SK Zlín svého rivala pronásleduje. Ztrácí pouze bod a o víkendu si také poradil na tragickém terénu na Vlčkové. Oba sokové se navíc proti sobě postaví ve šlágru podzimu skupiny již v neděli od 15.30 na umělém trávníku Pasek.

Velký Ořechov – Komárov 4:2 Talášek 2, Sedlář D., Minařík M. – Kurzer, Hejda, Kudlov – Lhota 0:4 Bartoň M. 2, Bartoň J., Kašík, Doubravy – Biskupice 4:2 Zetek P. 2, Hvozdenský P., Páleníček P. – Gajdůšek, Novosad, Dobrkovice – Mysločovice B 1:0 Lux, Březnice B – Hřivínův Újezd 1:3 Ondík – Valášek P. 2, Jurák Z.

VLČKOVÁ – SK ZLÍN 1931 2:8

Zápas na hřišti nováčka z Vlčkové byl pro hosty zvyklé hrát na umělém pažitu těžkou zkouškou odolnosti. Na nepřipraveném hřišti a těžkém terénu měli hosté po celý zápas výraznou převahu a svým věrným příznivcům předvedli několik pohledných akcí zakončených brankou. Stav plochy se zhoršoval, přičemž v závěru už šlo spíš o bahenní boj, který SK s přehledem vyhrálo.

Branky: Šarman, Kolář – Zedník 3, Langr 2, Štěpánek, Peclík, Tuna. SK Zlín 1931: Tomický – Pecník, Pagáč, Kabourek, Krčmář – Zedník, Štěpánek, Langr, Machů – Tuna, Jermakov.

NEUBUZ – RACKOVÁ 5:0 (1:0)

Utkání mělo na poměry IV. třídy vysoké tempo po celých devadesát minut. Jako první zahrozili hosté, ale gólman Kašpárek střelu z 20 metrů v pohodě kryl. Diváci tak museli počkat na první gól do 30. minuty. Aleš Knápek zahrával standardní situaci po faulu na Loubala, kde se v pokutovém území nejlépe zorientoval Martin Vrba a hlavou poslal kance do vedení 1:0. Následující pokusy Zubíčka Z, Budjače a Hublera neskončily brankou. Druhý poločas nabídl spoustu zajímavých šancí. Ihned první se ujala. Martin Březík načechral míč do vápna a Vrba opět hlavou skóroval 2:0. Následující minuty podržel Neubuz skvěle chytající domácí brankář Kašpárek. Během deseti minut dokázal zneškodnit tři šance Rackové, a držel tak nadále čisté konto. A jak se říká, „Nedáš – dostaneš", platilo i v tomhle zápase. Martin Vrba zatáhl míč po lajně, kde ve vápně našel osamoceného Knápka, který neměl problém skórovat 3:0. Pět minut před koncem došla řada i na neubuzského „Václava Pilaře". Michal Pšenka byl faulován ve vápně a Lukáš Drábek zkušeně penaltu proměnil 4:0. V poslední minutě vystihl Pšenka špatný odkop brankaře Rackové a v souboji jeden na jednoho si poradil náramně – 5:0. Kanci tak potvrdili první místo v tabulce. „Zápas nás potěšil ve všech směrech. Bojovnost, nasazení u každého hráče se projevily i na výsledku. Diváci tak viděli skvělé utkání. Jednoho hráče však musíme vyzdvihnout, a to brankáře Michala Kašpárka, který velmi dobrým výkonem zaskočil za naši jedničku Jakuba Štefka," chválil svůj tým Martin Rudl.

Branky: Vrba 2, Drábek, Knápek, Pšenka.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Jaroslavice B – Lužkovice B 2:3 Zelík M., Žbel – Šafařík 2, Albert, Lukov B – Lutonina 2:3 Šarman, Matula – Korčák 2, Kolář, Veselá B – Zádveřice nehráno pro nezpůsobilý terén.

PETRŮVKA – DRNOVICE 4:1 (2:1)

Zápas nabídl divákům přímý souboj o průběžné vedení v soutěži. Na těžkém, vodou promáčeném terénu byli přece jenom před výkopem mírnými favority domácí. I z toho důvodu, že Drnovicím chybělo hned několik opor základní sestavy. Přesto to však byli hosté, kdo se v úvodu utkání více tlačil do zakončení. Po faulu na polovině hřiště hosté rychle rozehráli, Martin Horaček si potáhl míč směrem k brance domácích a nekompromisní ranou zavěsil. Domácí však záhy podobným způsobem odpověděli. Centrovaný míč obrana hostí dostala pouze na kopačku záložníka Petrůvky, který krásným lobem na zadní tyč přesně trefil horní růžek branky. Pravděpodobně zlomový okamžik celého utkání přišel v 33. minutě. Po centru domácích brankář hostí míč pouze vyboxoval přímo k dobře postavenému Gergelovi, který se už nemýlil. Brankář domácích po celé situaci musel za oplácení předčasně opustit dějiště utkání. V závěru první půle však na domácích oslabení o jednoho muže v poli nebylo příliš znát. V samém závěru půle se do šance tlačil po lajně unikající Sucháček, na hranici pokutového území jej však skluzem poslal k zemi obránce hostí. Hosté se pravděpodobně právoplatně dožadovali pokutového kopu. V úvodu druhé půle se více do šancí tlačili Drnovičtí. Vytouženého srovnání se však nedočkali. Domácí udeřili. Krásnou přihrávkou za obranu se hosté dostali do obrovské příležitosti a nezaváhali. 3:1. V 76. minutě domácí přidali ještě jednu branku a po výhře 4:1 se ujali vedení v soutěži.

Branky: Gergela 2, Stach, Juřica J. – Horáček. Drnovice: Struška M. – Naňák, Kostka, Hůšť, Dorničák, Stránský Adam (Zicha), Horáček, Stružka O., Sucháček, Dorničák, Zicha (Honek).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Smolina – Horní Lhota 6:3 Barcuch 2, Sucháček T., Bosák, Pykal, Kováč – Váňa, Plášek, Šenovský, Divnice – Loučka 2:3 Polách, Patka – Otava 2, Kozubík, Nevšová B – Mirošov 1:5 Vašička R. ml. – Pacík 2, Němeček, Rajznauer, Hrbáček, Bohuslavice n. Vl. – Lipová nehráno pro nezpůsobilý terén.

1. Petrůvka 6 5 0 0 1 30:10 15
2. Loučka 5 4 0 0 1 19:10 12
3. Mirošov 6 3 1 2 1 13:6 12
4. Drnovice 5 3 0 1 1 10:9 10
5. Bohuslavice 5 2 1 1 2 10:9 8
6. Tichov 5 1 2 3 1 9:8 8
7. Smolina 6 2 0 0 4 13:17 6
8. Divnice 5 2 0 0 3 12:16 6