠICE – NEDAKONICE 2:2 (0:1)

Po vyrovnaném úvodu se do první gólové šance dostali domácí. Pěkný pas za obranu si zpracoval Hastík, přehodil vyběhnutého Ondřeje, ale míč zastavila tyč nedakonické brány. A tak se potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš, když hned z protiútoku poslal Nedakonice do vedení Klečka. Zbytek poločasu byli hosté fotbalovější, ale gólovou šanci si nevypracovali. Úvod druhého dějství byl neurovnaný, domácí však postupně přebrali iniciativu. Pokus Příplaty nejprve zastavila branková konstrukce, po hodině hry hlavičkoval stejný hráč do tyče, odražený míč ale dopravil do brány Fojtášek. Sušice tlačily, Šur postupoval sám na bránu, byl sražen Stupkou, který viděl červenou kartu. Nedakonice hrozily rychlými kontry a po jednom z nich Klečka opět strhl vedení na jejich stranu. Domácí se však nevzdali, Kaštánek po rohu nastřelil počtvrté hostující tyč a v drtivém závěru srovnal stav utkání výborně hrající Lahola.

Branky: 60. Fojtášek, 89. Lahola – 25. a 70. Klečka. Rozhodčí: Minarčík – Šimoník, Ševčík. Diváci: 150. ŽK: Šuba – Ondřej, Král, Beránek. ČK: 65. Stupka (Nedakonice). Sušice: Lašák – Lahola, Skopal, Kaštánek, Příplata, M. Hejda, Hastík (46. Švejčara, 51. A. Hejda), Šur, Mikulík, Fojtášek, Šuba (78. Novák). Trenér: Surý. Nedakonice: Ondřej – Král (63. Balíček), Šoustek, Stupka, Mařák, Beránek, Čagánek, Hyrák (71. Rokyta), Klečka (81. Lukůvka), Bilavčík (46. Cigoš), Petek. Trenér: Strakáč.

OSVĚTIMANY – KORYČANY 0:0

Očekávaný souboj o druhou příčku v tabulce spojený s výborným fotbalem utrpěl vinou počasí a kluzkého terénu, který byl snad na vině také tvrdším zákrokům, které se na hrací ploše objevily. První velkou šanci utkání měli už v 6. minutě hosté, ale brankář Zálešák svůj tým podržel. Domácí odpověděli sérií tří příležitostí, ale také bez gólového efektu. Hosté pak ještě zahrozili v závěru poločasu. Zatímco v první půli měli o něco blíže ke vstřelení branky domácí, druhá byla naprosto vyrovnaná, takže s bodem byli spokojenější hosté, kteří tak uhájili druhou příčku. Nejlepšími hráči zápasu byli na obou stranách brankáři.

Rozhodčí: Olša – Rybka, Karlík. ŽK: R. Křemeček – K. Věžník, Lysko. Diváci: 60. Osvětimany: Zálešák – Chaloupka, Fišer, L. Křemeček, Exel (58. Trefilík), Horňák, R. Křemeček, Brhel (85. Zapletal), Trávníček (75. Dobeš), Válek, Zýbal (88. Žandovský). Trenér: Filásek. Koryčany: Brázda – Bleša, Mušálek, Samsonek, Tesař (85. Prachař), Hubr, Kroutilík (54. Hanák), S. Koval, Lysko, Šnajdr, K. Věžník. Trenér: Andrýsek.

ZLECHOV – JALUBÍ 1:2 (0:0)

Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem, hosté, které několika parádními zákroky podržel vynikající gólman Mlčák, jim však udělili lekci z produktivity. Zmar domácích jakoby předznamenal ve 20. minutě Zajíc, který z penalty pouze orazítkoval břevno. Jalubí se dostalo do vedení deset minut po přestávky, kdy do černého zamířil Doseděl. Domácí ale Kedrou bleskově vyrovnali a snažili se zápas otočit ve svůj prospěch. Jenže vítězný gól padl na druhé straně. Hosté si tak díky Ulmanově trefě připsali do tabulky veledůležité tři body, které v závěrečné desetiminutovce ubránili i bez vyloučeného Dobiáše.

Branky: 59. Kedra – 55. Doseděl, 77. Ulman. Rozhodčí: Dunda. ČK: 83. Dobiáš (Jalubí). Zlechov: Vendel – Balíček, Zajíc, Kotek, T. Vaněk, Mikula (65. H. Vaněk ml.), Kedra, Mazůrek, Kalmus (60. Jurášek), Kowalík, Velcr. Jalubí: Mlčák – Jar. Kříž, Žaluda, Klajn (90. Sýkora), T. Gajdorus, Bičánek, Dobiáš, Janeček, Doseděl (90. L. Gajdorus), M. Vrábl, Ulman.

KUNOVICE – HAVŘICE 2:1 (0:0)

Domácí nastoupili v kombinované sestavě, přesto se od začátku usadili na polovině soupeře, vytvářeli si šance, ale bohužel se jim podařilo pouze nastřelit jednou tyč a jednou břevno hostující branky. Havřice se v prvním poločase blýskly pouze jednou povedenou střelou z dálky, která ale minula cíl. I druhá půle se opět odehrávala v jasné režii domácích, kterým Petřek zajistil v 56. minutě těsný náskok – 1:0. Navýšit ho mohli Kunovičtí o chvíli později z penalty, kterou ale neproměnili. Hosty pak ještě dvakrát zachránila tyč, až v 83. minutě zvýšil na 2:0 Ondřej Brim. Hosté snížili na konečných 2:1 z ojedinělé šance až dvě minuty před koncem, kdy se z přímého kopu trefil Crla.

Branky: 56. Petřek, 83. O. Brim – 88. Crla. Rozhodčí: Katrňák – Kubíček, Minarčík. Diváci: 100. Kunovice: Uhlík – Mareček, Uhlíř, Krček, Kučera – M. Brim, Baný (87. Sklenář), O. Brim, Petřek – M. Lahodný, Aleš Sedlář (46. Polášek, 90. Adam Sedlář). Trenér: Klvaňa. Havřice: T. Rachůnek I – Maršálek, T. Rachůnek II, Klusák, Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, Buráň, Masařík, Moštěk (61. Marášek), Uherek. Trenér: Hlavín.

SEHRADICE – ZLÁMANEC 5:0 (1:0)

Začátku utkání předcházelo aprílové počasí, které zanechalo stopy na kvalitě terénu. Sehradice měly od samého začátku utkání herně navrch a vytvářely si jednu střeleckou příležitost za druhou. Většina střel však směřovala mimo tyče anebo do náruče brankáře Kročila. Ujala se až tuplovaná střela Martina Pavliše, když první ranou trefil tyč a od ní odražený míč na druhý pokus doklepl do brány. Druhý poločas se změnil v exhibici Sehradic. Na bránu Zlámance se valil jeden útok za druhým, a jelikož se zvýšila efektivita domácích střelců, skóre narostlo na konečných 5:0. Dvakrát mířil do černého Kolařík, po jedné brance přidali Hofschneider a Horáček.

Branky: Kolařík 2, Pavliš, Hofschneider, M. Horáček. Rozhodčí: Novák – Polaštík, Liška. Sehradice: Kupka – Blažek, Mikel, V. Žáček, Kraváček – Pavliš, Zavadil, Kolařík, Krejčiřík – Hofschneider, Zetek. Střídali: Plášek, M. Horáček, Zmeškal. Zlámanec: Kročil – Rosík, Holoubek, Šuranský, Sadil, Koželuh, Jirsák, Damborský, Duda, Šurmánek, Smolka. Střídali: Kuchař, Bednařík, Stašek.

PRAKŠICE – VLČNOV 1:1 (0:1)

Domácí začali velmi dobře a hned na začátku měl po rohovém kopu na hlavě vedoucí gól Němeček. Mířil ale těsně vedle stejně jako ze standardek Jurák s Minaříkem. To na druhé straně se z trestňáku nemýlil Jan Kameník a hosté vedli – 0:1. Svůj náskok mohli ještě do přestávky po špatné malé domů domácích navýšit, ale nestalo se. Vlčnov s exligovými hráči v sestavě byl po změně stran fotbalovější, domácí se nedostaky snažili nahradit bojovností a nasazením. Jejich úsilí nakonec bylo odměněno. V 70. minutě se po faulu na Hruboše sice penalta ještě nepískala, těsně před koncem byl však nedovoleně zastaven Jurák a Němeček z pokutového kopu vyrovnal na konečných 1:1.

Branky: 89. z pen. Němeček – 25. Jan Kameník. Prakšice: Pochylý – Kadlček, Němeček, Bičan, Sychra – Minařík (60. Molko), Jurák, Gajdůšek, Ondra – Mikel, Hruboš (85. Kaňa). Vlčnov: Křen – Zemek, Němčický Mikulec, Jakub Kameník –– Tománek, Hlahůlek, Jan Kameník, Bída – Činčala, Gregor. Střídali: Tomala, Machala, Kašpařík.

STRÁNÍ – OSTR. LHOTA 7:1 (3:1)

Hosté přijeli pouze s deseti hráči a až v průběhu první půle doplnili mužstvo na plný počet. Utkání otevřely dva pokutové kopy. Ten první proměnil hned ve 3. minutě domácí Koritina, za hosty odpověděl Pešík. Pak už ovšem na hřišti dominovali domácí, kteří si do přestávky vytvořili dvoubrankový náskok. Hosté sice předvedli snaživý výkon, jenže po změně stran ještě čtyřikrát inkasovali a odvezli si sedmibrankový debakl. Straňané tak čtyři kola před koncem oslavili historický postup do I. A třídy.

Branky: Koritina 2, Frühauf 2, Vojtek 2, Pomajbík – Pešík. Strání: A. Popelka – Mimochodek, Janík, Gučík, J. Popelka, Koritina, Indra, Vojtek, Gardian, Frühauf, Pomajbík. Střídali: Tomanek, Adámek, Kolaja, Bruštík. Trenér: Z. Šebesta.

1. Strání 22 20 1 1 75:20 61
2. Koryčany 22 15 2 5 55:28 47
3. Osvětimany 22 14 4 4 64:26 46
4. Kunovice 22 13 2 7 51:30 41
5. Sehradice 22 11 6 5 49:28 39
6. Nedakonice 22 11 3 8 53:44 36
7. Prakšice 22 9 3 10 36:54 30
8. Vlčnov 22 8 3 11 35:50 27