VIGANTICE – PROVODOV 0:1 (0:0)

Modrá hvězda sehrála se zkušeným týmem hostů nešťastné utkání a znovu potvrdila, že na Provodov neumí.

Domácí dobře začali a již v 15. minutě měl na hlavě gól Křiva, Máčala ale jeho šanci chytil stejně jako pokus Kulišťáka. Potom se hra vyrovnala a domácí marně hledali recept na dobře organizovanou obranu hostů.

Navíc se hrálo bojovně, což sudí Štěpánek začal ohodnocovat žlutými kartami a prakticky je rozděloval na požádání hráčů. Celkem jich nadělil snad třináct. Hosté hrozili povedenými centry Josefíka, které ale Gargulák s Hlavňovským nevyužili.

Rozhodujícím okamžikem zápasu se stala 56. minuta, kdy domácí Chumchal uviděl červenou kartu. Ale ani bez špílmachra neztratila Modrá hvězda chuť útočit. V dalším brejku byl za dres stržen k zemi domácí Kulišťák, červená karta ale zůstala tentokrát v kapsičce sudího. Do šance se postupně dostali Křiva a Štreit, ale recept na gól nenašli. V závěru zápasu si Vigantice vytvořily drtivý tlak, jenže branku se jim nepodařilo vstřelit. V 86. minutě domácí zahrávali rohový kop, přišel rychlý kontr Chalupy a bylo vymalováno – 0:1.

„Postrádal jsem tři hráče základní sestavy, takže vítězství beru. Ale musím uznat, že fotbal k dívání moc nebyl. Ze strany Vigantic mě to dost překvapilo,“ shrnul trenér Provodova Josef Rak.

Branky: 86. Chalupa. Rozhodčí: Štěpánek, 100 diváků. Vigantice: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš – Štreit, Bolcek, Chumchal, Křiva, Vičan – Kulišťák. Střídali: Náměstek, J. Vokáč. Provodov: Máčala – Beňo, Galandr, Helebrand, Švach – Hnilo, Hlavňovský, Chalupa, Josefík – Březík, Gargulák.

LUHAČOVICE – FC VSETÍN 2:0 (1:0)

Od začátku byli domácí ofenzivnější a postupně si vytvářeli čím dál tím více šancí, jenže obrana hostí v čele s brankářem Sedlákem držela čisté konto. Až přišla 26. minuta a Košárek centrem našel nabíhajícího Lukáše, který otevřel skóre – 1:0. I po přestávce Luhačovičtí nadále diktovali tempo hry a výsledkem jejich snažení byla druhá branka. V 79. minutě Bernátek nacentroval volnému Košárkovi, který nedal gólmanovi šanci.

Branky: 26. Lukáš, 79. Košárek. Rozhodčí: Chlevišťan, 50 diváků. Luhačovice: Trochta – Haloda, Kovařík L., Košárek, Červenka O., Novosad, Bernátek, Lukáš, Polách. Střídali: Smištík, Kuchař. FC Vsetín: Sedlák – Suchockij, Plandor, Orság, Augusta, Šuška, Kamas, Kořínek A., Beňo, Fojtík, Herman. Střídali: Kořínek J., Fabík.

O. N. VES – SPYTIHNĚV 2:2 (1:0)

V Ostrožské Nové Vsi se hrálo utkání výborné úrovně a na trávníku nebylo znát rozdílné postavení týmů v tabulce. Oba celky hrály útočně a ve 35. minutě se domácí ujali vedením Pokorným z penalty za faul v pokutovém území. I začátek druhé půle domácím vyšel a po úniku Píšťka přidal jejich druhý gól Galuška.

Hosté se od tohoto momentu probudili, přidali na aktivitě a začali nebezpečně ohrožovat branku Bočka. Na 2:1 snížil ze skrumáže A. Horsák. Domácí měli velkou možnost na zvýšení stavu, jenže Radek Zálešák starší ji nevyužil. Spytihněv se neustále tlačila dopředu a v 76. minutě se jí podařilo vyrovnat na konečných 2:2 Ulmamen z trestného kopu.

Branky: 35. Pokorný z pen., 47. Galuška – 57. A. Horsák, 76. Ulman. Rozhodčí: Dostálek, 100 diváků. O. N. Ves: Boček – Franta, Zálešák R. ml., Pokorný, Šálek, Píštěk, Kadaš, Máčala, Galuška, Zálešák R. st., Straka. Střídali: Zálešák M., Tvrdoň, Kreisl. Spytihněv: Hájek – Kovář, Chaloupka, Spazier, Horsák D., Gröpl, Barot, Horsák A., Krejčí, Klvaňa, Ulman. Střídal: Večeřa.

MORKOVICE – VELKÉ KARLOVICE 2:1 (2:0)

Hosté se v Morkovicích představili ve velmi dobrém světle, pozorně bránili a domácím trvalo půl hodiny, než se dokázali prosadit. Největší problémy dělal valašské obraně Žourek, který byl také autorem první branky. Jeho střelu nešťastně tečoval stoper hostí do protipohybu brankáře.

Druhou branku dal opět Žourek po přihrávce Hladkého a po kiksu stopera, po kterém šli tři hráči Morkovic na jednoho obránce. Také Velké Karlovice se dostávaly před branku Morkovic, jenže se často chytaly do ofsajdové pasti.

Druhý poločas začal tutovkou domácího Valáška, který však netrefil branku. Hosté získávali převahu a měli také šance. Nejprve hlavičku Kučery vytáhl Veselý na roh a v 68. minutě snížil Orság. Hanáci se opět vzchopili, jenže Hladký ve vyložené možnosti opět selhal. Domácí to mohlo mrzet, po trestném kopu je zachránila tyč. V závěru se dostal do šance střídající Koláček, ale i on přestřelil branku. Hanáci si výhru zasloužili, hosté však kladli tuhý odpor.

Branky: Žourek 2 – Orság. Rozhodčí: Šubík, 140 diváků. Morkovice: Veselý – Svoboda, Rozsypal, Nevřala, Bleša – Tesař, Majda, Handl, Žourek (85. Koláček) – Valášek, Hladký (88. Kapounek). Velké Karlovice: Sváček – Štuler, P. Mikula (46. Vrážel), Škrobák, J. Mikula, Davídek, Haas, Haničák, Červenec, Orság, Kučera.

DOLNÍ NĚMČÍ – KATEŘINICE 2:3 (2:1)

Dolní Němčí potřebuje body k záchraně, proti silnému soupeři začalo nebojácně a patnáct minut ovládalo hru. V 18. minutě ale domácí obránci zaváhali a pro Válka nebyl problém skórovat. O pět minut později po standardní situaci vyrovnal Bída a obrat dokonal ve 43. minutě Tomáš Stojaspal, který obešel tři protihráče a prostřelil brankáře Zimka.

Také druhou půli zahájili domácí aktivně a vytvořili si dvě tutové šance, jenže ani jednu neproměnili. Poté vzal režii zápasu do svých rukou Válek, který brankami z 58. a 68. minuty otočil skóre. Dolní Němčí se v závěru snažilo o vyrovnání a dostalo se do dvou dalších šancí, ale ani tentokrát je nevyužilo.

Branky: 23. Bída, 43. Stojaspal T. – 18., 58., 68. Válek. Rozhodčí: Březáček, 100 diváků. Dol. Němčí: Bobčík – Šmehlík, Zimčík, Krchňaček, Pochylý, Bída, Stojaspal T., Cmol, Stojaspal M., Pitner, Skopal. Střídali: Stojaspal K., Krchňaček M. Kateřinice: Zimek – Ondra Z., Kuzník O., Sacher, Novosad, Kuzník J., Peredarjuk, Válek, Kašpar, Kotrla, Cáhlík. Střídal: Kamas.

HLUK – HOLEŠOV 5:1 (3:1)

V první půli nebyla o dramatické okamžiky před oběma brankami nouze. Už v 5. minutě se prosadil domácí Jurásek, hosté ale rychle odpověděli Křenkem. Hlučany poslal podruhé do vedení Martin Zalubil, který obral soupeře o míč a skóroval. Ve 34. minutě se krásnou brankou prezentoval Botek, který se trefil halfvolejem z 25 metrů. Po přestávce ovládli domácí střed pole a převahu vyjádřili v 56. minutě, kdy z otočky přesně zacílil O. Machala. Poté zahodili další šance Botek a dvakrát Miroš, který si vše vynahradil v závěru.

Branky: 5. Jurásek, 16. Martin Zalubil, 34. Botek, 56. O. Machala, 90. Miroš – 10. Křenek. Rozhodčí: Mejzlík, 80 diváků. Hluk: Fojtík – Miroš, Machala A., Machala J., Botek, Dufka, Jurásek, Zalubil Martin, Radoch, Machala O., Minařík. Střídal: Bachánek. Holešov: Krejčí – Bačík, Charuza, Ohlídal, Roubalík, Sumec, Křenek, Marek, Sedlařík, Vávra, Münster. Střídali: Uruba, Kostov.

VAL. KLOBOUKY – 1.VALAŠSKÝ FC 0:1 (0:0)

V první půli se hrálo většinou uprostřed hřiště, jakoukoli snahu o kombinaci ztěžoval těžký a podmáčený terén. Vzruch tak přinesly jen rohy, ani jednomu mužstvu se ale nepodařilo prosadit. Po přestávce už rušnějších situací přibylo, hosté trefili tyč, na straně domácích dvakrát nebezpečně vystřelil Nedavaška. V závěru si Klobouky vytvořily tlak, kopaly sérii rohů a po jednom z nich chtěli obránci zahrát velkou „malou domů“, která skončila ve vlastní síti.

Branka: vlastní. Rozhodčí: Vacula, 80 diváků. Val. Klobouky: Marcaník – Častulík, Nikolén, Cícha, Martinek, Novák, Nevrlka, Kachlík, Viskupič, Nedavaška, Trojáček. Střídali: Poruban, Sáblík. 1.Valašský FC: Majer – Žitník, Bortl, Stavinoha, Mekichařík, Maléř J., Balejík, Šimek, Maléř L., Karban, Drápala. Střídal: Talpa.

CHROPYNĚ – SLUŠOVICE 4:5 (2:2)

Co předvedli Orli svým fanouškům v závěru obou poločasů, by nedokázali ani hráči Slavoje Houslice. Těsně před pauzou dostali dva góly a do kabin se šlo za stavu 2:2. V posledních sedmi minutách pak inkasovali tři branky a přišli o vedení 4:2 a všechny body.

Branky: Buksa, Látal, Šimek, vlastní – Maňák, Zbranek, Polčák, Elšík, vlastní. Rozhodčí: Prokop, 120 diváků. Chropyně: Loučka – Hrabal, Hošek, Buksa, Fousek J. – Přidal J., Látal, Vaňhara, Fousek M., Šimek – Salajka. Střídali: Kolařík, Ligač.

Dohrávka: Slušovice – Morkovice 2:2 (0:2) Gajdůšek M., Maňák – Hladký, Valášek, rozhodčí Bartoň, 50 diváků.

1. Spytihněv 25 17 2 6 72:36 53
2. Morkovice 25 15 5 5 75:33 50
3. Kateřinice 25 16 1 8 64:43 49
4. Velké Karlovice 25 13 7 5 39:21 46
5. Luhačovice 25 13 5 7 48:28 44
6. Provodov 25 10 8 7 41:36 38
7. Vigantice 25 10 7 8 38:36 37
8. Slušovice 25 9 9 7 42:41 36