VIGANTICE – LUHAČOVICE 0:4 (0:1)

Luhačovičtí od prvních minut vyrukovali s aktivním napadáním rozehrávky, což domácím dělalo obrovské problémy. Ve 40. minutě se Novosad položil do centru Košárka, ale jeho volej skvěle vytáhl Blabla na roh. Domácí varování soupeře nebrali vážně. Ve 43. minutě vyslal Novosad chytrý lob za obranu. Tam si naběhl Haloda a prostřelil Blablu – 0:1. Po čtyřech minutách druhé půle domácí poslali na hřiště špílmachra Chumchala, který ale před střídáním musel žasnout, co dovolila obrana kapitánovi O. Červenkovi. Ten v pohodě napálil míč zpoza šestnáctky a Blabla se jen ohlédl – 0:2. Byl to zlomový okamžik zápasu. I za tohoto stavu se domácí vrhli na kontaktní gól, ale z platonického tlaku vybojovali jen tři rohy. Hosté závěr zvládli skvěle a koncertovali. V 75. minutě si na dlouhý aut naběhl O. Červenka a střelu kolenem uklidil k tyči – 0:3. O deset minut později prošel obranou Košárek, Blabla jeho střelu stačil vyrazit, ale dorážka D. Červenky byla gólová – 0:4. Hosté po výborném výkonu vezou během týdne z Valašska šest bodů. Po středeční loupeži ve Velkých Karlovicích okradli i Vigantice.

Branky: 48. a 75. O. Červenka, 43. Haloda, 85. D. Červenka. Rozhodčí: Schnürmacher, 80 diváků. Vigantice: Blabla – Frydrych, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš (75. Kulišťák) – Kožušník (55. Randa), Náměstek, Bolcek, Gálik (49. Chumchal), Mohyla – R. Vokáč. Luhačovice: Soukeník – Pešek, Kovařík, Rejda, Pantálek – Košárek, O. Červenka, Haloda, Galuška – Novosad, D. Červenka. Střídali: Stolařík, Smištík, Kuchař.

PROVODOV – KATEŘINICE 3:1 (2:0)

Svěřenci trenéra Josefa Raka začali náporem a po pěkné kombinační akci se už ve 3. minutě prosadil Hellebrand. Domácí byli aktivnější a skóre mohli navýšit Hlavňovský s Chalupou, jehož střela skončila na tyči. Až čtyři minuty před přestávkou se Provodovští dočkali branky – po standardní situaci se trefil Zapletal. Ve druhé půli domácí nikam nespěchali, drželi míč na svých kopačkách a kontrolovali hru. Pět minut před koncem střídající Josefík zvýšil na 3:0, v nastaveném čase pak hostující T. Smilek zkorigoval výsledek.

Branky: Hellebrand, Zapletal, Josefík – T. Smilek. Rozhodčí: Konečný B., 50 diváků. Provodov: Máčala – Bůžek, Hellebrand, Malaník, Burša, Slončík, Gargulák, Zapletal, Chalupa, Hlavňovský, Beňo. Střídali: Josefík, Hnilo, Plišťák. Kateřinice: Smilek R. – Olšák, Ondra, Hořelka, Konvičný, Kuzník J., Peredarjuk, Kudělka, Kotrla, Drda, Cáhlík. Střídali: Novosad, Smilek T.

UH. BROD – VELKÉ KARLOVICE 0:0

Hosté měli problémy se sestavou, a tak se v základu objevil i náhradní gólman Bil. Od samotného začátku se Karlovičtí zaměřili na pozornou obranu, vepředu nechali jen rychlého Škrobáka, který měl také největší šanci hostí, v první půli trefil břevno. Broďané se trvale usadili na polovině soupeře, ale za celých devadesát minut nenašli recept na překonání karlovické obrany. Největší šance měli v první půli Masařík a Dvořák. I po přestávce byl obraz hry stejný, domácí marně dobývali hostující svatyni, i přes řadu standardních situací a dramatických momentů před karlovickou brankou se jim nepodařilo dopravit míč do sítě. Vyložené šance postupně promarnili bratři Davidové, Masařík, Josefík a Daňkova střela skončila na tyči.

Rozhodčí: Mičkal, 50 diváků. Uh. Brod: Pochylý – Polák, David M., David R., Dvořák, Daněk, Kudela, Masařík, Hruboš, Popelka, Kostelník. Střídali: Bičan, Josefík, Janča. Vel. Karlovice: Sváček – Štuler, Mikula P., Maliňák, Mikula J., Davídek, Haas, Haničák, Bil, Podešva, Škrobák. Střídal: Mičkal.

HOLEŠOV – 1. VALAŠSKÝ FC 2:2 (0:2)

Začátek zápasu byl opatrný, přičemž se hrálo většinou uprostřed pole. Jako první zahrozil domácí Marek, s jeho šancí si ale gólman poradil. Ve 27. minutě zazmatkovala obrana Holešova a kanonýr M. Maléř se nemýlil – 0:1. Inkasovaná branka ale na domácích žádné stopy nervozity nezanechala a hráči dále zaměstnávali obranu soupeře. Minutu před přestávkou však přišla druhá hrubka holešovských zadáků a zaváhání opět potrestal M. Maléř – 0:2. Po přestávce začali náporem Holešovští a v první pětiminutovce měli šance na kontaktní gól Marek, Barták a Ohlídal. Až po hodině hry se domácí dočkali, když se prosadil Marek, a čtvrt hodiny před koncem po akci Marka vyrovnal Barták. Hosté se po změně stran už do vážné akce nedostali, navíc domácí zadáci si více hlídali M. Maléře.

Branky: Marek, Barták – M. Maléř 2. Rozhodčí: Houdek, 120 diváků. Holešov: Krejčí – Ohlídal, Roubalík, Charuza, Bačík, Marek, Hausknecht, Sedlařík, Münster, Barták, Olša. Střídali: Sumec, Kostov, Hasala. 1. Valašský FC: Majer – Žitník, Poledník, Bortl, Stavinogha, Drápala, Maléř J., Maléř M., Balejík, Nečas, Talpa. Střídal: Karban.

SLUŠOVICE – DOL. NĚMČÍ 1:0 (1:0)

Oba celky předváděly ofenzivní hru a dramatické situace byly k vidění před brankami od samého začátku. Na straně domácích se dostal do dvou šancí M. Gajdůšek, na straně hostí byl blízko gólu Zimčík. Po dvaceti minutách hosté zavřeli svého soupeře na jeho polovině, ale branku nedali. Po půlhodině na druhé straně Šimek dvakrát ohrozil brankáře Hájka a jednou zahrozil M. Foltýn. Jediná branka zápasu padla ve 43. minutě a postaral se o ni M. Fojtýn, který úspěšně zakončil rychlý brejk Slušovických. I po přestávce se oba celky snažily o gól, přičemž v samém závěru si hosté ve snaze o vyrovnání vytvořili převahu, ale brankáře Juříka vážněji neohrozili.

Branka: 43. M. Foltýn. Rozhodčí: Štěpánek, 50 diváků. Slušovice: Juřík – Polčák, Škrabana, Foltýn J., Zbranek, Čuřík, Gajdůšek M., Elšík, Gajdůšek D., Šimek, Foltýn M. Střídali: Vlachynský, Klint, Budjač. Dol. Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček, Zimčík, Krchňaček P., Jančář, Pochylý, Bída, Stojaspal T., Stojaspal M., Krchňaček M. Střídali: Tinka, Hlaváček.

BYSTŘICE P. H. – FC VSETÍN 1:1 (0:0)

Souboj celků ze spodní poloviny tabulky byl v první půli vyrovnaný. Oba celky si vytvořily po dvou vyložených šancích, na straně domácích je neproměnili Zapletal a M. Kušík. Ve 43. minutě pro zranění opustil hrací plochu domácí Třasoň, což znamenalo pro další průběh hry pro domácí komplikace. I přesto si Bystřičtí vytvořili herní převahu, ale pozorně hrající obrana soupeře do šance pustila pouze Zapletala, který se však neprosadil. Hosté hrozili z nebezpečných brejků a po jednom z nich v 78. minutě domácí obrana nedovoleně zastavila pronikajícího útočníka a Vyoral uviděl červenou kartu. Z následné penalty dal Švach vedoucí gól. O pět minut později uviděl červenou kartu další hráč domácích M. Kušík, ale i ve dvojnásobném oslabení se jim podařilo vyrovnat zásluhou Zapletala. V nervózním závěru už branka nepadla, hosté byli se získaným bodem spokojeni, domácí po zápase nešetřili kritikou na adresu hlavního rozhodčího Chlevišťana.

Branky: 88. Zapletal – 78. z pen. Švach. Rozhodčí: Chlevišťan, 100 diváků. Bystřice p. H.: Trochta – Kušík R., Tureček, Zezulka, Šenovský, Sadil, Zapletal, Třasot, Šindelek, Kušík M., Kotas. Střídali: Zámorský, Vyoral, Krajcar. FC Vsetín: Sedlák – Zimek, Olejník, Hrňa, Doležel, Švach, Pavlinec, Kašpar, Fojtík, Karlík, Čuma. Střídali: Kutěj, Zbranek, Prajsler.

VAL. MEZIŘÍČÍ – MORKOVICE 1:7 (0:4)

Hanáci předvedli na Valašsku dokonalou rozborku. Již v 8. minutě utekl obraně Žourek a nedal Štěpánovi šanci. Po čtvrthodině domácí kopali roh, přišel další rychlý brejk a lob Žourka byl přesný – 0:2. Potom mohl snížit domácí Smýkal, ale nedal. Hned z odkopu se prosadil přes obranu Hladký – 0:3. Po půlhodině mohl trenér domácích Šulák hodit do ringu ručník. Na centr si naběhl Žourek a zkompletoval hattrick. Po hodině hry se dostal ke slovu Valášek a bylo to 0:5. Hosté koncertovali, domácí snížili až v závěru P. Sovákem.

Branky: P. Sovák – Žourek 4, Hladký, Valášek, Přecechtílek. Rozhodčí: Vacula, 100 diváků. Val. Meziříčí: Štěpán – Brachánek, P. Sovák, Škorňa, Navrátil – Kundrát, Výmola M. Sovák, Václavík – Smýkal, Soukup. Morkovice: Vrba – Koláček, Rozsypal, Bleša, Skácel, Žourek, Hlaváček, Majda, Přecechtílek, Valášek, Hladký. Střídali: M. Oplt, T. Oplt.

HLUK – BORŠICE 1:3 (1:0)

Derby se hrálo opět po několika letech a v první půli přineslo řadu rušných momentů. Hosté byli kombinačně lepší a pohyblivější. Ve 12. minutě nebezpečně hlavičkoval vedle M. Dufek, ještě větší šanci měl ale o čtyři minuty později Činčala, který po chybě defenzivy mířil do prázdné svatyně, ale na brankové čáře ještě domácí bek zasáhl. Branka padla ve 36. minutě, kdy hostující Remeš neudržel lehký míč, který získal důrazný A. Machala, přihrál Martinovi Zalubilovi a ten trefil prázdnou branku. Do konce první půle hosté zatlačili Hlučany před svatyni, ze série rohových kopů měl největší šanci M. Dufek, ale Fojtík byl na místě. Po přestávce zahrozili nejdříve domácí, střela Říhy ale skončila nad břevnem. V 53. minutě Boršičtí zakombinovali, Fojtík střelu jen vyrazil před sebe a pro M. Dufka už nebyl problém hlavou usměrnit míč do sítě. Pak se střídaly útočné akce na obou stranách a po hodině hry faulovala domácí obrana Činčalu, přičemž z nařízené penalty Konrád otočil průběh zápasu. Domácí od tohoto momentu vsadili vše na útok, ale toho využívali Boršičtí k rychlým brejkům. Vyšel jim osm minut před koncem, kdy po vyšachování obrany skóroval do opuštěné branky Brzica.

Branky: 36. M. Zalubil – 53. M. Dufka, 60. z pen. Konrád, 82. Brzica. Rozhodčí: Mejzlík, 200 diváků. Hluk: Fojtík – Miroš, A. Machala, J. Machala, Botek, Dufka, Minařík, Machala O., Zalubil Martin, Říha, Hlaváček. Střídali: Jurásek, Masařík. Boršice: Remeš – Čtvrtníček, Kopčil, Zach, Vojtěšek, Brzica, Hromada, Konrád, Dufek M., Kuzma, Činčala. Střídali: Vlček, Náplava.

1. Boršice 6 5 0 1 18:7 15
2. Provodov 6 4 1 1 16:9 13
3. Morkovice 6 4 0 2 21:13 12
4. Luhačovice 6 4 0 2 13:9 12
5. Slušovice 6 3 2 1 6:3 11
6. Holešov 6 3 2 1 7:7 11
7. 1. Valašský FC 6 2 2 2 8:8 8
8. Vigantice 6 2 2 2 9:10 8