Domácí začali útočně a mladík Sládek připravil dvě dobré šance pro Chmelíčka a Gondu. Zatímco domácí útočník patičkou těsně minul, Gondův pokus stačila zblokovat obrana Fulneku.

Ve 21. minutě se však už domácí dočkali. Rohový kop Stýskaly přesně našel Hrotkovu hlavu, která neomylně poslala míč do sítě – 1:0.

„Začali jsme aktivně a zaslouženě se dostali do vedení. Pak ale naši útočníci přestali atakovat rozehrávku soupeře a aktivita se přenesla na kopačky soupeře,“ vysvětlil domácí trenér Ladislav Jurkemik, proč jeho mužstvo po první brance „přestalo hrát“.

Domácí hodně přibrzdilo zranění motoru mužstva Michala Gondy, těsně před přestávkou je navíc postihla druhá, ještě krutější rána. Jindříškův přímý kop ze třiceti metrů tečoval ve zdi stojící Sládek do protipohybu Filipka a bylo vyrovnáno – 1:1.

„Bylo to šťastné vyrovnání,“ přiznal trenér Fulneku Miroslav Takáč.

A aby toho nebylo málo, krátce po zahájení druhé půle musel kvůli zranění ze hřiště i nejlepší kanonýr domácích Aleš Chmelíček. Alespoň trochu štěstí měli domácí v 59. minutě, kdy ve vyložené šanci zaváhal fulnecký Schulmeister.

Z tribun se na domácí začal stále častěji snášet pískot nespokojených tribun. Z bídy Slovácko vytrhla gólová spolupráce dua Sládek – Randa. Prvně jmenovaný vymyslel hezkou přihrávku a druhý s nabídnutou šancí tváří v tvář Pospěchovi naložil nejlépe, jak mohl – 2:1.

A jelikož hosté na poctivě bránící domácí až do konce zápasu nic nevymysleli, získali domácí vytoužené tři body.

„Hrálo se o šest bodů, bylo to psychicky velice náročné utkání, což hráčům svazovalo nohy. Za výhru jsem samozřejmě velice rád. Zvlášť když jsme ji vybojovali v těžké situaci bez zraněných Gondy a Chmelíčka,“ podotkl domácí kouč Ladislav Jurkemik.

1. FC SLOVÁCKO – FULNEK 2:1 (1:1)

Branky: 21. Hrotek, 74. Randa – 44. Jindříšek. Beneš. Rozhodčí: Jílek – Ubias, Mencl. ŽK: Perůtka, Formánek, Kerbr, Hrotek – Vajda. Diváci: 3007.

Slovácko: Filipko – Němčický, Hrotek, Ineman, Formánek – Randa, Perůtka, Stýskala, Gonda (35. Kerbr, 68. Reinberk) – Chmelíček (55. Čtvrtníček), Sládek. Trenér: L. Jurkemik.

Fulnek: Pospěch – Jindříšek, Krása, Sedlák, Staš (86. Koštuřík) – Huvar (75. Vyskočil), Lukaštík, Pavlík, Slončík (80. Janoviak), Vajda – Schulmeister. Trenér: M. Takáč.