BYSTŘICE P. H. – PROVODOV 2:3 na pen: 2:4 (0:0)

Úvod patřil zkušeným hostům, ale příležitosti Veleva a Chalupy zůstaly nevyužity. Domácí se dostali do první šance v 18. minutě, Šipka vystřelil těsně nad a další střely Šipky a Ondrouška mířily do středu branky. Po přestávce byli aktivnější Bystřičtí a po několika rohových kopech za sebou se v 60. minutě ujali vedení trefou Šipky. Chvíli na to ale bylo vyrovnáno, přísně nařízenou penaltu proměnil Josefík. V 69. minutě se Bystřice mohla dostat do vedení, ale brankář střelu Ondrouška z pokutového kopu kryl. V 70. minutě hosté zvýšili Huťkou na 2:1 a hned z následující akce vyrovnal Šipka střelou z úhlu. V emotivním závěru se střídaly akce na obou stranách, ale oba brankáři svá mužstva podrželi a tak o vítězi rozhodly až penalty.

Branky: 60. a 71. Šipka – 64. Josefík (pen.), 70. Huťka. Rozhodčí: Konečný, 110 diváků. Bystřice p. H.: Unger – Pálka, Lapčík, Michálek, Zámorský, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Pumprla, Zetek, Šipka. Střídali: Imre, Hradil, Drápal. Provodov: Petr – Josefík, Laciga, Hlavňovský, Gargulák, Novák, Chalupa, Velev, Zakopal, Huťka, Ulman. Střídali: Kovář, Hellebrand, Elšík.

MORKOVICE – BAŤOV 5:2 (3:2)

První půlhodina byla ze strany domácích hrůzostrašná. Vidět dvě přesné přihrávky za sebou bylo jen zřídka. Hosté neschopnosti domácích využili nejprve v 19. minutě Čonkou a po necelé půlhodině Spurným k vedení 2:0. Zlom přišel chvíli na to, kdy Lukáš Šimoňuk střelou ze šestnáctky vymetl šibenici – 1:2. Ve 42. min. prostřelil gólmana jeho bratr Radek a bylo srovnáno. O minutu se o zvrat postaral Judas. Druhý poločas už se hrál za výrazné převahy domácích, ale šance dlouho nedokázali proměnit. Až v poslední pětiminutovce se Morkovičtí prosadili dvěma brankami – Chalupou a Gröplem.

Branky: 33. a 42. Šimoňuk, 44. Judas, 87. Chalupa, 89. Gröpl – 19. Čonka, 29. Spurný. Rozhodčí: Dunda, 120 diváků. Morkovice: Jarka – R. Šimoňuk, Rozsypal, Síleš, Smažinka, Kapounek, Oplt, Judas, Gröpl, Chalupa, L. Šimoňuk. Střídali: Pajgr, Přecechtílek, Kubík. Baťov: Červinka – Spurný, Novák, Krajča, Skyba, Lorenc, Čonka, Zapletal, Žáček, Gerych, Spurný. Střídali: Janovský, Večeřa, Malát.

VIGANTICE – FRYŠTÁK 2:1 (0:1)

I když domácí v prvním poločase nedali spoustu šancí, nakonec bojovností a kvalitou těžký zápas po přestávce Oba celky dohrávaly zápas bez vyloučeného hráče. „Začali jsme velice dobře. Byli jsme do 25. minuty velmi aktivní a zahodili jsme pět tutových šancí. Kalod střílel vedle šibenice, Paleček šel dvakrát sám na branku, Křiva měl dvě dobré možnosti. Oni nás potom zatlačili na levé straně a Jirka Slovák musel předvést skvělý zákrok proti hlavičce hostujícího kanonýra Křenka, pomohlo mu i břevno. Nakonec jsme dobrý poločas prohráli po brance z dorážky. Řekli jsme si o přestávce, že to stále kvalitním výkonem musíme ve druhém poločase zlomit. Byli jsme silní na míči, měli dobré náběhy, pomohlo nám dvojí střídání. A dali jsme konečně branky. Štreit našel Palečka a ten s pomocí tyče se konečně trefil. Pak trefil po akci Štreita s Vičanem střídající Kulišťák břevno. Nádhernou druhou branku dal do šibenice Kalod po krásném centru Barabáše. Hosté šli za strčení v přerušené hře do deseti a nám to pomohlo zbytek zápasu kontrolovat, i když jsme přišli o vyloučeného Frydrycha, který hasil brejk po chybě Paprskáře. Dnešní výkon se mi líbil a jsem s hrou týmu velmi spokojený," okomentoval vítězný zápas trenér Vigantic Pavel Šturala.

Branky: 66. Paleček, 70. Kalod – 32. Kučera. Rozhodčí: Stodůlka, ČK: Rudolf, Frydrych, 110 diváků. Vigantice: Jiří Slovák – Ondřej, Frydrych, Zdeněk Vokáč (59. Barabáš), David Kučera (59. Kulišťák) – Vojtěch Vičan, Štreit, Kalod, Vokoun – Paleček (90. Baron), Kalod (79. Paprskář). Trenér Pavel Šturala. Fryšták: Mikel – Grešák, Bednařík (82. Bartoň), Skalička, Valášek (68. Rudolf) – Krhůtek, Julina, Troják (76. Chudý), Kučera – Křenek, Hrnčiřík. Trenér Jiří Málek.

KELČ – CHROPYNĚ 1:2 na pen: 5:6 (1:1)

Domácí nováček předvedl stejně jako v prvním kole v Luhačovicích kvalitní výkon, ale po dvou zápasech má jen jeden bod. Proto byl domácí trenér Daniel Šulák v pozápasovém hodnocení zklamaný. „Šli jsme posíleni o krajního hráče z Bystřice pod Hostýnem Zdeňkem Matějkou. Začali jsme chybou a dostali brzkou branku. Probrali jsme se, srovnali. Ve druhém poločase jsme měli čtyři možnosti, jak jít do vedení, ale nutno podotknout, že soupeř stále hrozil. Střeleckou smůlu jsme si vybrali v poslední minutě zápasu, kdy bohužel Jakub Kapusta nedal pokutový kop. Hráli jsme dobře, nemám týmu co vytknout. Přesvědčujeme se o kvalitě krajského přeboru, oproti I. A třídě jsou soupeři vyzrálejší a hned trestají chyby v podobě vstřelené branky. Jsem zklamaný, ale budeme bojovat dále," řekl Daniel Šulák.

Branky: 38. Machač – 9. Berky. Rozhodčí: Kovářčík, 150 diváků. Kelč: Kiza – Matějka, Radim Pastrnek, Petr Minář, Hegar – Kulich, Škorňa, Lukáš Machač, Jakub Kapusta – Jaroslav Machač (80. Radomír Kapusta), Martin Pastrnek (65. Tomáš Hlavica). Trenér Daniel Šulák. Chropyně: Večeřa – Pospíšil, Ležák, Urubek, Vaňhara – Paciorek (18. Panáček), Berky, Malát, Železný – Hamrla (83. Kadlec), Machů. Trenér Stanislav Hrabal.

BORŠICE – ROŽNOV p. R. 3:0 (1:0)

Na ukazateli času ještě nesvítila první minuta, když skóroval domácí Kaspřák střelou od tyče. Hosty tento rychlý gól zmrazil a do 25. minuty se dostávali na polovinu soupeře jen ojediněle. Šance si Boršičtí sice připravili, ovšem Kaspřák, Hromada ani Plavšič úspěšní nebyli. Ve 40. minutě po zaváhání domácích byl blízko ke skórování Rezdar, jeho lob však vyhlavičkoval dobře postavený Zach. V 55. minutě domácí rozebrali obranu protivníka, ale hlavičku gólman zlikvidoval. O dvě min později, po závaru před brankou Rožnova, zvýšil Plavšič na 2:0. Po této trefě hosté přestali bránit a začali více útočit, což Boršice ztrestaly další brankou. Po faulu na Kaspřáka z pokutového kopu uzavřel skóre zápasu opět Plavšič.

Branky: 57. a 74. Plavšič, 4. Kaspřák. Rozhočí: Šimoník, 150 diváků. Boršice: Janečka – Vlček, Kaspřák, Peci, Kopčil, Ohnutek, Plavšič, Zach, Přikryl, Bělaška, Hromada. Střídali: Brzica, Březina, Andrýsek, Dvořák. Rožnov p. R.: Barabáš – Pavlíček, Dvořák, Zetocha, Melichařík, Zetocha, Šimek, Bolcek, Mohammad, Maléř, Růčka. Střídali: Fuksa, Seidl.

STRÁNÍ – LUHAČOVICE 1:0 (1:0)

Přestože zkušenější Luhačovičtí byli fobalovější a měli častěji míč na kopačkách, do vedení šli po půlhodině domácí. Po faulu na Straňáka se z penalty prosadil Pilka. „Kluci byli nervózní, jejich touha vyhrát ale byla větší. na rozdíl od minulého zápasu, kdy zahodili mnoho šancí, vše podřídili zisku bodů," konstatoval sekretář Strání Josef Popelka. Po změně stran tlak Luhačovic sílil, ale bez efektu. Naopak domácí mohli v samém závěru rozhodnout, ovšem Gardian ve vyložené šanci mířil těsně vedle. „Kluky první body uklidní a jejich výkon půjde nahoru," věří Popelka.

Branka: 32. Pilka. Rozhodčí: Dlouhý, 305 diváků. Strání: Popelka – Haloda, Miklovič, Gardian, Hráček, Straňák, Malíček, Popelka, Križák, Silnica, Pilka. Střídali: O. Čaňo, V. Čaňo, Bruštík, Zderčík. Luhačovice: Kořenek – D. Červenka, O. Červenka, Polách, Pešek, Br. Červenka, Suchý, Popelka, Pantálek, Bernátek. Střídali: Čala, Bartek, Vičánek, Š. Červenka.

ŠTÍTNÁ N. VL. – VSETÍN 3:0 (3:0)

Favorit zklamal po všech stránkách. V prvním poločase sice drželi míc na svých kopačkách, ale velké chyby v defenzivě a jalový útok hrál do karet domácím. Ti v prvním poločase mohli vést více než jen tříbrankovým rozdílem. Jenom Kořenek zazdil tři jasné gólové situace. Hosté měli pouze jednu šanci po rohu, kdy hlavičku zlikvidoval domácí brankář. Naopak domácí ze spousty šancí proměnili tři. Hosté mohli zdramatizovat zápas na úvod druhého poločasu, ale neproměnili penaltu. To rozhodlo, a poté domácí již v klidu kontrolovali zápas do vítězného konce.

Branky: 27. a 44. Vaculík, 40. Hrnčiřík. Rozhodčí: Slováček, 150 diváků. Štítná n. Vl.: Vaculík – Sloboda, M. Hnaníček, Kořenek, Hrnčiřík, Machuča, Vaculík, T. Chovančík, V. Chovančík, T. Liška, J. Liška. Střídali: Polášek, T. Hnaníček. Vsetín: Eliáš – Nahodil, Kocurek, Mydlář, Surovec, Fojtů, Jaroš, Smilek, Tureček, Amrich, Hořelica. Střídali: Maček, Kovács, Hrabovský.

1. Štítná n. Vl. 2 1 1 0 0 5:2 5
2. Chropyně 2 1 1 0 4:1 5
3. Provodov 2 1 1 0 0 4:2 5
4. Bystřice p. H. 2 1 0 1 0 6:3 4
5. Boršice 2 1 0 1 0 5:2 4
6. Morkovice 2 1 0 0 1 6:5 3
7. Luhačovice 2 1 0 0 1 3:3 3
8. Rožnov p. R. 2 1 0 0 1 3:4 3