CHROPYNĚ – LUHAČOVICE 0:2 (0:0)

Domácí ve slepené sestavě se třemi dorostenci v základu lídra, byť v sestavě s kulhajícím Davidem Červenkou na hrotu. Již ve 3. minutě měl šanci Bernátek, ale z malého vápna netrefil branku. To bylo od Luhačovic vše, co v prvním poločase předvedli. Přestože Chropyňští měli více ze hry, Večerka hlavou těsně minul branku a před přestávkou neproměnil vyloženou šanci Železný.

Do druhé půle se Bronislav Červenka posunul ze stopera do středu a hned to bylo znát na herním projevu lídra. Domácí pozorně bránili a spoléhali na brejky. Klíčový moment přišel v 65 minutě, kdy brankář Večeřa neudržel střelu mířící mimo branku a Bernátek z dorážky skóroval - 0:1. O 10 minut později zahrávali hosté standardní situaci a po nacvičeném signálu opět udeřil dobře hrající Bernátek - 0:2. Chropyňští kvůli absenci několika hráčů základní sestavy ztratili body v hratelném zápase, jelikož výkon Luhačovic byl na míle vzdálen tomu diviznímu.

Branky: 65., 74. Bernátek. Rozhodčí: Kovářčík, 60 diváků. Chropyně: Večeřa - Večerka, Nehoda, Železný, Dutkevič, Navrátil, Vaňhara, Loučka, Ležák, Hrabal, Urubek. Střídali: Danč. Luhačovice: Švec - Červenka B., Červenka O, Červenka Š, Bernátek, Pešek, Suchý, Kryšpín, Popelka, Liška, Červenka D. Střídali: Slobodian, Bartek, Šustek, Polách.

STRÁNÍ - MORKOVICE 1:2 (1:0)

V kvalitním duelu mělo Strání v první čtvrthodince dvě velké gólové příležitosti, ale Straňák ani Brázdil sami před brankářem neuspěli. Jedinou branku vstřelil nevídanou dalekonosnou střelou ještě z vlastní poloviny hřiště Víťa Valenta. Zvýšit mohl v 35. minutě Straňák, jeho jarní střelecké trápení ovšem pokračuje. Morkovičtí byli nejblíže vyrovnání ve 39. minutě Doleželem, v obrovské šanci přestřelil branku. Po změně stran domácí fyzicky odpadli, hra se jim nedařila, naopak soupeř převzal otěže zápasu a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnají. To se jim zaslouženě podařilo v 68. minutě Gröplem, aby o chvíli později po hezké kombinační akci založenou Šimoňukem vstřelil vítěznou branku Oplt. Domácí už se na nic nezmohl, jen po závěrečném náporu hlavičku Brázdila odvrátil na brankové čáře hostující obránce. Domácí pevnost letos tak poprvé padla.

Branky: 13. Valenta - 68. Gröpl, 74. Oplt, rozhodčí: Houšť, 232 diváků.

VSETÍN – BAŤOV 1:0 (1:0)

Vsetín je na jaře doma vynikající. Vyhrává jako na běžícím pásu a doposud neinkasoval jedinou branku. „Výborná brankář hostů a lepší řešení přečíslení a vyložených šancí, nás dnes stálo vyšší výhru. Doma nám to jde, jen jsme dnes vyhráli pouze po brance z penalty, protože ta koncovka není ideální. I když jsme nepřidali více branek, chválím svůj tým za poctivý bojovný výkon. Hosté se v jednom momentě zlobili na to, že jim rozhodčí neodpískal penaltu za ruku, ale musel bych se podívat na video, abych jim případně dal za pravdu. Jinak jsme Baťov k ničemu nepustili,“ řekl k utkání trenér Vsetína Pavel Charvát.

Branky: 11. Hořelica. Rozhodčí: Rybka, 150 diváků. Vsetín: Eliáš – Dulík, Ondráš, Nahodil, Surovec (93. Smilek) – Mydlář (85. Fojtů), Amrich (73. Maček), Matůš, Jaroš – Přešnajder (89. Kovács), Hořelica. Trenér Pavel Charvát. Baťov: Roman Vitásek – Bršlica, Novák (66. Spurný), Krajča, Skyba (46. Spurný) – Lorenc, Kašík, Michal Vitásek, Ondráš – Martin Zapletal, Gerych (63. Petr Zapletal). Trenér Pavel Neradil.

BYSTŘICE P. H. - ŠTÍTNÁ N. VL. 4:1 (2:0)

Hosté začali aktivně a v 7 minutě nebezpečně pálil Vaculík jen do rukou brankáře Ungera. Byli to Bystřičtí, kteří využili své první velkou šanci a po ose Ondroušek - Drápal zakončující Berky. Poté domácí převzali taktovku, třebaže soupeř po půlhodině zahodil slibnou šanci. Možnost Berkyho se ještě neujala, aby klid Bystřici dal v 42. minutě Kušnír po přímém kopu Juháse a přiťuknutí Pumprli - 2:0.

Po změně stran přidala na aktivitě Štítná, ovšem branku dal protivník: s pokusem Pumprly si gólman poradil, ale na dorážku Berkyho byl krátký - 3:0. Po individuální akci Kocmana zvýšil náskok domácích střelou k levé tyči mladý Kocman. Hostům se podařilo korigovat až v závěru z přímého kopu a následné dorážky Kořenkem.

„Pomohla nám krásná kombinace na jeden dotek. Od té chvíle jsme byli lepším týmem. Musím kluky pochválit za výborný kolektivní výkon a zasloužené vysoké vítězství,“ radoval se trenér Bystřice Vlastimil Chytrý.

Branky: 13. a 55. Berky, 45. Kušík, 73. Kocman - 85. Kořenek. Rozhodčí: Bartoň, 102 diváků. Bystřice p. H.: Unger - Kušík, Juhás, Krajcar (Hoštálek), Ondra, Bahounek (60. Zámorský), Ondroušek, Michálek (60. Kocman T.), Drápal, Berky (88. Kocman D.), Pumprla (90. Franěk). Štítná n. Vl.: Vaculík - Sloboda (88. Kamenčák), Hnaníček, Chovančík V., Chovančík T., Vaculík T., Kořenek, Spáčil, Zvoníček, Holba, Králik.

FRYŠTÁK - PROVODOV 1:2 NA PEN. (1:1)

Hrálo se oboustranně vlažně, ale šancí bylo poměrně dost. První vážnější šance měl Ulman, nebezpečná byla i hlavička Kroči. Domácí se uvedli střelou Křenka do rukavic gólmana, neuspěl ani Hřebačka ze svého sóla. Do vedení šel Provodov ve 38. minutě, kdy po rohu se na zadní tyči prosadil Novák. Chvíli před přestávkou ovšem střelec prvního gólu nabídl po chybě druhý samostatný únik pro Hřebačku a ten se nyní nemýlil - 1:1. Po obrátce centroval Julina, ale Křenek v dobré pozici hlavičkoval vedle. Na druhé straně byl nebezpečný dvakrát Urbánek. A když ani poslední šanci neproměnil domácí útočník Doležel, musely o vítězi rozhodnout penalty. O jejich osudu rozhodl domácí Skalička, který hned v první sérii jako jediný nemířil přesně. Fryšták tak bude v závěrečných třech kolech už jen bojovat o předposlední místo a doufat v možnou administrativní záchranu.

Branky: 44. Hřebačka - 38. Novák. Rozhodčí: Dunda, 130 diváků.

KELČ – BORŠICE 2:3 (1:0)

Domácí počítali z tohoto zápasu se třemi body, které by je přiblížily k vytouženému 13. místu. Ty ale nepřišly. „Odehráli jsme dnes slabé utkání. V prvním poločase, byť jsme šli do vedení, byla na naší hře znát absence třech hráčů základní sestavy. Po střele z boku jsme se radovali, ale druhý poločas do 61. minuty jsme doslova prospali. Pasivní hrou jsme si koledovali a nakonec jsme dvakrát inkasovali. Pak jsme se ještě z náhodné akce dostali do hry, ale nakonec jsme inkasovali potřetí a závěr zápasu dohráli v křeči,“ řekl k utkání trenér Kelče Daniel Šulák.

Branky: 16. Škařupa, 67. Škorňa – 56. a 61. Soldán, 76. Skřivan. Rozhodčí: Mejzlík, 80 diváků: 80. Kelč: Hrdlička – Hegar (81. Reisskup), Lukáš Machač, Radim Pastrnek, Škařupa – Mikulenka, Dobeš (61. Hradil), Škorňa, Greš (57. Martin Pastrnek) – Šindelek (71. Minář), Jaroslav Machač. Trenér Daniel Šulák. Boršice: Janečka – Andrýsek, Kaspřák, Kočenda, Blaha – Kopčil, Bartl (46. Soldán), Ohnutek (83. Pfeffer), Skřivan – Cigoš, Hromada. Trenér Libor Soldán.

VIGANTICE – ROŽNOV 1:2 (0:0)

Derby rozhodl ve druhém poločase hostující Radek Růčka. „Bylo to vyrovnané utkání. V prvním poločase nebylo k vidění moc šancí, hrálo se po vápno, my jsme nastřelili tyč. Když jsme dali po přestávce branku, myslel jsem si, že zápas zvládneme, ale my jsme ho soupeři doslova darovali. Přestali jsme hrát a Rožnov se musí ještě hodně dlouho po zápase divit, jak mu tři body spadly do klína. Vlastní herní naivitou a nedisciplinovaností jsme si prohráli zápas, který nás ke konci tabulky zase mlže znervóznět. Nejsme v tom sice sami, ale dnes jsme byli laxní a trápí mě nevyrovnanost našich výkonů,“ řekl k utkání trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann.

„My jsme měli v prvním poločase šanci v podání Růčky, kterého vychytal Slovák stejně jako při střele Fuksy. Přežili jsme Štreitovu tyč. První poločas byl takový nemastný neslaný, moc toho k vidění nebylo. My jsme se snažili hrát dopředu, ale ve středu pole jsme nechávali hráče soupeře příliš volné. Chtěli jsme být důrazní i po přestávce. Byť jsme jako první po standardní situaci inkasovali, nepoložili jsme se, jako tomu bývá u nás zvykem. Otočili jsme derby dvěma brankami Radka Růčky a jsme za to rádi. Musím pochválit také náhradníky, kteří zápas oživili,“ řekl k utkání trenér Rožnova Milan Náměstek.

Branky: 64. Marek Macíček II – 66. a 74. Růčka. Rozhodčí: Kotačka, 350 diváků. Vigantice: Slovák – Řepka, Ondřej, Vokáč, Kulišťák (46. Kalod) – Václavík (59. Paprskář), Marek Macíček II (81. Vokoun), Štreit (77. Kožušník), Vojtěch Vičan, Martin Vičan – Marek Macíček I (46. Křiva). Trenér Zdeněk Hoffmann. Rožnov: Barabáš – Matouš Melichařík, Bolf, Dvořák, Michal Melichařík (92. Seidl) – Šimek (51. Bolcek), Fuksa, Martin Zetocha (67. Fiurášek), Žitník – Rezdar, Růčka (86. Zetek). Trenér Milan Náměstek.

1. Luhačovice 23 16 3 1 3 49:18 55
2. Strání 23 11 5 2 5 47:24 45
3. Vsetín 23 12 3 2 6 52:26 44
4. Morkovice 23 13 1 2 7 45:31 43
5. Provodov 23 10 4 5 4 37:31 43
6. Bystřice p. H. 23 9 6 2 6 43:37 41
7. Baťov 23 9 3 3 8 54:41 36
8. Rožnov p. R. 23 7 2 5 9 31:35 30