III. třída: Kostelecký Novotný dal hattrick za 14 minut

Zlínsko – Ve šlágru kola III. třídy skupiny B fotbalisté SK Zlín prodloužili svou neporazitelnost na dvanáct zápasů na hřišti Louk. Střelecky vydařený víkend prožil i Radek Novotný z Kostelce, který hattrickem za čtrnáct minut pomohl zničit Trnavu. Ještě o jednu trefu více zaznamenal tichovský Ladislav Majzlík, který zajistil výhru nováčka v Bratřejově.

29.10.2015

Louky- Zlín 1931Foto: DENÍK/Jan Karásek

LOUKY – SK ZLÍN 1:2 (0:1)

Hosté sázeli na rychlé protiútoky po stranách, zatímco domácí se snažili spíše o kombinační hru. Skóre se měnilo až těsně před poločasem. Pasekáři zahrávali přímý kop, který brankář Louk vyrazil pouze před sebe a pohotový hráč hostí míč usměrnil do brány. Za chvíli už mohli vést o dva góly, když se do samostatného úniku dostal Denis Zedník. Bránu ovšem přestřelil a do šaten se tak šlo za stavu 0:1. Druhý poločas nabídl podobný obraz hry, nebezpečnější ovšem byli Pasekáři a v 69. minutě se dočkali druhého gólu. Robert Kadlík fauloval v pokutovém území Zedníka a rozhodčí odpískal pokutový kop. Na starost si ho vzal kapitán a nemýlil se. Pro Louky to bylo kritické, ale hráči měli odhodlání zápas ještě zdramatizovat. Blízko snížení byl Michalovský, který ve slibné pozici trefil pouze břevno. V 81. minutě však právě Michalovský využil přihrávku Milana Bači a ve skluzu dostal míč do pasecké brány. Poslední minuty slibovaly ještě pořádné drama, ale kromě několika závarů si hosté svoji výhru pohlídali.

Branky: 81. Michalovský – 43. Langr, 69. Tuna (pen.). Louky: Janča R. – Kadlík R., Mikač, Malota, Pisklák – Laciga, Bača, Janča P., Podaný A. – Michalovský, Pohořelský. Střídali: Landt J., Kadlík J., Valerián R. SK Zlín: Švec – Langr, Pecník, Jermakov, Zedník, Krčmář, Kabourek, Tuna, Štěpánek, Talaš, Machů. Střídali: Slovák, Juruška, Šoula.

BŘEZOVÁ – HALENKOVICE 0:1 NA PEN. (0:0)

Halenkovičtí se rychlou a kombinační hrou často dokázali dostat na dostřel domácí brány, skórovat se jim však nepodařilo. Březovští vyrovnali hru, ale příležitosti Zedníčka, Kališe či Starého zůstaly rovněž nevyužity. Ještě více možností přišlo v poločase druhém. Nejprve halenkovický Kadlčák čaroval kolem velkého čtverce tak dlouho, až se zcela uvolnil, ale branku přestřelil. Vzápětí domácí Zedníček využil dlouhého autu a tvrdou ranou ohrozil soupeřovu branku. Gólman stačil ale vyrazit a opakovanou střelu poslal Zedníček vedle. Ani trestný kop Jardy Krumpolce neskončil gólem. V 68. minutě zahrozili halenkovičtí hráči, prudkou křižnou ránu z pravé strany Marholtovi bravurně vykryl gólman Březové Válek. Z protiútoku unikl po pravém křídle domácí Štětkář, odcentroval, ale Zedníček těsně minul odkrytou branku. V 72. minutě ještě Adam Starý přehodil vybíhajícího brankáře Halenkovic, ale míč z lajny opuštěné branky vykopl obránce Vlachynský. Domácí hráči a diváci se velmi zlobili na hlavního rozhodčího, který neodpískal pokutový kop za faul ve velkém čtverci. Utkání skončilo remízou a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté.

Rozhodčí: Tkadlec. Březová: Válek – Čapák, Bednařík Zd., Krumpolc, Nášel, Kališ, Zedníček, Štětkář, Starý, Stuchlík, Večeřa D. Střídal: Macík Petr. Halenkovice: Vykoukal – Vlachynský, Gabrhelík, Marholt P., Fojtík, Sudolský, Kadlčák, Bořuta, Gabrhelík O., Kašpárek, Marholt D. Střídal: Liška.

VŠEMINA – KAŠAVA 0:2 (0:1)

V 10. minutě se do vyložené šance dostal všeminský Martin Bednařík, ale tváří v tvář brankáři nezamířil přesně. Bohužel pro domácí to byla jediná tutovka v celém zápase. Postupem času se dostávali do své obvyklé podzimní herní agónie, čehož aktivnější hosté využili. Nejprve nastřelili tyčku a ve 21. minutě se dostali po pěkné kombinaci do vedení. Obraz hry se po přestávce nezměnil a v 62. minutě přidala Kašava pojistku po standardní situaci. Všemina si nedokázala vytvořit žádnou herní převahu, a tak se utkání již jen dohrávalo.

Branky: 19. Červenka J., 63. Zbranek Petr. Všemina: Gajdošík Pavel – Železník, Mikšík, Burša, Čala – Vala M. (Turčik), Bednařík D., Rathúský, Holík – Pavelka P. (Gajdošík Petr), Bednařík M. Kašava: Krist – Červenka J., Gavenda, Horsák, Kocourek, Javořík, Křížka, Křižka, Tomeček, Zbranek Pavel, Zbranek Petr. Střídali: Krčma, Šumšal, Červenka T.

ŽLUTAVA – TEČOVICE B 1:3 (1:0)

Poslední tým tabulky ze Žlutavy potřebuje v boji o záchranu zabrat a také se ve 24. minutě ujal gólem Goiše vedení, které domácí drželi až do 53. minuty. To se prosadil Poulíček a vyrovnal. Hosty gól nakopl a o osm minut později Čeleďa z penalty otočil výsledek. Výhru pak potvrdil Říháček. Žlutava tak i nadále zůstává s jedinou výhrou po penaltách poslední.

Branky: 24. Goiš – 53. Poulíček, 61. Čeleďa (pen.), 80. Řiháček. Žlutava: Kocián – Novák, Brázdil, Stoklásek, Doležel, Tauš Mich., Polák, Goiš M., Tauš Mat., Žitný, Goiš J. Střídali: Čevora, Mišurec Z., Kozák, Mišurec M. Tečovice B: Miklas – Křen, Středulinský, Koplík, Kristek, Řiháček, Čeleďa, Soják, Poulíček, Bořuta, Ševčík, Střídal: Prokop.

KOSTELEC – TRNAVA 7:0 (5:0)

V sychravém nedělním odpoledni přijela do Kostelce namotivovaná Trnava, což dokazovala jejich 45minutová rozcvička. Prvních 5 minut nepůjčili domácím míč, nicméně to bylo z jejich strany téměř vše. Poté již se projevila zkušenost domácího týmu a do 30. minuty bylo rozhodnuto, když Kostelec vedl 3:0. Do poločasové přestávky domácí přidali další 2 branky. Po přestávce Kostelec prostřídal, ale i tak kontroloval průběh utkání. Svou jasnou výhru pojistil ještě dvěma góly.

Branky: 15. Dočkal, 20., 25. a 34. Novotný, 45. Velikovský, 61. Novotný, 64. Staněk. Kostelec: Fišer – Staněk, Vaculík, Kolář, Gajdošík, Velikovský, Grác, Karpeko, Dočkal, Krajča, Novotný. Střídali: Dostál, Pilka, Brabec. Trnava: Váhala – Rybák, Slováček, Hradilík, Chytil, Katrňák, Gerych, Sedláček, Soukup, Tomšů, Čala.

SPYTIHNĚV – ŠTÍPA 1:2 (0:0)

Po bezbrankové první půli šla Spytihněv do vedení trefou Poláška ze 65. minuty. Dlouho to vypadalo, že body zůstanou ve Spytihněvi. Až devět minut před koncem Stodůlka vyrovnal a v 86. minutě naložil všechny tři body na cestu domů Gracl.

Branky: 65. Polášek – 81. Stodůlka, 86. Gracl. Spytihněv: Jablonický – Kowalczyk, Přikryl, Sedláček, Polášek, Kraváček, Vykoukal (69. Leone), Chmel, Janošek, Hořinka, Zámečník. Štípa: Mikulík – Suchý, Hrančík M., Šebík, Štěpaník, Jurásek, Sovják, Stodůlka, Gažda, Hrančík L., Gracl. Střídali: Julina, Kutra.

POHOŘELICE – FRYŠTÁK B 3:2 (2:0)

K utkání se fryštácké béčko scházelo velmi obtížně. Nakonec se na cestu do Pohořelic vydalo jen jedenáct hráčů. Samotný zápas rozhodl první poločas, ve kterém hosté nedokázali dvakrát ubránit Ruzseláka a Pohořelice vedly 2:0. Po změně stran Fryšták znovu inkasoval. Zlepšeným výkonem však potom dokázal zdramatizovat zbytek utkání, když snížil až na rozdíl jediné branky.Vyrovnat se mu ovšem už nepodařilo.

Branky: 18. a 32. Ruszelák M., 56. Ruszelák P. – 75. Jadrníček, 80. Doležel. Rozhodčí: Goňa. Pohořelice: Holomek – Bartuněk, Plesník, Vrzala, Strakoš, Hronek, Bičan, Trčka, Jakubowicz, Ruszelák M., Ruszelák P. Střídali: Kašný, Kolář. Fryšták B: Jasenský – Jadrníček, Večeřa, Hubáček, Naňák, Bartoň, Branný, Kučera, Šobáň, Křenek, Doležel.

PŘÍLUKY B – RUDIMOV 4:0 (2:0)

Rezerva Příluk stále stíhá v tabulce vedoucí duo rezerv Štítné nad Vláří a Luhačovic, a tak si s nevyzpytatelným Rudimovem nemohla dovolit zaváhat. A také po půlhodině hry vstřelila dva slepené góly Janků a Kopalem během tří minut. A když po hodině hry přidal třetí gól, bylo prakticky rozhodnuto. V 90. minutě už jen z penalty zvýšil vedení brankář Příluk Petr Metela.

Branky: 32. Janků, 35. Kopal, 58. Mezírka, 90. Metela (pen.). Příluky: Metela – Lošťák, Januš, Vlček, Janků, Bittner, Mezírka, Kopal, Šuta, Čecho, Pajtáš. Střídali: Pavelka, Machala, Polanský, Sobotka. Rudimov: Sokolovič – Maňák, Koubek, Černík, Frolo, Mikulec, Majc, Saňák, Bárta, Kubíček, Poláček. Střídal: Kovařík.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU ZDE

BRATŘEJOV – TICHOV 2:4 (1:1)

První velkou brankovou příležitost měl Tichov již v 1. minutě, ale nevyužil ji. Tlak hostů však domácí překvapil a prakticky celý první poločas se hledali. Tichovští byli kombinačně lepší a bojovnější. V 17. minutě Majzlík využil přihrávku od kapitána Stružky a vsítil první gól hostů. Další šance však trestuhodně neproměňovali, a přišel trest. Při jednom z mála útoků Bratřejova ve 41. minutě tichovský M. Maniš zahrál v pokutovém území rukou a penaltu proměnil Gerža Petr. Po přestávce se ujali domácí vedení, když se v 50. minutě Tomšů podařilo přihrávkou v pokutovém území najít spoluhráče Daniela Geržu a ten střelou bez přípravy prostřelil všechny hráče i brankáře. Hosté však nezpanikařili a dál si hráli svoji hru. Odměnou jim byla druhá branka, kterou vstřelil už v 54. minutě opět Majzlík po přesné přihrávce od spoluhráče Bělašky. Další branku Tichov přidal v 69. minutě, když obětavě hrající Josef Struška přerušil útok Bratřejova a rychlou a přesnou přihrávkou poslal do brejku opět Majzlíka, který přehodil vybíhajícího brankáře Podešvu. Hosté pak už domácí prakticky k ničemu nebezpečnému nepustili a střelecky nenasytný Majzlík v 77. minutě přidal čtvrtý gól.

Branky: 41. Gerža P. (pen.), 50. Gerža D. – 17., 54., 69. a 77. Majzlík. Bratřejov: Podešva – Polčák, Beněk, Kalenda, Bednařík, Gerža D., Gerža P., Janeczko, Tomšů P., Tomšů J., Černý. Střídali: Tomšů M., Kocourek. Tichov: Maniš J. – Juřička, Hruška, Maniš M., Stružka, Kulíšek, Plšek, Bařinka, Struška, Filák, Majzlík. Střídali: Naňák, Maniš F.

DRNOVICE – POTEČ 3:0 (3:0)

Nováček soutěže z Drnovic na soupeře vletěl a během tří minut vstřelil dva góly. Nejprve otevřel skóre v 5. minutě Zoubek a o tři minuty později už fanoušci Drnovic jásali podruhé po trefě Lukáše. Výborný poločas pro domácí pak pečetil třetím gólem ve 34. minutě opět Zoubek a vypadalo to na debakl. Poteč však vyrovnala hru, ale na drama se tentokrát nezmohla.

Branky: 5. a 34. Zoubek, 8. Lukáš. Drnovice: Struška – Zoubek, Horáček, Naňák, Lukáš M., Gbelec, Dorničák Luk., Dorničák Lad., Húšť, Vrána, Kostka. Střídali: Dluhoš, Honek B., Machů. Poteč: Kolařík – Tvarůžek, Sukup, Rösner, Procházka, Faldík, Čtvrtlík, Valčík, Pešout, Slovák, Masař. Střídali: Houžvička, Juřica, Bartoška, Juřica.

POZLOVICE – BŘEZŮVKY 3:4 (0:2)

Už ve 22. minutě se Březůvky ujaly vedení po nešťastném vlastním gólu Adolta, navíc ve 38. minutě vedení zvýšil Kamenčák. Jenže hned po přestávce snížil domácí Galuška. Posledních dvacet minut se zápas změnil v pořádnou přestřelku. Nejprve v 74. a 78. minutě zvýšili vedení na 4:1 Votava s Kamenčákem. Zdálo se být hotovo, ale hned o minutu později Stolařík snížil na 2:4 a v 89. Čech na 3:4. V hektickém závěru ale Pozlovice již vyrovnat nedokázaly a Březůvky si odvezly cennou výhru.

Branky: 48. Galuška, 79. Stolařík, 89. Čech – 22. vlastní (Adolt), 38. a 78. Kamenčák R., 74. Votava. Pozlovice: Vaškůj – Zoubek, Bartončík, Bernátek, Galuška, Máčala, Bača, Stolařík, Hasoň, Čech, Adolt. Střídali: Coufalík, Mizera, Jančařík. Březůvky: Ševeček – Slovák, Vyoral, Krajča, Horňáček, Gregor, Mikel, Lakomý, Mlček, Kamenčák, Votava. Střídali: Sviečka, Kmošek, Kamenčák R.

ŠTÍTNÁ N. VL. B – ŠANOV 1:2 NA PEN. (0:0)

Ve Štítné se hrál vyrovnaný zápas. Domácí si sice vytvořili v prvním poločase více gólových příležitostí, ale poločas skončil bez branek. Vyrovnaný průběh měla i druhá půle. Do vedení šli hosté ze Šanova po pěkné akci v 63. minutě, kdy si na centr z pravého křídla naběhl Prchlík a hlavou nedal brankáři šanci. Na 1:1 vyrovnal v 74. minutě František Liška z 20 metrů. Štítná se ještě snažila o vítěznou branku, ale ztroskotávala na výborně chytajícím brankáři Šanova Gazdíkovi. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

Branky: 74. Liška – 63. Prchlík. Rozhodčí: Ruman, 100 diváků. Štítná B: Kuja – Babulík, Sloboda, Holba, Bartoš, Divoš, Šimoník (41. Polášek), Žabka Martin, Polách (85. Chromáček), Liška František, Sába (68. Krupík). Šanov: Gazdík – Peléšek, Ščuglík, Chlebana, Tureček, Macík, Šebák, Šoman, Prchlík, Gromský, Zach.

NEUBUZ – VELKÝ OŘECHOV 5:3 (3:2)

Neubuz začala náramně a už po deseti minutách vedla 3:0. První gól dal Michal Pšenka v 1. minutě, když únikem obešel brankáře. V 10. minutě přispěl domácím k navýšení skóre vlastním gólem Tomáš Minařík. A vzápětí přidal další gól neubuzský Zdeněk Zubíček. Pak ale hráč hostí Jiří Maňásek krásným padáčkem překvapil domácího brankáře Pavlase, který byl na výletě u velkého vápna. Od té doby hosté převzali iniciativu, a když přidal opět Jiří Maňásek ve 45. minutě branku do kabin, nic už tak jednoznačné nebylo. Do druhé půle nastoupili domácí s očekáváním dalšího náporu hostů, ale každý jejich pokus již v zárodku zastavili. Hráč Neubuzi Martin Vrba pak v 63. minutě z protiútoku dal branku na 4:2. A Zdeněk Zubíček přidal v 85. minutě pátý gól. Těsně před koncem ještě upravil stav utkání na 5:3 hráč Velkého Ořechova David Sedlář.

Branky: 1. Pšenka, 10. vlastní (Minařík), 11. a 85. Zubíček, 63. Vrba – 13. a 45. Maňásek, 88. Sedlář. Rozhodčí: Valenta, 68 diváků. Neubuz: Pavlas – Budjač, Loubal, Červenka, Vaculka – Minařík, Zubíček Z., Ďuriš, Březík – Vrba, Pšenka. Střídal: Sovják. Trenér: Rudl. Velký Ořechov: Minařík M. – Svízela L., Minařík T., Krajča, Zábojník – Baďura, Sedlář, Talášek, Svízela D.- Maňásek, Kopl. Střídali: Polcer, Čevela. Trenér: Maňásek.

DOUBRAVY – LUHAČOVICE B 3:2 NA PEN. (1:1)

Doubravy se hned ve 4. minutě ujaly vedení, kdy po přihrávce Sklenáře nekompromisně zavěsil Žalůdek. Ve 14. minutě se zaskvěl brankář domácích Skovajsa, který zlikvidoval tři gólové tutovky hostí, a udržel tak čisté konto. Jenže pak přišla 17. minuta, kdy hosté z Luhačovic nejprve faulovali v pokutovém území domácího Hvozdenského a pak se dva jejich útočníci srazili, což ovšem rozhodčí zcela nepochopitelně viděl jako faul domácích hráčů a odpískal penaltu, kterou hosté z Luhačovic proměnili, a vyrovnali tak stav utkání na 1:1. Po přestávce se domácí z Doubrav do svého soupeře urputně zakousli a snažili se výsledek zápasu zvrátit ve svůj prospěch. Ve 47. minutě střílel Jakeš, ale jen do rukou brankáře. Ani hosté nezaháleli, v 51. minutě nastřelili břevno. V 56. a 61. minutě opět domácí Žalůdek mířil přímo do gólmana. V 76. byl neustálý tlak Doubrav korunován úspěchem. Zetek vsítil po přihrávce Gregora vedoucí branku na 2:1. Jenže vše zvrátila 88. minuta, kdy hosté po kopu z rohu hlavičkou překonali domácího brankaře a vyrovnali. Rozhodnutí přišlo v penaltovém rozstřelu, v němž uspěly Doubravy.

Branky: 3. Žalůdek, 75. Zetek – 16. Červenka, 87. Bartek. Doubravy: Skovajsa – Halbsgut, Páleníček, Zetek, Jakeš, Žalůdek, Gregor, Hvozdenský, Sklenář, Bernatík, Paták. Luhačovice B: Coufalík M. – Jelínek, Zmeškal, Červenka, Michna, Zerzan, Slezák, Bartek, Zicha, Coufalík P., Baumann. Střídali: Kořenek, Mikel.

29.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Oprava a náhradní provoz zastávky MHD na ulici Štefánikova ve Zlíně.
1 8

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna
5

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.

Papoušek je zase doma díky Facebooku

Stačí nechat na zahradě pootevřenou branku nebo doma dvířka u klece a domácí mazlíček je během chvilky pryč. Majitelé po svých ztracených zvířecích společnících pátrají různě, využívají jak služeb městské policie, tak stále častěji i sociálních sítí. Ty se v mnoha případech stávají užitečným nástrojem, zvířata se díky takzvanému sdílení příspěvků často najdou.