Kostelec na čele okresního přeboru uniká

Zlínsko - Fotbalisté Kostelce využili zaváhání Březnice a svému největšímu konkurentovi odskočili na čele okresního přeboru OFS Zlín na rozdíl dvou bodů. Lídr má navíc z předchozího týdne odložený duel v Ludkovicích.

25.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Ani 22. kolo ale nebylo kompletní, kvůli nedávným vydatným dešťům se nehrálo v Tlumačově a ve Štípě. V duelu týmů ze dna tabulky vykřesal naději na záchranu Újezd, který rozdrtil předposlední béčko Napajedel.

BYLNICE - DOLNÍ LHOTA 5:1 (2:1)
Domácí začali báječně a již v 5. minutě se dostali do vedení po kombinační akci celého mužstva. Radost jim ale netrvala dlouho a již ve 12. minutě hosté srovnali. Více vyložených šancí si ale přece jen vypracovali Bylničtí, kteří jednu z nich do přestávky ještě proměnili. Ve druhém poločase se již plně projevila převaha domácích, kteří z množství možností využili tři. Dvě branky padly ze hry a třetí z pokutového kopu. Fotbalisté Dolní Lhoty ve druhém poločase nepředváděli hru, na jakou jsou jejich fanoušci zvyklí.
Branky: Tkadlec 2, Divoš, Hudeček, Šuchma - Hlavička. Rozhodčí: Měřička - Liška. Bylnice: Grus - M. Vaněk, K. Hořák, Ptáček, Slováček, Tkadlec, Lukaštík, Polách, Bartozel, Divoš, Hudeček Střídali: A. Vaněk, P. Hořák, Šuchma. Dolní Lhota: Kozubík - Dostál, Gojš, Lysák, Repatý, Smolek, Šustek, Zoubek, Barták, Hlavička, Masař. Střídal: Remeš.

KOSTELEC - TEČOVICE 4:2 (2:0)
Celý první poločas měly Tečovice převahu, vypracovaly si spoustu brankových příležitostí, žádnou z nich ale neproměnily. Hosté za to pykali dvěma inkasovanými brankami po rychlých brejcích Kostelce. Po obrátce již lídr soutěže zabral a obraz hry se změnil v jeho prospěch. V 53. minutě domácí zvýšili už na 3:0 a až za tohoto stavu se konečně gólově prosadili i hosté. V závěru se ještě oba týmy radovaly z jedné branky. Nejprve kostelecký Ondráček završil hattrick střelou z přímého kopu do šibenice, vzápětí hosté kosmeticky upravili výsledek po chybě domácí obrany.
Branky: Ondráček 3, Huňa - Sedláček, Pala. Rozhodčí: Lebloch - Basel. Kostelec: Vrla - Kolář, Vaculík, Staněk, Nedbálek, Bačák, Kubina, Korvas, Huňa, Novotný, Ondráček. Střídali: Pleva, Vančík, Mezírka. Tečovice: Sehnálek - Balcárek, Mrázek, Družbík, Sedláček, Bártek, Křen, Pala, Ondík, Ševčík, M. Poulíček. Střídali: Prokop, Čeleďa, T. Poulíček.

ÚJEZD - NAPAJEDLA B 5:1 (1:1)
V duelu dvou nejhorších celků soutěže se zrodila jednoznačná výhra posledního Újezdu. V první půlce mladý tým Napajedel domácím ještě stačil, po změně stran se již ale plně projevila zkušenost a lepší fyzická kondice Újezdu, který během prvních deseti minut druhé půlky dvěma góly rozhodl o výsledku utkání. Své vítězství pak zvýraznil ještě dvěma trefami.
Branky: Dohnal 2, Sucháček, T. Bělaška, Belžík - Hoferek. Rozhodčí: Kolář - Kop. Újezd: Polomík - Dohnal, Sucháček, Machač, Karpeko, T. Bělaška, V. Bělaška, Belžík, Šandor, Častulík, B. Slovák. Střídali: Z. Slovák, Drga. Napajedla B: Kloček - Ratiborský, M. Režný, Koželuh, Plachý, Košař, T. Režný, Hoferek, Vavruša, Bičan, Hvozdenský. Střídali: Říčař.

HVOZDNÁ - JAROSLAVICE 3:0 (2:0)
Jaroslavice předvedly na hřišti loňského účastníka I. B třídy v poli dobrý výkon, jenže doplatily na hrubé chyby v obraně a zahazování i těch nejvyloženějších šancí. V tomto směru se vyznamenal domácí gólman Elšík, který pochytal spoustu těžkých střel. Hosté navíc neproměnili Švachem penaltu a trefili tyč. To už bylo ale za stavu 3:0 pro Hvozdnou, která otevřela skóre po chybě jaroslavických stoperů, kteří si zařvali: Mám! Ale neměli. Při druhé brance vystihli domácí malou domů hostů a třetí trefu přidali z rychlého brejku.
Branky: Válek 2, Novosad. Rozhodčí: Koseček - Dlouhý. Hvozdná: Elšík - T. Sovadina, J. Řihák, Tomšů, Pavel, P. Juřík, Válek, R. Juřík, Langr, L. Řihák, Novosad. Střídal: M. Sovadina. Jaroslavice: Žbel - Borský, Švach, Batík, Dlabač, Dudr, Zelík, Polách, Macalík, Sviečka, Foltýn.

SEHRADICE - BŘEZNICE 3:3 (1:3)
Utkání začalo vzájemným oťukáváním, už po čtvrthodině ale udeřili domácí, kteří se z první příležitosti po pěkné kombinaci ujali vedení. Po inkasované brance hosté zařadili druhý rychlostní stupeň a do konce poločasu třemi góly skóre dokonale otočili. Dvě branky vstřelili z penalt a jednu z přímého kopu. Do druhého poločasu nastoupili Sehradičtí se snahou o vyrovnání, kterou však na čas narušilo zranění jejich hráče M. Žáčka, který byl po nezaviněné srážce hlavami se soupeřem převezen do nemocnice. Domácí se poté ještě více semkli, v 75. minutě z pokutového kopu snížili a pět minut před koncem srovnali. V nastaveném čase mohly Sehradice dokonat obrat, jenže nastřelily jen břevno. Přesto je remíza zasloužená.
Branky: Sochora, Nášel, Horáček - Mikulička 2, Gracl Rozhodčí: Frajt - Mikulík, Šerý. Sehradice: Kozubík - Plášek, Horáček, Ludík, Kolařík, Zmeškal, Zavadil, Sochora, Dobrota, M. Žáček, Nášel Střídali: Šůstek, Majzlík. Březnice: Dyšlevský - V. Stuchlík, Dostál, Gracl, Štěpáník, Ambrož, Toman, P. Stuchlík, Hamerník, Mikulička, Adamík Střídali: Pospíšil, Dobeš, Chvíla.

Zápasy TLUMAČOV - KAŠAVA a ŠTÍPA - LUDKOVICE se nehrály kvůli nezpůsobilému terénu.

25.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Divoké prase - ilustrační foto.

Policejní odstřelovači v akci

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Hubertova jízda

Svátek svatého Huberta připadá na 3. listopadu, v různých jezdeckých stájích se ale konají Hubertovy jízdy jako připomínka parforsních honů často již od konce září.