BISKUPICE – PROVODOV B 2:4 (2:3)

Hosté rozjeli v tempu krásnou hru, ve které využili všech chyb domácích k zaslouženým třem gólům za sebou. Biskupice se snažily udržet tempo, až jedním rychlým únikem dostal balon do sítě J. Gajdůšek a snížil vedení Provodova na 3:1. Biskupice se dlouho nemohly k ničemu dostat, až se pak dostal k šanci M. Porubský, ale brankář hostů fauloval a kopala se penalta, kterou biskupský útočník T. Gajdůšek přesně poslal do sítě. Druhá půle běžela ve stejném rytmu. Pár šancí bylo na obou stranách. Poté se uvolnil provodovský J. Slovák a sám si vychutnal domácího brankáře střelou do brány a urovnal skóre na 2:4.

Branky: Gajdůšek J., Gajdůšek T. – Černý Š. 2, Talaš D., Slovák J. Rozhodčí: Valenta. Biskupice: Vaškůj – J. Gajdůšek, T. Gajdůšek, R. Talaš, Vojáček, J. Vaculík, Krajča, J. Dobiáš, L. Důbrava, M. Porubský, T. Mikel, R. Talaš, Šustek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Doubravy – Dobrkovice 3:1 Hvozdenský P., Grossert R., Žaludek J. – Minařík T., Kudlov – Březnice B 1:2 p. Jungwirt – Ondík, Komárov – Hřivínův Újezd 0:1 Hruška, Lhota – Mysločovice B 9:0 Bartoň M. 4, Kašík 2, Gajdůšek, Bartoň J., Prokop.

NEVŠOVÁ B – PETRŮVKA 4:2 (2:1)

Zápas se hrál na umělém povrchu na hřišti v Hrádku, takže se dá říct, že nikdo nebyl domácí a oba dva týmy byly jako hosté, protože se nehrálo v Nevšové. „Domácí" do zápasu vletěli po hlavě, hostující obrana nestačila stíhat útočníky, a tak nebylo divu, že to za chvíli bylo o dvě branky. Petrůvce se podařilo do konce poločasu snížit, ale na začátku druhé půle hosté srovnali skóre. Vzápětí u domácích byl vyloučený hráč za oplácení, a tak se hosté dostávali častěji před branku. Výsledkem toho byly dva góly, které ale rozhodčí neuznal. A jak se říká Nedáš – dostaneš, tak ke konci zápas domácí otočili, když dvakrát utekli obraně a upravili konečný výsledek na 4:2.

Branky: Vašička, Janáček, Poláček, Studeník – Kovařík, Kořének. Rozhodčí: Gregušiak.

LIPOVÁ – DRNOVICE 0:5 (0:1)

Obavy, že se utkání neodehraje z důvodu evakuace obce Lipová v předchozích dnech zapříčiněné výbuchem nedalekého muničního skladu, se nenaplnily a utkání se odehrálo podle plánu. V první velké příležitosti se ocitl ve 12. minutě osamocený Horáček, pro tuto chvíli však skóre ještě neotevřel. Ve 20. minutě byl po krásné individuální akci faulován Vlček, sudí se však rozhodl prozatím do utkání ještě nezasahovat. Další unik po levé straně Dorničáka byl opět zastaven faulem ve vápně a Horáček otevřel skóre utkání. Drnovice si v první půli vytvořily ještě nespočet výborných příležitostí, navýšit náskok se jim však v první půli už nepovedlo. Za domácí je třeba zmínit povedenou střelu z 30 metrů, kterou ještě nepříjemně tečovali obránci hostí, gólem však neskončila.

Druhá půle začala velmi svižně a hosté se tlačili za další brankou. Po krásné přihrávce za obranu se do samostatného úniku dostal Horáček, přeloboval brankáře a připsal si druhou trefu v utkání. O pět minut později centrovaný míč neomylně našel levačku opět skvěle připraveného Horáčka, který zkompletoval hattrick. V 70. minutě hosté předvedli bezvadnou kombinaci, na jejímž konci byl znovu Horáček – 0:4. V závěru utkání se krásnou ranou ještě prosadil Lukáš Marek a stal se posledním střelcem branky Drnovic v roce 2014.

Branky: Horáček Martin 4, Lukáš Marek. Drnovice: Struška, Naňák, Kostka, Hůšť, Gerych, Horáček, Vlček, Lukáš M., Dorničák Laďa, Dorničák Lukáš, Lubomír Lukáš.

TICHOV – LOUČKA 7:1 (5:0)

Obě mužstva nebyla kompletní, přesto i s vidinou zimní přestávky začala od první minuty odhodlaně. Domácí však nepřipustili žádné drama. Už ve 2. minutě si narazil domácí kapitán Oldřich Stružka míč se spoluhráčem a následným centrem našel Maňase, který by umístěnou hlavičkou dal jistě branku, kdyby hostující obránce nezakročil svojí rukou a tuto šanci nezmařil. Následnou penaltu s přehledem střelce proměnil domácí Josef Struška. Hosté chtěli odpovědět, ale domácí jim prakticky nedali šanci. Naopak ve 13. minutě tichovský Filák zvýšil vedení. Domácí však nepolevovali a další šanci ve 20. minutě proměnil znovu důsledný Filák – 3:0. Do další příležitosti se už za 4 minuty dostal domácí Plšek a jeho šanci si hosté srazili do vlastní branky. To už bylo s Horní Lhotou opravdu zlé a pila podzimní kalich hořkosti plnými doušky. Další šanci měl o dvě minuty později Maňas, když šel sám na brankáře, ale branku nedal. Hosté čekali na přestávku, aby se dali psychicky dohromady, ale další vrásky jim v 35. minutě přidal domácí Bělaška, který tak zvýšil už na hrozivých 5:0 pro Tichov. Po šesti minutách druhého poločasu ze strany domácích J. Struška přihrál Maňasovi a ten střelou bez přípravy nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. To už se domácí fanoušci unášeli na vlně brankového opojení a dožadovali se navýšení skóre. Domácí pak polevili a hosté zahrozili, ovšem svoji příležitost nevyužili. Domácí však znovu přidali. Kapitán domácích O. Stružka měl dvě slibné příležitosti, ale využil až třetí, kdy se v 60. minutě nejlépe orientoval ve skrumáži a zvýšil vedení na 7:0. Poté se utkání už jen dohrávalo, domácí další šance neproměnili, a tak přišla řada i na hosty. V 88. minutě upravil za hostující po nedorozumění obrany Tichova na konečných 7:1 Janota. To však domácím radost nezkazilo, a po závěrečné děkovačce domácím hlasitým a spokojeným fanouškům mohli začít slavit alespoň na několik hodin historicky první místo v soutěži.

Branky: Filák 2, Struška J., Bělaška, Maňas, Stružka O., vlastní – Janota. Rozhodčí: Kop, 45 diváků. Tichov: Maniš J. – Maniš M., Juřička P., Hrdlička, Hruška – Bělaška (85. Ščuglík), Maňas, Struška O., Plšek – Filák (58. Maniš F.), Stružka J. Trenér: David Ščuglík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Bohuslavice n. Vl. – Smolina 6:2 Krasňanský 4, Liška, Šebák – Sucháček J. 2, Mirošov – Loučka 2:0 Ház, Němeček.

1. Drnovice 11 7 1 3 1 30:16 25
2. Tichov 11 6 2 4 1 31:17 24
3. Mirošov 11 6 1 2 3 25:17 21
4. Petrůvka 11 6 1 1 4 40:23 20
5. Bohuslavice 10 5 2 2 3 26:20 19
6. Loučka 11 6 0 0 5 38:26 18
7. Smolina 11 4 0 1 6 23:30 13
8. Divnice 10 2 3 3 5 20:27 12