IV. třída: ve skupině B nasadila Všemina ve šlágru proti Trnavě k trháku

Region – V 18. kole fotbalové soutěže IV. třídy se hodně vyjasnila situace na čele skupiny B, kde se v souboji dvou nejlepších týmů prosadila Všemina. Ve skupině A stačil Mladcové B k upevnění pozice lídra i domácí bod ze zápasu proti Velkému Ořechovu. Ve skupině C zase zaujal hattrick Pavla Gabriše z Jestřabí během necelé čtvrthodiny.

3.5.2012
Fotogalerie
7 fotografií

Mladcová - Velký Ořechov.Foto: DENÍK/Martin Břenek

PROVODOV B – ŽLUTAVA 2:0 (1:0)

Úvod utkání patřil žlutavským fotbalistům, ale po dvou nadějných šancích se skóre neměnilo. Utkání se vyrovnalo a mírnou převahu domácí zaslouženě korunovali vedoucí brankou. Do druhého poločasu vstoupili hosté tlakem a kopali i pokutový kop, který neproměnili. Hra se pak přelévala na obě strany a bylo jen otázkou času, kdy jedno z mužstev vstřelí gól. Deset minut před koncem se to povedlo Provodovu, který zvýšil stav utkání na 2:0. Tím zpečetil již čtvrtou porážku žlutavského mužstva v řadě.

Branky: Černý Š., Mališka. Rozhodčí: Kop. Žlutava: Tauš – Brázdil, Lapčík, Čevora (Goiš M.), Novák – Antoš, Bůžek, Kneisl (Mišurec M.), Pokorník J. (Polák) – Stoklásek,Tyl.

MLADCOVÁ B – V. OŘECHOV 2:2 (2:2)

Domácí favorit svým výkonem zklamal a za zisk bodu může být rád. Hosté nastoupili cílevědomě a hned v úvodu po závaru před domácí brankou nastřelili dvakrát břevno. Mladcovské mužstvo naopak nastoupilo velmi vlažně. Hosté se ujali po necelé čtvrthodině kuriózně vedení, když dlouhý výkop brankáře Sedláře s pomocí silného větru přeskočil nezkušeného mladcovského gólmana. Ve 27. min. bylo domácím ještě hůře, neboť Velký Ořechov jim dal lekci z jednoduchosti fotbalu a lehkovážnou ztrátu míče potrestal rychlým protiútokem, který zakončil Čevela. Naštěstí pro domácí tým hned za tři minuty dorazil míč do branky Hamerník. Při předcházejícím souboji se navíc hostům zranil brankář a do branky musel střídající hráč do pole. Zanedlouho musel Velký Ořechov opět nuceně střídat, přičemž oba hráči museli být netradičně přítomnou policií odvezeni do nemocnice. Rozkouskovaný konec poločasu domácí využili k vyrovnání, když odpískanou penaltu proměnil Černý. Ve druhé půli se sice Mladcovští snažili strhnout vítězství na svou stranu a měli více ze hry, hosté však hrozili nebezpečnými brejky. Poté co mladcovští hráči nevyužili několik šancí, mohli v závěru skórovat hosté, ale nepříjemná střela minula branku.

Branky: 30. Hamerník, 45. Černý z pen. – 14. Sedlář, 27. Čevela. Rozhodčí: Uhlár. Mladcová B: Slováček – Thang (74. Jargalsa­irhan), Lukovský, Sedláček, J. Černý – Lebánek, Hamerník, Koiš (62. Nikolov), Králík – Zbořil, Petlach. Velký Ořechov: A. Sedlář (35. V. Minařík) – Kopl, Kůrka, Svízela, Baďura, Čevela, Maňásek, D. Sedlář, Talášek, T. Minařík, Jurčík.

HŘIVÍNŮV ÚJEZD – DOUBRAVY 0:2 (0:0)

Domácí, kteří první poločas hráli za podpory velkého větru, byli celý poločas aktivnější a celý čas odehráli na polovině soupeře. Z velkého tlaku však vytěžili pouze dvě šance a při jedné z nich Doubravám pomohla pravá tyč. Z mnoha rohů, které domácí zahrávali, vytěžili opět pouze nastřelení břevna. Domácí brankář se dotkl míče pouze při dvou odkopech. Prvních deset minut po výměně stran nic nenasvědčovalo tomu, že by mohli fotbalisté Hřivínova Újezds prohrát. Nejprve Výmola zahodil tisíciprocentní šanci, když nedokázal dopravit z jednoho metru míč do prázdné branky po pěkné přihrávce Kostelníka. A následně to byl opět Výmola, jenž zahodil velmi slibnou šanci po přihrávce Pospíšila. Po těchto šancích se Doubravští probudili a začali využívat podpory větru. Obraz hry se úplně změnil, domácím jako by došly síly. Po průniku hostujícího Grosserta do pokutového území fauloval Polášek a Doubravští se z proměněného pokutového kopu dostali do vedení. Chvíli nato se po rychlé akci trefil krásnou střelou k tyči hostující kapitán Žalůdek. Po zvýšení náskoku na 2:0 si hosté již výsledek hlídali a pustili Hřivínův Újezd jen do dvou šancí, ale Vaškuj ani Výmola branku netrefili. Závěrem se dá říct, že sice vyhráli hosté, ale body zůstaly doma, neboť Hřivínův Újezd hraje své domácí zápasy v Doubravách.

Branky: Grossert, Žalůdek. Rozhodčí: Frajt. 150 diváků. Hřivínův Újezd: Vyoral (Jurák M.), Štěpaník L. (Kostelník), Buršík, Vaškuj, Valášek, Polášek, Záhora (Talášek), Pospíšil, Štěpaník D., Chvíla, Výmola.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Jaroslavice B – Paseky B 4:1 Hrazdira 2, Palík, Maršálek – Šafařík, Dobrkovice – Racková 3:0 Mudrák, Lukašík, Hubáček, Spytihněv B – Kudlov 4:0 Janošek, Polášek, Vaculík, Kraváček I.

NEUBUZ – KAŠAVA 3:1 (2:0)

Zápas začal pro Neubuz slibně. Hned v úvodu domácí dali branku. Ta ale pro ofsajd nebyla uznána. A když vzápětí nedal kapitán mužstva Šebesta penaltu, upadla hra do průměru a doslova se z toho stávala křápanice. Někteří diváci dokonce odjížděli do vedlejší Všeminy, která hostila Trnavu. Přesto dal gól do poločasu domácí Vrba a Janeczko přidal pojistku. Ve druhé půli ukázal všem nejstarší hráč Hargaš, jak se mají střílet góly. Z trestného kopu prostřelil vše, co bylo v cestě. To bylo ze strany domácích borců vše. Kašava se snažila alespoň vylepšit výsledek, což se pět minut před koncem povedlo Královi, jenž snížil na konečných 1:3 z pohledu hostů.

Branky: Vrba, Janeczko, Hargaš – Král. Rozhodčí: Uhlár, Ivo. 90 diváků. Neubuz: Pavlas – Trunkát, Ševců, Hargaš, Němec – Zubíček J., Janeczko, Muller T., Šebesta – Vrba, Pšenka. Střídali: Červenka, Matula. Kašava: Langer – Šumšál, Smetana, Štěpán, Pospíšil – Kaška, Zbranek, Krčma, Gavenda – Mahďák, Král. Střídal: Latif.

VŠEMINA – TRNAVA 2:1 (2:0)

Tradiční derby, pěkné počasí a souboj prvních dvou mužstev tabulky přilákaly do Všeminy 350 diváků. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu, a tak začaly opatrně. Jako první vsítili branku domácí, kteří proměnili v 16. minutě standardní situaci po hlavičce Jakuba Polácha. Trnava se chtěla prosadit kombinačně, ale přes neprostupnou obranu Všeminy se jí to nedařilo. Naopak na druhé straně se přímo z rohového kopu trefil ve 38. minutě Antonín Burša. Do poločasu mohli hosté korigovat, ale Malčíka vychytal Gajdošík. Všemina dokonale využívala toho, že se nemusela ani po přestávce tlačit dopředu a čekala na příležitost. Hosté si sice vytvořili tlak, ovšem do jasné příležitosti se nedostali. Naopak na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Antonín Burša, avšak svoji gólovku neproměnil. Deset minut před koncem přece jen snížil z trestného kopu Zbranek, jehož centrovaný míč do šestnáctky bez jakékoliv teče zapadl do sítě. Poslední desetiminutovka byla z pohledu Všeminy nekonečná. Domácí tlačili časomíru dopředu a nakonec se dočkali. Závěrečný hvizd rozhodčího Měrky znamenal první výhru Všeminy proti Trnavě od jara roku 2005, obrovskou radost na hřišti i v ochozech a především navýšení náskoku v tabulce na devět bodů.

Branky: Polách, Burša A. – Zbranek. Rozhodčí: Měrka – Hruška Lukáš. 350 diváků. Všemina: Gajdošík – Ježík, Burša M., Vala, Železník – Mikšík, Karlík st., Polách (Pavelka), Rupa – Burša A., Holík (Martinů). Trnava: Vahala – Zbranek, Bořuta, Čala, Hradilík, Kučera, Chytil, Kresta, Malčík, Štěpánek, Knedla. Střídali: Krajča, Soukup, Sedláček.

JASENNÁ – VESELÁ B 2:3 (1:0)

Začátek zápasu se odehrával sice v režii Jasenné, ale dalekonosnou střelu Čaly ze 40 metrů bravurně vyrazil gólman Blažek. Do velkých šancí se pak dostali domácí P. Zicha a A. Smilek, ovšem brankář Veselé opět skvěle obě gólovky vychytal. Z dobré střelecké pozice netrefil bránu ani J. Zicha. Jasenná se však přece jen dostala do vedení v 17. minutě, kdy po centru Bajzy vystřelil L. Smilek, jeho střelu ještě obrana odvrátila, ale z následné dorážky se prosadil Čala – 1:0. Od této chvíle však přebrala iniciativu Veselá a do konce zápasu diktovala tempo hry. Do tří dobrých šancí se dostal Gajdošík, ale ani jednou netrefil bránu. V gólové pozici byl i Odstrčilík, nicméně jeho hlavička šla těsně nad. Z ojedinělého protiútoku zahrozili i domácí, ale střela A. Smilka skončila na tyči. Do kabin tak mohla jít mírně spokojenější Jasenná. Druhá půlka ovšem začala náporem Veselé a hned tři minuty po přestávce se po rohu prosadil Gajdošík – 1:1. Za další minutu už hosté vedli. Veselá zahrávala trestný kop a míč se odrazil od břicha kanonýra Gajdošíka do sítě. Jasenná byla jako opařená, její hráči nebyli schopni žádné kloudné kombinace. Další nadějné šance už však hosté gólem nezakončili. Jasenná posílila útok a v 76. minutě se podařilo Poláchovi z hranice šestnáctky umístnit míč přesně k tyči – 2:2. Utkání gradovalo. Dvě minuty před koncem pak přišla rozhodující chvíle utkání. Slabá střela Nemecha vypadla brankáři M. Kovářovi z rukou přímo před útočníka Veselé, pro kterého nebyl problém míč dorazit do sítě.

Branky: Čala, O. Polách – Gajdošík 2, Nemech. Rozhodčí: Popelák, Studeník, Gajdošík. 130 diváků. Jasenná: M. Kovář – Mi. Řezníček (89. T. Zicha), Maliňák, Bajza, Jurčák, Čala, L. Smilek, A. Smilek (65. O. Polách), Kominík, P. Zicha, J. Zicha. Trenér: Ma. Řezníček. Ved. mužstva: P. Polách. Veselá: Blažek – Lukáš, Žůrek, Bodlák, Odstrčilík, Řihák, Gajdošík, Čoček, T. Večeřa, Macík, Nemech. Střídali: J. Večeřa, Červenka, Kotara.

DALŠÍ VÝSLEDKY: SK Vizovice B – Lužkovice B 0:0, Lutonina – Štípa B 2:0 Macek, Zámečník, Zádveřice – Hvozdná B 5:0 Hlavatý 3, Bubla 2.

HORNÍ LHOTA – JESTŘABÍ 1:5 (1:0)

V prvním poločase byli šťastnější domácí, přestože po většinu času spíše bránili. Horní Lhota hrála po větru a po tečované střele Soukeníka se dostala do vedení, přestože výrazně nebezpečnější byli hosté. Ti se však do přestávky pouze zastřelovali a zamířili jen do tyče a do břevna. Po přestávce seřídilo Jestřabí mířidla a s podporou větru výsledek zápasu rychle otočilo. Hned v nástupu do druhého dějství zblízka skóroval Juřenčák, pak vzal na sebe zodpovědnost hostující Pavel Gabriš a rychlým hattrickem rozhodl. Výsledek na 5:1 pro Jestřabí pak upravil Floreš. Další šance navíc v pohodě hrající hosté nevyužili.

Branky: Soukeník – Gabriš 3, Floreš P., Juřenčák. Rozhodčí: Popelák. Jestřabí: Hudek – Šprta, Vápeník, Marek, Mudrák – Gabryš, Juřenčák, Kolínek, Florš – Hnilo, Vaněk. Střídal: Častula.

ŠANOV – TICHOV 0:0

Do zápasu vtrhl aktivněji Šanov a chtěl nejen potvrdit roli papírového favorita ale také ukončit bodovou sérii Tichova.. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým. Obránci však v čele s brankářem a vypětím všech sil, šancím a tlaku odolávali. Počasí pro fotbal příznivé nebylo na což reagoval zkušený rozhodčí Goňa přestávkou k občerstvení, přesto se hrál poměrně běhavý fotbal. Po přestávce se zapojili hosté. Přesto Šanovští vědomi si svého postavení v tabulce tlačili, zejména domácí záložník Stejskal byl aktivní a snažil se rozhodnout. Šance přímo volající po brance však neproměnili. Hostující brankář Maniš s pomocí obětavě hrajících spoluhráčů z obrany drželi pro hosty senzační remízu. A když domácím začali pomalu ubývat síly, začali zatažení hosté vystrkovat růžky. Šance Stružky také doslova volaly po brance. Domácí na závěr dali do útoku prakticky vše, čehož mohli nakonec litovat, když v 86. minutě hosté po střele Davida Ščuglíka trefili spojnici tyče a břevna. Domácí se tedy vedení kapitánem a druhým nejlepším střelcem soutěže Petrem Ščuglíkem neprosadili.

Rozhodčí: Goňa, 60 diváků. Tichov: Maniš Josef – Palík Ivan ml, Ščuglík M., Sochora, Hrdlička – Ščuglík D., Maniš Jan, Palík I. st, Bařinka L.(35. Bařinka M.).- Stružka, Dorničák. Trenéři:Ščuglík, Baďura.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Divnice – Loučka 3:1 Bartoš 2, Urbaník – Hubner, Petrůvka – Rudimov 1:4 Tománek – Otava 3, Kovařík, FC Vizovice – Sehradice B 1:1 Gergela T. – Horáček J., Bohuslavice n. Vl. – Lipová 5:1 Urbaník J. 2, Krasňanský 2, Ťulpa – Borák R.

Vizovice jsou letošní nejlepší město pro byznys

Mají nadprůměrně vysoký podíl firem s více než padesátkou zaměstnanců, všechny místní poplatky mají nastavené na nejnižší cenu v celém regionu. Nejen takové jsou přednosti Vizovic, které jsou letošním Městem pro byznys ve Zlínském kraji

Dopravní podnik posílí spoje k zoologické zahradě už od dubna

Stále více návštěvníků míří zejména o víkendových dnech z centra Zlína do areálu zoo a zámku Zlín-Lešná. Dopravní společnost Zlín-Otrokovice jim vychází vstříc a v letošním roce již od soboty 1. dubna zavede pravidelný víkendový provoz na autobusové lince 34.

Univerzita vyzývá k zápisu do registru dárců kostní dřeně

Univerzita Tomáše Bati a Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně apelují na mladé a zdravé studentky a studenty, ale i zaměstnankyně a zaměstnance vysoké školy mezi 18–35 lety, aby se zapojili do akce Daruj šanci na život.

Zápisník Lubomíra Hotaře

Spoustu zajímavých výsledků zaznamenali v ,,malých sportech" reprezentanti zlínského regionu. Ti byli vidět v soutěžích v atletice, cyklistice, florbalu, ženském fotbalu, hokeji a stolním tenise.