III. třída: Halenkovice přestřílely Neubuz, Spytihněv si poradila s Jasennou

Ostrý nástup do nového ročníku III. třídy OFS Zlín předvedli fotbalisté Halenkovic, kteří doma přestříleli Neubuz. Doma uspěla i Spytihněv, která si poradila s nováčkem soutěže, sestupující Jasennou z okresního přeboru.

8.8.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Havran

HALENKOVICE - NEUBUZ 5:3 (3:3)

Co víc si mohli halenkovičtí fanoušci přát, než vítězný úvodní zápas sezony na domácím hřišti! Už ve 2. minutě po faulu na Jirku Sudolského domácí kopali penaltu. Míč si vzal nejmladší člen týmu Daniel Kocián a přesnou střelou po zemi k tyči poslal Halenkovice do vedení 1:0. Jenže neuběhlo ani deset minut hrací doby a hosté vyrovnali. Další branka do sítě Neubuzi padla ve 14. minutě po akci Sudolského, který přihrával míč takřka pod sebe a nakonec ho doklepl do sítě Milan Stuchlík. Hosté i podruhé dokázali vyrovnat, postaral se o to Drábek Lukáš ve 22. minutě. Čtyři branky během prvních dvaceti minut diváci v Halenkovicích už dlouho neviděli. Přestřelka pokračovala dále.

Ve 38. minutě zápasu domácí zahrávali rohový kop, které měl na starosti logicky jeden z nejmenších hráčů na hřišti Dominik Polášek. Poslal do vápna centr, který proletěl až ke kapitánovi Radku Vlachynskému, který po odrazu míče od země hlavou skóroval na 3:2 pro domácí tým. Do konce prvního poločasu padla ještě jedna branka. Hosté se znovu otřepali z inkasovaného gólu a střelou po zemi asi z 25 metrů překvapil Vrba gólmana Vykoukala, když míč před ním skočil a přeskočil mu ruce a zapadl do sítě.

Ještě v první půli ve 36. minutě musel udělat domácí trenér Kadlčák změnu v sestavě, kdy o střídání si řekl pravý obránce Karel Rapant, kterého znovu začal bolet bolavý sval z minulé sezony. Poločas tak skončil remízou 3:3.

Do druhé půle nastoupily nové tváře domácího mužstva. Martina Režného vystřídal navrátilec Jaroslav Musil, který kopal několik let právě za domácí celek. Hřiště opustil i Jaromír Blažek, místo kterého šel hrát David Marholt.

Domácí se snažili více držet míč a hrát kombinačními přihrávkami po zemi. To se jim i chvílemi dařilo a soupeř jim pomohl i k tomu, že se otevíral střed hřiště, přes který halenkovičtí hráči zahajovali rychlé protiútoky směrem na hostujícího gólmana. Diváci se dočkali dalších branek až v poslední čtvrthodině zápasu. Nejprve v 77. minutě po brejku domácích se úplně sám ve velkém vápně ocitl Jiří Sudolský, který měl dost času si míč nachystat tak, aby mohl zamířit a rozvlnit síť už počvrté z pohledu domácích. Na závěr utkání vstřelil svoji druhou branku Milan Stuchlík, a domácí si tak připsali první 3 body do tabulky. V příštím kole Halenkovice jedou na hřiště Kašavy.

Branky: 2. Kocián, 14., 88. Stuchlík, 38. Vlachynský, 77. Sudolský - 9. Šebesta, 22. Drábek, 43. Vrba.

SPYTIHNĚV - JASENNÁ 2:0 (2:0)

Hosté po třech sezonách strávených v okresním přeboru sestoupili. K prvnímu zápasu 3. třídy zajížděli do Spytihněvi, která disponuje krásným areálem i hřištěm. Jasenná nastoupila v hodně kombinované sestavě, z různých důvodů chyběli Špaček, Maliňák, Jan Zicha, Kubát, Smolík, Krajščák a Kráčala.

Do úvodní šance se dostal hned v 5. minutě po chybě domácí obrany jasenský Skřivánek, když postupoval sám na branku, jenže mířil nepřesně. Ve 13. minutě zase špatně rozehrál Řezníček, a na brankáře M. Kováře se řítil osamocený Hořinka. Dobrým obranným zákrokem situaci zachránili beci hostů T. Kovář a Hronek. V 16. minutě našel centrem do vápna P. Zicha hlavu Bajzy, jeho hlavička šla těsně nad branku. Domácí zahrozili ve 24. minutě, když u ostrého centru byl nejrychleji Robert Sedláček, ale branku taky netrefil.

Prvního gólu se diváci dočkali ve 25. minutě, když po pravém křídle unikl Dohnal a nekompromisní střelou k tyči otevřel skóre utkání. Ještě hůř pro otřesené hosty mohlo být o minutu později, ale Vaculík svoji tutovku zazdil. Naopak k vyrovnání měl blízko v 31. minutě Vávra, který dostal krásnou přihrávku od Skřivánka, jenže obrana domácích jeho střelu zblokovala. Ve 37. minutě vystřelil z 18 metrů Jurčák, ale opět šla střela mimo branku.

Zlomovým okamžikem zápasu byla ve 40. minutě zbytečná červená karta pro Skřivánka, který nesmyslně komentoval odpískaný ofsajd sudím Leblochem. Výhodu hráče navíc domácí využili hned ve 43. minutě, kdy na 2:0 navýšil Zbožínek.

Druhý poločas odstartoval očekávaným tlakem Spytihněvi, do dvou dobrých šancí se dostal Hořinka, v 58. minutě jeho střelu na poslední chvíli zblokoval Řezníček, následně hosty podržel dobrým zákrokem M. Kovář. Spytihněv poté značně ubrala a i hosté se dostali do šancí. V 66. minutě se dostal v šestnáctce k zakončení Lukáš, ale s jeho nedůraznou střelou si gólman Spytihněvi Bilíček poradil. V 70. minutě se samostatně uvolnil Smilek, jenže v zakončení taky selhal. Hosté dopláceli na hodně nepřesností ve hře, a i když měli v závěru platonický tlak, vstřelit kontaktní gól se jim nepodařilo.

Branky: 25. Dohnal, 44. Zbožínek. Rozhodčí: Lebloch - Studeník, Pištěk, 100 diváků. Spytihněv: Bilíček – Vykoukal, Janošek (46. Starostka), Robert Sedláček, Roman Sedláček, Zámečník, Zbožínek, Vaculík, Rozsypálek, Dohnal, Hořinka (70. Polášek). Jasenná: M. Kovář – Hronek, Řezníček, P. Zicha, T. Kovář, Bajza, Jurčák, Smilek, Lukáš, Skřivánek, Vávra (60. T. Zicha).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Doubravy - Březová 2:1 p. (1:1), 28. Duda - 13. Juroška, Žlutava - Pohořelice 0:2 (0:2), 27. Čonka, 45. Ančinec, Tečovice B - Kašava 2:1 (1:0), 4. Čeleďa (pen.), 75. Pala - 63. Zbranek, Napajedla B - Lhota 3:2 p. (0:2), 53. (pen.), 91. Matoušek (pen.) - 18. Gajdůšek (pen.), 45. Brázda, Lukov - Slušovice B 2:1 p. (1:1),38. Mikeska - 30. Gajdůšek.

SKUPINA B: Biskupice - Drnovice 4:0 (2:0), 8. Janeček, 27. Gajdůšek, 57. Hanačík (pen.), 86. Novosad, Vizovice - Bohuslavice n. Vl. 2:3 p. (0:0), 49. Kundera, 52. Kojetínský (pen.) - 58. Kozubík, 90. Obadálek, Slopné - Nedašov B 2:0 (0:0), 63. Šůstek, 69. Bartoš, Bratřejov - Štítná n. Vl. B 12:1 (6:1), 13. Beněk, 29. Kalenda, 33., 43., 83. Gerža, 36., 44., 52., 57., 73. Tomšů, 47. Viktořík, 90. Zicha - 16. Bartoš (pen.), Loučka - Velký Ořechov 4:0 (0:0), 67., 74. Kozubík, 80. (pen.), 83. Maliňák, Šanov - Vysoké Pole 1:0 p.

Referáty ze zápasů vašeho klubu můžete posílat na sport.zlin@denik.cz

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Výstava nejen hraček v Hulíně - v budově staré školy, kde je nyní také knihovna.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Při třídění odpadu buďte pečliví, nabádá obec

ANKETA/ - „Třídění bioodpadu obyvatelé Tečovic vzali za své. Systém funguje. Máme z toho radost,“ říká místostarosta Tečovic Pavel Rapant. Ročně se v obci zpracuje kolem 300 tun bioodpadu. O toto množství se snižuje celková hmotnost ostatních komunálních odpadů v popelnicích, a tedy i náklady za jejich odvoz a ukládání na zlínské skládce.