ŽLUTAVA - HALENKOVICE 2:1 (1:0)

Žlutava v místním derby přivítala na svém hřišti Halenkovice. Zápasy těchto mužstev vždy sleduje spousta diváků a nebylo tomu jinak ani tento víkend. Na zápas přišlo téměř 300 lidí.

Hosté hrají ve skvělé formě, posledních 6 zápasů vyhráli a mají jisté setrvání v téhle soutěži i příští rok. Zato domácí potřebovali v duelu bodovat.

Trenéři Halenkovic měli před zápasem trable se sestavou, kdy v sobotu se omluvil záložník Bořuta, v neděli stoper Radek Vlachynský a v odpoledních hodinách i gólman Vykoukal. A tak do branky šel mladší z obou halenkovických trenérů Kuba Kadlčák.

Hodně improvizovaná sestava hostů s mladými hráči kolem 20 let bojovala od samého začátku.

V 7. minutě se jako první prosadili Žlutavští, konkrétně Michal Stoklásek, kterému obrana hostí dala prostor, aby se protáhl středem hřiště a šel úplně sám na brankáře, kterému poslal míč do sítě kolem jeho pravé nohy.

O několik minut později Stoklásek vypustil střelu z 25 metrů a Kadlčák ji skvělým skokem k tyčce zneškodnil a vyrazil na rohový kop. Hosté tak museli začít víc hrát, kombinovat a víc ohrožovat branku domácího Pavelky. Poločasový výsledek nakonec zůstal 1:0 pro Žlutavu.

Ve druhé půlce hosté převzali kontrolu nad zápasem a měli tak větší držení míče než domácí. Stále více stříleli na Pavelku takřka ze všech pozic. Sudolský těsně minul pravou tyčku, Kašpar přestřelil bránu z přímého kopu, Polášek ne a ne se prosadit.

A tak přišli ke slovu opět hráči Žlutavy. V 77. minutě se Michal Stoklásek prosadil podruhé a domácí vedli 2:0. A od inkasování další branky zachránila Halenkovice dvě břevna.

Hosté udeřili v 81. minutě. Střelou téměř z hranice malého vápna se prosadil mladý Polášek, pro kterého to byl už 12. gól v jarní části soutěže. Vyrovnat však už hosté nedokázali a tak domácí Žlutava zvítězila 2:1.
Branka: 7. a 77. Stoklásek - 81. Polášek.

KOSTELEC - FRYŠTÁK B 4:0 (3:0)

V jasnou záležitost proměnili kostelečtí fotbalisté derby s Fryštákem. Již po 20 minutách vedli rozdílem tří branek, a přestože od 36. minuty dohrávali v deseti, vedení 3:0 dokázali ještě navýšit. Béčko se tak vrátilo do boje o záchranu, který bude velmi dramatický. V boji o udržení v posledních dvou kolech, které zřejmě budou mít jednotný termín výkopu, je po tomto kole namočených hned šest mužstev.

Branky: 5. a 20. Krajča, 15. Novotný. Fryšták: Pšeja – Hubáček, Naňák, Gajdůšek, Šobáň, Hřebačka, Kolář, Holomek, Večeřa, Holomek, Páleníček, Okonkwo. Na střídání: Petráš, Tlusťák, Dostál.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Spytihněv - Štípa 4:1 (1:0), 7. Zbožínek, 48. Polášek, 63. Sedláček, 80. Zbožínek - 90. Holík, Tečovice B - Březová 5:1 (2:0), 9. Krumpolc (vl.), 18. Středulinský, 64. Řiháček, 85. Koplík, 88. Závoda - 82. Zedníček, Vizovice - Slušovice B 2:1 (1:0), 26., 75. Hlava - 69. Bořuta, Napajedla B - Pohořelice 4:1 (1:0), 2. Kurzer (pen.), 54. Marholt, 81. Haša, 87. Marholt - 70. Čonka, Kašava - Doubravy 6:2 (3:1), 22. Smetana, 25. Drábek, 31. Zbranek, 53. Smetana, 61. Horsák, 72. Smetana - 37. Polášek, 49. Halbsgut.

14. Kašava 24 9 0 15 46:85 26 1 0

SKUPINA B: Pozlovice - Štítná n. Vl. B 3:1 (2:0), 6. Coufalík, 33. Adámek, 90. Kunc - 72. Pukýš, Bratřejov - Velký Ořechov 7:3 (5:1), 11. Kalenda, 21. Sochora, 32. Kalenda, 43. Beněk, 45. Chromčák, 57. Chromčák, 62. Gerža - 18., 63. Minařík, 83. Svízela, Loučka - Rudimov 5:0 (2:0), 24., 27. Svozil, 54. Hübner, 76. Maliňák, 90. Kozubík, Poteč - Biskupice 1:0 (0:0), 50. Faldík, Šanov - Vysoké Pole 2:3 p. (0:0), 80. Krajíček, 87. Ščuglík - 65., 84. Machů, Drnovice - Slopné 1:4 (0:2), 65. Honek (pen.) - 10. Šůstek, 32. Bartoš (pen.), 70. Chlud, 81. Trunkát, Příluky B - Neubuz 2:1 p. (0:0), 65. Dederle (pen.) - 75. Pšenka.

1. Pozlovice 24 21 0 3 103:29 64 1 2
2. Poteč 24 19 0 5 62:23 58 1 2
3. Slopné 24 15 0 9 78:55 44 2 1
4. Bratřejov 25 15 0 10 85:69 44 2 1
5. Neubuz 25 14 0 11 68:61 42 2 2
6. Velký Ořechov 24 11 0 13 68:68 36 1 4
7. Štítná n. Vl. B 24 11 0 13 69:61 35 0 2
8. Biskupice 24 11 0 13 49:55 33 2 2