III. třída: V Březové byly gólové hody, Drnovice odjížděly z Příluk s křivdou

Zlínsko – Brankové hody byly k vidění ve 3. kole fotbalové III. třídy skupiny A v Březové, kde nakonec slavily po penaltovém rozstřelu Pohořelice. Chuť si spravila i rezerva Fryštáku, která po dvou porážkách zabrala a porazila Halenkovice. Ve skupině B v nervózním utkání podlehly Drnovice na hřišti zlínských Příluk.

23.8.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

BŘEZOVÁ – POHOŘELICE 4:5 na pen. (2:2)

V Březové byla k vidění víc než branková úroda! Skóre otevřeli hosté Ančincem již v 5. minutě, kdy zužitkoval únik po levém křídle a křižnou ranou překvapil domácího brankáře. Březová srovnala Juroškou z podobné akce. Ve 27. minutě to byl opět aktivní Milan Juroška, jenž po vtipné akci z levé strany obhodil soupeřova gólmana. Na 2:2 vyrovnal ve 33. minutě Bartuněk po prostřelení březovského brankáře. Tak skončil i první poločas.

Do vedení se dostali hosté v 67. minutě, když se ve velkém čtverci nejlépe orientoval opět Ančinec. Vyrovnání na 3:3 přišlo od domácích v 75. minutě, kdy centr před branku zužitkoval Jarda Válek odvážným skokem a hlavičkou. Březová se ještě následně ujala vedení 4:3, které zařídil sám kapitán domácích Ladislav Nášel, jenž se z obrany náhle objevil před brankou Pohořelic a skóroval. Vyrovnání na 4:4 přišlo v samotném závěru utkání, v nastaveném čase hosté proměnili trestný kop!

Po remíze následovaly pokutové kopy. Domácí neproměnili čtyři, hosté neproměnili čtyři. Rozhodl nakonec jediný, a to pro Pohořelice.

Branky: 9. a 26. Juroška, 73. Válek, 86. Nášel – 5. a 66. Ančinec, 33. Bartuněk, 93. Vrzala. Rozhodčí: Uhlár, 70 diváků. Březová: Nevřala – Čapák, Knedla M., Krumpolc, Nášel, Zedníček T. Ondráček, Válek, Stuchlík, Boňko, Juroška. Střídali: Štětkář, Macík P. Pohořelice: Holomek – Bartuněk, Plesník, Kašný, Vrzala, Bičan, Ančinec, Trčka, Prokeš, Ruzselák, Žák, Horsák. Střídali: Strakoš, Tománek.

FRYŠTÁK B – HALENKOVICE 4:2 (3:1)

Béčko Fryštáku nastupovalo do utkání s vědomím nutnosti zisku prvních bodů. Utkání nebylo jednoduché pro domácí ani psychicky. Již v minulé sezóně pomáhali v mnoha zápasech dorostenci a v sobotním utkání byli znovu dva v sestavě. Oba byli hodně vidět, protože se postarali o tři branky v prvním poločase. Nejdříve v 16. minutě otevřel skóre Staněk, ve 23. a 26. minutě dvěma góly přispěl Kovář. Mezitím vsítil i halenkovický Polášek.

Ani ve druhém poločase si hráči hostí nedokázali poradit s fryštáckou obranou, navíc po hodině hry zvyšoval na 4:1 Bednařík. V poslední minutě korigoval výsledek ještě Režný na konečných 4:2.

Branky: 16. Staněk, 23. a 26. Kovář, 60. Bednařík – 24. Polášek, 89. Režný.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Slušovice B – Doubravy 1:2 (1:0), 36. Krajča – 69. Žalůdek, 92. Schmied, Kostelec – Štípa 3:0 (1:0), 25. Korvas, 64. Krajča, 83. Dočkal, Vizovice – Spytihněv 3:1 (3:0), 29., 37. Hlava, 41. Pšenčík – 66. Dohnal, Žlutava – Tečovice B 1:0 (1:0), 45. Goiš, Kašava – Napajedla B nehl.

PŘÍLUKY B – DRNOVICE 3:0 (0:0)

Drnovice přijely do Příluk v silně kombinované sestavě, kdy jim chybělo sedm hráčů. První poločas začal z obou stran opatrně, avšak hned v 15. minutě se podle názoru hostí vložil do zápasu hlavní rozhodčí Matucha, kdy za údajnou kritiku na jeho stranu přísně vyloučil hráče Drnovic Tomáše Zichu. To ovlivnilo celé utkání. Drnovice poctivě bránily a vyrážely jen do brejků. První poločas skončil stavem 0:0, s čímž byli spokojenější hosté.

Do druhého poločasu aktivně vstoupili domácí, kteří v rozmezí pěti minut nasázeli Drnovicím tři branky, a o výsledku bylo rozhodnuto. Utkání se pak již jen dohrávalo a Drnovičtí mohou být rádi, že skončilo jen u jednoho vyloučení, protože se jim zdálo, že hlavní rozhodčí si z nich udělal obětní beránky.

Branky: 55. a 58. Prokop, 59. Drda. Drnovice: Kostka – Gerych, Zicha P., Lukáš, Dorničák Ladislav, Dorničák Lukáš, Zicha T., Vlček M., Húšť, Machů, Lukaštík. Na střídání: Bodlák, Vrána.

Slopné – Vysoké Pole 2:0 (1:0), 1., 89. Bartoš (pen.), Loučka – Šanov 3:2 (2:2), 42. Svozil, 38. Peléšek (vl.), 72. Kozubík – 8. Krajíček, 24. Ščuglíketr, Štítná n. Vl. B – Neubuz 7:0 (2:0), 17. Holba (pen.), 28. Pinďák, 51. Malaník, 77. Hnaníček, 81. Maryáš, 66. Holba, 87. Malaník, Pozlovice – Biskupice 3:1 (2:1), 2. Adámek, 38. Galuška, 67. Vrátník – 12. Vaculík, Bratřejov – Poteč 0:4 (0:1), 19. Masař, 53., 78. Slovák, 84. Bartoška (pen.), Velký Ořechov – Rudimov 4:3 (1:0), 30. Blinkal, 54. Svízela, 80. Talášek, 59. Bača – 63. Mikulec, 87. Sokolovič, 90. Sokolovič.

23.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.