Region – Hladový nováček pokračuje dál ve své krasojízdě. Fotbalisté Kunovic po třech postupech v řadě začali i v I. B třídě skupině C zostra, když Sušice hattrickem popravil Michal Lahodný. Druhý nováček z Roštění však doma zaváhal s Jaroslavicemi, za které řádil osvědčený kanonýr Pavel Švach.

13.8.2013 AKTUALIZOVÁNO 15.8.2013

I. B třída: Příluky - Lukov Foto: DENÍK/Martin Břenek

VÝSLEDKY: Hovězí – Hutisko 2:3 Zádilský, Kučera Martin – Vašek 2, Koláček Jos. ml., Hrachovec – Hor. Lideč 1:0 Vaigl J., Jablůnka – Ratiboř 0:2 Olšák, Bližňák, Janová – Lidečko 6:4 Hromada 3, Zbranek 2, Měrka – Kovačík, Gargulák, Číž Aleš, Františák, Fr. Lhota – Val. Příkazy 5:1 Kuriš, Kindl 3, Bambuch – Strnad, Val. Polanka – Lhota u Vs. 3:1 F. Macek, D. Macek, Šafařík – Matoška, Choryně – Zašová 2:1 Vedra, Zavada – Pobořil.

PŘÍLUKY – LUKOV 3:0 (2:0)

Úvodních deset minut utkání začali lépe hosté z Lukova. Domácí zatlačili na jejich polovinu, ale šanci na vstřelení branky si nevytvořili. Příluky se z úvodního tlaku dostaly a ve 14. minutě šly do vedení. V prostoru malého vápna si počkal na odražený míč Zedníček a střelou k tyči překonal hostujícího Jokla 1:0. O tři minuty později vedly Příluky už 2:0. Strachoň nacentroval míč do malého vápna a D. Frolek jen sklepnul míč do branky. Lukov chtěl výsledek zvrátit, ale jejich šance končily na velkém vápně soupeře. Ve druhém poločase hrál Lukov hodně otevřeně a toho mohli domácí několikrát využít ke vstřelení branky, ale jejich zakončení bylo tragické. V 89. minutě to vzal na sebe domácí Machalíček, který kličkou přes obránce a následnou střelou k tyči stanovil konečný výsledek utkání na 3:0.

Branky: Zedníček, Frolek D., Machalíček. 80 diváků. Příluky: Metela – Čelůstka, Ondroušek, Machalíček, Strachoň, Polanský, Frolek R., Šuta, Zedníček, Frolek D., Bittner. Střídali: Vlček, Frolek M. Trenér: Bohuslav Elšík. Lukov: Jokl – Vitovský, Teplý M., Hudeček, Drábek, Teplý T., Brázda, Suchomel, Bartoň, Šimčík, Šumšal. Střídali: Štolba, Marušák. Trenér: Hodeček Jan.

BŘEZNICE – TEČOVICE 4:4 (3:1)

Svižný první poločas otevřel gólem v 5. minutě domácí Dobeš po hrubé chybě hostující obrany. Po dalších pěti minutách však Tečovičtí vyrovnali zásluhou krásné střely Chudárka ze třiceti metrů do horního růžku branky. Další gól hostů měl na kopačce Bořuta, ale v dobré pozici minul. Po půlhodině hry domácí Greguš nastřelil břevno a vzápětí Březničtí dvěma slepenými góly strhli vedení na svou stranu. Hned po pauze hosté Bořutou snížili, avšak za dalších pět minut po akci Šmigury domácí uklidnil kanonýr Dobeš. Hosté nesložili zbraně a svojí aktivitou domácím zatopili. A v 65. minutě Bořuta snížil. Utkání se dále odehrálo ve vysokém tempu a největší šanci domácích zahodil Dobeš, aby vzápětí tečovický Bořucký zaslouženě tři minuty před koncem zápasu vyrovnal.

Branky: Dobeš 2, Stuchlík, Šmigura – Bořuta 2, Chudárek, Bořucký. Rozhodčí: Michalec, Mičák, Januš, 200 diváků. Březnice: Dyšlevský – Mol, Mikulášek, Staroba, Šmigura, Štěpáník, Hamerník, Greguš, Dobeš, Stuchlík P., Dostál, střídali: Ambrož, Ondroušek, Chvíla. Tečovice: Křížek – Družbík, Sedláček, Bořuta, Chudárek, Ondík, Škarek, Frkal, Polák J., Řiháček, Bořucký. Střídali: Dorazin, Pala.

LUŽKOVICE – KOSTELEC U H. 3:3 (1:2)

Lužkovice se nechaly zaskočit rychlým nástupem hostů a již v 5. minutě prohrávaly po nepřesné přihrávce a následujícím protiútoku, kterého využil agilní Kovalda – 0:1. Hosté nadále zle zatápěli domácímu, značně omlazenému mužstvu, hlavně v 10. minutě, kdy brankář Jenček vyboxoval jistou šanci hostů. Postupně se probudili i domácí a začali se dostávat do hry. V 15. minutě pronikl přes obranu hostů Holý a jeho křížnou přihrávku před bránu si před nabíhajícím Ronzou srazil obránce do vlastní branky – 1:1. Dále hosté přehrávali domácí hlavně ve středu hřiště a vytvořili si několik šancí, které musel likvidovat brankář Jenček. Nestačil však na hlavičku Kovaldy, který ve 33 minutě zvýšil na – 1:2. Ve druhém poločase začali lépe domácí a již ve 49. minutě nastřelil Ronza břevno hostující branky. V 69. minutě unikl obraně hostů nejlepší hráč domácích Ronza, byl faulován a nařízený pokutový kop sám proměnil – 2:2. Zvrat utkání přišel v samém závěru. Nejdříve centr Křepely téměř z půli hřiště podcenil brankář Michalec a míč mu mezi rukama propadl do sítě – 3:2. V poslední minutě šli do protiútoku hosté, byli zastaveni faulem a centr do vápna tečoval hlavou Gerát – 3:3.

Branky: Ronza, Křepela, vlastní – Kovalda 2, Gerát. Rozhodčí: Vobořil – Richter, Dolina, 150 diváků. Lužkovice – Želechovice: Jenček – Langer, Čala, Punčochář, Křepela, Zámorský, Mičola, Polepil, Ševčík, Holý, J. Ronza. Střídali: Ždanov, Novák. Kostelec u Holešova: Michalec – Kovalda L., Darebník, Marek, Bartošek, Kovalda M., Gerát, Salajka, Marek, Čuzy J., Hradil. Na střídání: Čuzy R., Zmeškal, Odložilík.

AD. HULÍN – MALENOVICE 2:5 (0:1)

Po letní pauze vyzvala Admira Malenovice oslabená o řadu dovolenkářů, přesto první půle byla z její strany hodně aktivní. „Jediné, co se dalo vytknout, byla málo aktivní střelba. Dobře jsme si rozběhali soupeře a míč drželi pod kontrolou," všiml si trenér Stanislav Dorazín. Pět minut před koncem první půle však Malenovice otevřely skóre, když po chybě v obraně se soupeř dostal sám před gólmana Hložka. I začátek druhé půle se Admiře nevydařil a Malenovice trestaly další dvě chyby. Nakonec přidaly ještě dvě trefy, Hulín jen dvakrát korigoval Adamíkem. „Porazili jsme se sami," mrzelo Dorazína.

Branky: Adamík 2 – Torma 2, Zimčík, 2, Malota. Rozhodčí: Staško – Ruman. Admira Hulín: Hložek – Nedbal P., Nedbal M., Kubo, Jurášek – Simerský M., Spáčil, Šenkyřík, Adamík – Štoll (65. Csomor), Timan (75. Adamkovič).

TĚŠNOVICE – SKAŠTICE 3:3 (1:1)

Po dlouhých osmi měsících nastoupili fotbalisté na rekonstruovaný trávník v Těšnovicích a přítomní diváci se rozhodně nenudili. Úvod zápasu patřil domácímu celku. Do vedení šli ale hosté, když se střelou ze 30 metrů prosadil Uličný. Domácí evidentně zasaženi touto brankou chvíli hledali sami sebe. Ve 38. minutě vysunul Chalupa Černého a ten i s pomocí tyče srovnal. Do druhého poločasu vstoupily lépe Skaštice a v 52. minutě Konečník obešel tři protihráče a prostřelil brankáře Valouška. S odpovědí na vedoucí branku však Těšnovice nečekaly dlouho. V 54. minutě se po centru z pravé strany prosadil tvrdou střelou Černý. Těšnovice od té chvíle byly jasně lepší mužstvo a mít více štěstí mohli rozhodnout o svém vítězství. V 80. minutě zazněla píštalka sudího Ponížila, jenž nařídil proti domácím dle jejich názoru velmi přísnou penaltu, kterou s přehledem proměnil Kvasnička. Domácím se podařilo vyrovnat i potřetí a také z pokutového kopu. K rozehrávce se postavil Slováček a nemýlil se.

Branky: Černý 2, Slováček – Uličný, Konečník, Kvasnička. Těšnovice: Valoušek – Súkup (65. Novotný), Slováček, Pluhař, Kunc – Chalupa, Matuška (61. Pochylý), Suchánek, Židlík – Petrusek (75. Malát), Černý (85. Zikmund). Skaštice: Barcuch – Soukup, Sedlák, Janalík, Motal – Bubla, Kvasnička, Sova, Uličný – Frýdl, Konečník. Střídající: Čepica, Ježák, Blanarovič, Vymětal.

V. OTROKOVICE B – SLAVIČÍN B 3:2 (1:0)

Po dopoledním nerozhodném výsledku divizních áček skončil těsným výsledkem i odpolední souboj rezerv Otrokovic a Slavičína. Šťastnější byla tentokrát otrokovická Viktorka. Domácí měli v utkání mírně navrch a v první půli se ujali vedení. Ve druhém poločase dvakrát zvyšovali, ale hosté vždy korigovali. Srovnat se jim však nepodařilo.

Branky: Gerych, Kozel, Gaja – Fojtík, Pekárek. Rozhodčí: Katrňák, 80 diváků. Viktoria Otrokovice B: Neoral – Ševčík, Žůrek, Zach, Caudr, Šuranský, Frydrych, Mlýnek, Ponížil, Sedlář, Gerych. Na střídání: Gaja, Drozd, Trunkát, Kozel, Dobeš. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, Röder, Bureš, Kulíšek, Ocelík, Šebák, Neuman, Struhař, Šála, Pekárek. Na střídání: Pavelka, M. Švach, Goldbach, Frolo.

ROŠTĚNÍ – JAROSLAVICE 2:4

Roštění se v 10. minutě dostalo do vedení z penalty za faul a po půlhodině hry dokonce nováček I. B třídy šel do dvoubrankového vedení. Přesto i Jaroslavice si vytvořily dostatek šancí, ale v první půli se gólu nedočkaly. Po pauze však přišel hostující uragán a dvěma góly během dvou minut zásluhou Pavla Švacha vyrovnaly, poté Fajgarou vstřelily rozhodující třetí gól a kanonýr Švach triumf pečetil kompletováním hattricku. „Věděli jsme, že Jaroslavice jsou špička. Byl to těžký soupeř. Zaplatili jsme nováčkovskou daň," litoval trenér Roštění Milan Dvorník.

Branky: Zakopal, Škrabana – Švach P. 3, Fajgara. Rozhodčí: Škrobák, Bělunek. Roštění: Nevřala M. – Chylandr, Paštěka, Navrátil (Nevřala D.), Jirsa, Škrabana (Vlkolenský), Matějov, Přikryl, Regentík, Zapletal R., Zakopal (Číhal).

KUNOVICE – SUŠICE 3:0 (3:0)

Kunovice nastoupily ke svému prvnímu mistrovskému utkání v I. B třídě s cílem zvítězit. A bylo to vidět již od samého začátku. Domácí nevykolejilo ani brzké zranění Poláška, který musel být už v 8. minutě střídán. Už o pět minut později Kunovice vedly, pohotovou dorážkou se prezentoval Michal Lahodný. Toho úvodní gól pořádně namlsal a ještě do přestávky přidal další dva, takže do kabin se šlo za stavu 3:0. I ve druhé půli diktovali tempo hry domácí, další šance se jim však nepovedlo využít. Následně trenér Klvaňa využil nového pravidla o střídání a postupně poslal na hřiště pět nových hráčů. Hra pak upadla do průměru, Sušice ale ohrozily branku domácích jen sporadicky. Branky: 13., 36. a 45. M. Lahodný. Rozhodčí: Majzlík – Poláček, Šimoník. Diváci: 175. Kunovice: Noha – Krček, Baný, Sklenář (65. Uhlíř), Černý – Hána (68. Škrášek), Polášek (8. Hřibňák), O. Brim, O. Šebák – Střelec (77. Kučera), M. Lahodný (56. M. Brim). Trenér: D. Klvaňa. Sušice: Polášek – Lahola, Kaštánek, Marek (68. Šuba), M. Hejda, Hastík (46. T. Skopal), Strakoš, L. Skopal, Mikulík (81. Sánchez), A. Hejda, Vojtíšek. Trenér: J. Surý.

JALUBÍ – ZLÁMANEC 0:0

Od úvodní minuty se hrál vyrovnaný zápas. Domácí mohli jít do vedení po trestném kopu Klajna, ale jeho gólovou střelu zastavila tyčka. To jakoby předznamenalo, že dnes si brankáři postavili dobře své brankové konstrukce. Domácí totiž ve druhém poločase nastřelili ještě dvakrát břevno, Zlámanečtí měli poměr střel do břevna a do tyče 2:1. Diváci tak sice sledovali atraktivní utkání plné gólových příležitostí, branky se ale nedočkali. Utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů. Rozhodčí: Mikoška. Diváci: 150. Jalubí: Mlčák – P. Kegler, Bičánek, Burián, Žaluda, T. Dobiáš, T. Gajdorus, Doseděl (73. Bilavčík), Klajn (85. M. Dobiáš), Ulman, Botek. Zlámanec: Kročil – Svízela, Holoubek, Blažek (61. Koželuh), Šuta (78. Mišurec), Sadil, Němec, Jirsák, Hubáček (86. Rosík), Damborský, Šurmánek.

SEHRADICE – PRAKŠICE 3:0 (1:0)

Domácím vyšel nástup do utkání a kombinační hrou zatlačili soupeře do defenzívy. Odměnou jim byla vedoucí branka, kterou vsítil Hofschneider. Do poločasu domácí mohli ještě navýšit svoje vedení, ale další příležitosti už nevyužili. Rovněž vstup do druhé půle měly Sehradice parádní a Dobrota bleskovým gólem navýšil náskok domácích na rozdíl dvou branek. Poté se osmělili i v oslabené sestavě hrající hosté, domácí je ale dobrou defenzivou nepouštěli dál než po šestnáctku. Sehradice zakončily zápas třetí brankou, když po rohovém kopu završil účet zápasu Žebráček. Branky: M. Hofschneider, Dobrota, Žebráček. Rozhodčí: Vobořil – Ruman, Staško. Diváci: 100. Sehradice: Kupka – Kolařík, Nášel, V. Žáček, Kraváček – Blažek, Mikel, M. Hofschneider, Krejčiřík – Dobrota, Chlud. Střídali: Žebráček, Kovář, Jar. Boráň. Prakšice: Jurák – Zálešák, Bartek, Babušík, Dynka, Sychra, Ondra, Hruboš, Josefík, Chaloupka, Kadlček. Střídali: Slezák, Rubeš.

KORYČANY – HAVŘICE 3:0 (2:0)

V úvodní čtvrthodině zápasu byla na kopačkách obou týmů cítit nervozita. Hosté se prezentovali důrazem v osobních soubojích a narušovali tím kombinaci domácích fotbalistů. Přesto se v 18. minutě dokázal na levé straně uvolnit Samsonek a jeho přesný centr poslal hlavou do sítě Kroutilík – 1:0. Neuběhlo ani pět minut a domácí zahrávali přímý kop. Šnajdr se opřel do míče a přesnou střelou po zemi k levé tyči zvýšil na 2:0. Hosté se nevzdávali, jejich akcím ale chybělo přesné zakončení. Tutovku měly Havřice v 50. minutě, gólman Koval ale ostrou střelu bravurně vyrazil. Deset minut před koncem tak přišla chvíle pro Lyska, který po samostatném průniku hostující obranou završil skóre zápasu na 3:0. Branky: 18. Kroutilík, 22. Šnajdr, 83. Lysko. Rozhodčí: Šimoník. ŽK: J. Věžník, Kroutilík, Šnajdr – Uherek. Diváci: 150. Koryčany: Brázda (39. K. Koval) – Vybíral, J. Věžník, Samsonek (77. Tesař), K. Věžník, Staněk (85. Daníček), Kroutilík, S. Koval, Lysko, Šnajdr. Havřice: T. Rachůnek I – T. Rachůnek II, Klusák (83. Buráň), Kadlčík, M. Rachůnek, Doležálek, Slavětinský (45. Řezníček), P. Masařík, Uherek, Ulčík.

OSVĚTIMANY – STRÁNÍ 0:3 (0:2)

V utkání, od kterého se očekával výborný fotbal a přijatelný výsledek od domácích, vyšlo pouze to první. Osvětimanským po dlouhé době utkání nevyšlo, o což se přičinili hosté. Ti začali s tvrdým, rychlým a kontaktním fotbalem, což domácí značně zaskočilo, ale přesto se snažili se soupeřem držet krok. To však platilo pouze v úvodní čtvrthodině, pak totiž Strání se značným přispěním domácí obrany vstřelilo dva slepené góly, a prakticky tak rozhodlo o osudu utkání. Do druhé půle nastoupilo za domácí úplně jiné mužstvo. Hosty třicet minut prakticky k ničemu nepustili a vytvořili si obrovský tlak se spoustou gólových šancí, které ovšem nedokázali proměnit. Když se pak hosté konečně dostali na polovinu domácích, hned z toho byl třetí gól a definitivní konec domácích nadějí. Branky: 15. Pomajbík, 19, Gardian, 81. Gajdošík. Rozhodčí: Němec. Diváci: 140. Osvětimany: Zálešák – Zapletal, Chaloupka, Trefilík, Fišer, L. Křemeček, Zýbal, Trávníček (63. Exel), Válek, Žandovský, Dobeš (83. Karlín). Strání: A. Popelka – Gardian, Janík, Kolaja, J. Mimochodek (90. Šidlo), Frühauf, Koritina (70. R. Mimochodek), Zderčík, Pomajbík (83. Bruštík), Gajdošík, J. Popelka (77. M. Adámek).

ZLECHOV – OSTROŽSKÁ LHOTA 2:3 (1:1)

Domácí začali výborně a v úvodní půlhodině si vytvořili snad pět gólových šancí. Jenže využili pouze jednu Zajícem, který zakončil spolupráci s Kowalíkem. Ve 35. minutě si Zlechov vstřelil nešťastný vlastní gól. Jeden z domácích zadáků ve snaze vypíchnout míč zamířil do vlastní sítě. Lhoťané po změně stran šli dokonce do vedení. Kopeček se zbavil dvou strážců a přesnou ranou k tyči překonal Vendela – 1:2. Zlechovští odpověděli vyrovnávacím gólem Štangla ze 75. minuty a zdálo se, že utkání dospěje do nerozhodného konce. Jenže v nastaveném čase dal domácím vypít kalich hořkosti až do dna Kuban, který po rohovém kopu hlavou strhl vítězství na stranu Ostrožské Lhoty. Branky: 15. Zajíc, 75. Štangl – 35. vlastní, 55. Kopeček, 90.+2 Kuban. Zlechov: Dvořák (46. Jurášek) – Balíček, Kedra, Vaněk, Kotek (80. Matějka), Mazůrek Štangl, Kalmus (55. Velcr), Zajíc, Bělaška, Kowalík. Ostr. Lhota: Šicha – Horák, P. Štergenich, Pešík, Hanák – Minařík, Kusák, Radoch (46. Vančura), Žajdlík – Machala, Kopeček.

VLČNOV – NEDAKONICE 0:4 (0:2)

Domácí měli potíže se sestavou, při rozcvičení se jim navíc zranil gólman, a do brány se tak musel postavit hráč z pole. Hosté se představili ve velmi dobrém světle a už do přestávky rozhodli o svém vítězství, když se postupně trefili Hyrák, Šoustek a Beránek. Ten navíc ve druhé půli přidal z penalty ještě jeden gól a uzavřel na konečných 0:4. Branky: Beránek 2, Hyrák, Šoustek.Vlčnov: Petr Zemek I – Křapa, Bída, Hlahůlek, K. Mikulec – Flasar (70. Polanský), Leško, Koníček (80. Petr Zemek II), Machala – Gregor, Miroš. Nedakonice: Ondřej – Radek Čagánek, Radim Čagánek, Petek, Šoustek, Beránek, Bilavčík, Lukůvka, Mařák, Klečka, Hyrák. Střídali: Balíček, Cigoš.

Celý článek jste si mohli přečíst v tištěném vydání Zlínského deníku již v úterý 13. srpna