PROVODOV – KATEŘINICE 3:2 (1:1)

V nepříznivém počasí se hrál bojovný fotbal, ve kterém tahali za delší konec domácí. Ti šli do vedení už ve 4. minutě – po faulu na Malaníka proměnil nařízenou penaltu Slončík. Hosté dali o sobě vědět až po půlhodině hry, po hrubce Provodova gólově trestal Pavlinec. Brzy po přestávce potrestal hrubici soupeřovy obrany Březík. Domácí měli v další fázi utkání více ze hry a v 80. minutě se po rohovém kopu gólově prosadil Galandr – 3:1. Hosté dosáhli Válkem kontaktní gól tři minuty před koncem, ale v samém závěru již provodovská obrana těsné vedení uhájila.

Branky: 4. z pen. Slončík, 49. Březík, 80. Galandr – 30. Palivec, 87. Válek. Rozhodčí: Valčík, 50 diváků. Provodov: Zámorský – Josefík, Hnilo, Hellebrand, Malaník, Březík, Gottwald, Slončík, Gargulák, Galandr, Beňo. Střídali: Karpeko, Švach. Kateřinice: Chrástecký – Ondra, Děckuláček, Olšák, Kuzníik O., Kuzník J., Válek, Pavlinec, Zetek, Kotrla, Kašpar. Střídali: Peredarjuk, Čuma.

SPYTIHNĚV – 1. VALAŠSKÝ FC 8:0 (2:0)

V přípravě na utkání to u hostí pořádně zaskřípalo – při příjezdu do Spytihněvi zjistili, že s sebou nemají registrační průkazy hráčů. Napravit chybu včas se jim nepodařilo. Po čekací době nastoupili jen s devíti hráči, kteří s sebou měli občanské průkazy. Ti na hřišti vytvořili obranný val, který Spytihněvští v úvodu překonali jen jednou. Po dvaceti minutách hry měli Valaši na hrací ploše už kompletní jedenáctku, kterou Spytihněvší dokázali do přestávky překonat ještě jednou. Po obrátce se diváci dočkali úrody gólů. Po hodině hry to bylo už 4:0, přičemž během závěrečných dvaceti minut rozvlnili síť soupeře ještě čtyřikrát. Především střely Chudárka a Vávry z 25 metrů dokázaly vyčistit šibenici branky a zasloužily si potlesk diváků. Hosté byli blízko k brance v 62. minutě, pohotovou střelu Maléře však brankář Stýblo vyrazil. Převahu domácích vyjadřuje poměr rohových kopů 15:3 a střel na branku 12:2.

Branky: Ulman, Sedláček 2, Chudárek 2, Klvaňa, Krejčí, Vávra. Rozhodčí: Dostálek, 210 diváků. Spytihněv: Stýblo – Chaloupka, Sedláček, Vávra, Večeřa, Chudárek, Barot, Horsák, Hubinka, Klvaňa, Ulman. Střídali: Hoferek P., Krejčí, Konečný. 1. Valašský FC: Basel – Žitník, Poledník, Jurča, Bortl, Melichařík, Maléř J., Kalod, Vintr, Balejík, Brachtl. Střídali: Maléř M., Svoboda.

SLUŠOVICE – MORKOVICE 0:2 (0:1)

Hostům se úvod sezony nepovedl, a tak konečný výsledek a první body jsou pro ně velmi cenné. Hra byla v první půli vyrovnaná, domácí se snažili najít cestu k ohrožení morkovické branky, ale soupeř hrál velmi pozorně a zle Slušovickým zatápěl po rychlých brejcích. V 19. minutě byl ve velkém vápně faulován Bleša a nařízenou penaltu proměnil Majda. Stejnou výhodu měli Slušovičtí o pět minut později, ale pokus Vávry gólman M. Svoboda zneškodnil. Po přestávce přibývalo rušných momentů před oběma brankami. Stínem utkání bylo odstoupení hostujícího Šimčíka, který se dostal do vyložené šance, kterou promarnil a navíc se při pádu nešťastně zranil. O pár minut později pak domácí obrana faulovala pronikajícího Přecechtílka a z nařízené penalty Hlaváček zvýšil na 2:0. V závěru se domácí k očekávanému náporu nedostali, hosté hráli velmi pozorně a měli ještě další dvě možnosti k navýšení skóre.

Branky: 19. z pen. Majda, 71. z pen. Hlaváček. Rozhodčí: Holub, 150 diváků. Slušovice: Juřík – Dvořák, Polčák, Foltýn J., Čuřík, Bednařík Mil., Vávra, Elšík, Bednařík Martin, Šimek, Foltýn M. Střídal: Gajdůšek. Morkovice: M. Svoboda – Skácel, Slavíček, Bleša, J. Svoboda, Přecechtílek, Hlaváček, Majda, Petroš, Šimčík, Kroutilík. Střídali: Štolfa, Koláček, Řezáč.

CHROPYNĚ – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:2 (1:1)

Hosté vycházeli z pozorné a zajištěné obrany a rychlým přechodem do útoku hrozili z brejků. Jeden jim ve 22. minutě dokonale vyšel, když odraženou střelu pohotově dorazil za Gajdošova záda Svoboda – 0:1. Chropyňští se po této obdržené brance dostávali častěji na dostřel Hájkovy branky a po půlhodině hry po přihrávce Nakládala se střelou k tyči trefil Sobek 1:1. Druhý poločas se hrál častěji na polovině Ostrožanů, domácí „orli“ lépe kombinovali, ale bez brankového efektu. Rozhodnutí padlo sedm minut před koncem – hosté po rychlém brejku a následném zbytečném faulu M. Pokorným proměnili nařízenou penaltu.

Branky: 31. Sobek – 22. Svoboda, 83. z pen. M. Pokorný. Rozhodčí: Schmid, 150 diváků. Chropyně: Gajdoš – Gajdošík, Lejsek, Nakládal, Novák, Táborský, Buksa, Polášek, Panáček, Šindelář, Sobek. Střídali: Zdražil, Zatloukal, Slavík. O. N. Ves: Hájek – Kreisl, Pokorný L, Šálek, Svoboda, Máčala, Silnica, Slezák, Čápek, Pokorný M, Straka. Střídali: Franta, Veselý, Píštěk.

LUHAČOVICE – VIGANTICE 6:1 (3:1)

Poklidný průběh zápasu se od začátku odvíjel lépe pro domácí. Již v 6. minutě otevřel skóre L. Kovařík, který se hlavou strefil přesně pod břevno. Po čtvrthodině hry pohotově dorazil pokus spoluhráče O. Červenka – 2:0. Vigantičtí si po celý čas mnoho šancí nedokázali vytvořit, zato výstavní střelou ze 30 metrů snížili Kožušníkem. Luhačovičtí však hráli v pohodě, kontrolovali vývoj zápasu a po výborné přihrávce L. Kovaříka se do listiny střelců zapsal Lukáš. V druhé polovině zápasu domácí předváděli pohledný kombinační fotbal a dalšími třemi trefami zostudili v závěru již odevzdaného soupeře.

Branky: 6. a 53. L. Kovařík, 15. O. Červenka, 42. a 62. Lukáš, 82. Cahyna – 21. Kožušník. Rozhodčí: Krajča, 200 diváků. Luhačovice: Soukeník – Haloda, Košárek, Kovařík L., Červenka O., Hrnčiřík, Bernátek, Hudák, Červenka D., Kovařík P., Popela. Střídali: Cahyna, Šumbera, Kuchař. Vigantice: Blabla – Drda, Křiva, Gálik Petr, Bolcek, Streit, Náměstek, Matůš, Kožušník, Vokáč, Gálik Pavel.

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – HLUK 2:0 (0:0)

Utkání dvou sousedů v tabulce přineslo zajímavou a dramatickou podívanou. Úvod utkání patřil domácím, ale po deseti minutách hosté hru vyrovnali. V závěru poločasu musel řešit domácí gólman Sobek dvě nebezpečné příležitosti hostí, na druhé straně zahrozil Matějka. V 66. minutě se domácí brankově prosadili, když po rohovém kopu otevřel skóre Švrček. Hlučané čtvrt hodiny před koncem nastřelili Huráskem břevno. Rozhodnutí přinesla 83. minuta, ve které dal Třasoň po samostatné akci pojišťovací gól. Diváci viděli utkání s řadou šancí na obou stranách, hru poznamenal těžký terén, který dělal oběma celkům potíže. Hosté předvedli sympatický výkon a byli ještě loni diviznímu celku více než vyrovnaným soupeřem.

Branky: 66. Švrček, 83. Třasoň. Rozhodčí: Zpěvák – Bělunek, Stodůlka, 200 diváků. Bystřice p. H.: Sobek – Kušík, Tureček, Zezulka, Matějka, Juránek, Švrček, Dostál, Zapletal, Třasoň, Samsonek. Střídali: Horák, Sumec, Zehnálek. Hluk: Fojtík – Machala O., Machala J., Zalubil, Rybnikář, Jurásek, Ježek, Hlaváček, Minařík, Radoch. Střídali: Tinka, Hanák.

VSETÍN – VELKÉ KARLOVICE 0:0

Valašské derby se hrálo za hodně nepříznivého počasí, což se odrazilo na divácké kulise. Polovina diváků přijela z Karlovic, a tak obě mužstva měla totožné podmínky podpory. V první půli se hrálo převážně ve středu hřiště a pozorné obrany moc šancí útočníkům nenabídly. Po změně stran hru zcela ovládl Vsetín, jenže strážce karlovické svatyně doslova čaroval. Velký rozruch na hřišti a v ochozech způsobila 84. minuta. Domácí vstřelili branku, ale rozhodčí Koráb ji neuznal. Ke konci utkání se již obě mužstva soustředila především na zabezpečenou obranu, jež oběma týmům vynesla v konečném účtování zisk jednoho bodu.

Rozhodčí: Koráb, 200 diváků. Vsetín: Vašíček – Šuška, Blažek, Holoubek, Augusta – Kamas, Cahlík, Novosad, N. Němec (78. Kovačík) – Jaroš, Nikolén (64. Mišun). VKK: L. Sedlák – Ondřejka, J. Mikula, Davídek, P. Mikula – Mynarčík, Červenec, Orság, Weber – Škrobák, Haničák.

NEDAŠOV – HOLEŠOV 1:3 (0:2)

Hosté načali před pěknou diváckou kulisou aktivně a už od 4. minuty vedli brankou Křenka. Podruhé se skóre měnilo po čtvrthodině hry, kdy Roubalík potrestal nedorozumění v nedašovské defenzivě. Domácí ani tento nepříznivý vývoj nezlomil, vytvořili si několik dobrých střeleckých pozic, ale gól se jim dát nepodařilo. A tak přišel trest v 62. minutě, kdy po rychlém brejku dal třetí gól Holešova opět Křenek. Domácí se dočkali čestného úspěchu až sedm minut před koncem – z trestného kopu se prosadil P. Novák.

Branky: 83. P. Novák – 4. a 62. Křenek, 15. Roubalík. Rozhodčí: Vrána, 550 diváků. Nedašov: Šuráň J. – Holba, Novák M.ml., Novák M. st., Novák J., Novák P., Cícha, Kolínek M., Fojtík J., Šuráň P., Vaněk. Střídali: Macháč, Švach, Novák D. Holešov: Krejčí – Bačík, Charuza, Roubalík, Odstrčilík, Křenek, Munster, Marek, Sedlařík, Barták, Bejtkovský. Střídali: Belza, Chudárek, Slováček.