I. B třída: Viktoria přestřílela Malenovice. Lídr zaváhal (NA WEB VE ST VEČER, POUTAT NA ÚT VYDÁNÍ)

VÝSLEDKY: Hutisko – Hrachovec 3:2 Vokáč R. 3 – Ondruch, Bína, Hovězí – Jablůnka 0:0, Hor. Lideč – Janová 5:0 Surovec, Trochta, Trčka 2, Petrusek, Ratiboř – Fr. Lhota 3:4 Barčák, Olšák 2 – Matušinec, Bambuch, Chmela, Kyndl, Lidečko – Val. Polanka 1:3 Žídek – Řezníček 2, Gergela, Val. Příkazy – Choryně 6:1 Vaculka 2, Gargulák 3, Františák – nehl., Lhota u Vs. – Zašová 1:1 Špalek – Chlevišťan.

TEČOVICE – AD. HULÍN 1:2 (0:0)

Tečovice měly celý zápas převahu, kombinací přehrávaly soupeře a vytvářely si spoustu šancí.Ty ovšem neproměňovaly. První gól padl až v 65. minutě, když se zblízka prosadil Bořuta. Domácí byli za své nevyužité šance zákonitě potrestáni. V 83. minutě v jedné z mála šancí hlavou vyrovnal Adamík a tři minuty před koncem se po rohovém kopu Tečovic dostali do samostatného úniku dva hráči Hulína – zkušeně zakončil Třasoň – 1:2. Z průběhu zápasu by hosté brali všemi deseti bod, nakonec si však odvezli všechny tři.

Branky: 65. Bořuta – 83. Adamík, 87. Třasoň. Rozhodčí: Staško – Blažek, Mitáček, 90 diváků. Tečovice: Kristek – Plachý, Družbík, Sedláček P. (80. Středulinský R.), Pala (73. Šnajdr V.), Bořuta, Chudárek, Ondík, Frkal, Řiháček A., Horsák Admira Hulín: Neradil, Jurášek, Nedbal P., Prokop, Kubo (62. Motal), Kostov, Spáčil, Simerský (55. Adamík), Csomor (80. Štoll), Šenkeřík, Třasoň (88. Timan).

KOSTELEC U HOL. – TĚŠNOVICE 2:3 (1:1)

Hned z první příležitosti se Kostelečtí ujali vedení, když několikrát tečovaný míč přesně umístil Gerát. Z následné rozehrávky však utekl po levém křídle Petrúsek a z neuvěřitelného úhlu dokázal prostřelit Švece – 1:1. Blízko branky byl v 16. minutě domácí Marek a těsně před odchodem do šaten hostující Bartůšek, ale gól nepadl. Ve druhém poločase nastoupil do branky Těšnovic Maceja. Brzo se ocitl prakticky sám před Švecem Bartůšek a nedal mu šanci – 1:2. Sedm minut před koncem kontroval Sumec a bylo srovnáno. Když časomíra ukrajovala poslední okamžiky nastaveného času, vyrobil Kostelec opět hrubou chybu a Chalupa zajistil Těšnovicím výhru.

Branky: 12. Gerát, 83. Sumec – 12. Petrúsek, 49. Bartůšek Jiří, 92. Chalupa. Rozhodčí: Slavík – Rybka, Dunda, 60 diváků. Kostelec u Hol.: Švec – Hradil J. (20. Darebník), Hradil Mart. (67. Bartošek), Čuzy (84. Hradil Mir.), Zmeškal, Kovalda, Sumec, Samsonek (80. Odložilík), Marek T., Marek D., Gerát. Těšnovice: Valoušek (46. Maceja) – Pochylý (80. Židlík), Kunc, Bartůšek O., Bartůšek J. (66. Černý), Chalupa, Matuška, Novotný, Petrúsek (85. Štěpánů), Pluhař, Slováček.

MALENOVICE – V. OTROKOVICE 2:5 (1:3)

Očekávané derby bylo od začátku v režii Otrokovic, které už v první půli nasázely hráčům domácího celku z Malenovic tři branky. Mladý, leč zkušený tým Viktorie dokázal z kraje druhé půle překonat dorosteneckého brankáře Bičana počtvrté, a navýšil tak brankový stav na 1:4. Otrokovice ovládaly zápas i nadále, lépe dostupovaly hráče a vytvářely si více šancí. Přesto se často chybujícím fotbalistům Malenovic podařilo snížit na 2:4. Domácí měli snahu zápas ještě zdramatizovat, ale otevřená obrana se jim vymstila – zhruba deset minut před koncem inkasovali na konečných 2:5.

Branky: Torma, Malota – Zelinka 2, Mlýnek 2, Šuranský. Malenovice: Bičan – Gazda, Bartoň, Zbranek, Rosinec, Brázda, Struška, Torma, Malota, Vichovec. Střídali: Votava, Galadík. V. Otrokovice: Janečka – Ševčík, Kozel, Škrabal, Caldr, Laga, Šuranský, Kryšpín, Žůrek, Zelinka, Mlýnek.

SKAŠTICE – SLAVIČÍN B 1:1 (1:1)

Do prvního ohrožení branky se dral Konečník, kterého vybídl centrem Uličný, ale gólman včasným vyběhnutím akci zastavil. V 9. minutě se tahle spolupráce opakovala, to Konečník poslal centr na hranici penalty, ale Uličný hlavou nedokázal usměrnit míč. Od 13. minuty začali zlobit i hosté, rychlá akce po levé straně a následný centr dokázal Motal ve skluzu zblokovat na roh. Ve 26. minutě se měnilo skóre, Menšík špatně odcentroval a vyslal útočníky Slavičína do rychlého brejku, zdvojením vygumovali domácí stopery a střelou do proti pohybu gólmana Vymětala vstřelili první branku – 0:1. Od té doby se na hřišti hrála ukázková „kopaná", kdy míč lítal z jedné strany hřiště na druhou. Ve 43. minutě domácí srovnali skóre, Konečník se postavil k přímému kopu a z 25 metrů ranou pod břevno se nemýlil – 1:1. Ve druhém poločase se toho moc nezměnilo, hra se odehrávala mezi šestnáctkami a k vážnějšímu ohrožení brány nedošlo, za zmínku stojí jenom Konečníkova střela z velkého vápna, která neměla potřebnou razanci a gólman si s ní poradil.

Branky: Konečník – Pekárek. Rozhodčí: Houšť – Liška, Manďák, 100 diváků. Skaštice: Vymětal L. – Motal T. (70. Soukup), Janalík, Sedlák, Menšík D. (80. Vymětal R.), Bubla, Kvasnička, Sova, Rosecký – Uličný, Konečník. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, Kulíšek, Bureš, Ocelík, Šebák, Sochora, Goňa, Švach M., Šála, Pekárek.

JAROSLAVICE – PŘÍLUKY odloženo

Příluky přistoupily na náhradní termín 1. května z důvodu startu čtyř jaroslavických fotbalistů (Lukáš a Tomáš Batíkové, Červenka a Minarčík) na pražském půlmaratonu.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Roštění – Březnice 3:0 Škabraha 2, Zakopal, Lukov – Lužkovice 0:3 Ronza 2, Turýn.

OSTROŽSKÁ LHOTA – JALUBÍ 1:3 (0:0)

Domácí, kteří přivezli v uplynulém kole cenný bod ze hřiště Vlčnova, začali vlažně. Hosté se do útoku také příliš nehrnuli, a první půlhodina tak nabídla nudnou podívanou na hru mezi šestnáctkami. Z prvního poločasu tak stojí za zmínku jenom nebezpečná střela hostujícího Vrábla, šance lhotského Fantury a těsně před odchodem do kabin ještě hlavička jalubského kapitána Gajdoruse. Vše podstatné se událo během čtvrthodiny mezi 50. a 65. minutou. Nejprve dostal domácí do vedení Pešík, hosté z bleskového protiútoku Vráblem okamžitě srovnali. Dvě minuty nato byl faulován ve vápně Lúčný, hlavní arbitr Němec po poradě s asistentem nařídil pro Lhotu penaltu, kterou ale Patrik Štergenich zahodil. V 65. minutě pak Gajdorus z úhlu prostřelil Šichu a hosté dokonali obrat v zápase. Domácí se pak více než fotbalu věnovali diskusím s rozhodčím a vyfasovali osm žlutých karet. V poslední minutě ještě zpečetil zaslouženou výhru Jalubí svoji druhou brankou v zápase Martin Vrábl.

Branky. 51. Pešík – 51. a 90. Vrábl, 65. Gajdorus. Rozhodčí: Němec – Minarčík, Katrňák. ŽK: P. Štergenich, D. Štergenich, J. Štergenich, Radoch, Horák, Pešík, Šimčík, Fantura – Dobiáš, Doseděl. Diváci: 170. Ostrožská Lhota: Šicha – Žajdlík, Horák, Fantura, P. Štergenich – Pešík, Kusák, D. Štregenich, Hanák – Lúčný, Radoch. Střídali: J. Štergenich, Krátký, Kuban, Kopeček. Jalubí: Mlčák – Kříž, Botek, Klajn, T. Gajdorus – Vrábl, Dobiáš, Janeček, Doseděl – L. Gajdorus, Ulman. Střídali: Žaluda, Sýkora.

PRAKŠICE – KUNOVICE 0:8 (0:4)

Hosté otevřeli účet zápasu ve 3. minutě a po čtvrthodině už to bylo dokonce 0:3. Domácí, kteří nastoupili ve značně kombinované sestavě, sice dokázali hrát se soupeřem dlouhé pasáže vyrovnaný fotbal, jenže pokaždé si vybrali slabší chvilku, během které jim Kunovičtí přidávali další zásahy. S trochou nadsázky se dá říct, že do čeho kopli, to skončilo v bráně. To domácí byli s koncovkou na štíru, a tak z pěti slušných šancí nedokázali vstřelit ani čestný úspěch.

Branky: Náplava 2, Šebák 2, Lahodný, Hána, Polášek, Petřek. Prakšice: Pochylý – Rubeš, Bičan, Gajdůšek, Babušík, Ondra, Sychra, Dynka, Sukup, Kadlček, Chaloupka (46. Mulko). Kunovice: Noha – Škrášek, Baný, Krček, Černý – Polášek, Petřek, Náplava, O. Brim – Lahodný, Šebák.

SUŠICE – ZLECHOV 2:1 (2:1)

Domácí, kteří potřebují body jako sůl, nezačali dobře. Po pěti minutách vystřelil Kowalík, rána mu sice vůbec nesedla, jenže přesně našla nabíhajícího Velcra, který zavěsil – 0:1. Sušice se probraly, vytvořily si tlak a také šance, které ovšem neproměnili Příplata a Kaštánek. Ten si ale zanedlouho vše vynahradil, když v 17. minutě zblízka dorážel Švejčarův střílený centr – 1:1. Po šesti minutách to byl opět domácí kanonýr, který po průniku obranou Zlechova obešel i gólmana a poslal domácí do vedení – 2:1. Ti si ale zkomplikovali situaci deset minut před pauzou, když Švejčara uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V úvodu druhé půle se Zlechovští snažili o vyrovnání, vytvořili si převahu, ale do vyložených šancí je domácí nepouštěli. V 70. minutě byl po předchozím napomínání vyloučen také hostující Machala a síly na hřišti se vyrovnaly. Hosté si udržovali mírný tlak, stejně jako domácí z brejků ale už skórovat nedokázali, a tak mohly Sušice slavit důležité tři body.

Branky: 17. a 23. Kaštánek – 5. Velcr. Rozhodčí: Hrbáček – Mikulášek, Mikulka. ŽK: Kaštánek, Hejda, L. Skopal, Šur, Mikulík, T. Skopal, Švejčara – Machala, Drška, Kalmus. ČK: 35. Švejčara – 71. Machala. Diváci: 100. Sušice: Lašák – Kaštánek, Příplata, Hejda, Hastík (90. T. Skopal), Švejčara, L. Skopal, Šur, Mikulík, Fojtášek, Šuba (66. Novák). Trenér: Surý. Zlechov: Vendel (46. Jakoubek) – Machala, Drška, Vaněk, Balíček, Kalmus, Kedra, Kowalík, Mazůrek (46. Jurášek), Kotek, Velcr (66. Mikula). Trenér: Kraml.

STRÁNÍ – VLČNOV 1:1 (0:0)

Po úvodním vzájemném oťukávání, kdy hosté půl hodiny stačili držet tempo, převzali taktovku domácí, jenže Pomajbík ze dvou šancí na Křena nevyzrál. Po obrátce už se hrálo zcela podle straňanských not. Z celé řady šancí se ovšem ujala jediná, když se krásným angličanem prezentoval Mimochodek – 1:0. Domácí pak spálili ještě několik tutovek (činili se zejména Indra s Frühaufem) a draze za to zaplatili. Čtvrt hodiny před koncem totiž Vlčnov z ojedinělé akce vyrovnal Činčalou na konečných 1:1.

Branky: 51. Mimochodek – 76. Činčala. Strání: A. Popelka – Kučík, Gardian, Janík, Vojtek, Mimochodek, S. Popelka, Frühauf, Koritina, Pomajbík, Indra. Střídali: Bruštík, Zderčík. Vlčnov: Křen – Křapa, Jan Kameník, Jakub Kameník, Gregor, Němčický, Tomala, Hlahůlek, Mikulec, Bída, Činčala. Střídali: Tománek, Polanský), Machala.

SEHRADICE – OSVĚTIMANY 1:2 (0:1)

Domácí měli vlažnější vstup do utkání a prvních deset minut nechali hrát soupeře, což se jim vymstilo nešťastnou vlastní brankou Kraváčka – 0:1. Tento moment Sehradické probudil, vyrovnali hru a začali se tlačit před branku hostí. Po několika individuálních akcích si vytvořili brankové pološance, ale ani několik standardních situací v závěru poločasu k vyrovnání nevedlo. Do druhé půle nastoupily Sehradice s vehementní snahou o vyrovnání skóre utkání, narážely však na disciplinovanou obranu Osvětiman. Gólman Kupka pak za hranicí šestnáctky nedovoleně zastavil únik jednoho z hostujících hráčů faulem a viděl červenou kartu. I v oslabení se ale domácí snažili o vyrovnání a dočkali se v 77. minutě, když se z přímého kopu trefil střídající Michal Kolařík. Od té chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou, když se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svoji stranu. Podařilo se to ve druhé minutě nastaveného času hostům z Osvětiman, které se tak přiblížily vedoucímu Strání na pět bodů.

Branky: Kolařík – Vlastní, Horňák. Rozhodčí: Michalec – Veselý, Daněk. Sehradice: Kupka – Blažek, Nášel, V. Žáček, Kraváček – Pavliš, Zavadil, Zetek, Krejčiřík – Bahulík, Hofschneider. Střídali: M. Horáček, Kolařík, Mikel, Čechmánek. Osvětimany: Brázdil – L. Křemeček, Chaloupka, Fišer, R. Křemeček – Brhel, Zýbal, Horňák, Trávníček – Exel, Dobeš. Střídali: Zapletal, Válek, Trefilík.

ZLÁMANEC – HAVŘICE 2:4 (1:4)

Důležitou záchranářskou bitvu začali lépe hosté, které už v 9. minutě poslal do vedení Maršálek. Domácí sice hned minutu nato vyrovnali Šurmánkem, jenže pak je velká havřická vlna smetla dalšími třemi góly. Po změně stran se sice Zlámanečtí snažili s výsledkem něco udělat, povedlo se ale pouze snížit na konečných 2:4.

Branky: M. Šurmánek 2 – Maršálek, Ulčík, Doležálek, Klusák. Havřice: Marášek – Doležálek, M. Uherek, Ulčík, Crla – Maršálek (88. Buráň), Masařík, Kadlčík, M. Rachůnek (65. Moštěk) – T. Rachůnek, Klusák (80. Řezníček).

NEDAKONICE – KORYČANY 0:1 (0:1)

Hosté byli v zápasu fotbalovější a v první půli spálili tři tutovky. Domácí brankář Ondřej byl vždy na místě, ale krátce před koncem prvního poločasu nestačil na hlavičku svého spoluhráče Bartošíka a byl z toho rozhodující moment utkání.

Branka: 42. vlastní Bartošík.

1. Strán í 16 14 1 1 52:17 43
2. Osvětimany 16 12 2 2 48:19 38
3. Koryčany 16 12 1 3 42:18 37
4. Kunovice 16 10 2 4 39:18 32
5. Nedakonice 16 8 1 7 36:32 25
6. Prakšice 16 7 2 7 28:38 23
7. Sehradice 16 6 4 6 29:23 22