Kostelec zůstal bez vítězství i po 12. kole okresního fotbalového přeboru Zlínska, na hřišti béčka Napajedel ale vydřel remízu i v desíti

Druhé Jaroslavice daly osm branek ve Štípě a třetí Sehradice zatížily konto Vysokého Pole sedmi góly. Na opačném konci tabulky zůstal bez vítězství předposlední Kostelec, který ale dokázal i v desíti vybojovat na hřišti béčka Napajedel remízu.

VESELÁ A – ÚJEZD 1:0 (1:0)

To nejkrásnější a nejdůležitější z tohoto utkání se odehrálo už ve 3. minutě. První útok domácích zastavili hosté nedovoleně na hranici velkého pokutového území po pravici svého brankáře. Přetažený centr na úrovni malého vápna se potkal s hlavou Dočkala, v sobotu nejmenšího, ale i nejlepšího hráče na hřišti, a ten míč poslal hlavou obloučkem přes celou bránu ke vzdálenější tyči. Obrana hostů jen bezmocně přihlížela. V dalším průběhu dali domácí Veselští především vyniknout brankáři Marcaníkovi, který Újezd v první i druhé půli několikrát spasil, a tak jej držel po celý zápas v naději na dobrý výsledek. V 63. minutě dokonce chytil Dlouhému penaltu, když vystihl směr jeho střely. Újezd byl ve hře mezi šestnáctkami důrazný a aktivní, ale vážnější šanci si kromě jedné střely z dálky a několika závarů po kopech z rohu nevytvořil. Hubený výsledek se tedy kvůli špatné koncovce domácích a kvalitnímu brankáři hostů už neměnil.

Branka: Dočkal. Rozhodčí: Korch – Šulc, Mahďák. Diváci: 80. Veselá: Zmeškal – Čoček Mir., Odstrčilík, Machalíček, Večeřa – Bodlák (80. Polák Roman), Divoký, Dlabaja, Dlouhý – Polák Jakub, Dočkal. Újezd: Marcaník – Častula, Dohnal, Machač, Šandor (46. Andrýs) – Sucháček, Bělaška, Belžík, Častulík – Hlavička, Slovák.

SEHRADICE A – VYSOKÉ POLE 7:1 (2:1)

Obě mužstva nastoupila v oslabených sestavách, ovšem Sehradice se s tím dokázaly popasovat lépe. Domácí od první minuty udávali tempo hry a hned na začátku skóroval střelou ze 20 metrů Zetek. Tentýž hráč pak pronikl ve 20. minutě do šestnáctky a ranou z úhlu zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Hosty vrátil do zápasu Machuča, který využil špatného odkopu soupeřova obránce a trefil se krásně z dálky. Sehradice držely míč častěji na svých kopačkách, Vysoké Pole bylo ale hodně nebezpečné z protiútoků a dokázalo obranu Sehradic mnohdy přečíslovat. Ve druhé půli již na hřišti existovalo jedno mužstvo a bylo jen otázkou času, kdy se začne ukazatel skóre zvyšovat. Od stavu 3:1 Vysoké Pole otevřelo obranu, za což bylo potrestáno, když v poslední desetiminutovce inkasovalo ještě další čtyři branky. Zetek přitom završil hattrick.

Branky: Zetek 3, Krejčiřík 2, Plášek 2 – Machuča. Rozhodčí: Mikeska – Salčík, Polách. Sehradice: Navrátil – Blažek, Nášel, Žebráček, Okénka – Sochora, Zavadil, Plášek, Krejčiřík – Zetek, Zmeškal. Střídali: Hofschneider M., Žáček V, Boráň J. Vysoké Pole: Doruška – Machů P., Andrýsek, Ruman, Machů R., Janoš P., Čech, Zicha, Machuča, Stružka, Tomeček. Střídali: Sucháček, Machů T., Naňák.

NAPAJEDLA B – KOSTELEC 1:1 (1:0)

Utkání týmů z konce tabulky bylo plné nepřesností z obou stran. Domácí se protrápili pouze k remíze, když nedokázali po vyloučení kosteleckého hráče využít početní převahu trvající bezmála 60 minut ke zvýšení vedení, které jim zařídil ve 22. minutě Janáček. Hosté i v deseti dělali domácím problémy, což vyústilo v pokutový kop, který naštěstí pro Napajedla brankář Švejčara chytil. Ale ani to nepomohlo domácím k vítězství, pár minut před koncem Bačák vyrovnal.

Branky: Janáček – Bačák. Rozhodčí: Valenta – Polách, Vyoral. Diváci: 55. Napajedla B: Švejčara – Vavruša, Hejda, Bořuta, Koutník, Havránek, Čevela (81. Haša), Janáček, Ratiborský, Rozací (63. Kurzer), Škarek. Kostelec: Kupka – Vaculík, Nedbálek, Grac, Korvas, Bačák, Mezírka, Struška, Novotný, Karpeko, Laciga (89. Pilka).

KAŠAVA – TLUMAČOV 2:3 (1:2)

Kašavským vůbec nevyšel úvod. Nejprve zahodili šanci a vzápětí inkasovali po dorážce Tyla. Hosté i nadále dělali v domácí obraně patřičný průvan a podařilo se jim vstřelit do 15. minuty druhy gól opět zásluhou Tyla. Po rychlé sprše se domácí vzchopili a zlepšili svou hru. Jejich snaha jim přinesla snížení těsně před přestávkou, kdy po pěkné kombinaci přesně zakončil Horsák. Ve druhé půli navázala Kašava na aktivní hru z konce prvního poločasu a vytvořila si hned ve 46. minutě dvě možnosti, které ale zlikvidoval brankář Škrabal. Kašavští soupeře přehrávali, ale vyrovnat se jim nedařilo. Naopak potřetí inkasovali, míč po autovém vhazování tečoval Mouka a ten zapadl za brankovou čáru. Naději na vyrovnání vytesal T. Minařík, který se trefil k tyči. Více už ale Kašava nestihla.

Branky: Horsák, Minařík T. – Tyl 2, Mouka. Rozhodčí: Uhlár – Janča Pavel, Šulc. Kašava: Kráčalík – Tomeček, Horsák, Marušák, Mikač, Mahďák, Petr Zbranek, J. Zbranek, Čapák, Gavenda, Minařík, Střídali: Pavel Zbranek, Šarman, Pospíšil. Tlumačov: Škrabal – Tyl, Mačala, Juhaňák, Mouka, Duroň, Malý, Hudřík, Psota, Jonášek J., Otevřel. Střídal: Jonášek Z.

ŠTÍPA – JAROSLAVICE 0:8 (0:0)

Jaroslavice sehrály ve Štípě povedené utkání a připsaly si další důležité body, které je udržely na předních místech tabulky v závěsu za vedoucí Veselou. V prvním poločase domácí ještě s favorizovaným soupeřem drželi krok, kdy eliminovali útočnou sílu soupeře a zodpovědým výkonem v defenzivě drželi remízové skóre. Těsně po změně stran se hosté přece jen dočkali vedoucí branky a od té doby jasně opanovali hrací plochu. Hezkými kombinacemi rozebírali přetíženou štípskou obranu, čehož výsledkem bylo hrozivě narůstající skóre, které ale poměrně jasně vyjádřilo aktuální rozpoložení obou mužstev.

Branky: Švach 3, Fajgara, Batík T., Tomeček, Nagy, Borský. Rozhodčí: Basel – Janča, Uhlár. Diváci: 50. Štípa: Kolář – Šarman, Hrančík M., Šebík, Skřivánek R., Kutra, Hrančík L., Krajča, Suchý, Štěpaník, Holík Roman. Střídal: Holík Radim, Kukučka, Suchomel. Jaroslavice: Žbel – Fajgara, Batík T., Batík L., Tomeček, Borský, Švach, Dudr, Macalík, Podéšť, Polách. Střídali: Červenka, Nagy, Maršálek.

LUDKOVICE – DOLNÍ LHOTA 1:1 (0:1)

Utkání začalo vzájemným oťukáváním. Už v 10. minutě se ale ujali vedení hosté, po standardní situaci se prosadil Lysák. Ludkovice inkasovaný gól nakopl, do přestávky si vytvořily několik slibných šancí, jenže ani jednu neproměnily. Obraz hry se nezměnil ani po pauze a domácí dlouho dobývali hostující bránu. Ludkovice se dočkaly až v 71. minutě, kdy se krásnou střelou z 20 metrů trefil střídající Hanák. Domácí si mohli připsat tři body, proti ale byla jejich střelecká impotence. Přesto diváci viděli kvalitní fotbal.

Branky: Hanák – Lysák. Rozhodčí: Ševčík – Máčalík, Veselý. Diváci: 100. Ludkovice: Mikel R. – Suchý, Kunorza M., Gregor, Nevařil, Bartoš, Mikel S., Hamouz, Mikel M., Kunorza F., Gavenda. Střídali: Čech, Hanák, Talaš. Dolní Lhota: Šenkeřík J. – Lysák, Křižko, Pleša, Masař, Pavlík, Brostil, Martinka, Šenkeřík M., Machů D. Machů B. Střídali: Deml, Šenovský, Hovězák.

BRATŘEJOV – BYLNICE 2:2 (1:1)

Od začátku diváci viděli pohledné, bojovné a vyrovnané utkání s řadou pěkných akcí na obou stranách. Brankové situace se rodily až v závěru poločasu. Nejprve zahodil pokutový kop domácí kapitán P. Chromčák, který ale v 37. minutě vysunul kolmicí P. Geržu a ten už si věděl rady. Bratřejovu vydrželo vedení jen tři minuty, Hudeček hlavičkou srovnal. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu a spoustu šancí vychytali oba brankáři. O osudu utkání rozhodla jediná minuta, během níž se kopaly dvě penalty. Nejdříve ji proměnil domácí R. Bargl, za hosty zaslouženě srovnal K. Hořák.

Branky: 37. Gerža P. 74. Bargl R. – 40. Hudeček 75. Hořák K. Rozhodčí: Walner Petr. Diváci: 100. Bratřejov: Hrachový – Chromčák M., Bargl R., Podhanyi, Chromčák P., Gerža D., Bednařík, Tomšů M., Kalenda, Pilčík, Gerža P. Střídali: Slezák, Tomšů, P. Černý. Bylnice: Šuráň – Lysák, Hořák K., Machů, Macek, Holba, Lukaštík, Hořák J., Macků, Hudeček, Bobot. Střídali: Strnka, Slováček, Hořák T.

1. Veselá 12 9 1 2 25:11 28
2. Jaroslavice 12 8 3 1 36:10 27
3. Sehradice 12 8 2 2 35:16 26
4. Dolní Lhota 12 7 4 1 25:12 25
5. Tlumačov 12 6 3 3 20:20 21
6. Újezd 12 6 1 5 20:17 19
7. Ludkovice 12 5 3 4 30:20 18
8. Bylnice 12 5 2 5 17:22 17