IV. třída: derby v Trnavě opanovala sousední Neubuz

Zlínsko – Několik zajímavých přestřelek nabídlo 21. kolo soutěže IV. třídy fotbalového okresního přeboru.
V zápase plném zvratůVelký Ořechov porazil Kudlov, Neubuz zvítězila v Trnavě, Rudimov přestřílel Horní Lhotu a Všemina se rozešla smírně se Zádveřicemi.

6.6.2012

Fotbalisté Žlutavy (ve žlutém) proti DoubravámFoto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Ve dvou ze tří skupin je již rozhodnuto kolo před koncem o postupujících, pouze ve skupině C si to na dálku rozdají příští víkend Rudimov a Šanov.

VELKÝ OŘECHOV – KUDLOV 4:3 (2:0)

Velký Ořechov si měl papírově připsat snadné vítězství a také na začátku tomu vše nasvědčovalo. Domácí nechali v prvních pěti minutách kudlovské borce v naději a poté již zápas v pohodě ovládali. Nejprve se trefil po centru Baďury na zadní tyč Radek Juřík. Druhý gól dal po krásném vymotání obrany Talášek. Do poločasu pak ořechovští spáliliřadu dalších gólovek.

Do druhé půle nastoupili domácí hodně vlažně a příliš v pohodě nebyl ani brankář Gregor. Nejprve kudlovští snížili po rychlém brejku z pravé strany, poté se lehce prosadili
z rohu a obrat završili krásným přímým kopem na zadní tyč. Ovšem domácí nepanikařili a opět přitáhli. Nejprve zazvonily obě tyče a potom už se pěkně trefil pravý bek Kůra, kterému do brány spadl jeden z jeho mnoha pokusů. Vítězný gól dal o několik minut později Čevela. Ořechov si užvýsledek pohlídal a překvapení nepřipustil.

Branky: Juřík, Talášek, Kůra, Čevela – nehl. Rozhodčí: Papadakis. Velký Ořechov: Gregor – Baďura (Svízela), Kostelník, Minařík T., Kůra – Maňásek, Čevela, Zábojník, Talášek – Juřík (Sedlář),Minařík Vl.

ŽLUTAVA – DOUBRAVY 3:0 (1:0)

Poslední zápas na domácím hřišti odehráli žlutavští fotbalisté s přehledem. Domácí mužstvo se již od začátku utkání chytilo taktovky
a ovládlo hru. Vše závažné se tedy odvíjelo převážně na půli soupeře. To ovšem dlouho nevedlo ke změně skóre. Až chvíli před koncem prvního poločasu se ujali domácí vedení trefou M. Stokláska. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako první, tedy převahou domácích. Ti byli odměněni dalšími vstřelenými brankami hráčů R. Bůžka a J. Tyla.

Branky: Stoklásek, Bůžek, Tyl. Rozhodčí: Mikulík. Žlutava: Stratil – Brázdil, Novák, Tauš, Čevora – Tyl (Mišurec M.), Bůžek, Polák (Goiš J.), Antoš – Stoklásek, Husár (Goiš M.).

Paseky B – Hř. Újezd 0:3 Talášek, Výmola, Pospíšil, Provodov B –Spytihněv B 1:3 Talaš – Polášek, Chmel, Tomaštík, Racková –Jaroslavice B 2:2 Vaňhara, Odstrčil – Dalajka, Vojkůvka, Mladcová B –Dobrkovice nehráno (hosté se nedostavili k utkání).

TRNAVA – NEUBUZ 3:4 (0:2)

Na sousedské derby a probíhající pouť v Trnavě se přišla podívat neobvyklá návštěva fanoušků obou táborů. Utkání bylo v prvních minutách vedené z obou stran velmi opatrně a nikdo nechtěl jako první inkasovat. A přece to byli hosté, kteří z nevinně se rodící akce po vhazování otevřeli v 25. minutě skóre utkání. Krásnou střelu ze střední vzdálenosti umístil pod břevno domácího brankáře nikým nekrytý Z. Zubíček. Neubuz tato branka ještě více nakopla a začala se více dostávat před branku domácích a vytvářet si šance. V zakončení si však hosté počínali nepřesné nebo je eliminovali domácí obránci za přispění brankáře Vahaly. Přesto se skóre utkání dvě minuty před poločasem opět měnilo ve prospěch hostů. Březík při zahrávání trestného kopu obstřelil špatně postavenou zeď a zvýšil stav utkání na 2:0 pro Neubuz. Za tohoto stavu skončil první poločas pro šokované domácí hráče a fanoušky. Do druhého poločasu proto vstoupila Trnava náporem a hosty zatlačila na jejich půlku. Odměnou jí byla v 67. minutě kontaktní branka Chytila, který se dobře orientoval v pokutovém území
a snížil stav utkání na 1:2. Do kolen však srazila domácí tým nepozornost v obraně, kterou využil v 62. minutě zkušený Pšenka a upravil na 3:1 pro hosty. Trnava se snažila něco s výsledkem udělat, byla aktivní a v 70. minutě snížila důrazným Hradilíkem, který se prodral svou rychlostí do pokutového území a snížil na 2:3. Vstřelená branka domácí motivovala k vyrovnání, a tak směřovali vše do útoku. Hned za pět minut je však potrestal svým druhým vstřeleným gólem v utkání hostující Pšenka, který svou rychlostí a chytrostí platil na obránce soupeře. Domácí sice stihli ještě
v natavení utkání korigovat
z trestného kopu Zbrankem hezkou střelou do šibenice na 3:4, což ale bylo z jejich strany vše. A tak právem všechny mistrovské body putují za střeleckou produktivitu a pohotovost do Neubuze.

Branky: Chytil, Hradilík, Zbranek – Pšenka 2, Zubíček, Březík. Rozhodčí – Korch. Diváci: 150. Trnava: Vahala – Čala S. ,Bořuta J., Chytil, Kučera – Hradilík, Knedla (65. Zbranek), Kresta, Sedláček (65. Štěpánek) – Malčík, Bořuta R. Trenér: Chytil. Neubuz: Pavlas – Němec, Ševců, Šebesta, Matula, Hargaš, Trunkát, Březík, Vrba, Zubíček Z., Pšenka. Střídali: Janeczko, Zubíček J., Červenka.

ZÁDVEŘICE – VŠEMINA 3:3 (0:2)

O vítězi soutěže bylo již rozhodnuto před závěrečnými dvěma duely, a tak si mohly některé opory Všeminy vybrat zasloužené volno. Hosté nastoupili v kombinované sestavě, když v posledních fázích utkání nastoupila na hrot i brankářská jednička Petr Gajdošík. Hra byla v celém průběhu vyrovnaná, přesto se Všemina dostala do slibného vedení nejprve zásluhou Dušana Karlíka ml. po ukázkovém vysunutí Adamem Valou. Na tříbrankový náskok navýšil skóre Michal Burša
a po přestávce hlavou Antonín Burša. Hostům to však na výhru nestačilo. Zádveřice nesložily zbraně a dokázaly třemi góly v rychlém sledu za sebou vyrovnat a vybojovat remízu, která byla spravedlivým obrazem hry poklidného zápasu.

Branky: Víšek D. 2, Skovajsa – Burša M., Karlík, Burša A. Rozhodčí: Valenta. Všemina: Chovanec – Železník, Burša M., Vala, Martinů –Mikšík, Karlík st., Karlík ml., Rupa (Gajdošík) – Burša A., Holík.

LUTONINA – JASENNÁ 0:2 (0:0)

Tradiční derby dvou sousedních obcí se hrálo v rámci kácení máje v Lutonině. Oba týmy si chtěly napravit reputaci po minulých zápasech,
v nichž utrpěly debakl. Lutonina prohrála doma s Lužkovicemi 0:5, Jasenná zase ve Všemině 0:4. K utkání se nedostavil hlavní rozhodčí Vyoral, a zápas tak začal s dvacetiminutovým zpožděním a řídil ho mezinárodní rozhodčí Mihálik z Ubla. První půlka byla vyrovnaná, ani jeden celek nechtěl inkasovat. Do velké šance se po pěti minutách hry dostal jasenský P. Jurčák, ale jeho zakončení bylo jako od žáka. Domácí hrozili hlavně po standardkách, v 10. minutě hlavičkoval těsně vedle Surý. Za dalších deset minut už se sice hosté radovali z gólu A. Smilka, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Na druhé straně po rozehraném trestném kopu mířil vedle Číž. Druhá půlka už za rozhodování dorazivšího sudího Vyorala byla jasně v moci Jasenné. Hosté na domácí vlétli a ti nevěděli, kde jim hlava stojí. Hned pět minut po změně stran se v šestnáctce uvolnil L. Smilek
a střelou k tyči nedal Stojkovičovi v bráně šanci – 0:1. Do dalších dvou tutových šancí se dostal A. Smilek, ale jednou minul branku, podruhé ho vychytal Stojkovič. Krásnou střelou se v 72. minutě prezentoval L. Smilek, ovšem gólový efekt opětžádný. Uklidnění do řad hostů přinesla teprve 82. minuta, kdy se prosadil důrazný J. Zicha – 0:2. Jediným pokusem Lutoniny ve druhé půli byla střela Sovičky z 25 metrů, s níž ale brankář M. Kovář nemělžádný problém.

Branky: Smilek L., Zicha J. Rozhodčí: Mihálik (Vyoral) – Haničinec, Studeník. Diváků: 50. Lutonina: Stojkovič – Surý (65. Sovička),Štefka, Číž, Vičánek (80. Štastný), Gerža, Zámečník, Krajščák, Kolář, M. Jurčák, Starých, Fojtů. Jasenná: M. Kovář – M.Řezníček, Čala, Bajza, P. Jurčák, Maliňák, L. Smilek, A. Smilek (83. R. Jurčák), Kominík, J. Zicha (84. Pejter), P. Zicha. Trenér: M. Řezníček. Ved. mužstva: Polách.

Hvozdná B – Veselá B 1:2 Řihák T. – nehl., Štípa B –Lužkovice B 3:1 Šebík, Kutra T., Skřivánek T. – Lička, Kašava B –SK Vizovice B 2:5 Král 2 – Drga, Sovják, Špaček, Ruzík, Krajča.

TICHOV – SEHRADICE B 3:1 (1:0)

Utkání hrál Tichov kvůli rekonstrukci opět na dobře připraveném hřišti v sousední Smolině. Tentokrát domácí hráči hostili rezervu Sehradic a toužili jí vrátit hrůznou porážku z podzimu, kde hráli pouze v devíti hráčích. Tentokrát pro změnu nastoupili bez pěti hráčůzákladní sestavy, ale fotbalisté, kteří plnili
v průběhu sezony role náhradníků, se prezentovali velmi obětavým výkonem. To vedlo k tomu, že od začátku bylo utkání poměrně vyrovnané, i když hosté měli herní převahu, což odpovídalo také postavení v tabulce. Tichov však hrozil z protiútoků a zaujal i zarputilostí v soubojích. Jeden z protiútokůse zadařil již po čtvrthodině, kdy se domácí Dočkal snažil překvapit střelou hostujícího brankáře. Ten jeho pokus vyrazil na hranici pokutového území
k Hrdličkovi a ten přízemní střelou k tyči překvapivěotevřel skóre utkání. Béčko Sehradic tento stav zaskočil. Přidalo na aktivitě, ovšem domácí srdnatě odolávali a neustále hrozili rychlými protiútoky. Další z nich neproměnil po centru Davida Ščuglíka
v dobré pozici opět Dočkal,
a když po zmatku v hostující obranětrefil břevno tichovský Dorničák, šlo se do kabin za příznivého stavu pro domácí. Druhý poločas začal opět tlakem béčka Sehradic, ale bez výraznějších gólových šancí. To Tichov z minima vytěžili maximum. Po jedné
z mála akcí domácích se po hodině hry dostal míč k Dočkalovi a ten nádhernou střelou z úhlu překvapil hostujícího brankáře a zvýšil na 2:0. Hosté se sice i po této sprše snažili stav utkání změnit, nicméně monotónní akce nevedly k žádné brance. Když užnedokázali nic vymyslet sehradičtí útočníci, dostal se
v 70. minutěk odraženému míči obránce Řehák a z 22 metrů překvapil domácího brankáře Maniše. To tichovské trochu utlumilo, ale hosté toho nedokázali využít a deset minut před koncem je o jakýkoliv bodový zisk definitivněpřipravil David Ščuglík , když z úhlu překvapil lobem sehradického brankáře a stanovil tak konečný výsledek.

Branky: Hrdlička, Dočkal, Ščuglík D. – Řehák. Rozhodčí: Uhlár. Diváků: 50. Tichov: Maniš Josef – Kořenek, Ščuglík M. Bělaška, Maniš Jan, Bařinka M., Stružka, Dorničák, Hrdlička, Ščuglík D., Dočkal. Trenéři: Ščuglík, Baďura.

Rudimov – Horní Lhota 6:3 Otava 2, Červeňan 2, Skočovský, Haraga –Písklák, Šenovský, Koutný, Loučka – Lipová 4:2 Mikulka M. 2, Divoký, Mikulka L. – Klein, Borák, Jestřabí – Bohuslavice n. Vl. 3:0 Kolínek 2, Marek J., Divnice – FC Vizovice 1:5 Tlusťák – Gerža 2, Fuksa, Horák, Orsák, Šanov – Petrůvka 3:2 Urbánek, Tureček, Humpola –Kořínek, Hrabal.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.