Jaroš opět řádil. Dal po sobě dva hattricky

Fryšták – Ve vítězném tažení pokračují v 9. ročníku Zimní ligy v malé kopané ve Fryštáku Poskládaní. Štípský tým byl úspěšný i v 8. kole soutěže, když porazil Kašavu 10:3.

15.1.2014

Utkání Zimní ligy v malé kopané ve Fryštáku Benfika - Ramirest 5:2, který se hrál v sobotu 11. ledna. Foto: DENÍK/Pavel Krajča

„Do zápasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Po vlažném začátku jsme se ale již tradičně rozstříleli. Soupeř nás ovšem překvapil, jakým nepříjemným agresivním způsobem napadal naši rozehrávku. Nicméně zejména na konci duelu se na hřišti stále více projevovala naše souhra a byli jsme rovněž podstatně produktivnější v koncovce než Kašava. Potěšitelná je také skutečnost, že se snad konečně gólově probouzí náš elitní kanonýr Beránek, který dneska vsítil čtyři branky," hodnotil sedmou výhru v turnaji Poskládaných univerzál Matěj Velev.

Smutní byli naopak v Kašavě, protože jeden z černých koňů soutěže touto porážkou pravděpodobně definitivně ztratil naději na postup do play off.

,,Chtěli jsme potrápit silného soupeře a pokud možno ho neprohrát. Taktiku jsme postavili na pevné obraně a brejkových akcích. To se nám však dařilo pouze v prvním poločase. Ve druhé půli jsme naši defenzivu otevřeli a Poskládaní dokázali trestat naše poziční chyby. I přes vysokou porážku nás ještě podržel gólman Kráčalík. Ten dokonce ve čtyřiačtyřicáté minutě vsítil z penalty naši druhou branku a v této pasáži střetnutí upravil skóre na pro nás průběžný přijatelný stav 2:5," konstatoval po duelu zklamaný bek Kašavy Jan Horsák.

Formu posledních týdnů splácí také Benfika, která zdolala Ramirest 5:2.

„S nejslabším týmem soutěže jsme měli ale nečekaně mnoho práce. Přestože jsme do zápasu nastoupili v nejsilnějším složení, ještě patnáct minut před koncem jsme vedli jenom 3:2. Naštěstí se nám v závěru podařilo potvrdit pozici jasného favorita střetnutí," oddechl si brankář Benfiky Miroslav Kolář.

,,Byli jsme totiž přece jenom fotbalovějším celkem, i když běhavý a důsledný soupeř se velmi těžko překonával. Hodně nám také pomohly tři góly Jaroše. Ten zaznamenal hattrick již ve druhém utkání po sobě," odtajnil klíč k úspěchu Kolář.

VÝSLEDKY 8. kola: Palermo – Lukov 1:5 (Tomáš Petlach – Tomáš Teplý 2, Blanař 2, Smetana), Benfika – Ramirest 5:2 (Jaroš 3, Uhřík, Červenka – Pumprla, Chudárek), Poskládaní – Kašava 10:3 (Beránek 4, Laciga 2, Valenta, Kutra, Martin Holík, Machač – Pavel Zbranek, Kráčalík, Horsák), Lešení – Mikel 6:3 (Popela 2, Valášek, Vavruša, Cahyňa, Lahola – Frolek 2, Hubáček), Pobřeží Kocoviny – Galaktikos 4:3 (Martin Holomek 2, Radim Holomek, Josef Křenek – Tomáš Křenek 2, Ševčík). ⋌(hot)

Když Chytil inspiruje. Dluhoš se Sedlákem skončili pod vrcholem

Cesta Filipa Chytila inspiruje. A motivuje zároveň. Před rokem slavil triumf na Memoriálu Ivana Hlinky. Následně uchvátil extraligu i New York Rangers, který na sedmnáctiletý talent ukázal v červnovém draftu NHL. A rovnou s ním podepsal nováčkovský kontrakt.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.