Druhé Vlachovice porazily SK Vizovice a díky porážce Vidče v Hutisku se vrátily o dva body zpět na čelo. V posledním kole tak obě mužstva čeká na dálku ostrá postupová bitva.

BRUMOV B – SLAVIČÍN B 8:4 (5:0)

Slavičín přijel k derby ve velmi okleštěné sestavě a Brumov toho dokonale využil a během poločasu nasázel pět branek. Skóre otevřel Macháč, o tři minuty později se trefil Juřica, po půlhodině hry přidal třetí gól Šindler. Ve 42. minutě úřadoval opět Juřica a do přestávky se ještě jednou prosadil Šindler. Naopak Slavičín se prakticky k ničemu nedostal. Až v 52. minutě snížil Macek, ale o šest minut později přidal šestý gól Miklas a v 65. minutě rozvlnil síť Neťuka. V 72. minutě pak korigovali výprask Pekárek s Mackem – 7:3. Pět minut před koncem snížil ještě čtvrtým gólem z penalty Fojtík, ale poslední slovo si vzal Macháč, který také střelecké manévry stylově uzavřel. Z výhry se tak radoval i stoper a čerstvě 50letý Alois Dekleva, který tak dostal pěkný dárek k narozeninám. Branky: 19. a 86. Macháč, 22. a 42. Juřica, 29. a 45. Šindler, 58. Miklas, 65. Neťuka – 52. a 72. Macek, 72. Pekárek, 85. z pen. Fojtík. Brumov B: Kubín – Miklas (58. Řehák), Janáč (55. Vaněk), Kolínek, Habanec, Juřica (46. Holba), Naňák, Šindler, Neťuka, Dekleva A., Macháč. Trenér. M. Vaněk. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, Lukáš, Frolo, Tománek, Ocelík, Šebák, Šála, Pekárek, Macek, Both. Střídal: Jaroš. Trenér: M. Dorúšek.

VAL. KLOBOUKY – LUKOV 5:0 (4:0)

Vývoj utkání na místy podmáčeném terénu poznamenala úvodní minuta. Nesoustředěná defenziva hostů nechala domácí odcentrovat z pravé strany a hlavička zcela volného dvoumetrového hráče Nikoléna znamenala pro Klobouky snadné vedení. Téměř jako přes kopírák předvedli domácí stejnou akci ve 14. minutě a mohli se radovat podruhé. Hosté poprvé vystřelili na branku až v 19. minutě Teplým. O minutu později překonali brankáře Jokla potřetí Nikolénem, jenž uzavřel bleskový hattrick. Naopak dvě šance Lukova zůstaly nevyužity. Navíc ve 41. minutě po centru z pravé strany tečoval Brázda míč k bližší tyči. Ve druhém poločase si oba týmy vytvořily několik příležitostí, ale skóre se měnilo jen jednou v 70. minutě, když Jokla překonal Kocourek. Branky: 1., 15., 22. Nikolén, 41. Častulík, 70. Kocourek. Rozhodčí: Poláček – Mikulášek, Surovec. Val. Klobouky: Kovařík – Kozubík, Nikolén, Šuchma, Martínek, Častulík (46. Trojáček), Nahodil, Novák (67. Sáblík), Kocourek, Kováč, Smolka. Lukov: Jokl – Brázda, M. Drábek (74. Dom. Červenka), L. Vitovský, Velikovský, Šimčík, T. Teplý, Kovář, Macík (76. Vacek), Malota. Trenér: Richtr.

VLACHOVICE – SK VIZOVICE 5:1 (3:1)

Vlachovice od začátku hrály líbivý kombinační fotbal se šancemi. Hned v 10. minutě Míča otevřel skóre. O sedm minut později se uvolnil ve vápně Šuráň – 2:0. Vlachovice byly stále aktivní, ve 37. minutě vystřelil Šuráň, domácí obrana jeho střelu tečovala – 3:0. O dvě minuty později Laciga využil chyby domácí obrany a snížil. I po pauze Vizovice kontrolovaly své vedení. V 63. minutě hlavička Vavryse skončila jen na břevně. V 75. minutě zacentroval Míča a Vavrys hlavou zvýšil na 4:1. Minutu před koncem Míča uzavřel skóre utkání na 5:1. Branky: Šuráň 2, Vavrys, Miča 2 – Laciga. Rozhodčí: Dujíček Ladislav, 150 diváků. Vlachovice: Fojtík – Hověžák, Horáček J., Kolouch, Hlavica, Šuráň, Míča, Horáček D., Plšek, Šimoník, Vavrys. Střídali: Milch, Kupčík. SK Vizovice: Pavelka, Dvořák, Novák, Kudrnáč, Laciga, Valenta, Velév, Studeník, Jurečka, Polách, Sviečka. Střídali: Holík, Hlava, Kolařík.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – ZUBŘÍ 4:0 1:0)

Štítná měla celý zápas pod kontrolou. Neustále se hrálo na polovině hostů. V první půli se hosté ještě drželi, ale inkasovali až v závěru Chovančíkem. Po pauze však totálně odpadli a domácí si s chutí zastříleli a během 19 minut nastříleli tři góly Babulíkem, Kořénkem a Chovančíkem. Skóre mohlo být vyšší, ale další gólové šance zlikvidoval hostující brankář. Branky: 43. a 69. Chovančík V., 50. Babulík D., 57. Kořenek. Rozhodčí: Holub, 150 diváků. Štítná n. Vl.: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J. (46. Chovančík T.), Kořenek, Machuča – Liška, Soja, Hnaníček, Chovančík V. (75. Zvonek) – Vaculík T., Babulík D. (75. Pukýš).

P. LHOTA – JUŘINKA 0.2 (0:0)

V prvním poločase se hrál výborný fotbal, který musel diváky bavit. Podkopná Lhota dokázala i na těžkém terénu kombinovat a vytvářet si i gólové šance. Hosté vsadili na defenzivu a vyráželi k rychlým protiútokům. První velkou příležitost Podkopné Lhoty neproměnil Mahďák, který nastřelil břevno. Do další velké šance se dostal Čunek, ale přesně nezakončil. Ve druhé půli domácí už nepředvedli dobrý výkon a Juřinka je dvakrát gólově potrestala. Nejprve se prosadil v 72. minutě Šindelek a o dvě minuty později Skařupa. Branky: Šindelek, Skařupa. Rozhodčí: Šubík, Šerý, Družbík, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Videman, Hrdlička, Psota, Staněk, Bořuta, Rudolf, Holeňák, Mahdák, Nevrlka, Čunek, Minařík, Srovnal.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hutisko – Vidče 3:2 Křenek R. 2, Kalod – Drda, Vašut, Hovězí – Dol. Bečva 1:0 Zádilský.

ŽALKOVICE – O. N. VES 4:0 (1:0)

Žalkovice byly po celý zápas lepší a již v 1. minutě otevřely skóre Sedlářem. V první půli měly další příležitosti, které mařil brankář hostů. Po pauze domácí dobře kombinovali a přidali další branky. V 53. minutě se po pěkné akci Samsonka trefil F. Horák a o dvě minuty později přidal třetí branku opět s chutí hrající Sedlář. Čtvrtý gol dal střídající Smékal. Branky: 1. Sedlář, 53. Horák F., 55. Sedlář, 75. Smékal. Rozhodčí: Mikoška, Kozubík, Slavík, 150 diváků. Žalkovice: Jemelka – Jankola, Horák L. (62. Smékal), Dicuia (65. Gála), Janečka, Sova, Sedlář, Jelen, Tabara, Samsonek (59. Kučera), Horák F. Trenér: L. Ditrich. Vedoucí mužstva: M. Bajgar. O. N. Ves: Boček – Kadaš, Franta, Jurásek, Voráč (32. Kreisl), Šálek, Jurásek (68. Zálešák), Máčala, Slezák, Morava, Pokorný. Trenér: Šálek, asistent: Kreisl. Vedoucí mužstva: Řezáč.

PRAKŠICE – BAŤOV 1930 0:1 (0:1)

Prakšice podaly v utkání bojovný výkon, ale hosté si vypracovali více šancí, z nichž jedna se jim podařila již v prvním poločase proměnit Skybou. Branka: Skyba. Rozhodčí: Vlašic – Schnürmacher, Vacula.

NEDACHLEBICE – MLADCOVÁ 1:2 (0:1)

Ve vyrovnaném a kvalitním utkání měli v první půli ze začátku více ze hry hosté a po půlhodině hry vedli vlastním gólem Nedachlebic. V závěru poločasu se již hra vyrovnala. Po přestávce však nastoupili domácí jako vyměnění a zatlačili Mladcovou na jejich polovinu. Už ve 46. minutě mohli vyrovnat, ale nastřelili břevno. V 50. minutě se již prosadil Ladislav Soviš. I nadále byly lepší Nedachlebice, ale když v 78. minutě zázračně vytlačil brankář hostí Slováček teč Křenka jen na další břevno, rozhodli po chybě ve středu hřiště v 83. minutě střelcem Jarošem hosté zápas ve svůj prospěch. Branky: 50. Soviš – 30. vlastní, 83. Jaroš. Rozhodčí: Filipenský, Vlašic, Zpěvák. Nedachlebice: Tomek – Krčmář, Pisklák, Tureček, Soviš, Šuranský (70. Nožička), Křenek, Kaňovský, Perůtka, Ryška, Zoubek. Trenér: P. Jurník. Vedoucí mužstva: R. Urban. Mladcová: Slováček – Lukovský, Dlabač, Struška, Krahula, Koiš, Julina, Luňák, Jaroš, Lebánek (81. Brhel), Vaněk. Trenér: J. Křapa. Vedoucí mužstva: J. Struška.

KNĚŽPOLE – KVASICE 5:0 (3:0)

Zápas byl jednoznačnou záležitostí domácích, kteří si udržovali trvalou převahu a dařilo se jim akce úspěšně zakončovat. Již v první půli vstřelili tři branky a vítězství si zkušeně pohlídali. Branky: Fišer 2 z pen., Uhlíř, Klvaňa T., Šustr. Rozhodčí: Mikulášek – Janča, Michalec.

BŘEZOLUPY – OŘECHOV 1:0 (0:0)

Březolupy potřebovaly k jistotě záchrany tři body, a tak na soupeře vletěly. Ale jako obvykle zahazovaly jednu šanci za druhou. Ořechov s vypjetím všech sil udržel poločasovou remízu. Po přestávce domácí polevili a hosté vyrovnali hru. Do domácí šestnáctky se jim dařilo dostávat jen zásluhou nakopávaných míčů. Rozhodnutí padlo až dvanáct minut před koncem, když přímý kop Vycudilíka gólman Kuchař vyrazil jen před sebe a dobíhající Hrbáček míč uklidil do branky. V závěru ještě zahodil šanci hostující Trlida, a tak body zůstaly v Březolupech. Branky: 78. Hrbáček. Rozhodčí: Havránek – Schmid, Veselský. Březolupy: Vrzal – Michálek (90. Pavlík), Vycudilík, Hrbáček (88. Hubáček), Blažek, Stašek (60. Jevický), Zelík, Kundrt, Johaník, Soška, Procházka. Ořechov: Kuchař – Herič, Žák, Smějsa, Svoboda, Trlida, Dumiševič, Váňa (75. Pavlíček), Kapetanovič, Bublík.

PŘÍLUKY – ÚJEZDEC 5:2 (2:0)

Lépe začaly Příluky, které se v 19. minutě Strachoněm dostaly do vedení. Navíc po půlhodině hry si naběhl D. Frolek na přihrávku Machalíčka a zavěsil do prázdné branky. Po přestávce Příluky začaly vlažně a Újezdec Kobzinkem snížil. Domácí se nemohli dostat do tempa a nebýt nepřesnosti hostujícího hráče při rohovém kopu, mohlo být vyrovnáno. V 55. minutě Machalíček zvýšil hlavou vedení – 3:1. Už v 56. minutě se skóre opět měnilo, když Šmíd snížil na 3:2. Uklidnění domácích přišlo v 73. a 85. minutě, kdy si špatné chvilky vybral jinak výborně chytající teprve šestnáctiletý gólman Jaroněk, čehož využil Machalíček a D. Frolek. Branky: Machalíček 2, Frolek 2, Strachoň – Kobzinek, Šmíd. Rozhodčí: Rovenský – Skalický, Dokoupil, 50 diváků. Příluky: Červenka – Čelůstka, Kolínek, Machalíček, Strachoň, Polanský, Zedníček K., Zedníček D., Frolek D., Vlček, Nesvadba. Střídali: Frolek R., Mezírka. Trenér: M. Záhora. Újezdec: Jaroněk – Vystrčil, Uher, Pilka, Gregor, Coufalík, Šmíd M., Šmíd M., Vacula, Slintak. Střídali: Brulík, Zábranský. Trenér: Ficenc P.

1. FC SLOVÁCKO C – CHROPYNĚ 2:1 (0:0)

V první půli se hrál svižný fotbal, ale moc příležitostí ke skórování nebylo, i když domácí byli ke gólu přece jen blíž. Po pauze začalo Slovácko ofenzivně, ale byli to hosté, kteří skórovali Vymětalem. Slovácko však přidalo a vyrovnal Foltýn. Hosté byli v poslední dvacetiminutovce pod tlakem a gól doslova visel ve vzduchu. Ten nakonec přišel v 78. minutě, zásluhou R. Blažka. Branky: 60. Foltýn, 78. R. Blažek – 53. Vymětal. Rozhodčí: Janča – Toman, Šumšal, 100 diváků:. 1. FC Slovácko C: Urbánek – T. Blažek, Chytil, Lipoti, R. Blažek – Heger, Borusík, Šišák, Foltýn – Bučák, Ondica. Střídali: Mikulášek, Zemánek. Chropyně: Večeřa – Látal, Grmela, Buksa, Urubek, Horák, Panáček, Vymětal, Přikryl, Štěpánek, Hrabal. Střídali: Navrátil, Sanislo, Loučka.

1. Kněžpole 25 16 4 5 67:29 52
2. Mladcová 25 15 3 7 61:43 48
3. Chropyně 25 15 2 8 61:37 47
4. Příluky 25 13 3 9 54:53 42
5. 1. FC Slovácko C 25 12 4 9 54:48 40
6. Žalkovice 25 12 4 9 48:46 40
7. Nedachlebice 25 11 3 11 44:43 36
8. Kvasice 25 9 5 11 56:41 32